Procitnutí

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235781/arkadie-procitnuti-c9a-235781.jpg 3.7125

Arkádie (Kai Meyer) 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Arkadien Erwacht, 2009

Kniha Procitnutí

KaMal
09.05.2020

Jiné, ale ne špatné. Trvalo mi začíst se, přece jen, mafie není zrovna můj koníček, ale pak děj odsýpal svižně, i když se v celé knize snad nenajde vyloženě kladná postava. A líbilo se mi, že autor je chlap, v příběhu to jde poznat - struktura mafie, zbraně, mrtvoly, rychlá auta - příjemná změna po jiných YA fantasy :-)

Claudius
17.04.2020odpad!

Na této databázi mám ke dni psaní tohoto komentáře přesně 420 hodnocení. Z těchto 420 bylo do dnešního dne pouze jedno hodnocení tím nejnižším. Píšu to sem, aby bylo jasné, že nehodnotím knihy nikterak přísně, odpady neplýtvám a myslím si, že ke knížkám slovo odpad nepatří.
Tahle kniha si bohužel nic lepšího nezaslouží. Tato kniha si nezaslouží ani papír, na kterém je vytištěná. V úvodu jsem myslel, že to je tak špatné, až to bude vtipné. Pak mi došlo, že je to dokonce tak špatné, že už to zase vtipné není. Hlavní hrdinka je tak strašně protivná, otravná, sebestředná a sobecká, že se to nedá vydržet. A kniha to celou dobu podává jako dobrou věc. Ona se tak přece chová, protože ji nikdo nebude říkat, co má dělat.
Ale vážně, představte si napínavou pasáž, plnou mafiánů a kočkovitých šelem, hlavní dvojice je zřejmě v nebezpečí. Alessandro, ve snaze vyváznout naživu, dá Rose jednoduchý pokyn, jako "počkej tady" nebo "pojď za mnou". Následně čtenář musí vytrpět napětí zcela ničící odstavec, ve kterém se Rosa v duchu vzteká, že ji někdo říká, co má dělat. Kniha je napsaná nudněji než fanfikce třináctileté dívky, ale hlavně že autor vždy nezapomene popsat, co mají hlavní hrdinové na sobě. Na ploše tohoto komentáře nedokážu vyjádřit vše, co je s knihou špatně. Vlastně souhlasím s kritikou všech ostatních v komentářích níže. Akorát na rozdíl od Yokolobuny jsem to nevydržel a knihou opravdu mrštil o futra (obrazně, knihy se neničí).
Angličtina má pro podobné případy krásný výraz, který si zde vypůjčím - cringe. Knihy se vždy snažím dočíst do konce, dneska udělám výjimku.

pegasek
22.01.2020

Kniha se mi libila,byla velmi zajimava.pribeh o dvou mafianskych rodinach a zakazane lasce.Pro me to bylo peckovni cteni

Ailee
27.12.2018

Trošku zvláštní příběh. Zajímavé postavy a klišé jen trochu. Určitě budu pokračovat v dalším díle.

tsal
10.09.2018

Víte, co nechápu? Proč se autoři, kteří chtějí psát o zákonitě dobrých postavách, kolikrát rozhodnou tyto postavy zasadit do strašně zlounského a zločineckého prostředí. Jako třeba tady. Autor chce mít oba hrdiny hodné, a přesto je aktivně zapojit do chodu mafie. Máme tak proti sobě zlé mafiány, kteří zabíjí a páchají trestnou činnost, a hodné plyšové mafiány, kteří... působí nelogicky, dementně, neuvěřitelně a vlastně se celou dobu ptáte, co to vlastně zase čtete.

Pokud jde o postavy, Alessandro mi pil krev. Snad právě proto že u něj byl nejvíce cítit rozpor mezi úmyslem a provedením. Rosa mi na začátku přišla zajímavá. Takový sígr s potenciálem. Jenže pak sklouzla do nijaké nic nedělající hroudy, která se ploužila, kam ji zrovna zavedli a já si začala říkat, že jaksi postrádám hlavní hrdinku. Nápad s Arkádií byl dobrý, ale naprosto nevyužitý. Styl psaní... well, lehce podprůměrný, ale když člověk vypne mozek, číst se to dá.

A otázka závěrem: Jak sakra had vřeští?

niki-chan
21.08.2018

Rosa mi přišla velmi nesympatická skoro až do konce knihy. Ani jinak mi příběh nepřišel nijak extra, překvapující bylo prostředí. Ale jako oddechovka to byla dobrá četba, nad kterou nemusí jeden tolik přemýšlet.

airi
16.07.2018

Mary Sue, kam se podíváš.

Yokolobuna
09.07.2018

Tak tohle šlo mimo. Rosa již od začátku soupeří o korunku nejvíc nesympatické hlavní hrdinky všech dob. Těžko se ztotožnit s někým, kdo během pár stránek dvakrát krade jen tak z nudy. Po zbytek knihy se pak plahočí po Sicílii, nic moc nedělá a je v permanentní depce. Autorovi se nápad s Arkádskými dynastiemi nedaří zužitkovat a z mafiánského zasazení vzniká nesourodá splácanina, kde chování postav nezřídka postrádá logiku (o sedmi vystřelech z šestikomorového revolveru nemluvě). Když se pak na pár stránkách čtyřikrát dočtete, že něco trvalo "nekonečný" okamžik či "nekonečnou" chvilku, máte chuť mrsknout Arkádií o futra. Ano, pár momentů kniha má, ale ty jsou tak utopené v YA balastu, že další kniha série prakticky nepřipadá v úvahu. Pevnost PLUS mi prostě nadělila další "skvost".