Muslimská pomsta

Kniha Ivy Karlíkové je pokračováním autobiografického románu Muslimské peklo, který se setkal s velkým čtenářským ohlasem. Příběh ovšem neskončil. A my se opět vracíme do muslimské části Bosny, kde nezřídka platí pravidla, která jsou pro lidi z civilizované Evropy nepochopitelná. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Senad byl bosenský muslim. Když jsem si ho vybrala za partnera, netušila jsem nic zlého. Jenže jakmile se nám narodila dcera Denny, z milého a galantního muže se stal tyran. V Německu, kde jsme nejprve žili, to ještě šlo, ale pak nás Senad donutil přestěhovat se k němu domů, do Bosny, a tam se naplno ukázalo, co je zač. Několikrát mě málem připravil o život a nakonec se mě pokusil připravit o dceru. Svůj příběh jsem zaznamenala v knize Muslimské peklo, kterou uzavírá smutný happyend: Senad putoval za mříže a já se s dcerkou usadila v Čechách. Jenže tím to celé neskončilo. Když už jsem si myslela, že já a malá Denny máme všechny útrapy za sebou, přišla nabídka, abych se vrátila do Bosny. Jako tlumočnice pracující pro české vojenské jednotky, které dohlížely na obnovu válkou zničené země. Neměla jsem to dělat. Mohla jsem tušit, že Senad zjistí, kde mě najít, a jednoho dne mě v Bosně skutečně vyhledá. A bude mít připravený ďábelský plán na pomstu. Kvůli své naivitě jsem se znovu nechala vtáhnout do jeho života. Opět jsem musela začít bojovat o svoji budoucnost i o dceru...“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391298/big_muslimska-pomsta-PtY-391298.jpg 4.369

Kniha Muslimská pomsta

PavlaA

Tady se to hezky uzavřelo. Čtení mě bavilo.

Rosana

Obě dvě knížky se četly velmi dobře, měly spád a krátké kapitoly utíkaly. Takže obojí přečteno během pár dní. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad a jeho rodina, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

Jack Bauer

Skvělé pokračování Muslimského pekla, jen nepochopím proč se po tom všem k němu opět vracela. „Takové Bez dcerky neodejdu" po česku. Poučení pro naivní dívky, které se zamilují do islámisty. Jsme naprosto dvě rozdílné kultury a to nikdy nepůjde dohromady. Samozřejmě, že i mezi nimi se najdou normální a slušní lidé, ale jak je poznat a věřit jim? I mezi námi jsou pěkné svině, např. Hitler a zfanatizovaní nacisti. Je to prostě v lidech.

andrea7191

Naprosto nerozumím uvažování autorky, přestože chápu, že láska je silná a dokáže potlačit logické uvažování, ale až takhle? Každopádně respekt k tomu, jak vše zvládla.

Jurajovamaka

Kniha sa čítala sama. Boli pasáže, keď som Ive nadávala a jej chovanie nechápala, ale ako sa hovorí nesúď, keď nechodíš v jej topánkach...
Knihu ODPORÚČAM všetkým a zaradila by som ju tiež ako povinné čítanie, osvety na tému islam nie je nikdy dosť :-)

Radka1911
14.10.2020

Knihu jsem, se zatajeným dechem, přečetla velice rychle, a nejvíce obdivuji odvahu autorky "jít s kůží na trh". Velice těžko pochopitelné, hrozné. Knížku doporučuji.

prochajda
10.10.2020

Tak jestli jsem jen ztěží chápala jednání Ivy v první knize, v této jsem už vůbec nepobrala. Jak může být někdo, tak slepý, hluchý a ještě s odpuštěním blbý. Nicméně, kniha je velmi dobře a čtivě napsaná.

rudek.m
18.09.2020

Četl jsem i první díl a je to napsané čtivě a čtenář se nenudí,ale ta naivita hrdinky je strašná.