Růže a slzy

Růže a slzy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25834/bmid_ruze-a-slzy-Tol-25834.jpg 4 49 17

Tématem knihy je domácí násilí a beznadějný bludný kruh s ním spojený. Hlavní hrdinka Helena opustila neúspěšně podnikajícího manžela kvůli movitému Pavlovi, z něhož se však vyklubal tyran. Příběh má bohužel tragické vyústění - Pavlovy majetnické a násilné sklony zapříčiní velkou tragédii, která ovlivní celý další Helenin život.... celý text

Aghatte
24.09.2023 1 z 5

Silné téma, ale to zpracováni.
Některé blbosti mě doslova vytáčejí.
Kolega ( lékař) najde v noci nahatou promrzlou ženu s novorozenětem, dá jí deku a odjede? A druhý den to vypráví v práci.
Magor ji mydlí, všichni to vědí a nikdo nic? Zůstane sama zavřená dva dny, a nikdo ji nehledá, nemá telefon a nikomu to není podezřelé.
Potká Erika pár dní po porodu, náhodou venku, sama bez dítěte, a on po ní hned vyjede, začne se sápat na její výstřih
Na jedné stránce se z Heleny stane Tereza, a Tadeáš ji objala.
Helena nevěděla, co chce, chlapa, prachy, pozornost, dárky, večeře, běžný manželský život ji nudil.
Psáno školním slohem, a dialogy opět působí uměle a trapně.
Nakonec jeden z jejích obdivovatelů povzdychne, chudák holka, proč zrovna ona má takovou smůlu. Domácí násilí, psychoteror, urážky, bití, ponižování, vražda, tomu se říká smůla. Fakt trapné.

alnahu
12.08.2023 5 z 5

Smutný příběh ženy,která nevěděla co chce .Žila sice velice skromě ,obklopena láskou milujícího manžela-což ji nestačilo.Našla si bohatého milence a nakonec se za něj i provdala a tím jí začalo životní peklo.
Velmi čtivě napsaný příběh na téma domácí nasilí.

Blanka586
14.04.2023 5 z 5

Markéta Harasimová píše skvěle. Téma domácího násilí bylo otřesné. Sama jsem něco podobného prožila. Bylo těžké o tom číst, hodně emotivní. Pak je potřeba najít v sobě sílu to změnit a žít dál.

ArwenAragorn
14.06.2022 3 z 5

Tak to byl hodně smutný příběh. Na začátku jsem Helenu odsuzovala, že neví co chce, pak se dostala do kolotoče násilí, ze kterého nebylo možné uniknout. Konec strašný, ale nějaká naděje pro Helenu zbyla, jak se dozvíme v samotném závěru.
Hodně emotivní, příběh se klidně mohl stát, ale doufám, že tomu tak nebylo.

LeSk
06.02.2021 4 z 5

Velmi smutné čtení. Nechápu, jak týrání může dojít až takhle daleko. Poutavé čtení, nedalo se odtrhnout, ale v roli hlavní hrdinky bych se rozhodně nechtěla objevit. Doporučuji k přečtení, rozhodně na tuto knihu jen tak nezapomenu.

Kristulda
04.09.2020 5 z 5

Třetí kniha od této autorky co jsem četla. Smutný příběh. Nicméně knížku jsem přečetla jedním dechem a mám v plánu přečíst všechny autorčiny knihy.

majík1
22.06.2020 5 z 5

Kniha o tom, kam až může dojít neohlášené domácí násilí.Určitě doporučuji

JancaMia
29.11.2019 5 z 5

Kniha se cetla jednim dechem, opet tema mlady manzelsky par, krize, nevera a roztoceni kolotoce jmenem domaci nasili ..

Ann98
23.03.2019 5 z 5

Knihu jsem otevřela a už jsem se od ní neodpoutala. Hlavní hrdinka Helena svým romantickým přístupem k životu narazila na složitou situaci v partnerském vztahu. Prožila si během svého života vše, od radosti počínaje, přes prohry a bolesti konče. Smutné je, že toto téma je v manželství poměrně časté. Ke knize se ještě někdy určitě vrátím.

PaníColumbová
20.01.2019 5 z 5

Napětí, romantika, bolest, Láska, rychle a nakažlivě čtivé. Po přečtení recenzí jsem byla skeptická (a obálka se mi taky moc nepozdávala), ale knihu mohu nakonec jedině doporučit - příjemně mě překvapila! :-) Krása!

Tylinka
25.04.2018 2 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc nelíbila. Helenka neví co chce a je tak hrdá, že si raději nechá zabít dítě, než by něco udělala. Dočetla jsem jen abych zjistila konec, který opravdu nepřekvapil.

ladaol
29.12.2017 5 z 5

Lidi, buďte na sebe hodní, komunikujte spolu a odpouštějte si!
Byla to opravdu hluboká kniha, která mně zasáhla v samém nitru.

i.stefany
08.08.2017 5 z 5

Smutný příběh mladého páru, kdy drobné klopýtnutí roztočí kolotoč dramatických situací. Za mě výborná knížka, a budu doufat, že to byl jen vymyšlený scénář.

karimatka1
23.04.2017 4 z 5

Moc smutný příběh, přečetla jsem ho jedním dechem. Byla to druhá autorčina kniha, kterou během několika dní a i když v Pohárech touhy bylo dost drsných věcí, tohle bylo na mne až dost.

Leniiis
30.03.2015 3 z 5

Na mě až moc špatnejch věcí v jednom příběhu. Ale jinak jsem se začetla hned.

1alena1
04.10.2012 4 z 5

Kniha je čtivě psaná a popisuje příběh, který je produktem dnešní doby. Myslím, že kdyby ho četl někdo, kdo nezažil porevoluční dobu, tak by vůbec nepochopil, jak se to mohlo odehrát. Ale je moc dobře o těchto tématech psát, číst a vyvarovat se podobných omylů. Knihu hodnotím kladně, příběh , pevně doufám, není podle skutečnosti.

Ajuszka
13.08.2012 5 z 5