Jizva přehled

Jizva
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477557/bmid_jizva-mMv-477557.jpg 4 451 451

Katarzyně je něco přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice: v srpnu 1944 zde nacisté v odvetě za partyzánský útok na příslušníky gestapa zastřelili během jednoho nedělního rána třicet šest mužů. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky. Upřímně vítám, že prostřednictvím románu Danuty Chlupové znovu vstupuje do veřejného prostoru téma životické tragédie, které uplynulá desetiletí odsunula do trestuhodného zapomnění. Karin Lednická, autorka románové kroniky Šikmý kostel... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Blizna , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jizva. Přihlašte se a napište ho.

VladkaBU
dnes 4 z 5

... o životické tragédii už jsem četla od paní Lednické. Tady to bylo o stejné události, ale trochu jinak. Nevyvolá příliš emocí, ale i tak to byl zajímavý příběh

AlisekPac
18.06.2024 2 z 5

Četla jsem nejdříve Varhaníka a řekla jsem si, že Jizvě dám také šanci. Třeba vylepší můj dojem z první čtené knihy, ale nestalo se. Témata mají velký potenciál, ale zpracování autorky mě neoslovilo. Příběh ve mě nedokázal vyvolat větší emoce, plynul příliš rychle a jen tak povrchově. Ale ano, pro připomenutí si naší historie, proč ne.

SumýšIrena
17.06.2024 2 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Současná dějová linka byla hodně slabá a ta z minulosti byla vyprávěná hodně neosobně a chladně.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (39. týden)

26.09.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Jizva v seznamech

ve Čtenářské výzvě104x