Jiná Gabriela Koukalová

Jiná Gabriela Koukalová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/bmid_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3 754 220

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie.... celý text

fvalek
25.04.2018 odpad!

No tak upřímně, tohle se mi vůbec nelíbilo. Jak tu píšou mnozí, prakticky se budu opakovat: Původně okouzlující, příjemná a pro běžné lidi naprosto čarovná Gábinka se vybarvuje, a to tím nejskandálnějším způsobem, jak to jen jde. Myslím si, že tuhle knihu může mít napsanou už déle a jen ji vydala ve vhodný čas, ale tak co už, na tom není nic špatného. Nic špatného prakticky není ani v tom sexu, bulimii a dalších nekalostech, pokud se k tomu přiznat chtěla, tak to udělala, je na lidech, kdo si to přečte. Problém je ale s tou démonickou bublinou, kterou vytváří okolo svých kolegů a dalších lidí. To se prostě nedělá. Lidé občas argumentují tím, jak to měla těžké, jak jí lidé závidí, jak napsala knihu (s Moravcem!)... ano, já knihu nenapsal, ale určitě nezávidím takovýhle brak. Pomlouvat a očerňovat může každý. Psát skandální věci ze svého života a vzápětí se stavět do pozice chudinky/hrdinky, která šla s kůží na trh, může taky každý. Upřímně řečeno, já bych se takovou knihou rozhodně nechlubil. Souhlasím s tím, že jde hlavně o marketingový tah, protože i špatná reklama je přeci jen reklama, ale totálně mě tím zklamala. Z takového toho "Jéé, Koukalová, co o ní píšou?" se stalo "Proboha, Koukalová zase píše...".
Tohle není vzor... a jestli chtěla slávu, peníze, zájem médií, tak to dokázala, ale sama by si měla uvědomit za jakou cenu. Kdyby si radši léčila nohy a šla zase závodit... Je tohle opravdu ikona, kterou chci? Chci dávat sobě i dětem vzor, že když nás někdo sesadí z vrcholu, tak máme kopat okolo sebe a urážet co se dá? Zasloužila si odchod s grácií, ne tohle divadlo.
Chtěl jsem si přečíst i Petra Koukala, ale myslím, že bych si radši měl přečíst Babiše, protože ten aspoň bude chtít lidem podlézat a bude to milejší a slušnější! ;)

Chesterton
25.04.2018 3 z 5

Neskutečně statečná žena. První sportovkyně, která přišla se svou kůží na trh. Poslouchala jsem několik živých rozhovorů s Gabrielou a nechápu, že ani novináři, kterých si lidsky velice vážím (Veselovský, Výborná) působí jako by netušili co tato nemoc obnáší :( Přesně jak píše Jana283. Vše mne utvrzuje v tom, co si myslím o dnešní podobě vrcholového sportu :( Není to nic, co by kultivovalo současnou společnost. Pouhý zdroj peněz a nekonečné zábavy :(
A negativní reakce ? Někdo nám sahá na sport jako ikonu a Boha moderní společnosti :)

LadyCotton
24.04.2018 4 z 5

Myslím si, že je to dobře napsaná biografie českého sportovce. Pěkná obálka, spousta fotek, pěkné grafické zpracování a velmi čtivě popsáno. Nehodlám Gábi soudit. Nicméně při čtení mi několikrát vyhrkly slzy do očí, na druhou stranu kdyby se jednalo o klasický román, tak napíšu, že hlavní hrdinka byla mnohdy "na facku".
Knížka stojí za přečtení (i když takových prvních cca 100-150 stránek si říkáte, jestli to má vážně cenu číst, ale má).

Jana283
24.04.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla , po masírce v médiích, předem naštvaná na autorku. První část knihy mne v negativním náhledu na ni jen utvrzovala, ale postupně jsem názor měnila a závěr knihy dočítala s velkým smutkem. I kdyby zpověď Gábiny nebyla zcela pravdivá, je to její pohled, který je jen důkazem toho, pod jak obrovským tlakem vrcholoví sportovci jsou a také jak rychle náš národ zapomíná na své hrdiny. Podlomené fyzické i duševní zdraví, doping, špatné vztahy mezi lidmi, pochroumaný soukromý životVelká daň za prchavé chvíle radosti. Vymanit se z toho, je skoro tak těžké jako odejít od Jehovistů. Ta kniha mne utvrdila v mém negativním pohledu na profesionální sport. Tak jako mnohá další bohulibá odvětví lidské činnost ho zcela zničily peníze. Doporučuji přečíst všem rodičům, kteří svým ratolestem plánují "hvězdnou" kariéru.
V dnešním sportu se počítá každá maličkost. Jsme pod čím dál větším tlakem médií i sponzorů. Ve hře jsou obrovské peníze, a když někdo nestačí, nedá se nic dělat nahradí ho jiní. Žádné slitování. Chvíli o vás ještě budou fanoušci vědět, ale brzy zapomenou.

