Dívka, která se dotkla nebe

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219426/big_divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4.1671
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo, 2013

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

Kopretina

Knihu jsem četla těžce, určité pasáže, především ty o násilí, jsem nemohla rozdýchat, není to můj šálek čaje. Od autora jsem četla již druhou knížku a mám stejný pocit, takový hořký, už nemám zájem.

pavla.ctenarka

Tento typ knih není zcela mým šálkem čaje, knihu jsem dostala jako dárek a mile mě překvapila. Dobře propojené příběhy. Místy pro mě až moc pohádkové a nereálné, ale v konečném důsledků hodnotím kladně. V rámci svého žánru, myslím, zaujme. Pokud jste byli v Benátkách a dokážete se přenést na místa, o nichž se vypráví, věřím, že se začtete stejně jako já.

PS Já sama mám z obdobných knih přečtenou pouze Cizinku, která mi přišla o poznání horší. Tato kniha má alespoň spád, příběhy ubíhají a postupně gradují.

zdenaR

V prostředí Benátek 16. století se splétají příběhy hlavních hrdinů - naturalistické zobrazení drsné doby i mravů, poetika lásky i vykreslení silné nenávisti, to vše udržuje čtenáře v napětí.
Bohužel závěr vyznívá až příliš idealisticky.

sweeney

Tato kniha je od autora mou první přečtenou, čili nemůžu porovnávat s jeho ostatními díly. Nicméně musím přiznat, že vzhledem ke kladným ohlasům na autora celkově jsem přeci jenom doufala v něco víc. Spíše nežli jako historický román, ve kterém jsem čekala detailně vykreslený život tehdejších lidí a prostředí ve kterém žili, mi kniha přišla jako dobrodružná pohádka jen tak mimochodem zasazená do Benátek 16. století.
Každopádně jako odpočinková četba dostačující.

Baruš666

Kniha sic na první pohled zajímavá a poutavá svým popisem Benátek 16 století který jsem si i užila ale to bylo to jediné co mě nutilo tu knihu stále dále číst, i přes to že nesnáším nedokončené čtení jsem ji nedočetla

gaaabi

Odpočinkově pohádková knížka pro dospělé... pěkně psané a pro mě zajímavě podaná problematika syfilis, pěkně popsané reálie (miluji Benátky) a středověká atmosféra. Doporučuji.

Emartina

Kniha mě nezaujala. Příběh byl pro mne špatně uvěřitelný, měla jsem dost co dělat, abych knihu dočetla. Zkusím jinou autorovu knížku, třeba se mi bude líbit víc.

prochajda

....a pohádky je konec. Pěkný příběh, ale bohužel, nevím proč, mě moc nebavil. Nejvíc se mi líbila autorova kniha "Dítě, které v noci našlo slunce."