Chlapec, krtek, liška a kůň

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/big_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 4.6374
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse, 2019

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň

ŽanetaJ

Pohlazení po duši. Laskavost a naděje, že každý může milovat a být milován.

mStationka

Nádhera…

Roscata

Vesmírně krásná kniha. Co stránka, to duši naplňující poselství, navíc doplněné nádhernými ilustracemi. Milujete-li Malého prince, tohle bude milovat také. A možná i o chlup víc. Někdy je v jednoduchosti ta největší krása.

Pokud vás zajímá, jak zní noty z předsádky knihy, stačí na na youtube hledat "Sheet music from The Boy, The Mole, The Fox and The Horse".

IG: zrzi_cte

Jessica007

To je nádherná kniha. Taková něžná, laskavá, povzbuzující, moudrá. Přečtena je za chvíli, ale - k té se dá pořád vracet. Mám z ní moc hezký pocit. Je v ní hodně myšlenek, které je dobré si připomínat. Ilustrace také krásné. ...A je fajn mít sklenici. :) Poloplnou, poloprázdnou, ale prostě mít tu sklenici.. :) Moc pěkné, moc. Hladící a moudrá kniha.

irskádívka

Velký příběh nemusí mít stovky stran a tisíc řádků a velké myšlenky jsou často ty nejjednodušší.

Taková je tato kniha, plná obrázků, nežných myšlenek, snad spíš pro pohlazení než pro čtení.
Jedna z těch, které přečtete v několika chvílích, ale nikdy nedočtete.

annastasia.j

Tohle je definice toho, jak má vypadat kniha, kterou můžete dát jak dítěti, tak dospělému. Jsou v ní skvělé myšlenky, zároveň to nejsou složité citáty, což je logické, vzhledem k tomu, že se jedná o dětskou knihu. Je to zkrátka taková obdoba Malého prince, ale s lepším designem, lepšími ilustracemi, lepšími postavičkami a menším množstvím textu - proto bude pro děti rozhodně vhodnější než Malý princ, kterou děti často nevědí, jak uchopit a je to podle mě spíše kniha pro dospělé. Za mě je to úžasná moderní knížka s dokonalými ilustracemi.
PS: Pokud jste milovníci abstraktního umění, tuhle knihu doma prostě potřebujete! (Tuhle knihu vlastně doma potřebujete i pokud nejste milovníci abstraktního umění.)

JajaCZ

Ale áno, bolo to milé, boli tam krásne myšlienky,pekné ilustrácie, ale rozhodne to ďalší Malý princ nebude. Neviem si pomôcť, ale tak nejak mi celá kniha pripadala nasilu. V dnešnej dobe toho vychádza strašne veľa a mali by sme poriadne premýšľať, pre čo a na čo sa vyrubávajú lesy. Autor mohol tieto myšlienky viac prepojiť v nejakom jednoliatom príbehu a vyplniť prázne miesta na papieri. Popravde sa mijeho rukopis i v niektorých prípadoch ťažko čítal (neviem ako je na tom česká verzia) Každopádne kniha za prelistovanie stojí. Kúsok láskavosti si z nej odnesie každý :)

Borboleta

Inspirace Malým princem je naprosto zjevná, ale narozdíl od něho jde tady o obrázky mnohem víc než o slova. A musí se nechat, že ilustrace jsou boží.