Stránky světa

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/stranky-sveta-jOX-260998.jpg 3.6229

Stránky světa 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, CooBoo

Die Seiten der Welt, 2014

Kniha Stránky světa

kikidok
25.10.2020

Tak toto mě bohužel nenadchlo. Naopak mě to zklamalo. Ze začátku jsem měla pocit, že čtu knihu pro děti, ale potom, co autor celkem dopodrobna popisoval smrt skoro všech postav, které nám představil, jsem si řekla, že to tak asi nebude. Zápletka mě moc nebavila a nezajímala, konec byl trochu zajímavější, ale asi s ním bohužel nesouhlasím. Vytvořený svět mi přišel hodně povrchový, co autor nemusel říct tak neřekl. Konec je naštěstí uzavřený, takže nemám potřebu si přečíst druhý díl

TeoK7
07.07.2020

super kniha o knihách ve světě kniho-čarodějů

Patlalca
01.07.2020

Úžasný příběh. Chystám se na dvojku.

Anannas
17.06.2020

Nádherný, originální příběh! Spousta skvělých nápadů. A moje nejoblíbenější postavy – Lampa a Křeslo. Vážně pěkný...
Bohužel do pokračování jsem se už začíst nedokázala, a tak zůstávám jen u tohoto dílu.

meda2007
04.04.2020

Chvili mi trvalo nez jsem se do knihy zacetla. Libil se mi krasny originalni pribeh. Moc pekne vymysleny. Postavy krasne popsane a dost mile. Akorat dej se na me moc tahl. Vse podstatneho se vlastne odehralo az v posledni casti knihy. Proto o jednu hvezdu mene.

Lumine
31.12.2019

Líbila se mi. V příběhu bylo několik pěkných zvratů, ucházející boje a obecně se lišila od klasické YA přes kopírák.
Nápad s magií mezi stranami knih je ve svém provedení ojedinělý a dobře provedený. Hlavní postavy jsou silně napsané a podpůrné charaktery nezastiňují hrdiny.
Slušná knížka s odsýpajícím dějem. Mám ji ráda.

pipa36
15.11.2019

Pokud knize dáte šanci, pohltí vás. Velmi dobře napsaný příběh, plný napětí, kouzlení a emocí. Hlavní hrdinka hned na začátku knihy ztratí vše, co má, a to málo, co jí zbylo, si musí vybojovat zpátky... Hned otevírám další díl.

Luciluc
27.10.2019

Ačkoli nejsem cílovou skupinou, sáhla jsem po Stránkách světa, protože jsem si oblíbila autora už při čtení série Arkádie a jako dítě jsem od něj četla sérii Sedm pečetí, která se mi také líbila. Jelikož jsem velká fanynka knížek a čtení, upoutala mě anotace knihy na první dobrou.

Co se mi líbilo a co mě zaujalo:
- celkově námět knihy, svět, který Kai Meyer stvořil (bibliomantika, exlibri, prázdné knihy, Libropolis, dušeknihy,…)
- netradiční jména některých postav (Furia Salamandra Faerfaxová, Pip, Tiberius, Severin, Isis Nimmernis)
- dopisování si Furie se Severinem Rosenkreutzem prostřednictvím knihy, i když je dělilo dvě stě let
„Pro mě znamenala bibliomantika vždycky to kouzlo knih, které jsme četli v dětství,“ řekl. „Někdy cestou ke stáří se ztratila. Staré příběhy vybledly, a když se znovu začteme, připadá nám těžké je milovat tak jako tehdy.“ (kap. 56)
- lampa a křeslo naplněné bibliomantským životem
- les mrtvých knih a kalisté (bývalé dušeknihy, které jsou přes den lidmi a v noci stromy)
- Kai Meyer „nemá problém“ nechat zemřít hned několik postav a to i zkraje příběhu
- všechny postavy (až na Okouzlující a její kavalíry) mi byly svým způsobem sympatické (líbila se mi dějová linka Cat-Finnian)
- odkaz na Shakespeara (Puk a Ariel, Bratři Bardi, Shakespearovi exlibri)

Ačkoliv mi dlouhou dobu trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala a poté jsem ji i dlouho četla, líbila se mi, i když ji beru jako první rozjezdový díl a někdy do budoucna bych si ráda přečetla i pokračování. Myslím, že pro děti, které jsou cílovou skupinou, bude dobrou volbou.

„Síla není otázkou nástroje, nýbrž postoje.“ (kap. 21)