Najdi Rebeccu

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyraští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/424036/najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 4.245
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Ikar (ČR)

Finding Rebecca, 2012

Kniha Najdi Rebeccu

pocketka
dnes

Doufala jsem, že dle anotace a recenzí bude tato kniha krásná, že mne zaujme od prvního slova. Byla.
Není to klasický příběh, který by doslova popisoval hrůzy koncentračních táborů, spíše je zlehčuje a ukazuje v pozitivnějším světle. Nicméně se příběh četl velmi lehce, chcete vědět, jak to bude dál. Bohužel jsem hvězdu musela ubrat za ne příliš povedený konec, kdy jsem měla pocit, že knihu dopisoval někdo jiný.

Markéta ♡
včera

Druhá autorova kniha a opět jsem nadšená.
Člověk v této knize vidí, co všecho je člověk schopný udělat pro lásku. Příběh se mi moc líbil, bylo to zase z jiné strany než jsme zvyklí od knih s touto tragickou tematikou.
Člověk si i uvědomí, že né všichni, co pracovali ve vyhlazovacích táborech, tam byli proto, aby zabíjeli Židy. Slzička párkrát ukápla.
Každý pozná, kdy ta "pravá" láska, je doopravdy pravá a je schopný za ní bojovat, i přes hrozbu smrti.
Nemohu srovnat s první autorovo knihou, jelikož to bylo z jiného soudku.
Za mě super.

Dela111
předevčírem

První autorova kniha vydaná u nás "Růže bílá, černý les" nebyla jen lepší, byla přímo o několik tříd výš, takže toto je zklamání. Snad je to tím, že toto je prvotina a vidím ji jako málo propracovanou. Celý děj knihy nepůsobí komplexně.
Místo silného románu z válečného období je to limonáda z války. Tady je v popředí milostný příběh, ta historická část je tu, sice důležitou, ale jen kulisou. Zpracování balancuje na hraně červené knihovny a často do jejího žánru přepadá. První a poslední část knihy je zamilovaný románek se slovními obraty hodnými pravé staré červené knihovny. Tady může být na vině i překlad, ale to neposoudím. Silné momenty z koncentračního tábora na mě nepůsobily tak, jak měly. Dělaly spíš dojem poslepovaných střípků krutostí k posílení celého děje.
Chtěla jsem dát 3*, ale za ten konec strhávám další hvězdičku. Část z roku 1954, tedy posledních asi 50 stran, bylo neuvěřitelné dohadování a přímo citové veletoče. Autor z konce udělal hotové melodrama se spoustou prázdných frází.
U většiny čtenářů má kniha úspěch a já ctím názory ostatních, ale za mě určitě ne, toto není četba pro mne.

Pípasek

Tragické, jako každá kniha pojednávající o genocidě Židů a vůbec o válečných útrapách. Je to velmi smutné čtení.

wendulka0502

Tak mám dočteno, moc hezký příběh, velmi oceňuji že nebyl jen z války,ale že tam byl příběh hlavních hrdinů ještě před ní.

Dadulina

Strhující a dojemné. Přišlo mi to méně přímočaré než první Dempsyho kniha, ale to mu dávám jedině k dobru.

swon

Téma knihy je hrůzné...bez diskuse. Některé scény z Osvětimi byly příšerné a místy mi bylo až nepříjemně, když jsem četla dále.
Jenže i tak se prostě nemůžu zbavit dojmu, že holokaust je zde vyobrazen povrchně, a že tato kniha je jen jedna z mnoha, které na knižním trhu teď jsou.
Za pár měsíců budu sice vědět, že jsem tuhle knihu četla, ale děj si budu pamatovat matně.

pavlinka0250

Další z knih o hrůzách 2. světové války.
Mě se tento příběh velice líbil, napsáno čtivě a poutavě.
*****

druhá světová válka (1939-1945)

Eoin Dempsey
irská, 1977