KvF
23.04.2018 5 z 5

Nechápu ty negativní komentáře tady. Samozřejmě, že kniha nemá uměleckou hodnotu, samozřejmě, že to nebude skvost české literatury. Ale myslím, že jako biografie je pojata nápaditě, čtivě, obálka se mi taky líbí (když už jí tu někdo taky kritizuje).

Zkrátka není to román, není to divadelní hra. Je to zpověď, biografie chcete-li, a informační funkci to plní skvěle.

Názor na obsah, ať si udělá každý sám. Ale já jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

tucnak67
23.04.2018 5 z 5

Kniha je dokonalý obraz lidského trápení a ženského srdce. Vůbec nechápu proč tu zase někdo hodnotí jejího manžela. Rozhodně naplnila moje očekávání.

saryyfuk
21.04.2018 5 z 5

Gabča je prostě jiná... a to se mi (a myslím, že ne jen mně) na ní vždycky líbilo nejvíc. Knížka se četla skvěle a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Teď po dočtení tu sedím a nějak nechápu to nízké hodnocení tady - proč?

LucyMi
21.04.2018 5 z 5

Kniha je dokonalá - nechápu, co pořád hatujete.. Je třeba daleko čtivější než Ovšem od Kovyho, s kuchařkou My cookong diary radši nesrovnávám, vzhledem k tomu, že to je jiný žánr.

Popisuje rodiné vztahy, své divoké mládí a hodně vtipných momentů/trapasů či kanadských žertíků.. Je to taky kniha plná kritiky, kde mluví přímo a bez zábran. Zrovna ona nemá potřebu lhát, píše jen těžko uvěřitelnou pravdu. A na konec to je výpověď, čím vším si musela projít (ke konci ve formě diáře). Mluví i o kontroverzních tématech, které by ostatní takhle na rovinu nenapsali.

Je prostě svá, jiná.

Sídlištník
21.04.2018 odpad!

Bohužel kniha je napsaná amatérským stylem a není ani čtivá.

Krami
20.04.2018 4 z 5

Gabriela Koukalová, nepochopený umělec.

EDIT:
Gabriela Soukalová, nepo...děkujeme, blahopřejeme...chopený umělec.

Michaela91
20.04.2018 3 z 5

Gábinu jsem obdivovala jako biatlonistku. Teď jsem jsem trošku v rozpacích co se kolem ní děje. Moc mě mrzí, že neskončila s větším respektem a úctou jakou by si jako sportovkyně zasloužila. Místo toho je teď za hloupou a podle mě za to dost může její manžel, který na mě působí jako nesympatický chlap. Knihu jsem přečetla udělala jsem si svůj názor a zůstane pro mě paní biatlonistka. Ale jinak bych už ji nechala na pokoji ať si žije svůj život jak sama uzná za vhodné.

Szekynka
20.04.2018 odpad!

No, nevím.....

V první řadě klobouk dolů nad tím co Gabča dokázala. Rozhodně jí nikdo nemůže upřít bojovnost a nic z toho co se jí podařilo. Byla skvělá a to jí nikdo nevezme. Vždycky bude mít můj obdiv. Z neznáme dívky se vlastní vůlí vypracovala a stala se královnou biatlonu. Ale,.....tahle kniha je výstřel špatným směrem....

Uvědomuju si, že každý vrcholový sportovec nemá jen super období, ale během kariéry si určitě nejeden projde peklem,.....možná i větším. Přijde mi, že dát takto "na prdel" českému biatlonu není úplně na místě. Kdyby kniha byla o jejím životě a boji s nemocí, to bych chápala. Možná by bylo i inspirující, kdyby někdo jako ona popsal možná úskalí vrcholového sportu. Mohla být vzorem, jak se s něčím takovým vyrovnat. O tom, ale knížka není i když se tak na první pohled tváří. Prvních 150 stránek se neděje nic podstatného. Zbytek knížky je kydání hnoje na takřka všechny v jejím okolí. Je úplně jedno, že o někom napíše jedno pozitivum, když druhým dechem dodá deset věcí co byly špatně.

