Sašenka

Uznávaný autor literatury faktu Simon Montefiore, který napsal dva bestsellery o Stalinovi, se tentokrát rozhodl svých znalostí využít pro román. Příběh Sašenky Zeitlinové, dívky z bohaté židovské rodiny, která se v roce 1916 vrhla do náruče bolševismu, je skvěle napsaný, napínavý a zároveň pravdivý. To ukazují nejen detaily – co lidé jedli, jaké písně poslouchali, jakými auty jezdili –, ale i historické postavy, které v knize vystupují, a zejména autorovo pátrání po tom, co se stalo se Sašenkou, která zmizela za stalinských čistek – i hlavní hrdinka románu je totiž skutečná postava....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26054/big_sasenka-Qy6-26054.jpg 4.3197
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art

Sashenka, 2008

Kniha Sašenka

Zuzulinka

Knihu jsem nedočetla.. a to se mi ještě nikdy nestalo.

knihovnička007
20.10.2021

Hodně silná exkurze do bolševického sovětského svazu...

"Tohle jsou jiné archivy, je v nich hodně utrpení. Bolševici byli přesvědčeni, že jednají správně a proto všechno zachovali.
V Rusku není pravda psaná inkoustem, ale krví. V suchém šustění stránek uslyšíš dětský pláč, dunění vlaků, ozvěnu kroků sestupujících do sklepa, jednotlivý výstřel z naganu se sedmi gramy olova. Sám papír páchne krví..."

Více v mé recenzi, nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Saela
03.08.2021

Tak moc jsem ji chtěla přečíst, ale dál, než za 50 stránku jsem se prostě neprokousala. Není to kniha k uspávaní dětí :D na mě po náročném dni moc těžká a docela často jsem se ztrácela v ději. Prostě dost přemýšlecí kniha, která v tuhle chvíli pro mě není. Třeba se k ní vrátím v lepším rozpoložení. Zatím hodnotím takto, protože se mi do čtení knihy vůbec nechtělo..

ještěrka38
22.04.2021

Přiznám se, že mě kniha v první části vůbec nebavila, ale pak jsem ji hltala a pořád nerozumím tomu, jak Rusko vše skrývá a nechce, aby se rodiny dozvěděly, co se dělo s jejich příbuznými.. Hrozné, ale stojí za přečtení..

Ilona70
21.03.2021

Čte se jedním dechem, ja ji mam za sebou během let uz asi 5x. Montefiore je prostě Mistr, škoda že jeho knihy u nás vycházejí tak málo, přestože je o ně tak velký zájem. Sašenka je velmi smutný příběh, nečtěte ho, když máte problémy.

Zdenas5
03.03.2021

Čtivá kniha, dobře vykreslené postavy, výborně zachycená atmosféra doby, ruské mentality i období, o kterém se moc nemluvilo. Když si uvědomím, že to, co je v knize napsáno, se ve skutečnosti dělo, běhá mi mráz po zádech. Je mi líto lidí, kteří to zažili, a vede mě k zamyšlení nad chováním lidí v běhu dějin, které, jak se mi zdá, se moc nemění. I dnes kolem sebe takové vidíme. Dojem z knihy umocnila i moje nedávná návštěva Petrohradu, mohla jsem si alespoň trochu představit místa, v kterých se Sašenka pohybovala, a pochopit, že se snadno nechala ovlivnit dobou i prostředím, v němž žila.

prochajda
26.11.2020

Naprosto strhující román na který jen tak nezapomenu. Zpočátku jsem byla sice v rozpacích z toho samého soudruhování, ale druhá polovina knihy se četla jedním dechem.
Sašenka "Polární liška" přijme těch sedm gramů olova a nechá se semlít v mlýnku na maso? Režim plný hrůz a strachu.
Díky Bohu, že v dnešní době tak stateční být nemusíme.

vladka321
16.11.2020

Tak to byla jedna z nejhezčích knih, kterou jsem v poslední době četla. Velmi čtivé, napínavé, má to duši. Doslova jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Charakteristika postav propracována tak, že jsem si je vyloženě představovala jako ve filmu. Zajímavé bylo i to, jak se postavy měnily dle doby, změny vlády i dle svých přesvědčení a nakonec i zjištěním pravd o hrůzném systému. Autor dal této knize duši a to se vidí málo kdy.