Chaloupky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

František a Florián, dva chlapci z českého vnitrozemí, se shodou okolností dostávají krátce po vzniku Československé republiky do pohraniční oblasti Krušných hor. Jeden touží po dobrodružném životě, druhý i s rodinou přichází z donucení. Usadí se v malé obci Chaloupky a snaží se zvyknout si na nový život v horách a mezi místními obyvateli. V celé obci však žijí pouze dvě české rodiny, ostatní obyvatelstvo je německé. A přestože v meziválečné době spolu lidé vycházejí dobře a jsou zvyklí si pomáhat, se zdvihající se vlnou agresivního nacionalismu berou zavedené pořádky v pohraničí rychle za své. Z dosud rozumných lidí se stávají nepřátelé a v nově vzniklých Sudetech už nikdo z Čechů není v bezpečí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474036/big_chaloupky-TY3-474036.png 3.943
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Chaloupky

pajaroh
23. září

Příběh z pohraničních hor, kde příroda hraje důležitou životní roli, ale osudy určují zase jen lidé. Styl vyprávění je jednoduchý, nezachází do detailů, důležité zvraty v životě postav (narození, smrt...) jsou popsány v pár větách. Podle mého autor zachytil příliš mnoho postav a větší časové rozpětí zahrnující důležité mezníky dějin na necelých 300 stránkách - to do hloubky ani jít nelze. A to je škoda.

morte
22. září

Kateřina Tučková, Alena Mornštajnová, Karin Lednická ... a ted Štěpán Javůrek?


capar
21. září

Jsem ze severu, knížka mě zajímala hlavně proto, že je to kus našich dějin...a nebylo to vůbec zlé, osudy lidí, vhled do myšlení za zlomů v historii...za mě takové lidské nahlédnutí do toho hnusu, co se odehrávalo...

mil
18. září

Začátek mi úplně čtenářsky nevyhovoval. Postupem se to zlepšilo. Dala jsem 4* především za téma. Bylo to velice zajímavé a odkrylo mi část dějin z jiného pohledu. Za to jsem velice ráda.

agatha2
17. září

Chvíli mi trvalo se začíst, bylo toho opravdu hodně a děj je velice popisný, dialogů pomálu, docela často jsem si připadala jak na nějaké přednášce z dějepisu, ale po pár desítkách stran si to sedlo a já už věděla, že musím zjistit, jaké osudy autor našim hrdinům připravil.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kacunka157
17. září

Kdyby autor ubral pár postav a ostatní více rozepsal, byla by to senzační kniha... Takto musím dát knize pouze 3 hvězdičky... Nechci tvrdit, že je kniha špatná, to vůbec... Čte se velmi dobře, ale jiné knihy na podobné téma mě chytly za srdce daleko více...

Ivana11
17. září

Po přečtení jsem dala knize 4 hvězdičky, přestože jsem uvažovala i 3, jelikož mi dost vadila veliká spousta postav, ve kterých jsem se často ztrácela, i příliš jednoduchý styl psaní mi moc neseděl. Ale od dočtení knihy musím na její děj stále myslet, knihu mám stále v hlavě. Navíc na internetu procházím staré fotografie Jelení a Chaloupek, dost mě to vzalo.

acheska
13. září

Souhlasím s komentáři níže, na začátku hodně postav a téma, co už tady bylo vícekrát. Ale! není to tak dlouho, co jsem dočetla Šikmý kostel 1,2 a bylo zajímavé porovnávat ten "blahobyt" první republiky v pohraničí- v jedné knize s Poláky, ve druhé knize s Němci.
Jinak příběh milý, ačkoliv nebyl veselý, tak nějak zahřál na duši, hezky popsaná lokalita Krušných hor (hned bych tam vyrazila na pořádný výšlap). Pokud bude autor ve tvorbě pokračovat, ráda ho podpořím.

1