Jiná Gabriela Koukalová

Jiná Gabriela Koukalová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/bmid_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3 744 217

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie.... celý text

barbora5058
barbora5058
včera 5 z 5

(SPOILER) Knížku jsem si přečetla až teď, s odstupem toho, co se dělo po její vydání. Pro mě je vydání knihy především odvaha, odvaha odklopit víko a nechat kohokoli nakouknout do světa vrcholového sportu. Je vidět že to nikde není jednoduché a sláva se prostě neodpouští, což Gábina zažívala v týmu ať od trenérů nebo od kolegyň. Líbí se mi, že se snaží pomoci lidem i tím, že mluví co zažila s poruchou přijmu potravy a taky, že je upřímná, nebála se a snažila se bojovat proti dopingu. Zahrávat si s Rusy, to jistě není jednoduché. Vždy si vybrala tu složitější, než pohodlnější cestu. ČR reprezentovala krásně a dobře, za mě klobouk dolů co dokázala a teď se ještě nebojí odkrýt karty a o všech složitých věcech mluvit.

pucii
pucii
08.02.2024 5 z 5

Já už původné knihu číst ani nechtěla. Jak se jí chytil bulvár ještě před vydáním, říkala jsem si, možná jsem tu Gabču blbě odhadla, třeba už nestačí sportovně a fakt se chce jen zviditelnit, nebo řeší nějaký vnitřní problém a ten otočí proti ostatním.

Nicméně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Gabča není profesionální spisovatel, takže to beru jako autobiografii známé osobnosti. A musím říci, že se mi kniha fakt líbila. Takový náhled do zákoutí, že nic není růžové, ani celý život se živit koníčkem. Z knihy je patrné, že problém je v Gabči ještě aktivní a nezískala nad ním ještě kompletní odstup. Ale kdo taky problémy nemá a hned si nad vším získá nadhled? Podle mne se jedná o důležitou zpětnou vazbu. Gabča je velmi upřímný člověk, což mnohdy špatně nese okolí, ale proto mi přijde fakt velmi blízká.

PetraDD
PetraDD
22.01.2024 5 z 5

Ma knizku jsem narazila pres jine novejsi - protoze muj oblibeny pan Moravec:)

Moc se mi libila, bylo hezke si pripomenout legendarni zavody a Gabi, diky ktere se do biatlonu zamiloval nejeden Cech. Dokonce jsem si v prubehu cteni poustela ty zavody na youtube a bylo to super:)
ALE je smutne cist, s odstupem casu, jak se vsichni nepletli a jejich obavy ohledne pana Koukala se vyplnily. A to vcetne obav Gabi, ktera si vlastne ani tou svatbou nebyl nikdy jista.
No jsem rada, ze dnes je stastna a ma se fajn, to je nejdulezitejsi.

hanča34
hanča34
04.10.2023 5 z 5

Souhlasím s názorem kamarádky Pavly. Gábina není jednoduchý člověk a pro mnohé lidi asi nečitelný. Její upřímná zpověď se mi líbí a přeji jí v životě jen to nejlepší.

niknikita
niknikita
06.09.2023 5 z 5

Gábina je moje krevní skupina - tečka.

Přivedla půlku národa k biatlonu a druhou polovinu k neoprávněné kritice. Je jaká je a ve své knize je stejně odvážná, jako v osobním životě.

ikul
ikul
12.03.2023 4 z 5

Tak upřímnou zpověď už jsem dlouho nečetla. Bohužel upřímní lidé nejsou v kolektivu oblíbení, zvláště ne v ženském. Ale jak to u nás už bývá, úspěch se mnohdy neodpouští.
Pasáže ze závodů mě příliš nenadchly, ale chápu, že pro autorku je důležité popsat své pocity. Díky Gábině (jak jí říkáme doma) jsme začali sledovat biatlon, který byl na okraji zájmu. Líbila se nám její houževnatost a makeup, který se stal nezbytnou součástí její osobnosti. Moc si Gábiny vážíme. A líbí se nám, že má své makeup pokračovatelky (Italky). Biatlon sledujeme dále, ale to je v současnosti bohužel jiná liga. JINÁ.

Kabuky
Kabuky
12.02.2023 1 z 5

Nudné čtení.

Nikky000
Nikky000
23.10.2022 2 z 5

Víc než životopis tak úspěšné sportovkyně mi to připadá jako kniha kde si chtěla Gábina vylít své srdce, pomluvit koho šlo a čekala soucit od každého kdo si to minimálně přečetl. A to se ji vlastně povedlo. Gábino, díky za všechno co si pro naši zemi jako sportovec dokázala, ale takhle ne....

Radějka
Radějka
25.05.2022 4 z 5

Rozhodně nemůžu říct, že knížka byla špatná. Některé kapitoly byly velmi zajímavé, dalo se na Gabču nahlédnout z úplně jiného úhlu, než jen z jakého ji známe z tv. Bohužel tyto skvělé části často kompenzovaly detailní popisy závodů a někdy až přílišné intimnosti, které bych do veřejně dostupné knihy nenapsala ani náhodou.

Za mě byla kniha dost nevyrovnaná, hluchá místa se střídala s těmi zajímavými. Nakonec jsem ale dočetla a nelituji.

Hermiona419
Hermiona419
24.04.2022 5 z 5

Čteno asi tak před třemi lety, byla to hezká kniha.

