Procitnutí

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235781/arkadie-procitnuti-c9a-235781.jpg 3.8110

Arkádie (Kai Meyer) (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Arkadien erwacht (2009)

Kniha Procitnutí

Ailee
27.12.2018

Trošku zvláštní příběh. Zajímavé postavy a klišé jen trochu. Určitě budu pokračovat v dalším díle.

tsal
10.09.2018

Víte, co nechápu? Proč se autoři, kteří chtějí psát o zákonitě dobrých postavách, kolikrát rozhodnou tyto postavy zasadit do strašně zlounského a zločineckého prostředí. Jako třeba tady. Autor chce mít oba hrdiny hodné, a přesto je aktivně zapojit do chodu mafie. Máme tak proti sobě zlé mafiány, kteří zabíjí a páchají trestnou činnost, a hodné plyšové mafiány, kteří... působí nelogicky, dementně, neuvěřitelně a vlastně se celou dobu ptáte, co to vlastně zase čtete.

Pokud jde o postavy, Alessandro mi pil krev. Snad právě proto že u něj byl nejvíce cítit rozpor mezi úmyslem a provedením. Rosa mi na začátku přišla zajímavá. Takový sígr s potenciálem. Jenže pak sklouzla do nijaké nic nedělající hroudy, která se ploužila, kam ji zrovna zavedli a já si začala říkat, že jaksi postrádám hlavní hrdinku. Nápad s Arkádií byl dobrý, ale naprosto nevyužitý. Styl psaní... well, lehce podprůměrný, ale když člověk vypne mozek, číst se to dá.

A otázka závěrem: Jak sakra had vřeští?

niki-chan
21.08.2018

Rosa mi přišla velmi nesympatická skoro až do konce knihy. Ani jinak mi příběh nepřišel nijak extra, překvapující bylo prostředí. Ale jako oddechovka to byla dobrá četba, nad kterou nemusí jeden tolik přemýšlet.

airi
16.07.2018

Mary Sue, kam se podíváš.

Yokolobuna
09.07.2018

Tak tohle šlo mimo. Rosa již od začátku soupeří o korunku nejvíc nesympatické hlavní hrdinky všech dob. Těžko se ztotožnit s někým, kdo během pár stránek dvakrát krade jen tak z nudy. Po zbytek knihy se pak plahočí po Sicílii, nic moc nedělá a je v permanentní depce. Autorovi se nápad s Arkádskými dynastiemi nedaří zužitkovat a z mafiánského zasazení vzniká nesourodá splácanina, kde chování postav nezřídka postrádá logiku (o sedmi vystřelech z šestikomorového revolveru nemluvě). Když se pak na pár stránkách čtyřikrát dočtete, že něco trvalo "nekonečný" okamžik či "nekonečnou" chvilku, máte chuť mrsknout Arkádií o futra. Ano, pár momentů kniha má, ale ty jsou tak utopené v YA balastu, že další kniha série prakticky nepřipadá v úvahu. Pevnost PLUS mi prostě nadělila další "skvost".

Malarkey
10.05.2018

Vzorová young adult fantasy, která ale nemá dalekosáhlejších kvalit. Číst se moc nedala. Námět zní sice zajímavě, ale pořádně neví, jestli si má hrát na romanci a la Romeo a Julie a nebo na rádoby kmotrovskou fantasy ságu. Drsné mafiánské praktiky totiž střídají kapitoly jak z cukrkandlu a musím se přiznat, že mě to moc nebavilo. Dočetl jsem, ale do dalších dílů určitě nepůjdu. Nenašel jsem v knize jediný moment, který by mě dokázal nadchnout pro čtení dalších kapitol v rámci této trilogie.

PeterPetrik
02.03.2018

Knihu som kúpil v trafike, že si niečo prečítam vo vlaku. Jediná originálna vec, bola pre mňa že príbeh je situovaný na sicílii, inak brak.

Luciluc
29.12.2017

Fantasy zasazená do mafiánského prostředí Sicílie se mi líbila, připadá mi to jako vcelku originální námět a autorovi se podařilo dobře zkombinovat reálný a imaginární svět. Vyhovovaly mi kratší kapitoly a líbilo se mi, že každá měla své pojmenovaní, které navnadilo k dalšímu čtení. Kniha se četla velmi dobře, děj ubíhal poměrně svižně a ocenila jsem, že byl obohacen i o reálie (Quinta da Regaleira v Sintře v Portugalsku je krásná stavba). Hlavní postavy Rosa Alcantara a Alessandro Carnevare, mi byly sympatické. Určitě si přečtu celou trilogii, jsem zvědavá, jak se to bude celé dál vyvíjet i jakou roli bude mít v příběhu Fundling. Za mě je Arkádie milé překvapení :)