Hedvábí a meč

Hedvábí a meč

Dívka Nu-kua nikdy nepotkala žádného jiného člověka. Vyrostla totiž mezi draky, jenže ti náhle beze stopy zmizeli! Nu-kua se proto vydala na dlouhou pouť po čínských dálavách, kde je chce znovu najít. V cizím světě se setkává s nesmrtelnými čaroději, létajícími mistry meče – a také s Niccolou, mladíkem se zlatýma očima. Také on hledá draky. Jeho lid totiž žije už celá staletí na Oblaku, vysoko v povětří. Jeho krajanům, Povětřanům, však hrozí zánik. Niccolo byl vyslán, aby našel éter, tajemnou látku obsaženou v dechu zmizelých draků, bez níž by nebyl na Oblaku žádný život. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1345/oblacny-ostrov-hedvabi-a-mec-auO-1345.jpg 3.949

Oblačný ostrov (1.)

Seide und Schwert

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jan Vašut

kikikikinana
16.11.2015

Super! jsem do toho strašně zažraná! právě píši celkový obsah knihy v pár větách tak pak sem kdyžtak pošlu :)

sabina3517
31.03.2015

Ze začátku jsem si říkala, jestli tu knížku mám vůbec číst. Ale jsem ráda, že jsem ji dočetla. Velice se mi líbila a moc příjemně mě překvapila.

kneznaliba
26.11.2013

Po dlouhé době jsem se zase s koupí knihy sekla. Nudné, nezáživné, hrdinové mi nejsou vůbec sympatičtí. Nedočetla jsem a určitě ani nedočtu. Mám ráda knihy pro mladší čtenáře, ale tohle je i na mě moc.

Cyanine
28.06.2013

Výborný začátek, opravdu nudný střed a napínavý konec. Doporučuji druhý díl.

eleryn
02.04.2012

Příběh se mi líbil, ale nenadchnul mě až tak, abych si přečetla druhý díl, třeba se k tomu někdy dohrabu :D

německá literatura

Kai Meyer