Dívka, která se dotkla nebe

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219426/divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4.1617
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo, 2013

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

zimolka
13. listopadu

Tato kniha se mě zdála ze všech čtyř co jsem četla nejslabší.Ale neznamená to ,že by byla špatná.

hanavka
08. listopadu

Chvilku po dočtení mám pocit, že jsem četla tři různé romány. Jeden o chudinské čtvrti v Benátkách, druhý o nelibosti k židům a třetí o chlapci, který se rozhodl změnit svůj osud. Všechny postavy a dějové linky se nakonec propojí a utvoří smysluplný obraz. Chvilkami mi přišlo, že jsou některé scény nadbytečné, ale v konečném důsledku jsme díky nim dostali ucelenější informace o každé postavě. Nejvíce mě zaujal Scarabello a líčení atmosféry v Benátkách. Uličky kolem Rialta se za těch 500 let sice změnily, ale davy lidí jsou tam pořád stejné :)
Za propracovanost příběhu a jistou lehkost, která se nese přes všech více než 600 stran, dávám 4 hvězdičky.

nakedangel

Opět skvělá kniha, která má své čestné místo v mé knihovně.

Nikusha

Docela hezké čtení na odreagování, ale nic moc pro mně. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Za půlkou se mi to už zdálo nudné, utahané..

Datr1

Je to v podstatě klasický román pro ženy, ale pěkně napsaný, hodně napínavý, zhruba od poloviny jsem se od něj nemohla odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

Elapheg

Nádherný název knihy, krásná obálka a nádherná kniha. Kniha Dívka, která se dotkla nebe mi naprosto vyrazila dech příjemným způsobem. Tak poutavě psaný historický román jsem už dloho nečetl. Ani chvíli jsem se nenudil, naopak příběh mě naprosto pohltil. Román nás zavádí do Říma a do Benátek v roce 1516. Autor naprosto brilantně propojil osudy snad 10 hlavních postav. Takže, ať už čtete příběh doktora Isacca di Negroponteho, který se stará o nemocné, či Mercuria, podvodníka se vším všudy, který je zamilovaný do Giuditty di Negroponte, nebo ať čtete o chudině dané doby, se kterou se život opravdu nemazlil, máte pocit, že se ocitáte opravdu v 16. století. Kniha je plná zvratů, neustále se něco děje a každému zde jde o život. Je zde také vyobrazena část inkvizice, kde je vidět, jakou moc tenkrát nad životem měla římskokatolická církev. Román mi poskytnul vše, co jsem si mohl přát. Lásku, nenávist, žárlivost, život podsvětí a chudiny dané doby, přátelství, lékařství té doby, ale i strach a bezmoc, to vše jsem prožíval s hlavními postavami a napjatě jsem četl dále, abych se dozvěděl, jak to nakonec se všemi dopadne. Máte-li jen trochu romantickou duši, tato kniha je pro vás jako dělaná. Ač se jedná o rozsáhlý román, nejsou zde prakticky hluchá místa, kniha je plná zvratů. Nechám ten příběh v sobě ještě doznít, dávám plný počet hvězd a knihu doporučuji všem romantickým duším.

Lindulinek

Fantastická kniha. Rozjezd vlažný, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Už mám další knihu tohoto autora a nemohu se dočkat.

kaja77

Bylo to celkem fajn čtení, takové odpočinkové....sice ten žid z Říma, který se změnil z původního mírného beránka na krvelačné monstrum, tak to jsem autorovi nebaštila :) jinak celkem čtivá pohádka

Já, Claudius
Já, Claudius