Poselství růží

Poselství růží https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128395/bmid_poselstvi-ruzi-QIL-128395.jpg 4 373 102

Růže ze Somersetu série

< 2. díl

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. -... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Roses , 2010

Radimka
Radimka
16.08.2023 4 z 5

Rodinná několikagenerační sága o zmařených životech, neschopnosti domluvit se a závislosti na rodinném dědictví z pohledu několika postav. To mám ráda. Líbilo se mi to a dobře se četlo.

4xbabča
4xbabča
03.05.2023 5 z 5

Krásná rodinná sága, se spoustou lásky, ale i smutku je moc dobře napsaná, hezky se čte a nelze se od ní odpoutat.

malina097
malina097
11.02.2023 4 z 5

Hezka knížka kde sledujeme pěknou rodinnou ságu a to mám rada.Pravé při tomhle čtení jsem si nějak uvědomila jak ten zivot ukrutně padi a také jak měníme s věkem hodnoty.Zivot uteče jak lusknutim prstu a k čemu jsou tak velké peníze,když se cítí člověk sám,takže si važme lasky a poctiveho přátelství,staří a nemocem neutece ani ten nejbohatší.

lapagerie
lapagerie
19.04.2022 2 z 5

Hledala jsem rodinnou ságu, ráda je čtu. Ale tahle kniha byla pro mě střela mimo. Spíše než sága je to prostě romantický příběh, který se táhne přes dekády. Pod pojmem sága si představuju něco jako Ptáci v trní, Sága rod Forsythů a tak.
Postavy v Růžích mi přijdou prostě pitomé. Do sebe zahleděná Mary, stavící majetek na první místo. Percy, který se nedokáže přenést přes své "ublížené já". Ollie, tak moc dobrý, až to tahá za uši. K nikomu z nich jsem víc nepřilnula.
Pokud chcete uvzdychaný romantický příběh, plný nenaplněné lásky, rodinného prokletí, generačních propletenců, pak ano. Může to být dobrá volba. Pokud hledáte opravdovou ságu, pak ne.

m_martina
m_martina
27.03.2022 4 z 5

Rodinné ságy mám ráda, proto jsem si na základě komentářů tady na DK vybrala tuto knihu. Není špatná a dobře se mi četla, ale nemusela být tak zdlouhavá. Ale i tak se na další knihu od Leily těším a hned ji otvírám.

Veronika33
Veronika33
23.02.2022 3 z 5

Príbeh sám o sebe pútavý, zaujímavý. Deju však ubližoval miestami monotónny opis všetkého čo sa týkalo bavlníkových plantáží, veľký počet nesympatických postáv, ktoré sa veľmi zvláštne chovali a hlavne nesúrodý postup v deji, niekde sa jeden deň riešil na 50 stranách a inde prešli roky na pár stranách. Uvítala by som skôr trilógiu v postupnom poradí ako dilógiu vracajúcu sa v deji. Napriek výhradám neľutujem čas strávený s knihou a nevylučujem opätovné prečítanie.

Jehumaja
Jehumaja
30.09.2021 4 z 5

Pěkně. Ale na Jih proti Severu to asi nemá...

Andi
Andi
02.09.2021 2 z 5

Nakonec jsem to v půlce vzdala, protože to bylo opravdu úmorné čtení. Ne, že by to bylo špatně napsané, jde o velmi čtivý počin, jenže ta hlavní hrdinka mi lezla krkem. S každým jejím dalším rozhodnutím se ve mě krev vařila. A pak už jsem to prostě zavřela s tím, že na tu hlupačku nemám nervy.
A srovnávání s knihou Sever proti Jihu je taky dosti scestné, protože jediné, co mají tyto dvě knihy společného jsou bavlníková pole. Jinak jde o jiný formát, jinou dobu, jiný stát, jde o rodinnou ságu, ...

ivousekk
ivousekk
14.07.2021 4 z 5

Super rodinná sága, moc dobře se četla. Škoda jen, že toliverovské ženy byly tak posedlé plantáží. Kolik trablů se dalo ušetřit. Jsem zvědavá na další díl.

Szilvia1
Szilvia1
07.05.2021 5 z 5

Poselství ruží jsem taky přečetla jak v česky tak i v madařsky.Je to velmi pěkná rodinná sága.Mám ráda tuhle autorku.

