Rosana Rosana komentáře u knih

☰ menu

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět skvělá, skvělá, skvělá Michaela Klevisová. Opět doporučuji a doufám, že toho ještě hodně napíše, abych měla co číst. Děkuji moc za tak krásné knihy.

07.05.2024 5 z 5


Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další výborná kniha od M. Klevisové. Těším se na další knihy této autorky. Píše skvěle. Doporučuji.

07.05.2024 5 z 5


Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět skvělá Michaela Klevisová. Ten závěr mě překvapil, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je pachatel. Tuto autorku velice doporučuji. Jdu číst hned další díl této výborné série a těším se na další skvělý zážitek ze čtení.

10.03.2024 5 z 5


Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Za mě krásná a čtivá kniha, děj odsýpal a příběh se mi moc líbil. Kniha by si zasloužila pokračování. Moc jsem fandila Vandě a Mateovi. Igor mě celkem štval. Jdu si hned zarezervovat do knihovny Tsunami.

23.02.2024 5 z 5


V příboji pochyb V příboji pochyb Lindsay Marcott

Za mě výborná knížka, čtivá a chytlavá. Vůbec nechápu ty negativní komentáře. Těším se na další knihy od této autorky.

10.02.2024 5 z 5


Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Pěkný příběh, taková milá romantika, ovšem jednu hvězdu strhávám za velké množství chyb.

07.01.2024 4 z 5


Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka. Velice doporučuji a děkuji Michaele Klevisové za krásné knihy. Píše skvěle, knihy mají ideální počet stran a navíc krásné obálky.

21.12.2023


Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Mně se ten příběh moc líbil, ale vadily mi neobratné věty v textu nebo takové, které neměly hlavu a patu. Což není vina autorky, ale toho, kdo tu knihu přeložil. Moc se mi líbila i obálka.

09.12.2023 5 z 5


Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Na této knize mi vadil styl psaní, neskutečná spousta hnusných vulgárních a sprostých slov a různých novodobých patvarů a výrazů, a ta čeština, to byl fakt otřes. Vadila mi i absence přímé řeči a divné "vstupy" do minulosti. Nicméně jsem ji i tak dočetla, jelikož mě zajímalo, kam otec Theodora každou neděli odpoledne odchází a jak ten příběh skončí. Nevím, nevím, zda po této knize se mi nějaká další autorčina kniha bude chtít číst.

26.11.2023 1 z 5


Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvělá knížka, autorka píše výborně. Nedivím se, že na její knihy se v knihovně čeká x měsíců. Za mě je M. Klevisová nejlepší autorka dnešních dnů.

26.11.2023 5 z 5


Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vynikající knížka a prostě typický Marek Eben:-). Mám moc ráda jeho humor a že je vtipný a kultivovaný. Knížka pro mě byla balzámem na duši a určitě i poučná. Rychle se četla díky krátkým kapitolám. Velmi doporučuji.

23.11.2023 5 z 5


Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Tak toto bylo šlápnutí vedle. Vůbec mi nesedl styl psaní. Po přečtení pár stran jsem tuto knihu vrátila do knihovny. Vůbec nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení.

10.11.2023 2 z 5


Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Žánr přesně pro mě, ale špatně se mi četla, vůbec mi to čtení neodsýpalo a nemělo spád. Po pár stranách jsem ji odložila a vrátila zpět do knihovny.

05.11.2023 2 z 5


Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Skvělá a velmi čtivá knížka, která měla spád, a správnou gradaci a ten závěr mě teda překvapil, to jsem nečekala. Velice doporučuji.

25.10.2023 5 z 5


Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice čtivá kniha, kterou mohu jen doporučit. Líbí se mi čeština a styl, kterým autorka píše. Už se těším na další knihu, a to Neděle odpoledne.

15.10.2023 5 z 5


Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od R. Bryndzy. Myslím, že tato kniha by mohla mít poloviční počet stran. Prostě britští autoři píší rozvláčně. Nicméně byla čtivá. A jak píše jedna komentující níže, stejně jako jí, i mně vadilo neustálé opakování pojmů detektiv šéfinspektor, superintendant aj. pořád dokola. V určitých situacích mi ta Erika lezla svým chováním na nervy. Místy jsem se pozastavila nad ne zrovna ideálně postavenou českou větou (zřejmě vina překládajícího či korektury). I tak si ale časem přečtu další knihu z této série.

07.10.2023 4 z 5


Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Moje druhá kniha od V. Hanišové a opět velice čtivé dílo. Celkem drsná kniha. Přečetla jsem ji za pár dní, nebo spíš hodin. Agnes byla na zabití, jak svým chováním týrala Julii a vůbec jak se celkově chovala. Holt romský naturel nikdo nikdy nezapře a nepředělá, i kdyby se na hlavu postavil. Bylo mi té Julie fakt líto. Jinak souhlasím s komentářem hned pode mnou, a to s tím druhým odstavcem, od uživatelky Verunka 289. A taky jsem dvakrát nepochopila ten konec, najednou utnutý příběh a zůstal otevřený konec. To u knih nemám moc ráda.

27.09.2023 5 z 5


Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Moje první knížka od V. Hanišové a už se těším na další. Píše dobře, čtivě, má to spád.

13.09.2023 5 z 5


Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moc pěkná knížka, skvělá detektivka, velice čtivá, měla spád a nedovolovala knihu odložit. Jsem ráda, že jsem objevila tuto autorku. A po přečtení této knihy říkám: kam se hrabe Alena Mornštajnová.

30.08.2023 5 z 5


Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Nadherna kniha, presne muj styl. Malo postav, krasny pribeh, uzasne popisy prirody a postav. Takze velice doporucuji. Tesim se na dalsi knizku od teto autorky.

20.08.2023 5 z 5