Jiná Gabriela Koukalová

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3.4633

Kniha Jiná Gabriela Koukalová

Hanulka25

Gabrielu jsem jako sportovkyni měla moc ráda. Kniha ve mě zanechala dost podivný pocit. Říkala jsem si, jak takový uzlíček nervů, může něco vyhrát.

todilka

Kdybych měla knihu shrnout jedním slovem, řekla bych: zajímavá!
Gabču jsem vždy obdivovala a vždycky jí budu vděčná za to, co udělala pro tak krásný sport, jako je biatlon, který již léta sleduji. Dlouho jsem váhala, jestli knihu číst, zejména proto, co napsala média, když vyšla. Ale po Příbězích biatlonového šílenství (super čtení), jsem musela, a rozhodně toho nelituji. Bála jsem se, že mi zkazí dojem i názor na Gábi, ale to se nestalo. Věty vytržené z kontextu mě odrazovaly zbytečně. Bylo opravdu zajímavé číst, jak ona vnímala ten sportovní kolotoč, také o jejích začátcích a nesportovním životě, zejména o jejím vztahu s Petrem Koukalem, když dnes už víme, jak dopadl. Hlodá mě malinký červíček, nakolik měl ve vydání knihy i jejím obsahu prsty on, ale co už.
Přeji Gabče na její další cestě životem jen to nejlepší, aby našla klid a štěstí, které si nepochybně zaslouží, nejen kvůli biatlonu, ale i proto, jak přistupuje k životu, k lidem i k sobě samé.
*čtenářská výzva 2021: Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen

TerezaKlima

Jako ukazka PR bizaru mi to pripada jako kvalitni dilo. Hvezdicku ubiram jen proto, ze bych tomu nerikala literatura, ale pamflet.

tabaluga

Kniha na mne působila zmateným dojmem.. Ani po docteni z ní nejsem moudřejší. Líbil se mi pohled do zákulisí jednoho ze sportů, který jsem si oblíbila v období, kdy Gábina jezdila. Biatlonem jsme v té době opravdu žili a je až neskutečné, co všechno dokázala. Byla takový český fenomén a myslím si, že se nemá, za co stydět i kdyby dokázala o polovinu méně. Vztahy v týmu mne opravdu překvapily a divím se, že se takové dusno neodráželo na výsledcích. Holt profesionálové:-) jedine, co mne překvapilo, byly její pochyby o svatbě s Petrem Koukalem, když se podíváme dnes, jak se věci mají, možná měla dát na první pocity. Ale tak každá věc v životě nás posila nějakým směrem a já Gabině přeji, aby se jí v životě dařilo at uz jako vrcholové sportovkyni, matce, přítelkyni, dceři nebo obyčejné ženě...

martineknatasa

Stále mi Gabča v biatlonu chybí. Je to Sportovec, s velkým S. Se zájmem jsem si přečetla pozadí - jak ho vnímala ona. Knihu doporučuji.

LuckyZ

Rozhodně stojí za přečtení. Moje první kniha o životě sportovce v dospělosti. Upřímná, svérázná, překvapivá a důležitá.

LeKal

Zajímavá kniha. I mne Gábina přivedla k biatlonu a stále mi tam chybí, byla to nádhera, sledovat jak se pere a teď si přečtu, čím vším procházela. I když teď už je to zase trochu jinak( v manželství) . Přeji jí hodně štěstí a děkuji za skvělé zážitky s biatlonem.

Cami.lla

Zajímavý vhled do světa vrcholového sportu.