Alyin dům

Alyin dům https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366870/bmid_alyin-dum-V8M-366870.jpg 4 163 54

Aly milovala jen jediného muže, ale ten byl donucen opustit město, k čemuž přispěl i Alyin otec, když rodinu jejího milého připravil o dům. No ale její miláček se po letech vrací do města a je to pak známý starý příběh: ona už není holka, ale žena, co ví, co chce, zatímco on je muž se srdcem rozervaným mezi láskou, které se brání, a touhou po pomstě na Alyině otci, který zničil vše, na čem mu záleželo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Aly´s house , 1985

anna7852
06.04.2024 2 z 5

Taková vanilka,neurazí/nenadchne

denča1000
29.03.2024 3 z 5

Velmi pěkná oddechová kniha, která e odehrává ve skvělém a příjemném prostředí, tím je to škoda, že je příliš krátká a děj se odehrává tedy velmi rychle.

Ulrika
05.02.2024 3 z 5

pěkná oddechová červená knihovna.

Rosana
09.12.2023 5 z 5

Mně se ten příběh moc líbil, ale vadily mi neobratné věty v textu nebo takové, které neměly hlavu a patu. Což není vina autorky, ale toho, kdo tu knihu přeložil. Moc se mi líbila i obálka.

zuzi1162
21.11.2023 5 z 5

Krasny lehky roman od sikovne autorky. Jsou zde sice citit prvky prvotiny, ale autorka to sama priznava a rozdhodne se nema za co stydet, jeji popis postav je perfetni.

4xbabča
10.03.2023 4 z 5

Příjemné romantické čtení na dvě odpoledne.

babiočka
10.03.2022 1 z 5

Tato knížka byla nejhorší ze všeho, co jsem od autorky už četla.
Vadilo mi, že se ve zdlouhavém popisu událostí objevuje dost nesrovnalostí, a že některé myšlenkové pochody postav, včetně jejich chování, postrádají logiku.
S přihlédnutím k autorčinu úvodnímu slovu dávám aspoň jednu *.

zimolka
26.01.2022 5 z 5

Krásný příběh na jedno odpoledne.

mataaskorice
17.11.2021 4 z 5

Taková příjemná pohádka pro ženy.

mcabr
01.08.2021 5 z 5

Pěkné čtení, pohoda.

1casper
04.05.2021 5 z 5

Pěkné, odpočinkové čtení. Skvělé na pláž na dovolenou, nebo do postele, když prší.

Szilvia1
02.05.2021 4 z 5

Kniha je pěkná,ale ne až tak pěkná jak to bylo u Ryana.Je to znát,že to byla autorčina mezi prvními napsaníma knížkami,ale se vydařila.

knihomolka27
17.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od autorky. A jak vidno podle úvodu to byla první kniha samotné autorky, nebo jedna z prvních. Na knize je to samozřejmě trochu znát, ale vzhledem k tomu, že sem jiné knihy od autorky nečetla, tak to nemám moc porovnávat. Autorčin talent je na knize znát, ale kniha má spoustu chybiček........i přesto, že je velmi krátká se občas neskutečně vleče, občas pokulhává myšlenka celého příběhu a děj j nekonzistentní.

Mé hodnocení:

Kniha má milý, příjemný námět, který mě na první pohled zaujal. Sice klišoidní příběh o zakázané lásce mezi chudákem a bohatou dívkou, není nic nového pod sluncem, ale hezky zahřeje u srdce. Zpracování už ale trochu pokulhává.........zbytečně vleklé, kdyby byla kniha delší, tak bych ji už dávno odložila. Konec musím pochválit, ten se mi velmi líbil, a byl docela dost překvapující, i když se pak ukázalo, že to přeci jen dospěje do happy endu. Hlavní mužská postava mi bohužel připadala taková nijaká, zato Aly jsem si oblíbila, kvůli její houževnatosti, přímosti a odhodlanosti. Klidně bych si o ní přečetla i jinou knihu.

Závěr.............
Můj závěr zní - kniha je velmi příjemná - postavy, děj, PROSTŘEDÍ, koníci
Miluju obálku
Děj ubíhá velmi pomalu......opravdu hooodně pomalu - až moc
Zvraty, akce - ne nedočkáte se
Návykové čtení - určitě ne
Je správné psát knihu rychle, jen proto, že to chce můj vydavatel - Myslím, že ne
Doporučila bych jiné knihy s podobným motivem než je tato, ale kniha není určitě špatná.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby se ta pomsta, která je pro příběh dost důležitá projevila trochu víc, ale pořád nesmím zapomínat, že tady jde především o romantiku...... i ta, ale nemá nějaké zvláštní grády.

Kudík
11.04.2021 3 z 5

S knihou "Ryanova pomoc" se toto dílo nedá moc porovnávat, mimo lásky ke koním a úvodního slova od autorky, kde vlastně vznik titulu vysvětluje, moc podobností není. Ten tlak na vznik je trochu znát. Začátek, vč. vzpomínek do minulosti se mi moc líbil, ale ten závěr byl moc rychlý a chování některých postav mi přišlo trošku mimo. Nevím, ale chovat se jako Lorne Kingston starší, a to nejen k okolí, ale hlavně své dceři Alyson (viz. její odchod z Green Meadows) a ve výsledku vyjít jako vítěz, anebo vyznat někomu lásku, ale nestát za slovem a zachovat se jako Joe, to mě prostě štvalo.
I když Alyin dům/Cedar Hill, ať už současný nebo původní, musel být na základě popisu parádní/Aly a šťastný/Elizabeth. Ale jako jednohubka na odpoledne je to příjemné čtení.

jana2367
27.01.2021

Za mě, nic moc. Nedá se to srovnat s Ryanovou pomocí.

Jane333
26.01.2021 4 z 5

Je znát, že to byla prvotina, jiné knihy jsem od autorky nečetla, tak nemůžu srovnávat. Ale i tak se mi to líbilo a celkem mě to navnadilo, přečíst si i její ostatní knihy.

janina66
01.08.2020 5 z 5

Velice hezký příběh. Příjemně plynoucí a čtivý děj s příjemnými hrdiny. Na konci i napínavé až jsem se bála jak to vše skončí. Přečetla jsem dnes u vody.

verunka93
29.06.2020 5 z 5

Pokud si člověk chce odpočinout a užít si knihu, tak tato kniha je k tomu ideální. Krásné prostředí u koní, příjemné hlavní postavy a hlavně příběh. Moc se mi líbilo, že do poslední chvíle nevíte, jak tento příběh skončí. Rozhodně to není poslední kniha od této spisovatelky.

Pavlaj
11.05.2020 4 z 5

Rozsahem tak na jedno deštivé odpoledne. Ušák, lampička, sklenička vína a dávka romantiky. On je Úžasňák z chudých, ale šťastných poměrů, ona ošklivé káčátko z bohaté, ale necitelné rodiny. Po úvodu, kde se autorka za knížku vlastně omlouvá, jsem to asi čekala i horší. Nic jiného než to jedno oddechové odpoledne rozhodně neočekávat.

Janík511
13.04.2020 4 z 5

Opět velmi pohodové čtení na jedno odpoledne. Autorka píše krásně, žádná přehnaná erotika, pocity hrdinů na xx zbytečných stran, k věci a tak to má být. Hrdinky jsou sice trochu naivní holky, ale nevadí mi to.

koně romance

Leila Meacham