Jeruzalém - Dějiny svatého města

Jeruzalém je považován za jedno z nejdůležitějších měst v celých dějinách lidstva. V průběhu tří tisíciletí byl několikrát zničen a vždy znovu postaven, platil za cennou trofej dobyvačných válek, mnohdy určoval směr vývoje společnosti a dnes opět hraje zásadní roli v takzvaném střetu civilizací. Je hlavním městem dvou národů a svatyní tří náboženství. Od krále Davida po premiéra Benjamina Netanjahua, od zrození judaismu, křesťanství a islámu po izraelsko-palestinský konflikt, zdi Jeruzaléma vyprávějí historii víry, krvavých bojů, fanatismu, ale také soužití a tolerance. Autor je známý britský historik, řada jeho studií obdržela literární ocenění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185315/jeruzalem-185315.jpg 4.59
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Beta-Dobrovský

Kniha Jeruzalém - Dějiny svatého města

ondra2
11.11.2019

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo,asi to srovnám s titulem od Karen Armstrong.

Montezuma
21.10.2016

Mohla to být opravdu velmi zajímavá kniha, kterou bych si velmi užil. No nic, objednávám originál a budu se muset plahočit se čtením v Angličtině.

BOHUŽEL TÉMĚŘ JAKO VŽDY V PŘÍPADĚ ČESKÝCH PŘEKLADŮ POPULÁRNĚ NAUČNÝCH DĚL TÉMĚŘ NEČITELNÝ PŘEKLAD.

Absolutní hrůza. Opravdu nechápu, jak si toto může vůbec někdo dovolit vydat. Speciálně se jedná o nakladatelství BETA-DOBROVSKÝ ŠEVČÍK.

To tam, do prdele, nedělají žádné korektury aby to nebylo jako z Google translate?

Knihu rozhodně nedoporučuji ke koupi. Ani žádnou jinou od tohoto nakladatelství (např. Mladý Stalin). Jedná se o překlady Petrušky Šustrové, což je pro mě ještě daleko větší šok, že se tato paní k tomu vůbec propůjčí. Nebo je jí to jedno? Asi ano, protože to není její první "překlad" pro toto "nakladatelství."

Nostalghia.cz
14.07.2014

Na pár místech člověk váhá, je-li překlad úplně v pořádku a nalezl jsem i několik faktografických překlepů, ale pozorný čtenář si je uvědomí. Jinak po všech stránkách strhující kniha o strhující historii...

Jeruzalém judaismus

všech 8 knih autora