Poselství růží

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. -...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128395/poselstvi-ruzi-QIL-128395.jpg 4.3320

Růže ze Somersetu 1.

Vydáno, Knižní klub

Roses, 2010

Kniha Poselství růží

Katynka90
08.05.2020

Nádherná rodinná sága, moc jsem si příběh jejích hrdinů užila a doslova četla jedním dechem. Jen mě mrzí, že jsem nějak přehlédla, že Sen o Somersetu jí dějově předchází. Doporučuji!!

crazyslunicko
30.04.2020

Bohužel nevím jestli jsem se nemohla začíst kvůli koronaviru nebo to bylo knihou, ale na můj vkus jsem ji četla moc dlouho. Kniha je velmi obsáhlá a začátek není až tak záživný, kromě toho, že se Mary všichni v podstatě zřekli kvůli dědictví, které ji spadlo do klína. Tohle jsem moc nepochopila, proč se k ní rodina postavila zády. Bratr odjede do války a nemluví s ní a z matky se stane alkoholička, kterou zavřou do pokoje, aby nechlastala... Mezitím má Mary na zádech veškeré starosti se Sommersetem a nemá čas na svůj společenský život, natož nějakou lásku. Je tady však Percy, který nikdy nesouhlasil s tím, aby vedla Sommerset a chtěl z ní udělat domácí ženušku, která se bude doma starat jen o děti. Mary je to značně proti chuti, ale Percyho miluje. Když se však pohádají kvůli farmě a Percy zmízí je Mary zrovna v těžkých časech a neví co má dělat. Když se Percy vrátí, tak už nic není jako dřív... Konec příběhu ukončuje vnučka Rachel, která má zdědit Sommerset po své tetičce Mary a celý život se na to v podstatě připravuje. Bohužel okolnosti jsou brutální a děsivé. Celkově si myslím, že je v knize hodně umírajících od začátku do konce. Komunikace pomocí růží se mi moc líbila. Je to velmi romantické.

ctenarkaEva
29.04.2020

Hezké čtení, ale Sen o Somersetu se mi líbil o trochu víc. Tady se mi některé pasáže zdály až moc natahované. Ale určitě tyto 2 knihy doporučuji jako krásnou romantickou ságu.

Noisette73
01.04.2020

Sen o Somersetu byl o kousíček lepší, ale tohle bylo taky skvělé. nejvíce mě uchvátil způsob komunikace rodiny skrze růže, jen některé z těch dam mi trošku lezly na nervy.

cukrovka
08.03.2020

Čtivě napsaný příběh o přátelství, lásce, rodové tradici a rozhodnutích, která ovlivňují několik generací. Tím, že autorka obsáhla dlouhé časové období, vidíme postupný vývoj postav, jejich dozrávání, změnu názorů na život.

hadenka
27.01.2020

Pěkné,ale trošku zdlouhavé čtení. Jinak kniha byla hezká,poutavá.

martinaandulka
19.11.2019

Na knihu jsem se moc těšila,příběh se mi líbil a hlavním postavám Mary a Perci jsem fandila,taky se naštvala když byli oba neschopný se dohodnout a byli jak dubový palice... Akorát mi přišlo,že se hodně spisovtelka opakovala co bylo řečeno a bylo to chvílemi zbytečně zdlouhavé.Obálka je nádherná.

Haduwig
30.08.2019

Životní příběhy hlavních postav jsou rozhodně kvalitní základ pro silný příběh se vším všudy. Problémem je, že od prvních stránek víte, kam příběh směřuje, a jen musíte zjistit, jak se tam postavy ocitnou. Pak se na tuto cestu podíváte z pohledu Mary a následně Percyho, což je škoda, protože Percy po dvou stech stranách musí opakovat to, co už víme. Možná kdyby se perspektivy jednotlivých postav střídaly častěji, byla by kniha vyváženější. O dalších dílech této ságy neuvažuji.