Kopí a světlo

V Číně zuří válka mezi hedvábím a mečem. Mocnosti z „druhé strany nebes“ vyslaly Měsíční holčičku, aby zneškodnila poslední Nesmrtelné na zemi – bude ale jejich smrt znamenat skutečně zánik světa? Nebo se v hlubinách hor ukrývá ještě starší, temnější tajemství? Odpověď znají jen draci – ti jsou však nezvěstní. Zatímco Nu-kua kráčí v jejich stopách a odkázána sama na sebe musí bojovat o život, štve se Niccolo po horách i pouštích a hledá Měsíční holčičku. Ví, že ji musí zabít, aby zachránil Povětřany a celou Čínu. Jak ale má bojovat proti dívce, kterou miluje víc než život? Dívka Nu-kua nikdy nepotkala žádného jiného člověka. Vyrostla totiž mezi draky, jenže ti náhle beze stopy zmizeli! Nu-kua se proto vydala na dlouhou pouť po čínských dálavách, kde je chce znovu najít. V cizím světě se setkává s nesmrtelnými čaroději, létajícími mistry meče – a také s Niccolou, mladíkem se zlatýma očima. Také on hledá draky. Jeho lid totiž žije už celá staletí na Oblaku, vysoko v povětří. Jeho krajanům, Povětřanům, však hrozí zánik. Niccolo byl vyslán, aby našel éter, tajemnou látku obsaženou v dechu zmizelých draků, bez níž by nebyl na Oblaku žádný život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1343/big_oblacny-ostrov-kopi-a-svetlo-TC1-1343.jpg 3.955

Oblačný ostrov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jan Vašut

Lanze und Licht

Kniha Kopí a světlo

ZekeBezKočky
06.07.2021

V tomhle dílu mě trochu pustila chuť létat z jednoho bambusového výhonku na druhý, ale naopak mě zachvátila touha podívat se na loď Tajných kupců - byť bych nejspíš stejně jako Fej-čching první polovinu cesty nahoru prozvracela a druhou s nevolností úspěšně bojovala. Scény jsou tedy prokreslené stále stejně lákavě a velmi hmatatelně. Po přečtení poslední stránky jsem ještě dobrou půlhodinou nadávala nad rozhodnutím některých (čti jedné) postav a stejně jako po zaklapnutí první knihy se teď nemůžu dočkat na pokračování. Tak schválně, co se ve trojce zase vyvrbí. :))

Cyanine
28.06.2013

Nejlepší díl ze série. Nádherné velkolepé prokreslené scény, tato kniha by si zasloužila být zfilmována. Doporučuji všem fanouškům fantasy.

Katniss ^^
12.01.2013

Knížku jsem dostala spolu s ostatními ze série jednoho roku k Vánocům. Trvalo téměř půl roku, než jsem se dohrabala k tomu je otevřít. Možná je to dobře, protože přeci jen jsem za tu dobu trochu dospěla. Druhý díl mi přišel lepší, než ten první, a dodatečně musím děkovat bratranci, že pro mne vybral zrovna tuto sérii. Čína je velmi zajímavá země a když v ní vystupují draci a tajemný éter, je o to zajímavější. :) Knize bych dala tři a půl hvězdy, bohužel to není možné. Líbila se mi, to ano. Jsem hrdá, že jí mám v knihovně, ale ani o nic víc. Ve světě existuje mnoho lepších knih, alespoň dle mého subjektivního názoru. :)