Jiná Gabriela Koukalová

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374758/jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 2.348
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Sport
Vydáno:, Petr Koukal

Szekynka
dnesodpad!

No, nevím.....

V první řadě klobouk dolů nad tím co Gabča dokázala. Rozhodně jí nikdo nemůže upřít bojovnost a nic z toho co se jí podařilo. Byla skvělá a to jí nikdo nevezme. Vždycky bude mít můj obdiv. Z neznáme dívky se vlastní vůlí vypracovala a stala se královnou biatlonu. Ale,.....tahle kniha je výstřel špatným směrem....

Uvědomuju si, že každý vrcholový sportovec nemá jen super období, ale během kariéry si určitě nejeden projde peklem,.....možná i větším. Přijde mi, že dát takto "na prdel" českému biatlonu není úplně na místě. Kdyby kniha byla o jejím životě a boji s nemocí, to bych chápala. Možná by bylo i inspirující, kdyby někdo jako ona popsal možná úskalí vrcholového sportu. Mohla být vzorem, jak se s něčím takovým vyrovnat. O tom, ale knížka není i když se tak na první pohled tváří. Prvních 150 stránek se neděje nic podstatného. Zbytek knížky je kydání hnoje na takřka všechny v jejím okolí. Je úplně jedno, že o někom napíše jedno pozitivum, když druhým dechem dodá deset věcí co byly špatně.

Řekla bych, že manžel je víc než šikovný badmintonista, úspěšný manažer, manipulant a člověk co dokáže poznat dobrou příležitost. Z jeho strany dobře načasované vydání knih a povedený marketingový tah. Ze strany Gábiny zklamání. Mohla být českou legendou, obávám se že teď jsou její úspěchy zastíněny touto " knihou". Soukalová a Koukalová jsou pro mě dvě jiné ženy. První...žena s vůlí vytrvat. Druhá.....zmanipulovaná hadrová panenka bez názoru.

Ke stylistice: nápadité číslování stránek, divný styl psaní a obálka? Za mě velká slabota, která neosloví.

Nomia
včera

Jiná se mi dostala do rukou vlastně úplně náhodou, rozhodně bych si ji sama o sobě nekoupila. Už jen mediální masáž kolem této knihy, manžela p. Koukalové atd. mi byla naprosto proti srsti, ale zvědavost mi nedala a tak jsem knihu přečetla.
Nebudu se tu pitvat v sympatiích, či antipatiích vůči jednotlivým aktérům kauzy, raději se vyjádřím jen ke knize. Absolutní škvár.
Chápu, že je kniha psaná na základně deníčků - v podstatě od dob telecího mládí, ale mix (s prominutím) absolutně přiblblých pasáži intimního charakteru, kydání hnoje na všechny ve svém okolí a jakási neustálá ukňouranost, to vše dělalo knihu skoro nečitelnou.
Ocenila bych, že Koukalová šla s kůži na trh a mluvila o své chorobě, dejme tomu, že to bylo z ryze ušlechtilých důvodů a nejen z marketingové vypočítavosti, ale proboha proč takhle špatně napsaná kniha? Myslím, že tahle biografie může Koukalové jen a jen uškodit. Veškerý balast a hovadiny v dané knize trochu zastiňují celkové poselství o sportu a týmové spolupráci, o zrodu špičkové sportovkyně, o nemoci, to vše bylo utopeno.
Knihu snad nikomu nemůžu doporučit, špatně napsané, nepříliš čtivé a místy mi snad bylo až trapně z toho, co se tam rozebírá za debility a jakým stylem. Přitom memoáry z biatlonového prostředí mohly být tak zajímavé...

guangoalik
včeraodpad!

nečtěte to

stýv
předevčírem

Pro ty co nepochopili, když vyhrávala, vozila medaile ..tak pro vás byla "bohyně " , když prozradila co za tím vším bylo ...a hlavně když řekla že už nechce závodit , najednou ..je špatná ! Tak zvaný Sport je o tom , o čem píše , nesmyslné honění kvůli penězům ...jako ten oslík co běží za zavěšenou mrkví, ...byla napadána hlupáky , už jen za to , že nechce reprezentovat, závodit, ...prostě se rozhodla že nebude pokračovat a možná další lidé prohlédnou a pochopí o čem tak zvaný Sport je !