Katynka90
Katynka90
08.05.2020 5 z 5

Nádherná rodinná sága, moc jsem si příběh jejích hrdinů užila a doslova četla jedním dechem. Jen mě mrzí, že jsem nějak přehlédla, že Sen o Somersetu jí dějově předchází. Doporučuji!!

crazyslunicko
crazyslunicko
30.04.2020 4 z 5

Bohužel nevím jestli jsem se nemohla začíst kvůli koronaviru nebo to bylo knihou, ale na můj vkus jsem ji četla moc dlouho. Kniha je velmi obsáhlá a začátek není až tak záživný, kromě toho, že se Mary všichni v podstatě zřekli kvůli dědictví, které ji spadlo do klína. Tohle jsem moc nepochopila, proč se k ní rodina postavila zády. Bratr odjede do války a nemluví s ní a z matky se stane alkoholička, kterou zavřou do pokoje, aby nechlastala... Mezitím má Mary na zádech veškeré starosti se Sommersetem a nemá čas na svůj společenský život, natož nějakou lásku. Je tady však Percy, který nikdy nesouhlasil s tím, aby vedla Sommerset a chtěl z ní udělat domácí ženušku, která se bude doma starat jen o děti. Mary je to značně proti chuti, ale Percyho miluje. Když se však pohádají kvůli farmě a Percy zmízí je Mary zrovna v těžkých časech a neví co má dělat. Když se Percy vrátí, tak už nic není jako dřív... Konec příběhu ukončuje vnučka Rachel, která má zdědit Sommerset po své tetičce Mary a celý život se na to v podstatě připravuje. Bohužel okolnosti jsou brutální a děsivé. Celkově si myslím, že je v knize hodně umírajících od začátku do konce. Komunikace pomocí růží se mi moc líbila. Je to velmi romantické.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
29.04.2020 4 z 5

Hezké čtení, ale Sen o Somersetu se mi líbil o trochu víc. Tady se mi některé pasáže zdály až moc natahované. Ale určitě tyto 2 knihy doporučuji jako krásnou romantickou ságu.

Noisette73
Noisette73
01.04.2020 4 z 5

Sen o Somersetu byl o kousíček lepší, ale tohle bylo taky skvělé. nejvíce mě uchvátil způsob komunikace rodiny skrze růže, jen některé z těch dam mi trošku lezly na nervy.

cukrovka
cukrovka
08.03.2020 5 z 5

Čtivě napsaný příběh o přátelství, lásce, rodové tradici a rozhodnutích, která ovlivňují několik generací. Tím, že autorka obsáhla dlouhé časové období, vidíme postupný vývoj postav, jejich dozrávání, změnu názorů na život.

hadenka
hadenka
27.01.2020 3 z 5

Pěkné,ale trošku zdlouhavé čtení. Jinak kniha byla hezká,poutavá.

martinaandulka
martinaandulka
19.11.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila,příběh se mi líbil a hlavním postavám Mary a Perci jsem fandila,taky se naštvala když byli oba neschopný se dohodnout a byli jak dubový palice... Akorát mi přišlo,že se hodně spisovtelka opakovala co bylo řečeno a bylo to chvílemi zbytečně zdlouhavé.Obálka je nádherná.

Haduwig
Haduwig
30.08.2019 3 z 5

Životní příběhy hlavních postav jsou rozhodně kvalitní základ pro silný příběh se vším všudy. Problémem je, že od prvních stránek víte, kam příběh směřuje, a jen musíte zjistit, jak se tam postavy ocitnou. Pak se na tuto cestu podíváte z pohledu Mary a následně Percyho, což je škoda, protože Percy po dvou stech stranách musí opakovat to, co už víme. Možná kdyby se perspektivy jednotlivých postav střídaly častěji, byla by kniha vyváženější. O dalších dílech této ságy neuvažuji.

Danago
Danago
04.07.2019 3 z 5

Romantické rodové ságy asi nebudou úplně můj šálek kávy. Je to takové čtení pro ženy bez nějakého většího nápadu, neurazí nenadchne. Zpočátku mě to docela bavilo a čekala jsem jaké bude to prokletí … Bohužel konec mě nijak zvlášť nebavil, hodně se to zbytečně protahovalo. No nevím jestli se pustím do dalších dílů.

babystar
babystar
03.07.2019 4 z 5

Budu cynik. Je to čtivě napsaný příběh o hodných amerických milionářích. Velká láska pro mne nepochopitelně zničená kvůli nějaké bavlníkové plantáži a jakémsi "prokletí", které jsem stále nechápala. Nakonec mi sice bylo "polopatisticky" vysvětleno, ale už jsem z toho stálého opakování byla docela otrávená. A Mary mne svou umanutostí docela naštvala. Zkrátka, jako bezzemek nechápu ten chorobný vztah k půdě, který lidem zkazí celý život.