Rosana Rosana komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím říci, že mně se ta kniha moc nelíbila. Nebyla až tak chytlavá a čtivá. Moc vleklý děj a rozhodně mi to nepřišlo jako mrazivý román. Moc se mi ale líbil krásný český jazyk a že kniha neobsahovala jedinou chybu.

28.07.2023 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první knížka od M. Klevisové a rozhodně ne poslední. Ovšem je potřeba tu knihu číst pokud možno bez prodlev, jinak se člověk snadno ztratí v událostech a postavách. Tedy aspoň mně se to dělo.

14.07.2023 5 z 5

Tak toto bylo šlápnutí vedle, kniha mi vůbec nesedla. Čekala jsem příběh na způsob Šikmého kostela nebo Jizvy. Po pár stranách jsem knihu bohužel odložila. A taky se mi nelíbila vazba knihy a jakýsi nepříjemný odér, který vycházel z takto tištěné formy.

20.06.2023 1 z 5

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Opět skvělá a čtivá kniha z pera Veroniky Jonešové. Tuto trilogii velmi doporučuji a už se moc těším na nějakou její další knihu.

20.05.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná kniha s poučnými citáty a krásnými kresbami. Opravdu pro každého, bez rozdílu věku. Přečteno během pár minut.

05.05.2023 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Krasna knizka, ale taky pekne smutna. Dobre se cetla, dej pekne ubihal. Zaver gradoval. Bylo mi moc lito obou divek a pak hlavne Oksany, kvuli tomu, jak se k ni chovala jeji matka, otec a pote i matcin pritel. Toto nikdy nepochopim a stejne tak nenavist vuci Zidum.

21.04.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Opět výborná a velice čtivá kniha od pana Javůrka. Čtenářský zážitek mi trochu kazilo velké množství postav. To nemám na knihách ráda. Nicméně i tak dávám plný počet hvězd a knihu moc doporučuji.

05.04.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Vynikající a neskutečně čtivá a chytlavá knížka. V kapitolách z minulosti jsem hlavního hrdinu velmi zatracovala, ale v kapitolách z jeho "nového života" jsem mu velmi fandila a byla jsem moc ráda za happyend. Už se moc těším na další autorovy knihy.

31.03.2023 5 z 5

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Souhlasím s komentářem uživatele Vlaled níže. Po tak krásných a čtivých předchozích autorčiných knihách byla pro mě tato zklamáním. Pořád jsem čekala na nějaký spád, ale ten nastal bohužel až v předposlední a poslední kapitole. Snad příští autorčina kniha bude ve stylu "stará dobrá Agnes M. - L.".

26.03.2023 3 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Hodně dobrá, i když celkem smutná kniha. Někdy fakt umí osud lidem pěkně naložit. Moc se mi líbil styl psaní a krásná čeština. Jedinou kaňkou na celém zážitku byly chyby. Už se moc těším na nějakou další knihu od paní Fajnorové.

23.03.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Opět pěkný příběh z pera Charlese Martina, ale Hora mezi námi se mi líbila mnohem víc, byla čtivější a měla větší spád. Ale i tak se těším na jeho další knihy.

04.03.2023 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Tak toto bylo slapnuti vedle. Po cca 3 kapitolach knihu odkladam. Priserny styl psani nebo prekladu. A taky mi vadila ta vsudypritomna "americka dokonalost". Za me je tato kniha silny podprumer.

23.02.2023 1 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Parada, krasa, nadhera. Presne muj styl. Jako bonus hodnotim absenci preklepu a chyb. Moc jsem si behem cteni prala, aby Ashley sbalila Bena a nebo Ben ji, takze jsem byla moc rada, ze ta kniha takto skoncila. Urcite se poohlednu i po dalsich knihach Charlese Martina.

21.02.2023 5 z 5

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Tato kniha mě bohužel nezaujala tak jako autorčin debut Dcera sněhu. Vadilo mi hlavně obrovské množství postav, což nemám v knihách ráda, a pak také forma psaní. Bohužel ji po pár stranách čtení odkládám.

14.02.2023 2 z 5

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Skvělá knížka, ostatně jako všechny od této autortky. Těším se už na Hotel pod šťastnou hvězdou. Předpokládám, že ji taky přečtu během pár dní /hodin, jako tuto.

14.02.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Za mě krásná knížka, která se dobře četla, protože měla spád. Byla dost zvláštní, kvůli té zvláštní dívce. Jednu chvíli se zdálo, že je skutečná, jednu chvíli mi připadalo, že je to spíš duch nebo pohádková bytost. A co mi, jako obrovské milovnici zvířat, dost vadilo, bylo to permanentní lovení a vraždění zvířat.

12.02.2023 5 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Opet skvela knizka. Velice ctiva a chytlava. U teto autorky se proste neslapne vedle. Vsechny jeji knihy, ktere jsem doposud precetla, se mi moc libily. Co nejdrive si zajdu do knihovny pro dalsi.

26.01.2023 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Knížka, která se četla sama. Nádherný příběh. Paráda. Mám moc ráda knihy této autorky a těším se na další.

18.01.2023 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

(SPOILER) Krásná knížka, a ještě krásnější ilustrace. Sice jsem nečekala, že v knize bude co do činění s duchy, jelikož téma duchařiny nemám vůbec ráda, ale budiž. Takže hlavně díky ilustracím dávám pět hvězdiček. Jinak bych asi jednu dvě strhla.

08.01.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Přečetla jsem cca polovinu knihy, a to přes moc, nedokázala jsem se do této knihy vůbec začíst. Za mě divná knížka. Tentokrát mě nakladatelství Host zklamalo.

12.12.2022 2 z 5