ropotamo ropotamo komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi silné a smutné čtení. Škoda kauzy kolem této knihy, kdy vlastně dopředu víme zápletku a jsme ochuzeni o moment překvapení, kdy vše do sebe začne zapadat.

08.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tak jak jsme u paní Klevisové zvyklí. Udržela standard a napsala opět dobrou českou detektivku.

20.09.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak tohle bylo něco. Dočetla jsem včera, ale musela jsem si to zpracovat. Ze srdce děkuji autorce, že napsala knihu o období, o kterém se až tak moc nemluví, ale co si nezadalo s nacistickými praktikami za války. O koncentračních táborech bylo napsáno tisíce knih a natočeno tísíce filmů, ale tohle? Jako by se to ani nedělo a přitom je potřeba lidem ukázat, jaká zvěrstva se děla prakticky hned vedle nás. Jak všichni dělali, že nevidí a neslyší.
Modlím se, aby se taková doba neopakovala, protože lidé jsou nepoučitelní a znovu by sklopili zrak a zacpali si uši.

24.07.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Příjemné, oddechové čtení a zároveň se člověk i něco dozví.

21.03.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Podařená historická detektivka. Těším se na další díl.

27.03.2024 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Čtivé, napínavé, zhruba po pár stránkách, co se začaly dít zvláštní věci, jsem tušila, co za tím je. Proto mě konec nepřekvapil. Čtenář se bojí toho, co by se mohlo stát a ne toho co se stalo. Nicméně si v Beskydech dám pozor na značku zákaz vjezdu.

16.10.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Napsáno velmi reálně, určitě každý, kdo má takhle dlouhodobý vztah, se v určitých úsecích našel. Myslím si, že mladá generace bez životních zkušeností knihu neocení, naopak my starší oceníme autorčin cit pro popsání reality bez zbytečných hluchých pasáží.

01.08.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Po přečtení tedy trochu pociťuji rozpaky. Nevím, co si myslet. Nepochopila jsem některé hlavní postavy a sice Ludmilu a Amálii. Ludmila sice byla introvert, ale proč zanevřela na rodinu a hlavně otce, to mi uniklo. U Amálie jsem nepochopila, proč trochu nebojovala o dceru a mateřská láska se najednou vytratila. Jinak celkem zajímavá kniha.

25.08.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Upřímně, od knihy jsem očekávala více. Téma bylo zvolené velmi dobře, avšak chyběl mi spád v ději. Dočetla jsem že setrvačnosti. A závěr? No co k tomu dodat. Všichni se na víru obrátí. Přesto tři hvězdy a to za práci s přepisy dopisů a historickými fakty.

06.11.2022 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Čtivé, napínavé, jen ten konec...

06.11.2023 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Velice podařené , čtivé a napínavé. Bylo to velmi podobné seriálu Mentalista. Těším se na pokračování.

04.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Jako pohádka ke čtení před spaním dobré, ale po Heřmánkovém údolí jsem čekala něco trochu lepšího.

08.02.2024 3 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Znovu parádní případ inspektora Adama F. Čte se samo, ale za prvními 3 díly trochu pokulhává. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování.

16.07.2023 5 z 5

Kniha čtivá, přečtená jedním dechem. Co bych vytkla je nedostatečné vykreslení pocitů se kterými se Linda potýká. Z psychologického hlediska by se dalo jít daleko více do hloubky.

25.06.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh byl silný, avšak nemohu se zbavit dojmu jako bych už vše co bylo napsáno někde četla. Nicméně knihu mohu doporučit a to i z důvodu stylu, ve kterém je napsána.

20.06.2022 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Autorka opět nezklamala. Nemožná hysterická matka opět rozložila celou rodinu.
Napsáno věrohodně, bez zbytečných hluchých pasáží. Ovšem na Vrány to nemá.

19.03.2024 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná oddechovka, vraha si domyslí člověk přibližně v půlce knihy, ale na čtivosti to neubírá. Ideální kniha na odreagování.

27.07.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Paní Soukupovou mám ráda, na knihu jsem se těšila, ale byla pro mne zklamáním. Veronika mi byla nesympatická, v podstatě neustále řešila věci, které mi občas přišly nepodstatné a těžko uvěřitelné. Jako matku mě i její benevolentní výchova zarážela. No nic, beru to jako nepovedený pokus autorky a uvidíme co napíše dál.

19.07.2023 2 z 5

Příběh silný a velmi smutný. Mně osobně nesedl styl zpracování.

17.10.2022 3 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Výborně napsané, od čtení se nelze odtrhnout a to i přesto, že konec je známý. Líbilo se mi, že kniha se nesoustředí jen na jednu postavu, ale vykresluje životy lidí kolem Lídy. Jen bych ráda věděla, kdo na Lídu donášel. Pokud to někdo rozlouskl, dejte mi, prosím, vědět.

16.09.2022 5 z 5