Stalin - Na dvoře rudého cara

Ještě padesát let po své smrti zůstává Stalin jedním z tvůrců našeho světa. Spolu s Hitlerem se rozsahem svých zločinů stal jedním ze zosobnění zla. I když toho víme spoustu o Hitlerovi, Stalin a jeho režim si podržují tajemství. V tomto poutavému líčení Stalinova “carského” dvora je živě zobrazen svět strachu a zrad, výsad a zhýralosti, vražd a surovostí, ale i tamější rodinný život. Kdo vlastně byl ten mládenec z Gruzie, který se vyšvihl až do postavení vládce impéria? Jak vypadal jeho Himmler, Göring či Goebbels? Jakpak tito “bojaři” vládli? Jak se žilo v “horních deseti” rodinách? Simon Sebag Montefiore prozkoumal každý aspekt tohoto politika nejvyšší třídy od jeho tragického manželství a milenek přes jeho posedlost filmem, hudbou a literaturou až po ztotožnění vlastní osoby s cary. Simon Sebag Montefiore nám představuje méně záhadného, zato lidštěji působícího Stalina. Autor mu sice neupírá krutost, ale dodává mu lidštější rozměr, který nás nepřestává fascinovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43529/stalin-na-dvore-rudeho-cara-RfU-43529.jpg 4.714
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Beta-Dobrovský

Stalin - The Court of the Red Tsar, 2001

Kniha Stalin - Na dvoře rudého cara

Markýz1409
19.02.2019

Kniha se mi líbila opravdu stojí za to si ji přečíst.Hodně opravdu hodně se dozvíte.Palec nahoru.

bulat
30.01.2019

Nebudem sa zoširoka rozpisovať, táto kniha je jednoducho pecka. Úplne chápem, prečo sa tak ťažko zháňa.

KejmlP
07.04.2017

Neskutečně čtivý portrét muže, který spolu s druhým evropským diktátorem utvářel dějiny 20. století víc než všichni ostatní. Podtitul "Na dvoře rudého cara" vystihuje knihu opravdu nejlépe. V soukromí při pěstování citrónů, při pitkách mezi svými bojary, schovaného v krytu moskevského metra, i na mezinárodních konferencích můžete sledovat ohromující genialitu mistra intrik, zákulisních tahů, a brutálně nekompromisních řešení. Závěr knihy zanechává fascinující dojem starce, který v nelidské osamocenosti, na samotném vrcholu světové pyramidy moci, může pohybem prstu rozhodovat o osudu stamilionů, ne-li celého lidského rodu. Když si vypůjčím citát Winstona Churchilla, jde o příběh syna ševce, který "Přebral feudální zemi s dřevěným pluhem, a odevzdal světovou supervelmoc s jadernou bombou."

hario
19.11.2015

Mnoho informací , někdy až moc ale.. čtivé. Doporučuji i prví díl -Mladý Stalin.

imubi
10.08.2013

Sice se čte skvěle, ale musela jsem ji několikrát odložit, ne vždy má člověk chuť číst taková zvěrstva, navíc ta, která se skutečně stala. Určitě ji ale všem doporučuju.