Aleh
předevčírem

Gabriela Koukalová toho má za sebou opravdu hodně. Stala se naší nejúspěšnější biatlonistkou v historii. Za všechny sportovní úspěchy, kterých dosáhla má můj velký obdiv. Ale....
Název její biografické knihy vystihuje přesně to, co si myslím. To není ta Gabriela, jak jsme ji poznali, ale jiná Gabriela. Nejsem si jista, zda ona sama toto opravdu chtěla. Mohla se stát legendou, ale rozhodla se jinak...

katerinn
předevčírem

bohužel z toho na mne sálá pouze touha po penězích.. co nejvíc šokovat, co nejvíc prodat, divná bulvární prezentace.. Gábina tvrdí, že až manžel ji otevřel oči. Jinou se poté doopravdy stala. Ale jako Soukalovou jsem jí měla raději. U mě obrovské zklamání..

hvozdik
17. dubnaodpad!

Ráda si budu pamatovat její skvělé sportovní výkony. Tuhle knihu ale bohužel radši ne. Vím, že vrcholový sport není žádný med a chápu, že i biatlonová královna může mít kopec osobních problémů, proč se ale všemi uznávaná a obdivovaná sportovní hvězda rozhodla tímto zvláštním způsobem ukřivděně kopat do všeho a do všech, kteří z jejího pohledu nebyli dostatečně na její straně, a kteří se teď jejím tvrzením jen těžko mohou bránit, leda by se snížili na podobnou úroveň. Omluvou má být to, že je jiná? Jiný a zranitelný je snad svým způsobem každý, ale ne každý na to sebestředně upozorňuje a ne každý ublíženě fňuká, když se jeho jinakosti všichni nepřizpůsobí.

Demonlover
17. dubnaodpad!

Nebýt té knihy je to hvězda za zenitem. Nic víc ani míň. Protože jí to nestačí, stala se, tato trapná, ošklivá, duševně porouchaná Bulimína, Bulimínou bulvární. Dosáhla téměř naprostého vrcholu veřejného zesměšnění se. Vzorem jí je patrně Iveta Bartošová, ale v míře trapnosti , předčí i tu.
Ke knize : zapůjčeno, letem světem prolistováno, znechuceně odloženo.

Venny345

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc ráda sleduji biatlon a ještě radši mám všechny biatlonisty a biatlonistky.
Ale Gabča... to je prostě kapitola sama o sobě. Vždycky jsem jí moc fandila a též si moc přeji její návrat.
Co se týče životního příběhu, četla jsem to málem s otevřenou pusou...
To, čím si musela Gabi projít je obdivuhodné. Ale! Často mi prislo, ze některé kritiky byly přehnané. A pamtujme, nic není tak horké, jak se uvaří. Ani v biatlonu ne.

Na druhou stranu casto od sportovců bereme jejich vítězství jako samozřejmost, ale nikdy si neuvědomujeme, jakou má obrovskou cenu. A Gabča pro mě stále zůstává velkou hvězdou.

No, myslela jsem si, že toho o Gabi vím hodně, ale to jsem se těžce zmýlila.

natuska11

Neskutečně silný životní příběh o člověku , o němž si lidé mysleli , že ho dobře znají
. Já Gábinu neskutečně obdivujiza všechno , xo během své kariéry dokázala . Je to královna českého biatlonu a zůstane jí navždy .

1amu
15. dubnaodpad!

