Dívka, která se dotkla nebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219426/divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4.1541
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

La Ragazza Che Toccava Il Cielo, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (143)

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

Přidat komentář
85098211
24. listopadu

Nádherná kniha a poutavý příběh, který vás vezme za srdce! Pro mne osobně o celou třídu lepší než první kniha, kterou jsem od autora četla - a sice Chlapec, který rozdával sny. Tato bohatá historická freska čtenáře zavede ze Říma do Benátek, kde se odehrává většina osudů hlavních postav. Giuditta, Mercurio a Anna mi okamžitě přirostli k srdci a po celou dobu jsem jim fandila. Mezitím se toho ale odehraje opravdu hodně, než se příběh posune do závěru, který je doslova strhující a ve kterém jde (skoro) všem našim sympatickým hrdinům o život. Nebudu však toho prozrazovat zbytečně moc a také nechci spoilerovat ;-). Knize dávám suverénních pět hvězdiček a doporučuji. Podle mého názoru je totiž výborná a nemá chybu :-).

avi8
27. října

Třetí kniha od tohoto autora a dočetla jsem jí úplně se zapřením .

veronna
21. října

Po předchozích dvou knihách, které jsem od autora četla a které se mi moc líbily, jsem se na tuto knihu těšila. Musela jsem se do čtení nutit, přečetla jsem 60 stran a potom knihu odložila.

baty
20. září

Krásný napínavý příběh. Občas jsem i zapomínala dýchat. Moc jsem fandila Mercuriovi a Giudittě a velmi se mi líbilo přátelství mezi jejím otcem Isaccem a velitelem Lanzafamem. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora. Knihu vřele doporučuji.

Audrina
12. září

Moje druhá kniha od Di Fulvia, bohužel mě ale nijak zvlášť nepřesvědčila. Přijde mi, že má zbytečně zdlouhavý úvod a naopak zbytečně urychlený závěr. Zároveň se v knížce vystřídá velké množství charakterů, žádný z nich ale nemá moc času na to, aby se pořádně rozvinul.

Jitty82
25. srpna

Dokonale popsaná historie, místa i události té doby byly fascinující. Knížka mě natolik vtáhla do děje, že jsem s nedočkavostí „hltala“ stránku po stránce.
Odvaha a zbabělost, něha a krutost, láska a nenávist vás budou provázet po celou dobu čtení.
Mercurio a Giuditta se stali mými přáteli již po otočení několika stránek. Spolu s nimi jsem se naučila, že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší… vždyť naděje v lepší zítřky neumírá…

alice2741
21. srpna

Velm8 zajimavy pribeh, precteny jednim dechem

viki77
20. července

Krásný román plný napětí.

1 ...