Rosana Rosana komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velice ctiva a zaroven prevelice smutna kniha. Cekala jsem pri te vsi hruze, kterou hrdinove knihy zazivali, happyend v podobe stastneho a spokojeneho zivota Clary s Brunem a jejich dcerou, ale ten se tentokrat nekonal.

14.11.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak to byla opět paráda z pera této autorky. Už se moc těším na Chatu ve Švýcarsku. Miluji tyto romanticke knihy od Julie C.

05.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvela a ctiva knizka, ktera ma spad a nejde odlozit. Velice doporucuji.

14.10.2021 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Moc pěkná a čtivá knížka, těším se na pokračování. Vadily mi jen gramatické chyby.

03.10.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Knihu jsem precetla behem par hodin, ale unesena jsem z ni buhvijak nebyla. Nepochopila jsem, co ji chtel autor rici.

03.10.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krasna knizka. Moc se mi libila autorcina prirovnani k prirode a ke zviratum a Kyin vztah ke zvirecim kamaradum.

03.10.2021 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Obě dvě knížky se četly velmi dobře, měly spád a krátké kapitoly utíkaly. Takže obojí přečteno během pár dní. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad a jeho rodina, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

27.08.2021 5 z 5

Přečteno během pár dní, stejně tak pokračování. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

27.08.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělá knížka. Dobře se četla, měla spád, byla napínavá. Těším se na další případy Kim Stone a Angelu Marsons řadím mezi své oblíbené autory.

22.08.2021 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Čím dál tím lepší Luca di Fulvio! Sice to byla místy dost drsná kniha (pro silné povahy), ale velice doporučuji. Těším se na další autorovu knihu.

25.07.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha se mi moc nelibila. Podle recenzi jsem ocekavala lepsi ctenarsky zazitek. Jsem rada, ze jsem ji konecne docetla a ze si spravim chut nejakou jinou knihou.

20.06.2021 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Kniha, po jejímž přečtení si člověk řekne, že se tu žije vlastně celkem ještě dobře a zároveň zůstane udiven, čeho všeho jsou někteří diktátoři schopni. Vždycky si říkám, kde se v lidech bere to zlo?!

30.05.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opet pekny romanticky pribeh z pera Julie C. Moc se mi libily popisy prirody a krajiny na Islandu.

02.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla. Už se těším na další díly. Karin Lednická píše neskutečně skvěle, knížka měla spád a nedalo se od ní odtrhnout. Tak se pozná kvalitní knížka.

08.03.2021 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Po padesati stranach knihu odkladam. Tato kniha me nechytla, ac jsem si ji koupila na zaklade anotace a hodnoceni ctenaru, prisla mi chaoticky napsana, ztracela jsem se v mnozstvi postav. A taky mi vadily pisarske chyby.

20.02.2021 2 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Zvláštní a zajímavá kniha. Velice chválím krásný český jazyk, různá výstižná přirovnání a to, že kniha neobsahovala chyby a překlepy.

14.02.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvělá, čtivá, napínavá a neodložitelná knížka. Velice doporučuji.

31.01.2021 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Skvěle napsaná kniha, která nešla odložit a po jejímž přečtení si zase o něco více vážím každého kousku jídla, chleba, střechy nad hlavou, tepla, domova, oblečení...

16.01.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Opět skvělá oddychová knížka. Moc jsem fandila Maddie a Nickovi a už se těším na Hotýlek na Islandu. Zbožňuji knihy této autorky. Krásně se čtou a mají skvělé obálky.

11.01.2021 5 z 5

Pod Jižním křížem Pod Jižním křížem Barbara Bickmore

Skvělá knížka, přesně můj oblíbený styl.

27.11.2020 5 z 5