Stránky světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260998/stranky-sveta-jOX-260998.jpg 3.7187
Série:

Stránky světa (1.)

Orig. název:

Die Seiten der Welt (2014)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Stránky světa

Přidat komentář
Barbar11
15. března

Úžasná, bať někdy truchu pomotaná.

vlkcz
04. února

Dost dobrý. Jenom škoda trochu "amerického" konce. I když to vlastně úplný konec není. Místy to navíc, i na YA, působí trochu moc "dětsky". A korektor, pokud knihu vůbec nějaký viděl, si moc práce nepřidělával, jinak by tam nemohlo být tolik tiskových i gramatických chyb.
Ale přesto, že to vypadá, že jenom kritizuji, jsem hodně spokojen a těším se na pokračování. Nebýt výše uvedených věcí, je to 5* bez debat.

Parwana
24.11.2018

Skvěle napsané a velmi čtivé. Požitek pro lidi, kteří milují knížky a knihovny.

Dandulka
31.10.2018

I přes rozsáhlost příběhu jsem měla tuto knížku velmi rychle přečtenou a chystám se na pokračování. Jsem moc zvědavá.

SeiyaOri
05.10.2018

Na 5* to bohužel není jelikož námět je lepší než samotné zpracování, ale svět a nápad dost kompenzuje občas protahovaný slabší děj. Nicméně celkově je to velmi pěkná kniha, i když jsem ji musela číct po kouskách, jeliož po pár kapitolách mě už začínalo čtení nudit a musela jsem na chvíli vzít do ruky něco s více akcí.

Killerka
08.09.2018

Nápad se mi velmi líbil, ale kniha byla tak nudná, že jsem ji v půlce vzdala. A to je u mne co říct, protože málokdy nedočtu knihu. Líbil se mi akorát ten začátek.

annytheangel
06.08.2018

Nádherně vymyšlený a propracovaný svět, ale co zásadně pokulhávalo byly postavy. Místy se chovali dost nelogicky, což je vážně škoda, ale zkusím dát druhému dílu šanci.

maky11
09.07.2018

Stránky světa jsou knihou s přímo zázračným prostředím, jak už zde popisuje tolik lidí. Každého to vcucne, pokud se začte hlouběji. Přiznám se, že mi tahle kniha dlouho ležela v knihovně, než se naskytl takový nedostatek čtiva, abych po ní hmátla. Ale když jsem ji nakonec otevřela, byla jsem příjemně překvapená. Je to milé psaní a opravdu jsem se přistihovala u toho, jak se neúspěšně snažím předvídat další vývoj. Sice jsem si Furii a její zobáknihu tolik neoblíbila, vlastně mi žádná postava příliš nepřilnula k srdci, ale nevnímala jsem to jako něco, přes co nejede vlak, nijak mě to neobtěžovalo či neodrazovalo od jejich originálního světa knih a děje.

Dexteres
01.06.2018

Kniha převážně čtivá, občas jsem se ale do čtení nutil. Dávám lepších 3,5 hvězdičky :)

Lily-fairy
26.04.2018

Velmi originální svět a příběh, ale tak nějak to nebylo úplně ono. A hlavní hrdinka na zabití

Ajwikus
21.04.2018

Svět bibliomantiky je úžasný nápad a velmi pěkný příběh. Bohužel se špatně četla. Ale i tak se mi líbila těším se na další díl.

1Barulinka
11.04.2018

Kniha mě zaujala svým obalem a originální knižní svět se mi líbil. Přesto jsem se do čtení musela nutit a zvažovala jsem, že ji ani nedočtu. Druhý díl vypadá božsky, ale nevím, nevím...