Řekla bych, že manžel je víc než šikovný badmintonista, úspěšný manažer, manipulant a člověk co dokáže poznat dobrou příležitost. Z jeho strany dobře načasované vydání knih a povedený marketingový tah. Ze strany Gábiny zklamání. Mohla být českou legendou, obávám se že teď jsou její úspěchy zastíněny touto " knihou". Soukalová a Koukalová jsou pro mě dvě jiné ženy. První...žena s vůlí vytrvat. Druhá.....zmanipulovaná hadrová panenka bez názoru.

Ke stylistice: nápadité číslování stránek, divný styl psaní a obálka? Za mě velká slabota, která neosloví.

Nomia
19.04.2018 1 z 5

Jiná se mi dostala do rukou vlastně úplně náhodou, rozhodně bych si ji sama o sobě nekoupila. Už jen mediální masáž kolem této knihy, manžela p. Koukalové atd. mi byla naprosto proti srsti, ale zvědavost mi nedala a tak jsem knihu přečetla.
Nebudu se tu pitvat v sympatiích, či antipatiích vůči jednotlivým aktérům kauzy, raději se vyjádřím jen ke knize. Absolutní škvár.

Chápu, že je kniha psaná na základně deníčků - v podstatě od dob telecího mládí, ale mix (s prominutím) absolutně přiblblých pasáži intimního charakteru, kydání hnoje na všechny ve svém okolí a jakási neustálá ukňouranost, to vše dělalo knihu skoro nečitelnou.

Ocenila bych, že Koukalová šla s kůži na trh a mluvila o své chorobě, dejme tomu, že to bylo z ryze ušlechtilých důvodů a nejen z marketingové vypočítavosti, ale proboha proč takhle špatně napsaná kniha? Myslím, že tahle biografie může Koukalové jen a jen uškodit. Veškerý balast a hovadiny v dané knize trochu zastiňují celkové poselství o sportu a týmové spolupráci, o zrodu špičkové sportovkyně, o nemoci, to vše bylo utopeno.

Knihu snad nikomu nemůžu doporučit, špatně napsané, nepříliš čtivé a místy mi snad bylo až trapně z toho, co se tam rozebírá za debility a jakým stylem. Přitom memoáry z biatlonového prostředí mohly být tak zajímavé...

guangoalik
19.04.2018 odpad!

nečtěte to

Aleh
18.04.2018 3 z 5

Gabriela Koukalová toho má za sebou opravdu hodně. Stala se naší nejúspěšnější biatlonistkou v historii. Za všechny sportovní úspěchy, kterých dosáhla má můj velký obdiv. Ale....
Název její biografické knihy vystihuje přesně to, co si myslím. To není ta Gabriela, jak jsme ji poznali, ale jiná Gabriela. Nejsem si jista, zda ona sama toto opravdu chtěla. Mohla se stát legendou...

katerinn
18.04.2018

bohužel z toho na mne sálá pouze touha po penězích.. co nejvíc šokovat, co nejvíc prodat, divná bulvární prezentace.. Gábina tvrdí, že až manžel ji otevřel oči. Jinou se poté doopravdy stala. Ale jako Soukalovou jsem jí měla raději.

Demonlover
17.04.2018 odpad!

Nebýt té knihy je to hvězda za zenitem. Nic víc ani míň. Protože jí to nestačí, stala se, tato trapná, ošklivá, duševně porouchaná Bulimína, Bulimínou bulvární. Dosáhla téměř naprostého vrcholu veřejného zesměšnění se. Vzorem jí je patrně Iveta Bartošová, ale v míře trapnosti , předčí i tu.
Ke knize : zapůjčeno, letem světem prolistováno, znechuceně odloženo.

Venny345
15.04.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc ráda sleduji biatlon a ještě radši mám všechny biatlonisty a biatlonistky.
Ale Gabča... to je prostě kapitola sama o sobě. Vždycky jsem jí moc fandila a též si moc přeji její návrat.
Co se týče životního příběhu, četla jsem to málem s otevřenou pusou...
To, čím si musela Gabi projít je obdivuhodné. Ale! Často mi prislo, ze některé kritiky byly přehnané. A pamtujme, nic není tak horké, jak se uvaří. Ani v biatlonu ne.

Na druhou stranu casto od sportovců bereme jejich vítězství jako samozřejmost, ale nikdy si neuvědomujeme, jakou má obrovskou cenu. A Gabča pro mě stále zůstává velkou hvězdou.

