pipa36 Online pipa36 komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Poslechnuto jako audiokniha - již podruhé. Opět hodnotím 5 hvězdami, kniha i výkon pana Rímského si to zaslouží.

30.11.2019 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Pokud knize dáte šanci, pohltí vás. Velmi dobře napsaný příběh, plný napětí, kouzlení a emocí. Hlavní hrdinka hned na začátku knihy ztratí vše, co má, a to málo, co jí zbylo, si musí vybojovat zpátky... Hned otevírám další díl.

15.11.2019 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Tato kniha je takový zvláštní mix - něco mezi fantasy, sci-fi a sbírkou na sebe navazujících a přesto někdy nesouvisejících povídek. Po přečtení prvního dílu jsem se těšila na pokračování, ale to mě bohužel zklamalo. Místo pokračování příběhu hrdinů z první knihy se zde objevuje nová generace (dcera Kiary - Zia). Autorka se Ziu snažila stylizovat jako mladou roztomilou rebelující teenagerku, já ji však vnímala jako protivnou nánu a fracka na zabití. Z fantasy (pro mládež) toho v knize už moc nezbylo, i když se autorka "snažila" - hlavní hrdinka prožila románek (cituji "...vyspala jsem se...") se svým učitelem na střední škole (to jako fakt?), při první příležitosti své rebelie byla unesena do harému jakéhosi sultána, kterého se snažila přemluvit, aby ji neznásilňoval - vždyť je to přece gentleman (…), pak se sjela houbičkami při jakési oslavě svátku čehosi... Ne ne, toto nebylo fantasy ani náhodou, spíše sex, drogy, RnR.
Když to shrnu: hlavní hrdinka mi byla extra nesympatická, dialogy stále (stejně jako v prvním dílu) jednoduché a plytké, v příběhu z fantasy zůstaly snad jen jména a magie. Naopak zde přibyly výrazy, které do tohoto žánru opravdu nepatří, jako "klimatizace", "solární pohon", "navigace", "ty brďo" apod. Měla jsem opravdu velký problém knihu dočíst, na další díl se ani nechystám. Hodnotím 2* - jedna autorce za snahu, druhá je pro pana Vyorala za opět úžasné ilustrace, které byly bohužel to nejhezčí, co se na knize dalo najít.

08.11.2019 2 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Poslouchala jsem jako audioknihu v naději, že i v knize najdeme poetiku a jemný humor filmového zpracování. Bohužel, toto bylo ve filmu dáno spíše hereckým uměním jednotlivých protagonistů. Byla to moje první (a na 100% také poslední) kniha od Hrabala - můj názor na ni je téměř totožný s Rawen616. Já však dávám hvězdy 2, oceňuji alespoň květnatou češtinu.

02.11.2019 2 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Knihu jsem asi před dvěma lety poslouchala s dětmi jako audiobook a ohodnotila ji 3 hvězdami. Příběh se mi i přes jednoduchost dialogů moc líbil, ovšem zpracování audioknihy nikoliv. Úvodní prolog namluvil svým úžasným hlasem p. Klem, ale zbytek knihy bohužel někdo jiný a rozhodně to nebylo "super".
Protože se mi kniha jako celek docela líbila, tak jsem se k ní vrátila - tentokrát jako četba. A výsledek? Výrazně lepší, než jako audiokniha. Ano, příběh i dialogy i nadále shledávám velmi jednoduchými, ale kniha je primárně určena pro děti okolo 12 let. I když souhlasím s názorem uvedeným níže, že do fantasy moderní mluva nepatří, své hodnocení zvyšuji na 4* a s velkými očekáváními se pouštím do dalšího dílu.

30.10.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Pokud hodnotím knihu: Nejdřív jsem viděla film, ale vůbec ničemu to nevadilo. Příběh se mi líbil.
Pokud hodnotím audioknihu: Téměř infantilní zvukové předěly mezi kapitolami, interpret (p. König) zbytečně (až téměř komicky) mění hlas pro jednotlivé postavy.
Závěr: kniha ano, audiokniha ne.

27.10.2019 4 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Tak tohle se mi moc líbilo. Je to přesně ten typ knihy u kterého litujete, že u nás nevydali předchozí díly a jste ochotní si je přečíst i v originálu. V kategorii LitRPG toho i přes nepříliš četné pokusy moc načteno nemám, stejně tak mě míjí i historické romány, ale tohle se mi fakt líbilo.

27.10.2019 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Koupila jsem jako audioknihu dětem - nechala jsem se strhnout nadšením syna, kterému se to moc líbilo a chtěl, abych si to také poslechla. Rozhodně nelituji - zajímavá, napínavá oddechovka na jeden den. Pokud vyjde jako audiokniha i pokračování, určitě si ji nenechám ujít.

14.10.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knihu jsem četla poměrně dlouho - ovšem bylo to pouze z toho důvodu, že jsem některé pasáže musela číst max. po 20 stránkách, abych měla klidné spaní... Spisovatel nám hned na začátku naservíroval opravdu brutální scénu, ke které se vrátil až na konci knihy. I nadále si však autor velmi dobře pohrával s mým podvědomím, protože pasáže s "blížícím se nebezpečím" popsal tak, že jsem potom měla velmi neklidné sny. Moc se mi to líbilo - i když jsem pachatele odhalila velice záhy, i tak to bylo velmi velmi napínavé a čtivé.

29.09.2019 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha i zápletka se mi moc líbily. Co se mi však nelíbilo, byly - dle mého názoru naprosto zbytečně - použité vulgarity. A nebylo to žádné ho*no nebo pr*el, za použitý slovník by se nemusel stydět kdekterý kopáč, který po 12 letech úspěšně absolvoval v pátém ročníku základní školy. Pokud se nám autor snaží svého hlavního hrdinu (Martina Servaze) představit jako jemného, vzdělaného a inteligentního člověka, myslím, že není potřeba, aby pokaždé, když mu něco dojde, řval na všechny strany "Ku*va, ku*va, ku*va!"
Za výše zmíněné dvě hvězdy dolů, v knize to bylo otravné.

