Najdi Rebeccu

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424036/big_najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 3.9427
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Rebecca, 2014

Kniha Najdi Rebeccu

Noisette73

(+ SPOILER) Za tu nádhernou a čistou romantickou linku mezi hrdiny musím dát pět hvězd. Tím spíš, že lásku takto nádherně popsal mužský autor. Jinak ovšem historická hodnota je na nule, ale zase jsou tam opravdu krásně a dojemně popsány vztahy, ať už romantické, nebo pouto mezi otcem a synem , láska ke kořenům, k domovu, k rodné zemi. Je tu mnoho podob lásky, láska zakázaná, láska nespoutaná, láska ničivá.... je to za mě taková psychologická "vztahovka" s kulisamy druhé světové války.
Popisovat psychologii a pocity hrdinů jde autorovi skvěle, ale příště bez té historické linky, která byla zoufale nedotažená a nenastudovaná, jakožto milovník dějin a nadšený badatel v době Holocaustu jsem tiše trpěla, některými nesmysly, které se do knihy zatoulali, ale zase má duše romantika plesala. Škoda jen , že ten konec nebyl jiný.

Fidibus

(+ SPOILER) "Dělal jsem to pro tebe, Rebecco."
Nedejte se zmást negativními recenzemi a čtěte. Já četla i růži a mohu tedy srovnat, i zde je netradiční pojetí války z pozice toho, kdo se zapojí nechtěl. Kniha má 3 části: před válkou, během ní a rozhovor 1954. On, původem Němec, žije s rodinou na ostrově Jersey a potká týranou dívku. Kamarádí se, pak je z toho láska, ale ona odchází. Když se vrátí, přijde válka. Ona by jako židovská měla utéct, ale zůstane s ním. Je deportována a on ji v řadách SS v KT hledá... Nedá mu to a pomáhá. Přitom si myslí, že zemřela... A pak se znovu potkají a potýkají se s tím, čím prošli. Otázka viny... Sejdou se ještě?
"Dal jsi mi úplně všechno... Nebyl jsi jedním z nich."

ddkk

I pro mne zklamání. I mně se moc líbila kniha Růže bílá, černý les a asi jsem čekala něco trochu jiného...

Romantický příběh nehynoucí lásky, naroubovaný na hodně nepřesvědčivé údajné poměry ve vyhlazovacím táboře Osvětim-Březinka, je pro mne až na hraně dobrého vkusu.

Původně jsem chtěla dát za autorovu prvotinu dokonce tři hvězdičky, ale s odstupem času dávám dvě. Právě proto, jak je v knize využita nelidskost podmínek nacistického lágru a současně téměř srdceryvný soucit a neuvěřitelná odvaha hodného Němce Christophera. A hlavně jsem nemohla uvěřit konci příběhu. Že by esesák (i když soucitný!) skutečně dokázal zachránit několik stovek židovských dětí přímo z lágru? O hrdinném osudu a špionské kariéře Rebeccy se snad ani rozepisovat nebudu.

TaJeMa

Pěkné čtení, sice jsem na toto téma četla lepší knihy, ale rozhodně kniha neurazila, byla pěkně napsaná, místy jsem si říkala, že to hlavnímu hrdinovi vše nějak prochází, ale i to se nakonec ukázalo jako nepravda. Doporučuji

dagmar6332

Kniha lepší průměr, četla se dobře, ale od autora jsem četla lepší kousky.

Reader-Hel

Kniha mě moc nelákála, doporučila mi ji mamka, která narozdíl ode mě je méně vybíravá. Musím ovšem říct, že od prvních stránek mě kniha bavila. Příběh začíná v současnosti a poté se vracíme do minulosti, než se zase dostaneme k současnosti. Trochu zmatené, ale šlo to.

Hlavní hrdina mi byl moc sympatický, hlavní hrdinka už o něco méně. Celý příběh jsem jim držela palce, ale musím přiznat, že hlavní hrdina měl až moc velké štěstí, což v takové době bylo těžko uvěřitelné i na fiktivní příběh.
Velký počet chyb v textu, což kazilo dojem.
Násilné scény nebyly tak kruté, tudíž je kniha spíš romantičtější.

Upřímně jsem chování hlavní hrdinky na konci nepochopila. Přišlo mi naprosto nelogické a hloupé. Tohle bych čekala od mladé dívky a ne
od dospělé ženy, která měla smrt v zádech. I když.. Možná se to pochopit dá, chtěla ukončit jednu kapitolu, aby mohla začít novou.

Čtení bylo hezké, příjemné, napínavé. Mohu jen doporučit.

Janinka.V

Po přečtení Růže bílá, černý les jsem čekala trochu víc. Příběh byl fajn,místy mě to i dostalo. Ale ten konec,to už jsem přeskakovala..

SumýšIrena
30.11.2021

Je to jen další naivní román z nacistického prostředí. Víc se hodí k zařazení do červené knihovny.