Chesterton
Chesterton
05.04.2022 3 z 5

Vrcholový sport je extrém, který by se neměl přeceňovat a Gábina jistě přispěla k realističtějšímu náhledu hlavně na pozici děcka, jehož rodiče si na něm plní vlastní sen. Soupeřivost je do určité úrovně fajn, ale spolupráce a vyrovnanost má pro život větší význam. Snad jí práce na knize pomohla k osobní zralosti a radosti ze života daleko víc než pouhé sportovní úsilí. Tenhle druh knih není zrovna můj hrnek kafe, ale svůj smysl asi má . . .
3/3

PlaszCZ
PlaszCZ
03.04.2022 4 z 5

Celkový dojem z knihy je dobrý. Trošku mě teda nudily ty pasáže, kde Gábina do detailů popisuje každý závod, ale jinak se to četlo hezky. Gábina je zde hodně upřímná, na sebe i na ostatní. Umí pochválit, ale i pokárat. Část o Veronice mi přišla trochu drsnější, ale pokud to tak cítila, tak proč někomu mazat med kolem huby …
Jen škoda, že se toho chytl bulvár, a udělali z toho frašku ještě než to šlo na pulty.
Za mě fajn kniha - 80%

Rosana
Rosana
25.03.2022 3 z 5

Jsem v polovine knihy a neni to zrovna muj salek kavy.

Ana72154
Ana72154
04.02.2022 5 z 5

Kvůli negativní kritice, která proběhla ve všech možných médiích po vydání knihy, jsem knihu původně nechtěla číst.
Kniha byla překvapivě velmi čtivá. Já osobně sport nesleduji a nijak se o něj nezajímám, ale v této knize je vidět, co vše je za oponou skryté a co nevidí běžný divák nebo fanoušek. co vše musí poctivý sportovec dokazát a přetrpět, aby se mohl dostat vysoko a vyhrávat.

02.01.2022 4 z 5

Gabriela mi byla sympatická už za její sportovní kariéry a nebo ve Stardance a po prečtení knížky se to určitě nezměnilo, naopak myslím, že lepší název pro svou biografii si vybrat ani nemohla.
A když tady v recenzích čtu tu kritiku  napadá mě citát od Čapka: " Kritika je usvědčeni autora, že dělá něco jinak, než bych to dělal já, kdybych to uměl."
Cením si u Gábiny, že šla s kůží na trh a prozradila i to co se třeba neposlouchá dobře. Lidí co se na oko tváří, že je vše v pořádku, rozdávají usměvy a v soukromí se pak hroutí je dost.  Ostatně která z nás neprožívala v mládí strach, stud, vzpouru a podobně? Přijde mi fér přiznat, že vrcholový sport není  jen lesk a sláva, ale taky dřina a boj nejen na trati.
Bývá to tak, že  lidi co jsou úspěšní nejsou většinou oblíbení. Oblíbení jsou ti, co jsou průměrní a nevybočují  příliš z davu. Takže je fajn, že jsou mezi námi ti "jiní" a nebojí se o tom mluvit nejen o pozlátku, ale i o té odvrácené stránce.

jituliste
jituliste
17.11.2021 3 z 5

Jsem z knihy trochu rozpačitá a nevím, co si o ní myslet, protože se Gábina prezentuje na veřejnosti jinak (v podstatě stydlivá a cudná osoba) než v knize (živel, který odhazuje podprsenky). I v knize jsem narazila na věci, které byly popisovány protichůdně, takže jako celek to na mě působí trochu schizofreně. Gábina sportovkyně zaslouží neuvěřitelný obdiv a za její úspěchy smekám, Gabina jako člověk v dětstvi s frackovitým chováním až mě to překvapilo a v dospělosti takové nevyzrálé a nerozhodné dítě v ženském těle. Jinak souhlas s komentářem níže, zajímavý by byl i pohled z druhé strany. Čtenář získá spoustu zákulisních informací z biatlonu, které překvapí. Kniha je psána velice jednoduše, připomíná školní slohovku, ale nemůže se ji upřít čtivost.

Booky84
Booky84
04.10.2021 3 z 5

Knihu jsem četla i ze zvědavosti vzhledem k její kritice a vlastně ve mne ani nezanechala nějaký dojem, určité věci mi přišly hodně osobní a divím se, že je o nich psáno tak otevřeně. Zároveň by mne na některé věci zajímal i názor druhé strany, o které se píše.

bigbabe
bigbabe
29.09.2021 2 z 5

Ze začátku to bylo zajímavé, pak už moc opakujících se informací o každém závodě. Pro velkého fanouška asi dobré, pro běžného čtenáře životopisů moc detailní.

novina
novina
10.09.2021 3 z 5

Gábinu mám ráda. Ale tuhle knihu jsem dočetla pouze ze setrvačnosti. Za dva dny si ji vůbec nebudu pamatovat.

Sam33
Sam33
06.09.2021 3 z 5

Za mě je kniha bezesporu zajímavá. Velmi oceňuji Gábininu upřímnost, protože některé pasáže bych já nikdy do knihy, kterou si může koupit a přečíst každý, nenapsala. Co se týče jejího pohledu na biatlon, přišlo mi to až neuvěřitelné, jak ho nesnášela a velmi se dokopávala k tomu, aby sportovala. Pohled do profesionálního světa sportu mě rozesmutněl, protože mi přijde, že člověk je na všechno sám i přesto, že je kolem spousta lidí a hlavně hodně lidí (trenérů) ho hlídá.
Co se týče osobních vztahů Gábiny s Petrem Koukalem, myslím, že právě časem kniha nabrala ještě zajímavější směr, protože se rozvedla a ukázalo se, že všichni ti lidé, kteří ji varovali před vztahem s ním, chtěli jen chránit.