broskev28
04.03.2018

Pokud nemáš přečteno, tak raději přeskoč tento komentář!
Nedovedu si představit nic originálnějšího a působivějšího, než nabídnout knižním nadšencům fantasy svět, v němž hlavní role "hrají" knihovny, knihkupectví, antikvariáty, knižní záložky, exlibri. Kde bibliomanti získávají svou sílu právě z knih a kde si každého bibliomanta najde ta správná a jediná dušekniha - která je ta tvoje, milý čtenáři?
Dějovou linkou už se - soudě podle komentářů - renomovaný autor čtenářům zdaleka tolik nezavděčil. Uvidíme, zda si pokračování vyslouží v tomto směru nadšenější ohlasy.
Já bych ale od společnosti Albatros Media čekala kvalitnější práci. Nepamatuju, kdy jsem naposledy četla knihu s tolika pravopisnými (a občas i věcnými) chybami. Jestliže jsou podmětem věty slova lampa a křeslo, pak s nimi musí překladatel (?) umět pracovat i v minulém čase. Chybná shoda podmětu s přísudkem (zkušenosti ho naučili), vyjmenované slovo (mi staří harcovníci), špatné skloňování zájmen (potkal jí na ulici). Na jedné stránce jednou Isis, podruhé Iris. A vrchol všeho: chtěl se vymanit z Catina obětí!
Kdo je za tyto nepříjemné a rušivé chyby odpovědný? Existuje v dnešní uspěchané době profese korektora?

Orange8knihomol
14.02.2018

Nejprve jsem se nemohla do knihy začíst, ale ve druhé polovině jsem se nechávala dějem přímo unášet. Jak říkám, ze začátku jsem spoustu věcí nedokázala pochopit a do čzení jsem se kapinku nutila, ale ke konci se vše rozmotalo a zapadlo do sebe. Už jsem si dokoupila druhý díl a jsem zvědavá, jak se mi bude líbit. Snad vyjde celá trilogie.

ladaol
15.01.2018

Čtivé, napívané fantasy. Hezky se to četlo.

evickakyticka
05.01.2018

Já nevím. Asi jsem neměla to správné rozpoložení. Vůbec jsem se nechytala, příběh mě nebavil. Byl takový moc zašmodrchaný, spoustu "cizích" slov, divný svět s mluvícím křeslem a lampičkou. Ale ti byli snad jediní, kteří mě zaujali. Jinak po sto stranách jsem to plácání vzdala...

BetyN.
26.12.2017

Komplikovaný příběh z originálního fantasy světa, který je nepředvídatelný, napínavý a zajímavý. Hlavní hrdinka i ostatní postavy jsou skvělé.

zuzca.h
18.11.2017

Zajímavý příběh, i když někdy trochu zdouhavý. Nejvíc se mi líbil konec speciálně setkání dvou postav.. A osobně si myslím, že většina čtenářů tuší dřív než hlavní hrdinka s kým si to vlastně přes deník dopisuje:). Jsem zvědavá jak bude děj pokračovat a proto určitě sáhnu po dalším dílu.

Ivuska.09
08.10.2017

Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila. Svět, který v ní je vytvořen, se mi líbil. Měla bych pár výhrad k ději, místy by se mohl ubírat trochu jiným směrem, ale na druhou stranu mě příběh bavil. Jsem zvědavá, jak to bude dál, takže si určitě přečtu i druhý díl.

Roselunda 1928
17.09.2017

Moc zajímavý nápad - librokalypsa, ypsilonzet, vůbec celá bibliomantika je dobrá myšlenka a kniha má spoustu originálních nápadů, bohužel provedení pokulhává, nečte se to moc dobře, postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila a hodně věcí nedává smysl. Škoda...

Terezita
16.09.2017

Nápad zajímavý, příběh sám o sobě poutavý. Líbil se mi svět, ve kterém Furia žila, vyhovoval mi autorův styl psaní. I přesto mi knížka úplně nesedla, zdálo se mi, že je děj zbytečně protahován. Navíc jsem občas našla překladové chyby, které jsou ovšem zanedbatelné. Řadím mezi oddechovky, které neurazí.

PetraBery
24.08.2017

Poměrně zajímavě pojaté fantasy. Na plný počet to není, neměla jsem problém se od knihy odtrhnout, ale přečtení určitě nelituju. Kniha je dost akční, Furia se mi jako hlavní hrdinka líbila. Dost prostoru dostaly ale i záporné postavy. Celkem hodnotím kladně, velké plus za nádhernou obálku. Moc bych si přála mít svojí dušeknihu :-).

lakme
14.08.2017

Obálka nádherná, příběh zajímavý, děj se mi trošku táhnul a některé pasáže mě vyloženě nebavily. A zase jsme klasicky nechápala to ovlivňování minulosti pomocí přítomnosti a tím i budoucnosti..:D asi to moc řeším :D

E.lisabeth
07.07.2017

Zachranilo to poslednich cca 50 stranek, jinak me to ale strasne nebavilo! Nevim nevim, jestli se mi chce cist pokracovani.

