Najdi Rebeccu

Najdi Rebeccu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424036/bmid_najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 4 480 149

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Rebecca , 2014

Katynka01
12.03.2021 3 z 5

Bohužel musím dát jen 3⭐ jelikož jsem čekala Teda větší příběh lásky. Prvních pár kapitol se odehrálo v minulosti a skoro celý děj knihy se odehrává v Osvětimi. Nějak mě to nenadchlo. Ale jinak příběh docela pěkný.

Mona7741
11.03.2021 4 z 5

Kniha, která mě moc bavila, přiřazuji jí k těm zajímavějším co jsem kdy četla. Ale mám také nějaké drobnější námitky.... Ze začátku jsem se hned ponořila do děje z Osvětimi, ale byla jsem nečekaně zaražená tím, že min. na dalších 100 stran se děj vrátil do minulosti. Ta část mě zkraje úplně nebavila, ale pro uvedení do děje, byla nezbytná. Dále mi přišlo, že ta láska Christophera a Rebeccy byla málo procítěně popsaná, taková vlahá. Souhlasím s předchozími názory, že jsem mnohem více cítila lásku ze strany Christophera. Rebecca mi přišla poněkud chladná.
Hlavní část z Osvětimi mně brala dech a četlo se to samo. Christopher užasný a nejhrdina.
Přes veškerá dramata a drsný děj jsem čekala konec mnohem více procítěný a závěrem mi opravdu chyběl ten wau efekt. Bylo to zbytečně rychle utnuté. A čekala bych více....
Nyní se chystám na Růže bílá, černý les :) Jsem moc zvědavá.

Rodaw
02.03.2021 4 z 5

NAJDI REBECCU
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐
Růže bílá, černý les byla úžasná!!! Kniha, ke které se rozhodně ještě v průběhu života vrátím :-) ... očekávání od Rebeccy tudíž byla obrovská. Ten námět - velkolepá lovestory, ve které se mladík Christopher dobrovolně přihlásí k SS a začne pracovat v Osvětimi, aby v táboře našel svou životní lásku - židovku Rebeccu - je naprosto úžasný, prostě wow... Bohužel za mě naprosto peckovní potenciál knihy nebyl naplněn. Kniha mě bavila, to zase nemůžu říci, že ne, to bych ji křivdila. Ale čekala jsem něco lepšího. Ale i přesto knihu doporučuji, ale především těm, kteří toho z války nemají tolik načteno. Věřím, že si kniha našla a najde spoustu nadšených čtenářů a přeju jí to. Pan autor má specifický styl psaní: jednoduchý, strohý, stručný, žádná omáčka:). V Růži to fungovalo perfektně, v Rebecce už tolik bohužel ne. Kniha mi přišla až moc jednoduchá - ve smyslu přímočará, hodně věcí nevysvětleno, našla jsem spoustu "ale" a "proč". Šlo se rovnou k věci, jako čtenáři jsme byli vhozeni přímo do různých situací a mně chybělo trošku obsáhlejší vysvětlení JAK. Zhruba první dvě kapitolky se odehrávají v Osvětimi - ty byly strhující, napínavé... potom se vrátíme do dětství Christophera a Rebeccy a poznáváme jejich příběh lásky. A pak se vrátíme do Osvětimi a sledujeme zoufalého (ale moc odvážného a statečného) Christophera, který se snaží Rebeccu najít a zachránit. V Osvětimi přichází i napínavé scény, kdy jsem byla napnutá. Ale jako celek - já mám prostě pocit, že se z toho dalo "vytřískat" daleko více. A i když srovnání není nutné, tak třeba knížka Na smrt - Rebecca je proti tomu pohádkou... Další věc, která mi trošku vadila, je samotná Rebecca. Nedokážu se ubránit pocitu, že ta láska nebyla vyvážená. On ji prostě miloval víc... Chrise jsem si oblíbila, k Rebecce se mi nepodařilo najít nějaké extra sympatie. Zůstala pro mě spíše neutrální postavou, ale našly se i momenty, kdy mě vyložena naštvala a přišla mi sobecká. Rozhodně jsem ráda, že jsem si Najdi Rebeccu přečetla. Kdybych měla vrátit čas, jdu do ní znovu. Ale zase jednou stačilo, vracet se k ní pravděpodobně nebudu. Doporučit můžu, ale jako silně oddechovou záležitost. Trošku "nemastné neslané", (bohužel) jsem si z této knížky na zadek nesedla... Ale na jedno přečtení - proč ne.
Více na mém YouTube :-).

Mermaida
01.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila o něco méně než již přečtená Růže bílá černý les. Četla se mi dobře, byla poutavá, ale místy mi přišla "přehnaná" a nereálná. Ačkoliv mám romantika knihy ráda a skloubení s válečnou tematikou mi nevadí, tak zde mi občas přišlo, že je to až moc přeslazený čaj...
Ale třeba tento můj dojem kniha budila jen díky mému momentálnímu single rozpoložení.

adnov
12.02.2021 2 z 5

Jako červená knihovna je to na čtyři hvězdičky. Jako příběh z války je to horší. Čte se to dobře, což o to, ale je to tak neuvěřitelně neuvěřitelný.
Doporučila bych mladším, méně náročným čtenářům, těm kteří s tématikou koncentrační táborů začínají nebo milovníkům romantiky, kterým nebude vadit nepřízeň osudu v opravdu kruté podobě. Sice zde nejsou zvěrstva války až tak detailní, ale drsné to je pro citlivé duše až až.