05.09.2019 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Toto že má být pokračováním Archivu??? Nazvala bych to spíše zklamáním, než pokračováním. Archivu samotnému je věnováno minimum prostoru spíše až na konci knihy, a i když děj obou knih od sebe dělí pouhé 3 týdny, z hlavní hrdinky se stala naprosto průměrná středoškolská pipinka bez špetky sebevědomí nebo schopnosti logického myšlení. Takže se dozvídáme o jejím tápání ve vztahu k Wesovi, seznamování se s prostředím nové střední školy a jejích nočních můrách, se kterými se však nikomu nemůže svěřit, protože by přišla o práci... Bóže, tohle byl teda úlet! První díl neotřelý, zábavný, napínavý, tajemný, čtivý, smutný - prostě super. Druhý díl nemá ani jedno z vyjmenovaného, spíše mi připadalo, jako bych četla nějaké poťouchlé pokračování Beverly Hills 90210. Za mě tedy nee, tohle nedoporučuji :-(

03.09.2019 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Asi před čtyřmi lety jsem si poslechla jako audiobook 3 díly této série - bohužel však na přeskáčku (tzn. v jiném pořadí). Tehdy jsem první díl - Hypnotizéra - ohodnotila pouze 3 hvězdami. Vzhledem k vývoji v sérii a Joonově posedlosti jednou postavou jsem se rozhodla, že se k této sérii vrátím a poslechnu si ji znovu - celou a ve správném pořadí. Minulý týden jsem se k tomu konečně dostala; Hypnotizéra však znovu hodnotím pouze 3 hvězdami, protože z knihy mám stejný pocit jako tehdy. Ani úžasný výkon pana Rímského to nezachránil - děj byl sice napínavý, ale tak nějak divně "rozbitý". Vše dávalo smysl a bylo to propojené, přesto to bylo "divné". Další díly jsou výrazně lepší, takže se určitě chystám na pokračování.

01.09.2019

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně jen kvůli tomu, že mě zaujala obálkou. Příběh "z druhé strany" mě překvapil, ale v dobrém slova smyslu - vše bylo dobře popsáno, takže se v tomto světě neztrácíte, hlavní hrdinka mi byla i přes některá velmi nelogická rozhodnutí sympatická.
Děj byl napínavý a měl spád, takže čtenář spisovatelce (překladateli?) nějaké ty chybičky jistě promine - já osobně jdu dnes pro druhý díl.

28.08.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co dodat? Připadá mi, že všechna superlativa jsem na autorku a její knihy vyčerpala v předchozích dílech a říct o knize že byla "dobrá" nebo "výborná" mi přijde jaksi málo. Opět se nám dostalo velmi dobře promyšleného příběhu s hlavní vyšetřovatelkou Kim, která od jejího prvního případu prošla velkým osobním vývojem, a i když to naštěstí pořád není žádná usměvavá kamarádka, která by si chtěla požvatlat o svých radostech a strastech, přece jen už to není takový uzavřený asociál jako na začátku. Při vyšetřování příběhu se dostává do výzkumného střediska Westerley (tzv. farmu mrtvol) a zjistí, že je tam o jednu mrtvolu více, než by mělo být...
Jak říkám - velmi dobrá kniha, velmi dobře se to četlo. Za 5*.

16.08.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Pokud knihu hodnotím jako čtenář - výborně se to četlo, spisovatelka si drží vysoký zavedený standard. Žádná hluchá místa, opět jsou paralelně řešeny 2 případy.
Hodnocení jako rodič? Stát se mi něco takového - tohle bych nedala...
Jako vždy plný počet hvězd, líbí se mi, jak si autorka pohrává s nervy čtenářů.

27.07.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Pokud se vám v dětství líbila pohádka o krásce a zvířeti, toto dílko vás vrátí do dětských let. Autorka se celkem držela původní linie příběhu, některé pasáže jsou podrobněji rozpracovány a celkem dobře se to četlo. Ale ten konec... Abstraktní, těžko uvěřitelný, jakoby nedotažený... Tři čtvrtiny knihy jsem uvažovala nad hodnocením mezi 4 a 5 hvězdami, ale zpracování konce mě natolik zklamalo, že dávám 3.

25.07.2019 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Odpočinkové, dovolenkové čtení. Jednodenní záležitost, velmi dobře se to čte.

21.07.2019 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak nevím. První tři knihy jsem četla jedním dechem na dovolené. Poslední díl jsem louskala tři týdny a můžu říct, že ten náboj, čtivost, humor - to vše se vytratilo. Hlavním postavám jsem jejich "vztah" vůbec nevěřila, některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly přinejmenším zarážející - na to, jak měla být inteligentní, se v některých chvílích chovala jako obyčejná slepice.
Takže, tohle moje "knižní pankáčství" končí, vracím se k osvědčeným žánrům. Dávám 2*, fakt mě to nebavilo.

15.07.2019 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tentokrát na téma "nespoutaná jízda"... Opět velmi čtivé, četlo se to samo. Dávám 4* a jdu na další díl :-).

02.07.2019 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Stále vtipné, ale již ne tak zábavné. První díl byl na téma vtipná intelektuálka vs. inteligentní hora svalů, tento díl romantička vs. "citlivá" hora svalů... Romantiku moc nemusím, takže tento díl se mi líbil výrazně méně. Zkusím ještě další, uvidíme.

30.06.2019 3 z 5