Rosana Rosana komentáře u knih

Planeta Země: Kruté místo k žití Planeta Země: Kruté místo k žití Andor Šándor

Velmi zajímavá a poučná kniha. Chtěla bych mít aspoň procento Šándorových znalostí. Správně a výstižně jednu kapitolu brig. gen. Andor Šándor ukončil slovy: "Doba kolem nás je opravdu zvláštní." Andora Šándora mám moc ráda a už několikrát jsem ho viděla naživo. Je to nejen velice chytrý člověk, ale i velmi pohledný muž:-)

13.04.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Prečteno cca na jeden zátah. Bylo mi líto mj. Ingrid a ševce. Líbila se mi linie lásky mezi Joanou a Florianem. Těším se na další knihy od této skvěle píšící autorky.

09.03.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nádherná a neodložitelná knížka, jejíž příběh byl přesně můj šálek kávy. Těším se na další autorčiny knihy.

06.03.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Moc hezký a milý příběh. Někdy není na závadu přečíst si něco, co je určené dětem. A jelikož miluji kočky, tak se mi příběh líbil o to víc.

02.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opět skvělý literární počin od Aleny Mornštajnové. Láká mě číst knihy s tématikou holocaustu, i když jsem z toho pak dost špatná. Nikdy v životě nepochopím mj. antisemitismus, a kde se v lidech bere tolik zla. Teď si musím dát nějakou oddychovku.

02.03.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvělá Alena Mornštajnová.

22.02.2019

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Děkuji paní Aleně Mornštajnové za tak skvělou a od prvních vět velmi chytlavou knihu a perfektní hru s češtinou a jdu hned na Slepou mapu, Hanu, i Strašidýlko Strášu.

02.02.2019 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Je to dobrá kniha a je až neuvěřitelné, že se ten příběh skutečně stal. Líbily se mi citáty u některých kapitol.

28.01.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Opět nádherný příběh, který měl spád, takže kniha šla jen horko těžko odložit. A opět mi vadily pravopisné a tiskařské chyby a překlepy. To vždycky ubere všem knihám na kvalitě. A nejen knihám.

28.12.2018 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tato kniha se mi líbila o něco méně než Dívka, která se dotkla nebe. Vadily mi pravopisné a tiskařské chyby, stejně jako u Dívky, která se dotkla nebe a bohužel jsou i ve třetí knize od tohoto autora, kterou nyní čtu.

02.12.2018 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

NÁDHERA!!!

18.11.2018 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Pokračování Arabské ženy už nemělo takový spád, ale i tak dávám plný počet hvězd.

25.10.2018 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Kniha se velmi dobře četla a měla spád. Doufám, že takové budou i další knihy této autorky.

19.09.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knížka o ničem. Hrozná slátanina nemající hlavu a ani patu. Nebavila mě.

10.09.2018 odpad!

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Skvělá knížka, moc mě bavila. Tato autorka píše moc dobře. Doufám, že napíše ještě spoustu tak pěkných příběhů.

01.09.2018 5 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Skvělá knížka, stejně jako i ty ostatní od Agnès M. - L. Doufám, že jich ještě hodně napíše.

26.08.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělá knížka, dobře se čte a je dobře napsaná, což jsem ani nečekala. Na anglické, skotské apod. autory mám totiž svůj názor:-)

02.05.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla. A taky mám ráda happyendy, stejně jako např. Sallka.

02.05.2018 5 z 5

Krásná knížka, dobře se čte. Jen jsem si myslela, že Diane zůstane s Edwardem!

19.04.2018 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Po cca 100 stranách ji odkládám. Opravdu mě nezaujala. Spousta postav, jmen a divně psaný text. Čekala jsem víc, podle recenzí a podle toho, že už je všude zcela vyprodaná.

21.03.2018 1 z 5