Arabská žena

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158018/big_arabska-zena-31J-158018.jpg 4275

Arabská žena 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona, 2010

Kniha Arabská žena

Vatter83

Knih s arabskou tématikou jsem přečetla už několik, ale tato mi přišla "velmi slabá". Zbytečně zdlouhavé, vleklé, naopak na posledních 100 stranách se toho událo příliš mnoho a zkratkovitě... I přesto jsem sáhla po druhém dílu - velké zklamání.

regulax

Příjemné čtení o nepříjemných věcech. Doporučuji.

Cher

Knihy z arabského prostředí mám docela ráda. Tenhle příběh se velmi dobře četl. Mělo to spád. Některé historky z tradiční muslimské rodiny byly hrozné. Chování mužů k ženám šílené.

katpas76

První díl románu na pokračování polské autorky jsem si přečetla náhodou. Další už cíleně, protože mě tento první díl velmi zaujal. Jednak tím, že je psán na základě vlastní zkušenosti a pak také tím, že autorka mi odkrývá svět v arabské kultuře. Po Bez dcerky neodejdu nejlepší kniha s touto tematikou.

Simirekdudkovic
19.11.2021

Jedná z dalších knih o muslimské komunitě kterou jsem si přečetla. Prvotní zděšení že má kniha cca 500 stránek se ke konci knihy změnilo spise v potřebu aby kniha byla ještě hrubší.....že začátku se kniha docela táhla a přišla mi zbytečné rozepsana, ale později se pozvolna dej rozvíjel správným směrem. Za mě super kniha a co nevidět se vrhnu na dalsi díly.

perpe2a
19.07.2021

Mě se příběh líbil. Je to hezky napsané, hlavní hrdinka je sice dost naivní, ale celý příběh hodnotím jako dobré čtení pro ženy.

Pavčule
23.05.2021odpad!

Celá série mi přijde slabá . Vadí mi tam vulgarismy od žen a celé mi to přijde nereálné . Navíc ženy se tam chovají jako namyšlené slepice . Nesedí mi to .

Ramondia1
12.05.2021

Půjčila jsem si ji, protože jsem dostala k Vánocům volné pokračování "Arabská krev", tudíž ještě potřebuji přečíst "Arabskou dceru". Mám načteno dost knih s touto tématikou a tady jsem trochu na rozpacích. Ano, příběh měl spád. Ale, za mě překombinované a ne úplně uvěřitelné. Každopádně i ostatní knihy si přečtu.