Rosana Rosana komentáře u knih

Princ Mamánek Princ Mamánek Jan Budař

Knížka se mi moc líbila, na pohádku se podívám, až půjde v televizi.

08.12.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opět skvělá knížka, doporučuji.

22.11.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Pěkná knížka, ale Dopis se mi líbil mnohem, mnohem víc. Strhávám jednu hvězdu za chyby. To už není možné, co je dnes v knihách chyb. Nevím, jak komu, ale mne to kazí požitek ze čtení.

18.08.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Na tuto knížku jsem se moc těšila, a to podle pozitivních recenzí zde, na Databázi knih, a taky podle docela dlouhé čekací doby, než byla k mání v knihovně. Nemůžu říci, že se mi kniha nelíbila, ale ani, že se mi bůhvíjak líbila. Námět knihy se mi líbil. Ovšem vadila mi spousta chyb a mnohdy "kostrbatý" překlad či slovosled ve větách, za to nemůžu dát plný počet hvězd, jelikož toto mi vždycky zkazí požitek z knihy.

10.05.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Nádherná, a jak už to u této autorky bývá, velice smutná kniha a také neskutečně čtivá kniha. Byla jsem ráda za happyend v podobě shledání Pii se sourozenci a s Finnem. Už se moc těším na další autorčiny knihy.

02.05.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Pekny a ctivy, ale zaroven moc smutny pribeh. Nikdy nepochopim, jak se muzou rodice ci prarodice tak hnusne chovat k detem a lidi ke zviratum. Bylo mi moc lito, jak dopadla kocka Abby a slonice Pepper, a vubec co se delo se zviraty v cirkuse.

06.04.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tak toto bylo slapnuti vedle. Pujcila jsem si knihu na zaklade velice pozitivniho hodnoceni ctenaru, ale bohuzel jsem se do ni nedokazala zacist. Vadil mi i ten styl psani.

29.03.2022 2 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jsem v polovine knihy a neni to zrovna muj salek kavy.

25.03.2022 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Krasna kniha, krasna obalka i uvody do kapitol. Pekny, ac velice smutny pribeh. Vubec jsem do teto chvile nevedela o zivoticke tragedii. Tesim se i na dilo o teto tragedii od Karin Lednicke.

17.03.2022 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tak tuto knihu po cca 30 stranách odkládám a jdu na další. Nechytla mě a vadil mi chaos mezi současností a minulostí a to i v rámci jedné kapitoly. Těšila jsem se na ni, podle recenzí a vysokého hodnocení, ale neuchvátila mě.

07.03.2022 2 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Prvni dil se mi libil o chlup vic, jelikoz v tomto dilu bylo az moc politiky, ale i tak davam plny pocet hvezd a tesim se na dalsi autorovy knihy.

26.02.2022 5 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Opět skvělá a neodložitelná knížka. Klobouk dolů před autorkou. Paní Veronika Jonešová prostě umí. Už aby zase něco napsala:-). Jen škoda, že zase byly v knize chyby.

02.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skvělá knížka, která má spád a gradaci. Od prvních stránek mě chytla. Tak to má u dobrých knih být. Také se mi moc líbily různé výroky. Hned jsem si v knihovně zarezervovala pokračování "My proti vám ". A určitě si přečtu další autorovy knihy.

29.01.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knížka, která mě pohladila po duši a už se těším na další autorčinu knihu. Krásný příběh v ještě hezčí lokalitě, líbily se mi popisy přírody a krajiny, připravovaných jídel a samozřejmě i jiskření mezi Lukem a Minou. Autorka píše skvěle. Někdy je prostě potřeba si takovýto žánr přečíst.

20.01.2022 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tak tato kniha me vubec nechytla. Po par stranach ji odkladam, takze ani ten druhy dil nebudu zacinat cist. A to jsem se na ni tesila, vzhledem k vysokemu hodnoceni zde a vzhledem k recenzim na konci knihy. Rozcilovaly me hlavne zkomoleniny ceskeho jazyka, a zdrobneliny. Na ty jsem vysazena.

07.01.2022 2 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Krásná knížka, skvělý příběh, i když hodně smutný. Opět mi vadily chyby a překlepy. Ale i tak dávám nejvyšší hodnocení.

07.01.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak tato kniha mě nebavila, rozvláčná a moc politická, ale taková je holt Alena M. Bez politiky by to nešlo.

14.12.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další pěkný příběh z pera A. Mornštajnové. Knížka se dobře četla. A ta její čeština, slovní obraty, různá přirovnání, to je nádhera. Chválím též úplnou absenci chyb. Ale přála bych si, aby autorka taky někdy napsala knížku, kde se nebude otírat o politiku a prezentovat neustále tu svou zášť vůči "dřívější" době.

12.12.2021 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Skvělá knížka, dobře se četla, nešla odložit. Za mě byla hlavní hrdinka, s prominutím, šílená kr**a a hysterka. Holt psychicky nemocný a tudíž nevyzpytatelný člověk, takže se ani nedivím tomu závěru. Tito lidé by se měli fakt léčit.

03.12.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Knizka se mi moc libila a mela spad, precetla jsem ji za par dni, resp. hodin. Moc pekna obalka knihy. Jedine, co mi vadilo, bylo velke mnozstvi chyb, a misty "kostrbaty" preklad. Ale za to autor knihy samozrejme nemuze.

21.11.2021 5 z 5