teer.h
27.06.2017

Tak konečně už jsem měla čas dočíst tuto knížku.
Musím říct, že ze začátku jsem si říkala sakra to je knížka pro děti, co jsem si to koupila. Ale postupem příběhu se ukázalo, že kniha až tak dětinská není.
Co se týče příběhu, špatný není. Celou tu dobu se mi to líbilo. Nápad je dobrý, ale ten konec? To se opravdu nepovedlo... všechno bylo hrozně rychlé, jako by si autor přál konečně dopsat knihu a mít pokoj. Tak to na mě působilo. Škoda, mohl být více napínavý a určitě by to zlepšilo i čtenářovi pocity.
Ale jinak se kniha hezky četla. A ta obálka! nádherná :)

lushi
23.06.2017

Já bych si přála, aby se už lidé nepokoušeli vymýšlet příběhy o cestování časem a změně minulosti. Téměř vždy to prostě má mezery. V této knize teda ohromné. Kniha sama o sobě byla velmi čtivá a vymyšlený svět byl docela zajímavý. I když málo dokreslený, nedomyšlený. Hlavní hrdinka byla každou chvílí na facku - na jednu stranu byla neuvěřitelně bystrá, na druhou stranu se chovala jako hloupá nevděčná holka. Knihu bych rozhodně nedoporučila.

Lenka.Vílka
03.05.2017

Zaujala mě anotace, a protože knihu měli v knihovně v oddělení pro dospělé, tak jsem si jí půjčila. Ach jo, zase další kniha, která má lepší anotaci než děj. Tohle mě fakt nabavilo. Ale obal fakt luxusní, ten mě ostatně zaujal jako první. Dočteno, ale žádný dojem nezanechán.

Marthas
29.04.2017

Podle mne se tato kniha autorovi opravdu nepovedla, a to jsem z jeho portfolia přečetla už leccos, líbila se mi dokonce mnohem méně než třeba Ledový oheň a tu opravdu nemám ráda a i než série Oblačný ostrov.
Přišlo mi to s prominutím jako kříženec vyvražďovačky a AY, nu slátanina.
Ale to neznamená, že to budu pitvat víc, koneckonců na to může mít každý jiný názor. A nerada bych zase odepsala nějakou sérii svými neuváženými slovy. Jen proto, že mi to nesedlo.
Dokonce zkusím i další díl, pokud tedy vyjde. I když nevím, zda za to může ten konec, který stejně nebyl až tak povedený, pokud si autor myslí, že čtenář opravdu neodhadne, kdo... Tak je pošetilý bláhovec.-)
Pokud si chcete přečíst nějakou atypickou AY, tak si přečtěte od J.Strouda: Kvílející schodiště, to jsem sice taky strhala ale ve výsledku je to o několik tříd lepší.

MayaBu
29.04.2017

Ach jo! Já opravdu nevím, kde nastala chyba, ale tahle knížka mě začala bavit až na straně 300. Po přečtení anotace jsem se na ni těšila, ale nakonec jsem se strašně dlouho nemohla začíst. A hlavně - je opravdu nutné, aby tam bylo tolik mrtvol? Myslím, že by to šlo i s menším počtem úmrtí... (a naprosto souhlasím s komentářem kayly8)

kayla8
24.04.2017

Abych pravdu řekla, tak moc nevím, co si o této knize myslet. prvních 100 stran jsem ani nevěřila, že ji dočtu, poté se děj celkem rozběhl. Určitě se tam najde pár zajímavých myšlenek, zejména jsou to tenké hranice, ať už mezi minulostí, přítomností a budoucností, nebo mezi dobrem a zlem, správným a špatným rozhodnutím. Námět knihy mě nadchl, opravdu jsem se těšila. ALE. Prostě mi to přijde strašně nedotažené, naivní... Když už se vlivem bibliomantiky něco stane, tak absolutně bez předchozího i následného vysvětlení proč se tak stalo a ten konec? Za námět, který měl velký potenciál a některé lepší pasáže dávám dvě hvězdičky.


Štítky

pro dospívající mládež (young adult) knihovny

Autor a jeho další knihy

Kai Meyer

Kai Meyer
německá, 1969

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Stránky světa je:

v Právě čtených10x
v Přečtených236x
v Čtenářské výzvě76x
v Doporučených11x
v Knihotéce132x
v Chystám se číst278x
v Chci si koupit59x
v dalších seznamech6x