Dívka, která se dotkla nebe

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219426/divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4.1541
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo, 2013

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

24. listopadu

Nádherná kniha a poutavý příběh, který vás vezme za srdce! Pro mne osobně o celou třídu lepší než první kniha, kterou jsem od autora četla - a sice Chlapec, který rozdával sny. Tato bohatá historická freska čtenáře zavede ze Říma do Benátek, kde se odehrává většina osudů hlavních postav. Giuditta, Mercurio a Anna mi okamžitě přirostli k srdci a po celou dobu jsem jim fandila. Mezitím se toho ale odehraje opravdu hodně, než se příběh posune do závěru, který je doslova strhující a ve kterém jde (skoro) všem našim sympatickým hrdinům o život. Nebudu však toho prozrazovat zbytečně moc a také nechci spoilerovat ;-). Knize dávám suverénních pět hvězdiček a doporučuji. Podle mého názoru je totiž výborná a nemá chybu :-).

avi8

Třetí kniha od tohoto autora a dočetla jsem jí úplně se zapřením .

veronna

Po předchozích dvou knihách, které jsem od autora četla a které se mi moc líbily, jsem se na tuto knihu těšila. Musela jsem se do čtení nutit, přečetla jsem 60 stran a potom knihu odložila.

baty

Krásný napínavý příběh. Občas jsem i zapomínala dýchat. Moc jsem fandila Mercuriovi a Giudittě a velmi se mi líbilo přátelství mezi jejím otcem Isaccem a velitelem Lanzafamem. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora. Knihu vřele doporučuji.

Audrina

Moje druhá kniha od Di Fulvia, bohužel mě ale nijak zvlášť nepřesvědčila. Přijde mi, že má zbytečně zdlouhavý úvod a naopak zbytečně urychlený závěr. Zároveň se v knížce vystřídá velké množství charakterů, žádný z nich ale nemá moc času na to, aby se pořádně rozvinul.

Jitty82

Dokonale popsaná historie, místa i události té doby byly fascinující. Knížka mě natolik vtáhla do děje, že jsem s nedočkavostí „hltala“ stránku po stránce.
Odvaha a zbabělost, něha a krutost, láska a nenávist vás budou provázet po celou dobu čtení.
Mercurio a Giuditta se stali mými přáteli již po otočení několika stránek. Spolu s nimi jsem se naučila, že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší… vždyť naděje v lepší zítřky neumírá…

alice2741

Velm8 zajimavy pribeh, precteny jednim dechem

viki77

Krásný román plný napětí.