No, myslela jsem si, že toho o Gabi vím hodně, ale to jsem se těžce zmýlila.

natuska11
15.04.2018 5 z 5

Neskutečně silný životní příběh o člověku , o němž si lidé mysleli , že ho dobře znají
. Já Gábinu neskutečně obdivujiza všechno , xo během své kariéry dokázala . Je to královna českého biatlonu a zůstane jí navždy .

1amu
15.04.2018 odpad!

Hned na začátku uvádím, že hluboce smekám před tím vším, čeho Gabriela Koukalová v biatlonu dosáhla - na naše poměry famózní !
Ale :
Tento příběh má své pozadí. Manžel GK pan Petr Koukal je marketingový génius. Na rozdíl od mnoha jiných obdivovatelů krásné ženy, ihned vytušil onen obrovský marketingový potenciál, který v sobě GK má a začal se činit.
Odbočím k roku 2016, kdy proběhl v pražském Luxoru křest knihy Martina Moravce: Petr Koukal: JSEM ! Křtila již GK. Kniha je záslužná v tom, že upozorňuje mnoho ohrožených mladých mužů na děsivé nebezpečí rakoviny varlat. Ano to vše, bohudík úspěšně, Petr Koukal prodělal a byl vyléčen. A založil i Nadační fond Petra Koukala. Pokud slouží dobru věci, mohu jen tleskat - jenže ?
Je zde jeho manželka, tehdy v roce 2016 předpokládaná držitelka medailí z blížících se OH v Jižní Koreji (2018). Vyhlášena nejlepší sportovkyní ČR, královnou biatlonu atd. A začaly se dít věci !
Od poloviny roku 2017 celý národ řešil co vše udělat, aby GK přivezla z OH ony očekávané metály. Skončilo to u dolních končetin a ne a ne se to zlepšit. Jiná negativa národ neznal a tedy nemohl pomáhat .
A ejhle v dubnu 2018 se mu dostává opět přesně vypočítaných a dávkovaných informací a nejen bulvární novináři chrochtají blahem, mohou národ krmit vším okolo GK. V prodeji kniha ! Již nejde o lýtka, jsou tam nasazeny těžké kalibry - anorexie, bulimie, démonizování hlavní soupeřky v reprezentaci, totéž jejího juniorského trenéra. Jsou opravdu tací ? Pokud ano, je to zlé, proč s tím biatlonový svaz dlouhá léta nic nedělal ? Pokud ne, je to ještě horší, jde o pomluvu a ta sebou nese vždy následky.
V knize GK líčí národu svou defloraci ve věku 14-ti let, způsobem super červených Harlekýnů : " byl o mnoho starší, zkušený a líbilo se mi to a hned druhý den jsem vyhrála další závod !" A následuje podrobný popis jejího přejídání, který vede dokonce ke spolknutí lžičky. Považte !
A pan manžel (zřejmě) dál tlačil autora: jen houšť a větší kapky ! Tohle bude národ konzumovat (míněno kupovat knihu Jiná GK).
Knihu je možno koupit též v "dvoubalíčku" tedy včetně memoárů pana manžela. Zájemcům se dokonce GK i podepíše. A chcete-li k tomu hrníčky s... připlaťte si - ihned vyexpedujeme.
Podotýkám, že to vydalo Nakladatelství Ing.Petr Koukal, což je pan tchán. Budiž. Vydal též knihu i synovi, a to chápu.
Leč nelíbí se mi onen zvolený způsob prezentace této knihy ! To by nedokázal ani Stephen King ! Myslím tím cirkus okolo GK . Kdysi příjemná a milá GK se snížila k tomu, že svým způsobem "dala na frak" Českému biatlonovému svazu, který z okrajového sportu u nás, udělal onoho "tygra" a nyní si pouze olizuje utržené rány. Slušný člověk a architekt zázraku pan Ondřej Rybář odchází a já se nedivím. Ohromný manažér a šéf českého biatlonu a neoceněný bojovník proti dopingu v tomto sportu pan Hamza "byl namazán na chleba" pana Koukala... Metály z Koreje nemohla přivézt, ale dala národu onu tak probíranou knihu ! Ta mohla být napsána i jinak. Bohužel to se nestalo. GK měla image princezny sportu a teď je to pryč.
Kdysi pravil Jan Werich jednu ze svých moudrostí : Nemysli ! Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv .