Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313067/muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-q1r-313067.jpg 4.3151

Muslimské peklo (1.)

Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Daranus

Kniha Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

derluc

Hodně dobrá knížka, která stojí za přečtení...

zimolka

Na toto téma jsem přečetla více knih s tím rozdílem,že Iva byla snad jediná kdo takto riskoval návratem zpět a ještě k tomu s dítětem.Přečetla jsem oba díly velmi rychle,krásně napsané.

monika3838

Me se kniha libila,dobre se cetla,mela spad. rada ctu podle skutecnych udalosti.

akvesy

Krásně napsaná kniha. Čte se sama a strašně rychle. Všem
doporučuji přečíst.

Damato

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, 5 hodin jsem nedýchala a četla ... Chápu mladou dívku, která se zamiluje , chápu velkou lásku , u které se tají dech a člověk nevidí a neslyší, sama jsem to zažila, když mi rodiče říkali - rozmysli se , nevdávej se za každou cenu- a já viděla jen to, jak spolu prožijeme v té velké lásce celý život. Nakonec přišly roky které nás posunuly do soudní síně s koncem...."Ve jménu republiky se rozvádí". Nebili jsme se , neničili jsme si životy....JEN jsme dětem ZKAZILI KONEC JEJICH DĚTSTVÍ. Od východu ze soudní sině jsme se neviděli . Tečka. Proto naprosto nechápu, proč matka , která cítila, že není vztah v pořádku prostě trpěla a nechala trpět i svoji dceru??? No ale měla jsem chuť dát knize 5*. Nakonec jsem si přečetla komentáře a přišla na to, že existuje 2 díl a u zmínky o návratu do Bosny jsem už věděla, že tohle teda číst nebudu. Jedná se snad o dobrovolně se týrajícího člověka? V tom případě se jedná o duševní poruchu a měla by se paní léčit...
Ale rozhodně doporučuji všem těm, kdo se vzhlédli v jižanském typu s muslimskými předky - jak sama paní Karlíková píše- Aláha vzývají když se to hodí jim - žádná víra , která by dovolovala bít ženy neexistuje, ale Aláh je všemocný, ten dovolí všechno i bít matku .... pořád vám to připadá morální???

VladkaBU

... velmi čtivý příběh hned od začátku, i když smutný a otřesný. Stále někde čteme a slyšíme o rozdílnosti kultur, náboženství, a vždy se najdou tací, kteří za svou láskou odejdou do její země, a nastane peklo. To by nechtěl zažít nikdo.

Mufa

Na toto téma jsem četla hodně knih, tahle byla zajímavá tím, že se jedná o Češku. Četlo se to úplně samo. Autorku obdivuji, že se do Bosny dokázala po pár letech vrátit, pracovat tam a nezbláznit se přitom hrůzou, že si jí Senad najde. Je mi líto všech dětí a žen, které v téhle kulturní divočině musí vyrůstat.

Nočnípták

Autorce této knihy přeji spokojený a šťastný život. Měla štěstí, že přežila všechny útoky a že v sobě našla sílu zachránit sebe i dceru. Skutečnost byla otřesná. Tento muž, podle mého názoru, byl psychopat a bylo to o to horší, že se vše odehrávalo v muslimské Bosně, kde je to pro všechny normální chování.
Vy, kteří nechápete, že to autorka nechala zajít tak daleko si uvědomte, že byla tisíce kilometru od domova a navíc její rodinné zázemí zrovna moc nefungovalo.
A známé jsou i případy z naší země, kde dotyčný není muslim a případ skončil zabitím ženy.

Je dobře, že se o svou zkušenost paní Karlíková podělila. Knihu by si měla přečíst všechna mladá děvčata. Je ovšem otázka, zda by je to uchránilo od podobné situace. Vždyť přece láska je slepá a zamilovaný člověk moc reálně neuvažuje.

domácí násilí muslimské ženy osudy žen česká literatura Bosna a Hercegovina autobiografické vzpomínky

Iva Karlíková

Iva Karlíková
česká, 1972

• Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky (2016)
  • Muslimská pomsta (2018)