Arabská žena

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158018/arabska-zena-158018.jpg 3.9258

Arabská žena 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona, 2010

Kniha Arabská žena

perpe2a

Mě se příběh líbil. Je to hezky napsané, hlavní hrdinka je sice dost naivní, ale celý příběh hodnotím jako dobré čtení pro ženy.

Pavčule
23. květnaodpad!

Celá série mi přijde slabá . Vadí mi tam vulgarismy od žen a celé mi to přijde nereálné . Navíc ženy se tam chovají jako namyšlené slepice . Nesedí mi to .

Ramondia1

Půjčila jsem si ji, protože jsem dostala k Vánocům volné pokračování "Arabská krev", tudíž ještě potřebuji přečíst "Arabskou dceru". Mám načteno dost knih s touto tématikou a tady jsem trochu na rozpacích. Ano, příběh měl spád. Ale, za mě překombinované a ne úplně uvěřitelné. Každopádně i ostatní knihy si přečtu.

Monuli36

Pohodová knížka.Na toto téma mám přečteno,spousta knih.Je to vše na jedno brdo,ale mě to baví :)

Jurajovamaka

Nakoľko JA mám rada knihy z arabského prostredia, zaujme ma každý príbeh.
Za mňa ÁNO ;-)

niki-chan

Po přečtení jsem opravdu znechucena. Jednak chováním mužů k ženám a také naivitou až blbostí Dory. Pro vykreslení postavení ženy v arabské kultuře vhodné k přečtení.

pavlina0821
26.10.2020

Kniha mě těžce zklamala. Hlavní hrdinka je krajně nesympatická osoba a začátek na mě působí jako hodně špatný dívčí román. Vyjadřování na úrovni hloupoučké husičky. Musela jsem se několikrát nutit číst dál a místy jsem přeskakovala stránky. Příběh pro mě začal být zajímavý až po té události s Miriam, což bylo už skoro na čtyřsté stránce. Takže celkový dojem špatný, jsem zvědavá na arabskou dceru.

veronika9761
04.10.2020

(+ SPOILER) Začátek knížky hrube zklamal - jednoduchý jazyk, názory jak u dítěte a naprostá odevzdanost a otevřeni se manipulaci u hlavní hrdinky. Pak se příběh začal odvíjet, aby ukázal růst hlavní hrdinky. Některé pasáže na mě byly příliš brutální a nechutné. I přesto je to čtivý kousek. Ale moc nechápu epilog, který prozradil kompletní dej druhé knihy série.