Jiná Gabriela Koukalová

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3.4557
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Sport
Vydáno, Petr Koukal

Kniha Jiná Gabriela Koukalová

mil

Raději jsem neměla číst.

Terka1975

Gábina lidská... a ještě jednou lidská, není stroj a to co napsala, mě nezklamalo, napsala to, tak jak to cítila a já si jí velmi vážím jak z lidského hlediska, tak i sportovního.

Madi

Doufám, že ty spoďáry co poslala Jágrovi byly aspoň vypraný.

Miky88

Knihu jsem ze začátku neměla vůbec v úmyslu číst, protože kolem toho byla taková mediální smršť až to nebylo hezký. Ale nakonec jsem jí dala šanci a musím souhlasit, že já vůbec nechápu všechno to, co se o knize psalo. Nepřišlo mi, že by tam Gábina nějak extra kritizovala práci týmu. Je jasný, že nějaká kritika tam byla, ale to má asi každý ke své práci a kolegům. Bylo fajn vidět svět očima skvělé sportovkyně. Nejvíc chválím snahu ukázat sport takový jaký je - milovaný, oslavovaný, ale také krutý a né vždy čistý a férový. Člověk nemůže říct, že věří všemu co bylo napsáno - někdy jde o dost subjektivní názory... Ale je to pohled Gábiny a ona sama to píše. Já jsem nakonec ráda, že jsem knihu přečetla a přeji Gabče hodně štěstí do života - ať už si vybere jakoukoliv cestu...

Pistácie

Kniha mě celkem překvapila. Čekala jsem, že se bude pouze zpovídat ze svých nemocí a neduhů, že se bude obhajovat, proč skončila a jak jsou k ní všichni oškliví. Ale je vidět, že člověk, jako televizní divák vidí opravdu jen 1 % z toho všeho, co sportovec prožívá i v zákulisí, s trenéry, při přípravách, s ostatními kolegy z týmu a podobně. Gábina šla skutečně hodně do minulosti a odvyprávěla životní příběh, a je vidět, že to neměla v životě zadarmo a jako sportovkyně se opravdu nemusí před nikým obhajovat. Dokázala víc než dost. Těžko říct, jestli jí rodiče do toho skutečně tak nutili a hnali za každou cenu. Možná je to přikrášlené, a možná ne. Jediné, co mě fakt vadilo, byl pocit, že má v knize neustále potřebu obhajovat svoje manželství. Z knihy na mě stejně působilo spíše to, že to Gábina nechtěla, že se hrnula do něčeho, co se jí nelíbilo. A ve většině knihy jen obhajuje svůj vztah, o kterém si ale ani po letech není vůbec jistá. Přesvědčuje o správném kroku do manželství ale čtenáře, nebo spíše samu sebe? Já osobně myslím, že to druhé.

Lejlajane

takový napsaný deník, který neprošel editací, zajímavý životopis

Radkab.

Kniha není úplný literární skvost, ale četla se mi hezky. Z událostí, které se v knize objevily, hodně se mi líbilo vyprávění o biatlonových závodech, i kdyz postupně mi jednotlivé závody začaly splývat do sebe.
Je to ale zajímavý pohled do zákulisí, protože v televizi vidíme pouze to, jak závodníci vítězí či naopak prohrávají, ale většinou vůbec netušíme, jaké jsou příčiny a kolik je to stojí nervů a úsilí. Ohledně vztahů s rodiči se nemůžu zbavit pocitu, že v knize je prezentováno spíše to horší, ačkoli Gabriela několikrát říká, že je rodičům za hodně věcí vděčná. Asi každý z nás dostal někdy na zadek, nebo měl pocit, že mu rodiče v něčem nerozumí. Na druhou stranu chápu, že být do něčeho nucen je, hlavně pro dítě, opravdu nepříjemné. Co se týče vztahů s ostatními členy týmu, myslím, že pravda bude, jak už to tak bývá, někde "uprostřed." Věřím, že Gabriela to neměla jednoduché, na druhou stranu sama přiznává, že se vždy nechovala nejlépe nebo porušovala nařízení trenérů. Některé věci v knize jsou poněkud bulvárního rázu a možná zaznít úplně nemusely, obzvlášť, když se netýkají samotné Gabriely, ale např. jejích blízkých.

L.Helena

Být veřejně známá osobnost není zrovna med, pořád se handrkovat s bulvárem, co o vás napíše... Tak je lepší si to napsat sama. Proč ne?