Stránky světa

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/big_stranky-sveta-jOX-260998.jpg 3.5245

Stránky světa 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Die Seiten der Welt, 2014

Kniha Stránky světa

Luciefever

Téma dobré, vlastně dost pěkné. Pro knihomola je kniha o knihách domácí hřiště. Ale v tomto případě je spousta 'jenže'. Dalšího dílu netřeba.

janca6129
29.08.2021

Ani nevím, jestli mám chuť se pouštět do dalších dílů...

Stránky světa jsou knížkou plnou skvělých a zajímavých nápadů, ale tak nešikovně pospojovaných - místy to působilo dost překombinovaně.

Začátek mě těžce nebavil. Nedokázala jsem se začíst, a to i přesto, že spousta nápadů (psaní Fantastica, bibliomantika, dušeknihy...) se mi dost líbila. Přišlo mi to podivně nudně psané, dialogy byly příšerné a hlavní hrdinku bych nejradši něčím bavila. Třeba knihou.

Protože se ale můj seznam nedočtených prodlužuje, vydržela jsem ten hrozný začátek (v duchu sice několikrát proklela Furiu a její nepochopitelné chování a jednání), dostala se přes méně nudný prostředek až ke konci, který mě na knize bavil ze všeho nejvíc.

kikidok
25.10.2020

Tak toto mě bohužel nenadchlo. Naopak mě to zklamalo. Ze začátku jsem měla pocit, že čtu knihu pro děti, ale potom, co autor celkem dopodrobna popisoval smrt skoro všech postav, které nám představil, jsem si řekla, že to tak asi nebude. Zápletka mě moc nebavila a nezajímala, konec byl trochu zajímavější, ale asi s ním bohužel nesouhlasím. Vytvořený svět mi přišel hodně povrchový, co autor nemusel říct tak neřekl. Konec je naštěstí uzavřený, takže nemám potřebu si přečíst druhý díl

TeoK7
07.07.2020

super kniha o knihách ve světě kniho-čarodějů

Patlalca
01.07.2020

Úžasný příběh. Chystám se na dvojku.

Anannas
17.06.2020

Nádherný, originální příběh! Spousta skvělých nápadů. A moje nejoblíbenější postavy – Lampa a Křeslo. Vážně pěkný...
Bohužel do pokračování jsem se už začíst nedokázala, a tak zůstávám jen u tohoto dílu.

meda2007
04.04.2020

Chvili mi trvalo nez jsem se do knihy zacetla. Libil se mi krasny originalni pribeh. Moc pekne vymysleny. Postavy krasne popsane a dost mile. Akorat dej se na me moc tahl. Vse podstatneho se vlastne odehralo az v posledni casti knihy. Proto o jednu hvezdu mene.

Lumine
31.12.2019

Líbila se mi. V příběhu bylo několik pěkných zvratů, ucházející boje a obecně se lišila od klasické YA přes kopírák.
Nápad s magií mezi stranami knih je ve svém provedení ojedinělý a dobře provedený. Hlavní postavy jsou silně napsané a podpůrné charaktery nezastiňují hrdiny.
Slušná knížka s odsýpajícím dějem. Mám ji ráda.