Tmavé stěny Willardu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s potížemi spjatými s novým životním začátkem, Clařin příběh ji stále poutá k dávné minulosti. Pokud Clara opravdu nebyla duševně nemocná, může to nějak objasnit i Izzyino trauma? Pátrání po Clařině osudu přiměje Izzy přehodnotit vlastní životní rozhodnutí – s šokujícími důsledky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303766/tmave-steny-willardu-kc9-303766.jpg 4.5386
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

What She Left Behind (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Tmavé stěny Willardu

Přidat komentář
ivana1924
včera

Kniha mě pohltila. Dvě časové roviny, mám ráda. Příběh poutavý, jak jsem se začetla, nešlo se odtrhnout. Doufala jsem, že nakonec vše dobře dopadne.....i když dopadlo... jen jinak než jsem myslela, ale nic knize neubírá. Určitě po knize jednou sáhnu znovu :)

Terez25
předevčírem

Jedním slovem úchvatné! Okouzlující příběh, příjemné hlavní postavy, ale i hrůzy ústavu, dělá z této knihy koktejl, který si prostě vychutnáváte písmeno za písmenem. Ještě se mi nestalo, aby mě kniha dojala k slzám. Téhle se to povedlo.

cace
předevčírem

Po přečtení - zapomnění. Nezůstalo nic.

angelak
15. června

Užasná kniha - čte se jedním dechem...

Hana721
19. května

Velmi silný příběh. Musela jsem ho několikrát odložit, abych to dokázala vstřebat. Jedna hvězdička dolů za utnutý příběh Izzy.

Arev122
19. května

Silný emotivní příběh, děj probíhá ve dvou časových rovinách. Zejména ten z dvacátých let min. století , který popisuje tragický úděl dívky (za trest strčené do ústavu choromyslných) mě zcela vtáhl do děje.

Heluše852
16. května

Úžasná knížka. Jedna z těch, na které se nezapomíná. Silný příběh, plný utrpení.

Radusek
15. května

Velmi silný, osudový příběh. Ještě teď mám z knihy husí kůži. Opravdu mně příběh zasáhl.