Dívka, která psala na hedvábí

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355871/divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4.4110

The Girl Who Wrote In Silk (2015)

Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Dívka, která psala na hedvábí

Hedvikas

Dojemná kniha, ač pravděpodobnost náhodného setkání hrdiny a hrdinky nemožné. A nepochopila jsem, proč ten syn si pro ten zbytek rukávu do toho domu nepřišel...

Stoklaska

Nádherný příběh o lásce a nenávisti. Některé vedlejší postavy by si zasloužily více prostoru. Zajímal by mě třeba příběh Inařiny matky nebo Danielovy babičky Very.

rychnovanka

Moc se mi líbila. Zajímavý a dobře zpracovaný námět.

koki.veru

Nádherný příběh,který mě naprosto pohltil a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila a doufala,že vše dobře skončí :-)

tereza1198

Příběh má dvě roviny. Příběh čínské dívky Mei Lien v 19. století, která se potýká s rasizmem a nenávistí a zároveň pozná lásku k bělochovi. Druhá linie se odehrává v současnosti, kde se běloška Inara musí vyrovnat s vlastními démony a odhalit tajemství čínské dívky, co kdysi žila v jejím domě.
Kniha je čtivě napsaná a četba krásně ubíhá. Víc se mi líbila linie Inary, která bojovala za to, aby mohla žít svůj život bez otcova věčného vměšování. Některé scény v knize byly opravdu srdcervoucí, ale za mě nakonec celkově průměr. Bylo tam moc červené knihovny. Takový příběh by měl být syrovější a taky tam bylo až moc náhod.

devildeny

Kniha inspirovaná nesnadným životem Číňanů v 19. století v USA, která se prolíná s příběhem ze současnosti, kdy jsou objeveny hrůzy, které se v té době udály. Život byl k Mei Lien a její rodině velmi nespravedlivý, a přestože jako jediná dostala ještě jednu šanci na život, osud se nedá obelstít. Smutný příběh, ve kterém byly velmi čtivé obě časové linie.

m.valova

Moc krásný a moc smutný příběh,při čtení o životě Mei Lien mi ukápla nejedna slza,jak může být život k někomu tak krutý a nespravedlivý...a i přesto všechno dokázala být tak silná a smířená....a propojení celého tohoto příběhu na závěr aspoň trochu dodalo krásu všemu tomu smutnému.

marimari

Dojemný, smutný příběh plný lásky, vnitřní síly a obětavosti, úcty k rodině a kulturním tradicím, i nenávisti a rasismu, vycházející ze skutečných historických událostí.

Autor knihy

Kelli Estes

Kelli Estes
americká

Kniha Dívka, která psala na hedvábí je: