Město přeživších

kniha od:

Město přeživších https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394016/bmid_evoluce-mesto-prezivsich-qnQ-394016.jpg 3.7 178

Evoluce série

1. díl >

Když Lucie a Jem spolu se skupinou dalších studentů cestují do Spojených států kvůli výměnnému pobytu, ani ve snu by je nenapadlo, co na ně čeká. Po nouzovém přistání letadla na letišti v Denveru si uvědomí, že svět, jak jej dosud znali, již přestal existovat. A to navíc nejspíše opravdu dávno. Přistávací dráha je zarostlá a letištní terminál opuštěný, nikde není ani živáčka. Město si bere zpátky příroda a na každém kroku na ně číhají všemožná nebezpečí. Zdá se dokonce, že se proti nim spikla i zvířata. Co se vlastně stalo? Během své nebezpečné cesty do centra města se dozvídají o nárazu komety a zničení civilizace. Stali se z nich jediní přeživší na ztraceném světě? A mají vůbec nějakou naději, když je proti nim nejspíše celá Země?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Bookmedia
Originální název:

Die Stadt der Überlebenden , 2016


více info...

Komentáře (49)

Komentáře 49 Recenze 10

petrulka
petrulka
06.09.2023 3 z 5

Tak...je to takové dětské čtení. Postavami, které asi opravdu svým jednáním odpovídají věku, zápletkou, která je jednoduchá a snadno pochopitelná. Nečekané překvapení bylo nalezení tamní civilizace. Je to celé takové spatlané, proč do takového děje tahat severská božstva a obyvatele alá vikingy, to jsem úplně nepochopila. Uvidíme, co další díl.

sarahmoon
sarahmoon
08.08.2023 3 z 5

Audiokniha - Mně teda Marek Holý sedl. Spíš bych řekla, že díky němu jsem se dala do poslouchání. Většinou totiž postapokalyptické příběhy v jakéhokoliv formě beru na zřetel jen v případě nouze :o)... radši se jim vyhnu. Ale Marek mě přesvědčil, ať tomu dám šanci.

Je pravda, že mi trvalo značnou část knihy než mě děj chytl. A často jsem si říkala, že jsem asi dost za věkovou hranicí cílovky. Pár chyb, pár trapných dialogu, několik naivních představ a až komických reakcí. Ale nakonec to takový děs nebyl. Konec mě chytil... Chci vědět víc :o)


rafan65
rafan65
20.05.2023 5 z 5

Pokud vezmeme o jaký žánr se jedná tak musím přiznat že jsem docela spokojený. Moc tyto knihy nečtu ale tentokrát budu v sérii určitě pokračovat. Děj je opravdu mnohem lepší než jsem čekal a příběh mě docela pohltil a hodně bavil. Téma příběhu je docela děsivé a chvílemi člověk uvažuje jak autor popisuje zkázu lidstva v podstatě reálně k dnešnímu způsobu života.

Dinotrain
Dinotrain
27.05.2022 5 z 5

Svizny, zajimavy dej bez hluchym pasazi. Super namluveno jako audiokniha. Moc se mi kniha libila.

Shaxx
Shaxx
19.05.2022 2 z 5

Asi už nejsem cílovka. Koncept vypadal relativně slibně, ale totálně to odrovnaly křečovité dialogy, naprostý mišmaš všeho možného (ve chvíli, kdy se na scéně objevili drazí Vikingové jsem se zmohla jen na tiché: Co to sakra....). Smutné je, že nějaké pořádné vysvětlení asi bude v dalších dílech, na které nemám sílu.
Byla to zároveň moje historicky druhá audiokniha a jako bonus mi absolutně nesedl přednes, takže to už byl úplný konec.

vladka16
vladka16
05.03.2022 5 z 5

Neměla jsem žádné očekávání, v době nemoci jsem jen potřebovala- něco. Ale teda toto něco mě pěkně namlsalo, zajímavý příběh, tak že hned jdu na druhý díl. Už se těším a těm mladým lidem držím palce, pěsti a všechno co se dá.

kackahracka
kackahracka
08.02.2022 2 z 5

Nevím, jak se tahle knížka mohla dostat z oddělení dětské beletrie mezi sci-fi pro dospělé. Možná kruté hodnocení, protože být mi dvanáct, jistě bych nešetřila chválou. Jenže už mi není dvanáct a tohle byl podraz. Geniální námět, ovšem naprosto trestuhodné zpracování doplněné velmi prazvláštním překladem:

Plocha letiště vypadala, jako by nebyla v provozu. Beton byl rozpraskaný a z mezer vyrážel vysoký plevel. Podle louží se dalo soudit, že zde před nedávnem prudce pršelo. Jem si neuměl představit, že tohle je Denver International Airport, kde denně přistávaly stovky letadel. Občas se tu povalovaly odpadky. Prastaré plechovky, kbelík, dokonce nákupní vozík, jehož rám tvořily jen tenké rezavé vzpěry.

Pro čtenáře 12-18let doporučuju, ostaní nechť si nechají zajít chuť.

Shinju
Shinju
17.01.2022 2 z 5

Knihu jsem poslouchala jako Audio. Kdybych jí četla tak jí nedočtu, asi je opravdu pro mladší čtenáře. U hodně pasáží jsem se pobavila, některé pasáže mi přišili divné. Ale přesto chci vědět jak to dopadne, tak si poslechnu i další díl. Jen doufám, že městské děti, které moc nemají kontakt s přírodou se jí nebudou ještě více bát, protože ze zvířat (i těch mírumilovných) zde udělali nepřátele číslo 1.

katallinka
katallinka
28.11.2021 4 z 5

Velmi zajímavě vytvořený postapo příběh. Nijak složité, ale čtivé.

Belanna
Belanna
11.10.2021 4 z 5

Jednoduchá dějová linka, lehké a čtivé, vcelku napínavé, styl pro mladé čtenáře. Pro mě pěkná oddechovka.

frantisek8863
frantisek8863
16.09.2021 4 z 5

Trochu zvláštní postapo pro mladé čtenáře, ale číst se to dá slušně. Je to srozumitelně podané a děj má spád. Bavilo mě odkrývání informací, jen se Skandinávskou mytologii našroubovanou do USA jsem si nemohl zvyknout. Rozhodně jsem zvědavý na další vývoj.

tessalovesbooks
tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, protože je od autora mé milované série Labyrint. Zpočátku jsem z ní měla trochu strach, protože mi přišlo, že je určena spíše pro mladší čtenáře tak kolem těch dvanácti let, ale nakonec jsem byla moc mile překvapena a z Evoluce jsem po dočtení nadšená. Kniha sice není úplně nejoriginálnější, při čtení bylo vidět, že se autor nejspíš inspiroval už nějakými napsanými díly, ale to mi zas až tak nevadilo. Myslím si, že například fanoušci právě Labyrintu, Divergence nebo Hunger games by z Evoluce mohli být opravdu nadšení. Autorův styl psaní mi neskutečně moc sedl, protože prostředí a situace umí popsat tak, že máte pocit, jako byste sami byli součástí knihy. Kniha je velice čtivá, každá kapitola končí tak, že potřebujete číst dál, takže jsem nakonec knihu měla přečtenou za jeden den. Co mě překvapilo, bylo to, že se zde vyskytují i poměrně drsné a "temnější" scény, takže mi i párkrát běhal mráz po zádech. Co bych vytkla, je to, že hlavním postavám zde bylo patnáct let a přišlo mi trochu zvláštní, že na svůj věk už například uměli řídit autobus nebo hacknout umělou inteligenci. Také zde byly občas trochu zvláštní dialogy a postavy se občas zachovaly úplně nelogicky, navzdory tomu, co právě pronesly. I tak se mi to však líbilo a po tom konci, který skončil, jak nejvíce otevřeně mohl, jsem zvědavá na další díly.

4,5⭐/5⭐ I přes některé chybičky jsem byla opravdu mile překvapena. Pokud máte rádi postapo knížky, tak Evoluci určitě zkuste, myslím si, že rozhodně stojí za přečtení.

Ronnie37
Ronnie37
09.07.2021 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená s touto knížkou. Po něčem takovém jsem se dívala už delší dobu, a jsem moc ráda že jsem se k tomu dostala. 10/10! Těším se až si přečtu další díly. :33

Vesmich
Vesmich
10.06.2021 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se naladila na slovník cílové skupiny a nějak se do toho režimu přepnula. Dokud se mi to nezdařilo, přišlo mi to zbytečné a slaboduché. Po přeladění o něco méně. Je to taková novodobá Verneovka, takové Dva roky prázdnin, anebo spíš bez prázdnin. Příběh teče a překlad je lehoučký, nicméně u té četby nesmí člověk myslet. Zatímco samotná zápletka je snadno akceptovatelná, detaily už ne.

Anett525
Anett525
13.05.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Taková oddechovka, napsané lehce,ale pro mě zajímavě. Zápletka mě držela v napětí, protože mě zajímal důvod toho,proč zmizeli lidé. Takže za mě fajn a určitě se vrhnu na další díly.

cziss
cziss
13.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Kdybych to měl vzít do důsledku, tak dám 2 hvězdy, ale protože se to dobře čte, tak dávám 3, s odřenýma ušima. Problémy: Děj je až moc přímočarý. Hrdinové překvapivě bezproblémově akceptují to, že se dostali do budoucnosti, a to špatné budoucnosti. Situace je přesto moc nezasáhla, to se mi prostě nezdá. Nicméně to by bylo ještě OK.

Spoiler + zásadní problémy: Technika v novém světě je až moc pokročilá. Když vezmu, že rozdíl v pokroku je nějaký 30 let, tak je to moc velký skok (hologramy, myslící automaty...). Když vezmu v potaz ale, že tamní technika je 500 let stará, tak je úplný nesmysl, aby vůbec fungovala. Co taková degradace materiálu? Není možné, aby ten jejich autobus měl použitelné baterie nebo pneumatiky + desítky dalších obdobných chyb. Stejně tak není možné, aby mohli konzumovat tamní balené potraviny nebo vodu. Další problém vidím v tom, že ze zhruba 300 cestujících se v příběhu v podstatě na 290 cestujících zapomnělo a kniha jen o malé skupince dospívajících.

Crozz
Crozz
10.04.2021 3 z 5

Za mě průměr, děj mě moc nezaujal.

Turlogh
Turlogh
26.01.2021 3 z 5

Takové ucházející postapo. Skupinka omladiny, coby hlavních hrdinů, se společně s cestujícími dopravního letadla dostane jakousi časovou smyčkou do budoucnosti. Vcelku podivné vztahy mezi skupinkou hlavních hrdinů, jedna rádoby romance a dle "blbce" Marka usuzuji, že autor románu zřejmě nemá rád skauty. Dá se to vcelku číst, ale žádná pecka. Howgh.

renisla
renisla
04.12.2020 5 z 5

Parádní - napsaná jednoduše - s občasnými výrazy, které se mi tam až zase tak moc nehodili - četla se dobře a rychle

bosoMT
bosoMT
25.11.2020 2 z 5

celkom nuda

Morgan Freeman z hry Half-Life :)

Acourtofbook
Acourtofbook
07.11.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, protože je od autora mé milované série Labyrint. Zpočátku jsem z ní měla trochu strach, protože mi přišlo, že je určena spíše pro mladší čtenáře tak kolem těch dvanácti let, ale nakonec jsem byla moc mile překvapena a z Evoluce jsem po dočtení nadšená. Kniha sice není úplně nejoriginálnější, při čtení bylo vidět, že se autor nejspíš inspiroval už nějakými napsanými díly, ale to mi zas až tak nevadilo. Myslím si, že například fanoušci právě Labyrintu, Divergence nebo Hunger games by z Evoluce mohli být opravdu nadšení. Autorův styl psaní mi neskutečně moc sedl, protože prostředí a situace umí popsat tak, že máte pocit, jako byste sami byli součástí knihy. Kniha je velice čtivá, každá kapitola končí tak, že potřebujete číst dál, takže jsem nakonec knihu měla přečtenou za jeden den. Co mě překvapilo, bylo to, že se zde vyskytují i poměrně drsné a "temnější" scény, takže mi i párkrát běhal mráz po zádech. Co bych vytkla, je to, že hlavním postavám zde bylo patnáct let a přišlo mi trochu zvláštní, že na svůj věk už například uměli řídit autobus nebo hacknout umělou inteligenci. Také zde byly občas trochu zvláštní dialogy a postavy se občas zachovaly úplně nelogicky, navzdory tomu, co právě pronesly. I tak se mi to však líbilo a po tom konci, který skončil, jak nejvíce otevřeně mohl, jsem zvědavá na další díly.