Hanuja
08.02.2021 4 z 5

Četla jsem nejdříve knihu Růže bílá, černý les. A špatně se mi oba romány srovnávají. Jako kdyby každý psal jiný spisovatel. Najdi Rebeccu, román, který i když byl zasazený do jednoho z nejtěžších období lidstva, byl napsaný spisovatelem který se narodil skoro 40 let po druhé světové válce a běsnění SS. Přečetla jsem již více románů z této kruté doby a myslím, že tento román měl hodně prvků krásné slohové práce. Ale hezky se kniha četla a místy byla napínavá.

Aaloha
03.02.2021 4 z 5

Příběh, který se mohl stát, částečně zasazený do těžké doby v Osvětimi. Hodně se mi kniha líbila, je plná emocí, ale ne přeslazená romantikou. Kdo nehledá fakta, jak to opravdu tenkrát bylo, tak bude spokojený.

petula22
29.01.2021 4 z 5

Začátek knihy byl drsný, půlka knihy se odehrává před válkou a druhá polovina v jejím průběhu. Dějově je kniha skvěle zpracovaná, až ten závěr byl trochu "neuvěřitelný". Kniha určitě stojí za přečtení.

krausmary
25.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha se silným příběhem, který se odehrává v jednom z nejodpornějších období dějin. Chlapec potká dívku a z přátelství se začne vyvíjet něco víc. Jenže pak nacisté odvedou Rebeccu pryč a Christopher, odhodlaný ji najít, se dobrovolně přihlásí k SS a začne pracovat v Osvětimi. To ještě ale netuší, co přesně za zvěrstva se tam dějí a jak náročné bude ji najít a udržet si přitom svojí lidskost. Nevadily mi časové skoky a uvítala jsem seznam a vysvětlení německých hodností. Určitě doporučuji.

Anamorka300
21.01.2021 5 z 5

V historii jsou místa se spoustou otazníků, kdo nezažil, neposoudí. Tento příběh je toho důkazem, stal se či ne? Každopádně opět jiný pohled. Kniha se četla sama.

iiiccc
18.01.2021 3 z 5

Moc mě to nechytlo. Takové nemastné neslané.

Katka2382
09.01.2021 3 z 5

No za mě trochu lepší než Růže bílá,černý les.

LéňaM
09.01.2021 4 z 5

S tím že bude i velká romantika v knize jsem počítala. Proto jsem knihu i dlouho odkladala.
Příběh se mi moc libil.
Židovská dívka a dustojnik SS.
Nejvice se mi libila část co Ch. dělal pro židy.

Koska84
06.01.2021 4 z 5

Bílá růže, černý les pro mě určitě lepší. Tato kniha není špatná. Víc nepíší pač bych zkazila dalším čtenářům zážitek z příběhu ????

denisa7430
05.01.2021 2 z 5

Na můj vkus velká slaďárna. Autorův druhý román "Růže bílá, černý les" měl své osobité kouzlo. Zde jsem ho bohužel postrádala...

zimolka
02.01.2021 5 z 5

Když nebudu hodnotit knihu ,že by to měl být pravdivý příběh z druhé světové války,tak si myslím,že se povedl.Bílou růži jsemještě nečetla,tak nemůžu posoudit,ale kniha se mě četla hezky.

Maky78
01.01.2021 4 z 5

Bílá růže, černý les
Je určitě lepší, ale nelituji přečtení.

Dalamanek831
31.12.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha která stála za to.I když konec jako z červené knihovny.Knihy s válečnou tématikou obzvlášť co se týče 2.sve.valky mám rád už od základní školy,kdy jsme se o ní učily v dějepise.Knihu mohu jen vřele doporučit zvláště mladší generaci.Jsem rád,že pořád někdo takové knihy píše.Na tuhle ponurou etapu naší historie by se nemělo zapomínat.Pekny příběh dvou lidí na pozadí válečných hrůz.Obema jsem od začátku přál jen to nejlepší a už se chystám na další knihu od autora.

Venny345
30.12.2020 3 z 5

Možná se mi to jen zdá, ale přijde mi, že autor konce svých knih příliš nenapíná, vždy to tak rychle skončí, až vám je to líto. Když však odhlédnu od konce, tak byl příběh vskutku k zamyšlení, tak jako každý příběh z války.
Stejně si ale neodpustím poznámku, že při srovnání s ostatními knihami, co jsem četla a týkaly se druhé světové války, tato kniha nedosahuje jejich kvalit.
Byla jsem na vážkách, jak hodnotit. Když jsem se podívala na svá předchozí hodnocení podobných knih, rozhodla jsem se pro tři hvězdy, čímž ale nechci říct to, abyste si knihu nepřečetli.
P. S. Dokázali jste se ztotožnit s koncem?

Barussat
26.11.2020 4 z 5

S kamarádkou jsme se shodli, že se rozhodně nejedná o nejlepší knihu s tématikou druhé světové války. A to jsem se na ní tak těšila. Bylo to moje první setkání s autorem a neříkám, že poslední, ale trochu mě kniha zklamala. Ani mi tolik nevadil podle mnohých nereálný příběh a těžko se dá popsat, co mi vadilo. Začátek se mi četl dobře, jen mi někdy vadilo trochu natahované pasáže. To byl asi hlavní kámen úrazu. Někdy se to prostě moc okecávalo a bylo moc zdlouhavé. Nicméně nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože jsem byla spokojená s koncem a hlavně tématika druhé světové války mám ráda.