Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434995/bmid_dum-na-samote-t8L-434995.jpg 4 1580 1580

Josef Bergman série

< 3. díl >

Další napínavá detektivka od dvojnásobné držitelky Ceny Jiřího Marka Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Přidat komentář

AlbionFoxyFox
23.05.2024 5 z 5

Kvalitní detektivka, navíc z mého milovaného koňského prostředí. Děj měl spád, zápletka byla dobře podaná, jen závěr na mě uspěchaný.

emilieselden
15.05.2024 3 z 5

Další skvělý díl ze série. Tyhle detektivky mě opravdu začínají bavit. Akorát mi tady žádná postava nebyla úplně sympatická. 3,5*


JirkaDrapa
08.05.2024 4 z 5

Pozde, ale prece.
Objevil jsem tuto ceskou autorku a po prvni ne prilis napinave knize, jsem ji dal sanci a ted jsem za to rad.
I tento dil byla sice pomalejsi a psychologicka detektivka, ale dobre vymyslena a napsana.

Květi62
30.04.2024 5 z 5

Moje poslední nepřečtená kniha od Michaely Klevisové. A opět velká spokojenost.
M.Klevisová umí. Příběh z vesnice, kde si všichni vidí do talíře, ale ve skutečnosti má každý svá tajemství. A právě při vyšetřování vražd se tato postupně odhalují. A my zjišťujeme, že každý mohl mít motiv a tak nás M.Klevisová udržuje v napětí až do konce. Určitě doporučuji.

olga8832
23.04.2024 4 z 5

(SPOILER) SPOILER: Pozdější knihy Klevisové mi přijdou daleko propracovanější. Zde mi navíc moc chyběl vyřešení zmizení Radima... ale jinak celkem pohodové poslouchání.

Han-nah
23.04.2024 4 z 5

Děj knihy je spíš psychologický román a jen tak na okraji vražda, takže oblíbený inspektor Bergman je zde jen tak na okraji svého vyšetřování.
Děj nás zavádí do krásné vesnice, kde se zdá, že každý ví o tom druhém vše, ale každý má nějké tajemství. Ukázka soužití místních a náplavy, zvyky, staré spory a křivdy na pokraji nádherné přírody v pozadí dusotu koní a vůně dostihových stájí. Jejich nádherná hříva je zapletena a klusem se z hřívy vytvoří vlající vějíř. A přesně tak, rozpletením, se vrah ocitá před usvědčením.

GaleW
08.04.2024 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo, detektivka podle mého gusta, ne tolik násilí, zápletka srozumitelná a uvěřitelná, větší množství podezřelých. Jednalo se o mou teprve druhou zkušenost s autorkou, ale soudím, že určitě ne poslední.

DK197
01.04.2024 4 z 5

E-KNIHA: Musím říct, že po předchozím dílu je pro mě Dům na samotě příjemným překvapením. Asi mi minule nesedly postavy a prostředí. Tady jsem s tím ale problém neměla. Naopak vztahy ve vesnici byly velice zajímavé a dobře vykreslené. Moc mě to bavilo. A vrah byl tentokrát naprosto neuvěřitelný, včetně jeho motivů a postojů vůči policii. Takže jo, za mě dobrý. Jenom ten název je podle mě zavádějící a nepřesný k obsahu příběhu.

Zelený.úval
30.03.2024 4 z 5

Trochu mě zklamalo odhalení Kadeřníka asi na posledních třech stránkách a taky to, že nebylo vysvětleno zmizení Radima. Jinak kniha se četla dobře, bavilo mě vesnické prostředí a různé klepy, které k tomu patří.

Lindulinek
23.03.2024 5 z 5

Další úžasná kniha, kterou jsem od této autorky četla. Vraha jsem do poslední chvíle neodhalila. Příběh byl strhující a napínavý.

evelýny
23.03.2024 4 z 5

,,Jsou pouta, která mají větší cenu než jiná."

Paní Klevisová si mě svými příběhy rozhodně připoutala.

Tentokrát nabídla dva zločiny v jednom.
Středočeská vesnice v okolí Berouna, koňské stáje, sousedské šuškandy, vztahové trojúhelníky a ....