4,5⭐/5⭐ I přes některé chybičky jsem byla opravdu mile překvapena. Pokud máte rádi postapo knížky, tak Evoluci určitě zkuste, myslím si, že rozhodně stojí za přečtení.

Ailee
Ailee
20.10.2020 3 z 5

Taková celkem dobrá dystopie. Za přečtení stojí, ale na zadek si z ní asi nesednete.

E_Lan
E_Lan
27.06.2020 3 z 5

Takové normální postapokalyptické sci-fíčko, jednoprostorové, bez žádných překvapení, s limitovaně gradovaným napětím. No prostě jsem od této knihy čekal více. Vlastně se po celou dobu příběhu nic moc neděje a tak velmi zvažuji jestli si další dva díly ještě přečíst. Je to trochu ztráta času, ale kdo má rád tento žánr, tak v tom určitě kouzlo najde...

Tesset
Tesset
26.06.2020 3 z 5

No, už jsem asi mino věkovou skupinu, které je to určené. Popisy velmi jednoduché, dialogy taky a prostě takové dětské. Kdyby to bylo ve verzi pro dospělé byla bych radši.

tami1
tami1
26.06.2020 5 z 5

Skvělý první díl post-apo ságy. Autor skvěle vystihl nový svět, který se na Zemi vytvořil a ve kterém hraje nad lidmi prim sama příroda. Kniha je plná napětí, akce a postavy se musí vyrovnat se spoustou nebezpečných situací. Moc se mi líbilo, že i když je kniha určená primárně dětem, není zatížená přílišnou naivitou.

Pavlnka
Pavlnka
13.06.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio. I když nejsem cílová skupina, tak mě hodně bavila, určitě i díky skvělému zpracování. Jen mě mrzí ten otevřený konec.

Dejvid7
Dejvid7
03.04.2020 5 z 5

Super včera jsem jí dočetl a naprostá pecka.

wotana
wotana
23.03.2020 5 z 5

I když to už dávno není moje věková skupina, kniha se četla velmi dobře. Jdu na další díl.

Dragell
Dragell
16.03.2020 3 z 5

Vždycky si říkáme, že právě tohle se nám stát nemůže, ale pro některé lidi si osud připraví zvláštní výzvy, kde selhání znamená jediné. Jedna taková výzva stojí i před Jemem a Lucií, kteří s dalšími výměnnými studenty letícími do Ameriky nouzově přistanou uprostřed divočiny a cíl je jasný - nalézt lidstvo. Jenže to se lehce řekne, když elektronika nefunguje, vše vypadá tak cize a místa, která měla být plná života, se tváří opuštěně.

Kniha cílící na mladé, neboť právě mládež hraje v této knize prim. Vydáváme se na dobrodružnou cestu skrze džungli s velmi nadanými dospívajícími. Někdy mne až překvapovalo, jak nadaná skupinka se zde sešla. Dospělí zde neočekávaně hrají až druhotnou roli, což bych v této situaci neočekávala. Postavy jednaly místy nelogicky, klidně i navzdory tomu, co právě pronesly. Je jich zde mnoho a nedokázala jsem k nim patřičně přilnout.

V lese se skrývá spoustu tajemných věci, nové fauny a flóry, které naši hrdinové neznají. O to více mne bavila neidentifikovatelná věc míhající se kolem naší skupinky, která činila příběh zajímavější. Škoda jen, že onen efekt napětí se vytratil během odhalení.

Příběh mne zamrzel několika prvky či scénami, z kterých je doslova cítit inspirace slavnějšími díly. Chyběla mi zde větší originalita. Stejně tak mne zklamalo zakončení, které v podstatě nic neukončilo, takže jste nuceni číst další díl.

lucie2371
lucie2371
12.02.2020 5 z 5

I když znám určitě i lepší fantasy, kniha byla příjemná a četla se rychle.

Štítky knihy

sci-fi postapokalyptické romány

Autorovy další knížky

Thomas Thiemeyer
německá, 1963
2018  73%Město přeživších
2012  67%Nebra
2019  76%Věž zajatců
2007  79%Podzemní chrám
2014  76%Koróna

Kniha Město přeživších je v

Právě čtených3x
Přečtených251x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených7x
Knihotéce50x
Chystám se číst109x
Chci si koupit37x
dalších seznamech2x