Hned na začátku uvádím, že hluboce smekám před tím vším, čeho Gabriela Koukalová v biatlonu dosáhla - na naše poměry famózní !
Ale :
Tento příběh má své pozadí. Manžel GK pan Petr Koukal je marketingový génius. Na rozdíl od mnoha jiných obdivovatelů krásné ženy, ihned vytušil onen obrovský marketingový potenciál, který v sobě GK má a začal se činit.
Odbočím k roku 2016, kdy proběhl v pražském Luxoru křest knihy Martina Moravce: Petr Koukal: JSEM ! Křtila již GK. Kniha je záslužná v tom, že upozorňuje mnoho ohrožených mladých mužů na děsivé nebezpečí rakoviny varlat. Ano to vše, bohudík úspěšně, Petr Koukal prodělal a byl vyléčen. A založil i Nadační fond Petra Koukala. Pokud slouží dobru věci, mohu jen tleskat - jenže ?
Je zde jeho manželka, tehdy v roce 2016 předpokládaná držitelka medailí z blížících se OH v Jižní Koreji (2018). Vyhlášena nejlepší sportovkyní ČR, královnou biatlonu atd. A začaly se dít věci !
Od poloviny roku 2017 celý národ řešil co vše udělat, aby GK přivezla z OH ony očekávané metály. Skončilo to u dolních končetin a ne a ne se to zlepšit. Jiná negativa národ neznal a tedy nemohl pomáhat .
A ejhle v dubnu 2018 se mu dostává opět přesně vypočítaných a dávkovaných informací a nejen bulvární novináři chrochtají blahem, mohou národ krmit vším okolo GK. V prodeji kniha ! Již nejde o lýtka, jsou tam nasazeny těžké kalibry - anorexie, bulimie, démonizování hlavní soupeřky v reprezentaci, totéž jejího juniorského trenéra. Jsou opravdu tací ? Pokud ano, je to zlé, proč s tím biatlonový svaz dlouhá léta nic nedělal ? Pokud ne, je to ještě horší, jde o pomluvu a ta sebou nese vždy následky.
V knize GK líčí národu svou defloraci ve věku 14-ti let, způsobem super červených Harlekýnů : " byl o mnoho starší, zkušený a líbilo se mi to a hned druhý den jsem vyhrála další závod !" A následuje podrobný popis jejího přejídání, který vede dokonce ke spolknutí lžičky. Považte !
A pan manžel (zřejmě) dál tlačil autora: jen houšť a větší kapky ! Tohle bude národ konzumovat (míněno kupovat knihu Jiná GK).
Knihu je možno koupit též v "dvoubalíčku" tedy včetně memoárů pana manžela. Zájemcům se dokonce GK i podepíše. A chcete-li k tomu hrníčky s... připlaťte si - ihned vyexpedujeme.
Podotýkám, že to vydalo Nakladatelství Ing.Petr Koukal, což je pan tchán. Budiž. Vydal též knihu i synovi, a to chápu.
Leč nelíbí se mi onen zvolený způsob prezentace této knihy ! To by nedokázal ani Stephen King ! Myslím tím cirkus okolo GK . Kdysi příjemná a milá GK se snížila k tomu, že svým způsobem "dala na frak" Českému biatlonovému svazu, který z okrajového sportu u nás, udělal onoho "tygra" a nyní si pouze olizuje utržené rány. Slušný člověk a architekt zázraku pan Ondřej Rybář odchází a já se nedivím. Ohromný manažér a šéf českého biatlonu a neoceněný bojovník proti dopingu v tomto sportu pan Hamza "byl namazán na chleba" pana Koukala... Metály z Koreje nemohla přivézt, ale dala národu onu tak probíranou knihu ! Ta mohla být napsána i jinak. Bohužel to se nestalo. GK měla image princezny sportu a teď je to pryč.
Kdysi pravil Jan Werich jednu ze svých moudrostí : Nemysli ! Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv .
Nepřipomíná vám to všechno onoho druhého podobného žraloka, sporťáka Hrdličku ? Trochu jinak sice, ale know how je stejné. Myslím tím ulovení tenistky Karolíny Plíškové a její pomalý sesun z tenisového nebe. Zbývá již jen napsat knihu a k tomu přidat něco jiného než hrníčky.
POST SCRIPTUM:
GK obklopena kamerami v TV nevyužila šance, připomínala mi batole v blátivé louži, které plácá do toho sajrajtu okolo a nedaří se jí vylézt. Špína zůstane vždy špínou ! Schází již jen Hovory z Barrandova s panem Soukupem, ale i to se možná dostaví. Je to nechutné i smutné. Vzpomínám na jeden italský film, jmenoval se "Bože jak hluboko jsem klesla"...