Prachy, prachy, prachy.

To bylo tenkrát, když do vesnice zavítal sériový vrah s přezdívkou Kadeřník.

Hodně psychologické, úvahové, se stupňujícím se napětím a několika kostlivci ve skříních.

Bohužel pár kostlivců ve skříni zůstalo. Škoda.

,,Budoucnost začíná být důležitá až ve chvíli, kdy se stává přítomností."

A já tedy doufám, že se další romány paní Klevisové stanou v budoucnosti naší přítomností.

Ticiana
17.03.2024 4 z 5

Mela jsem docela neporadek v postavach. Ale libilo se mi prostredi ze staji. Od pulky knihy uz bylo cteni jedna basen.

adelkas
15.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, detektivka spíše pro ženy. Poznala jsem autorku kvůli roční výzvě, rozhodně budu vyhledávat další její knihy.

BetyN.
10.03.2024 4 z 5

Knihy Michaely Klevisové si vždy užívám. Baví mě pronikat do propletených vztahů, nahlédnout do hlav různorodých postav a samozřejmě sledovat vyšetřování pražského týmu kriminalistů pod vedením Josefa Bergmana. I tento díl odpovídá standardu této sérii. Je čtivý, zamotá čtenáři hlavu i mu občas způsobí drobné mrazení v zádech. Nenabízí žádnou důmyslnou psychologickou hru se čtenářem plnou krve a dusivé atmosféry, ale spíše odpočinkové čtení. Bohužel tentokrát mě zklamalo, že na konci nebyly zodpovězeny všechny otázky. Takto otevřený konec opravdu není můj šálek kávy. Někdy mi přijde sympatické, když autor nechá prostor pro čtenářovu představivost, jenže tady to na mě působilo, jako by mi v knize chybělo pár stránek. Vysvětlení některých dějových linek mi opravdu chybělo, byť jinak se mi kniha líbila.

ciaram
10.03.2024 4 z 5

Knihy od paní Klevisové si dávkuji postupně. Pořád je nemohu označovat za detektivky, ale spíš za romány s detektivní zápletkou. Vyšetřování prostě není na prvním místě. Co ale začínám milovat a čím mě vždycky přiková ke knížce, je ta plejáda postav s nezaměnitelným charakterem, nečernobílé situace, dávná historie, co nás ovlivňuje do současnosti. Tempo je pomalejší, ale zase je dost času na přemýšlení, kdo že to vlastně vraždil a jaké spojení má s vesnicí. Jediné minus je za nedořešení linky se zmizením syna místního hospodského.

Aranel15
09.03.2024 5 z 5

Na Klevisové mám nejradši, že vraždy nejsou žádné krváky, takže zde opět super počtení. Jen jsem tak nějak doufala, že na konci se vysvětlí i Radimovo zmizení a třeba se i potvrdí Vandina teorie.

Rainbowdreamer
04.03.2024 5 z 5

Detektivka se mi moc dobře četla, kniha mě vtáhla do děje, autorka perfektním způsobem vykresluje lidi, atmosféru i reálie, což už jsem poznal z jejích předchozích knih, a vysoce to oceňuji. Baví mě hlavní vyšetřovatel Josef Bergman, a opakovaně mě mrzí, že mu autorka věnuje méně prostoru než bych chtěl. Na druhou stranu by zase neměla prostor pro ta svá úžasná vykreslení prostředí a atmosféry, povah lidí a jejich vztahů. Četbu jsem si opravdu užil.

Nikol2110
23.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy slabší, chvíli trvalo než se rozjela, ale pak to bylo skvělé. Dobrá zápletka, oba vrahy bych až do polední chvíle netipovala. Už se těším, až si přečtu další ze série Bergmana. Jednu hvězdičku ubírám za to, že autorka nechala otevřený konec s Radimem.

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Já si prostě Bergmana užívám. Tady to sice chvíli trvalo, než se něco začalo dít, ale pak to stálo za to.

Tída
13.02.2024 2 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání, protože jiná autorčina kniha se mi opravdu líbila. Tady mi to celé přišlo tak nějak na sílu, ne moc uvěřitelné a finální rozuzlení uspěchané.