Dlouhé stíny

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170557/dlouhe-stiny-1kE-170557.jpg 4.2234
Vydáno, Knižní klub

Tumbleweeds, 2012

Kniha Dlouhé stíny

martinaandulka
01. prosince

Dlouhé stíny neni pokračování Poselství růže a Sen o Sommersetu,ale samostatný román.Začíná dětstvím kdy sirotek Kathy přijíždí bydlet k babičce do Texasu kde potká 2 kamarády a stanou se velkými nerozlučnými přáteli,ale bohužel tragedie a těhotenství Kathy je rozdělí.... .Příběh se čte pěkně,ale jsou tam dvě nereálné věci,kterým ubírám hvězdičku.

marimari

Čtivé. nenáročné, místy těžko uvěřitelné( otěhotnět pouhým dotykem ???), autorčin styl vyprávění se mi líbí a na oddychové pohodové chvíle- vhodná četba.

Imor

Kniha se čte velice dobře, je trochu víc komplikovaně překombinovaná, ale moje zvědavost co autorka vymyslí, ze čtení udělala rychlo četbu a tyto současné sluneční dny mě dovolily přečíst ji rychle a uspokojit svoji zvědavost. Dole komentáře nejsou moc pozitivní, ale já doporučuji číst a nehledat mouchy a když je najdete tak je hned odežeňte a čtěte a čtěte...

Danago

Moc nechápu , proč je knížka zařazena do trilogie. Marně jsem hledala nějakou návaznost. Docela mě to mrzí, čekala jsem pokračování rodové linie.

Knížka mě docela bavila. Čte se dobře, ale je to romantická a těžko uvěřitelná kniha.

Příběh sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy se stane velké nedorozumění, které toto přátelství rozbíjí. Do toho tu máme i jedno tragické tajemství, které také hodně ovlivní život hlavních hrdinů.

Jessybelle
15.10.2018

Příběh je to pěkný, čtivý i zajímavý, poslední třetina je sice "nejakčnější" ale nejmíň uvěřitelná...ale určitě stojí za přečtení.

hermína14
26.08.2018

čtvrtá hvězda je za dobu, kdy byli malí...to jsem byla zvědavá, co s nimi autorka provede...bylo toho příliš a skoro se to o sebe rozbilo...(spíš konec se rozbil o nadějný začátek)

babsi66
31.07.2018

Začalo to slibně, bohužel v poslední čtvrtině se to zlomilo a jedna tragédie stíhala druhou, až to začalo působit komicky. Což je škoda, protože jinak to mohla být dobrá oddechovka na pláž.

broskev28
11.06.2018

Mne nejvíce oslovil komentář 850 . . . . . . (hrůza - kdo si to má pamatovat?). A jak už bylo napsáno, některé dějové zvraty jsou nevěrohodné, já bych přidala také idealizované postavy. Zkrátka není problém tuhle knihu přečíst - čte se dobře, ale spíše jí uvěřit.
P.S. Je mi přes 50 a představa, že bych začala studovat medicínu, je absolutně nereálná. Právě z biologického principu plyne, že po padesátce - a často i dříve - mozková kapacita slábne, paměť vynechává a mnoho jedinců už v tomto věku řeší první příznaky A. choroby. Jistě, výjimky existují, a Cathy k nim zřejmě patří. Přesto tuhle dějovou linku řadím mezi další málo uvěřitelné situace.