Jiná Gabriela Koukalová

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/big_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3.4699

Kniha Jiná Gabriela Koukalová

Radějka

Rozhodně nemůžu říct, že knížka byla špatná. Některé kapitoly byly velmi zajímavé, dalo se na Gabču nahlédnout z úplně jiného úhlu, než jen z jakého ji známe z tv. Bohužel tyto skvělé části často kompenzovaly detailní popisy závodů a někdy až přílišné intimnosti, které bych do veřejně dostupné knihy nenapsala ani náhodou.

Za mě byla kniha dost nevyrovnaná, hluchá místa se střídala s těmi zajímavými. Nakonec jsem ale dočetla a nelituji.

Hermiona419

Čteno asi tak před třemi lety, byla to hezká kniha.

Chesterton

Vrcholový sport je extrém, který by se neměl přeceňovat a Gábina jistě přispěla k realističtějšímu náhledu hlavně na pozici děcka, jehož rodiče si na něm plní vlastní sen. Soupeřivost je do určité úrovně fajn, ale spolupráce a vyrovnanost má pro život větší význam. Snad jí práce na knize pomohla k osobní zralosti a radosti ze života daleko víc než pouhé sportovní úsilí. Tenhle druh knih není zrovna můj hrnek kafe, ale svůj smysl asi má . . .
3/3

PlaszCZ

Celkový dojem z knihy je dobrý. Trošku mě teda nudily ty pasáže, kde Gábina do detailů popisuje každý závod, ale jinak se to četlo hezky. Gábina je zde hodně upřímná, na sebe i na ostatní. Umí pochválit, ale i pokárat. Část o Veronice mi přišla trochu drsnější, ale pokud to tak cítila, tak proč někomu mazat med kolem huby …
Jen škoda, že se toho chytl bulvár, a udělali z toho frašku ještě než to šlo na pulty.
Za mě fajn kniha - 80%

Rosana

Jsem v polovine knihy a neni to zrovna muj salek kavy.

Ana72154

Kvůli negativní kritice, která proběhla ve všech možných médiích po vydání knihy, jsem knihu původně nechtěla číst.
Kniha byla překvapivě velmi čtivá. Já osobně sport nesleduji a nijak se o něj nezajímám, ale v této knize je vidět, co vše je za oponou skryté a co nevidí běžný divák nebo fanoušek. co vše musí poctivý sportovec dokazát a přetrpět, aby se mohl dostat vysoko a vyhrávat.

Gabriela mi byla sympatická už za její sportovní kariéry a nebo ve Stardance a po prečtení knížky se to určitě nezměnilo, naopak myslím, že lepší název pro svou biografii si vybrat ani nemohla.
A když tady v recenzích čtu tu kritiku  napadá mě citát od Čapka: " Kritika je usvědčeni autora, že dělá něco jinak, než bych to dělal já, kdybych to uměl."
Cením si u Gábiny, že šla s kůží na trh a prozradila i to co se třeba neposlouchá dobře. Lidí co se na oko tváří, že je vše v pořádku, rozdávají usměvy a v soukromí se pak hroutí je dost.  Ostatně která z nás neprožívala v mládí strach, stud, vzpouru a podobně? Přijde mi fér přiznat, že vrcholový sport není  jen lesk a sláva, ale taky dřina a boj nejen na trati.
Bývá to tak, že  lidi co jsou úspěšní nejsou většinou oblíbení. Oblíbení jsou ti, co jsou průměrní a nevybočují  příliš z davu. Takže je fajn, že jsou mezi námi ti "jiní" a nebojí se o tom mluvit nejen o pozlátku, ale i o té odvrácené stránce.

jituliste
17.11.2021

Jsem z knihy trochu rozpačitá a nevím, co si o ní myslet, protože se Gábina prezentuje na veřejnosti jinak (v podstatě stydlivá a cudná osoba) než v knize (živel, který odhazuje podprsenky). I v knize jsem narazila na věci, které byly popisovány protichůdně, takže jako celek to na mě působí trochu schizofreně. Gábina sportovkyně zaslouží neuvěřitelný obdiv a za její úspěchy smekám, Gabina jako člověk v dětstvi s frackovitým chováním až mě to překvapilo a v dospělosti takové nevyzrálé a nerozhodné dítě v ženském těle. Jinak souhlas s komentářem níže, zajímavý by byl i pohled z druhé strany. Čtenář získá spoustu zákulisních informací z biatlonu, které překvapí. Kniha je psána velice jednoduše, připomíná školní slohovku, ale nemůže se ji upřít čtivost.