Město přeživších

Když Lucie a Jem spolu se skupinou dalších studentů cestují do Spojených států kvůli výměnnému pobytu, ani ve snu by je nenapadlo, co na ně čeká. Po nouzovém přistání letadla na letišti v Denveru si uvědomí, že svět, jak jej dosud znali, již přestal existovat. A to navíc nejspíše opravdu dávno. Přistávací dráha je zarostlá a letištní terminál opuštěný, nikde není ani živáčka. Město si bere zpátky příroda a na každém kroku na ně číhají všemožná nebezpečí. Zdá se dokonce, že se proti nim spikla i zvířata. Co se vlastně stalo? Během své nebezpečné cesty do centra města se dozvídají o nárazu komety a zničení civilizace. Stali se z nich jediní přeživší na ztraceném světě? A mají vůbec nějakou naději, když je proti nim nejspíše celá Země?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394016/big_evoluce-mesto-prezivsich-qnQ-394016.jpg 3.8143

Evoluce 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Bookmedia

Die Stadt der Überlebenden, 2016

Kniha Město přeživších

Shaxx
předevčírem

Asi už nejsem cílovka. Koncept vypadal relativně slibně, ale totálně to odrovnaly křečovité dialogy, naprostý mišmaš všeho možného (ve chvíli, kdy se na scéně objevili drazí Vikingové jsem se zmohla jen na tiché: Co to sakra....). Smutné je, že nějaké pořádné vysvětlení asi bude v dalších dílech, na které nemám sílu.
Byla to zároveň moje historicky druhá audiokniha a jako bonus mi absolutně nesedl přednes, takže to už byl úplný konec.

vladka16

Neměla jsem žádné očekávání, v době nemoci jsem jen potřebovala- něco. Ale teda toto něco mě pěkně namlsalo, zajímavý příběh, tak že hned jdu na druhý díl. Už se těším a těm mladým lidem držím palce, pěsti a všechno co se dá.

kackahracka

Nevím, jak se tahle knížka mohla dostat z oddělení dětské beletrie mezi sci-fi pro dospělé. Možná kruté hodnocení, protože být mi dvanáct, jistě bych nešetřila chválou. Jenže už mi není dvanáct a tohle byl podraz. Geniální námět, ovšem naprosto trestuhodné zpracování doplněné velmi prazvláštním překladem:

Plocha letiště vypadala, jako by nebyla v provozu. Beton byl rozpraskaný a z mezer vyrážel vysoký plevel. Podle louží se dalo soudit, že zde před nedávnem prudce pršelo. Jem si neuměl představit, že tohle je Denver International Airport, kde denně přistávaly stovky letadel. Občas se tu povalovaly odpadky. Prastaré plechovky, kbelík, dokonce nákupní vozík, jehož rám tvořily jen tenké rezavé vzpěry.

Pro čtenáře 12-18let doporučuju, ostaní nechť si nechají zajít chuť.

Shinju

Knihu jsem poslouchala jako Audio. Kdybych jí četla tak jí nedočtu, asi je opravdu pro mladší čtenáře. U hodně pasáží jsem se pobavila, některé pasáže mi přišili divné. Ale přesto chci vědět jak to dopadne, tak si poslechnu i další díl. Jen doufám, že městské děti, které moc nemají kontakt s přírodou se jí nebudou ještě více bát, protože ze zvířat (i těch mírumilovných) zde udělali nepřátele číslo 1.

katallinka
28.11.2021

Velmi zajímavě vytvořený postapo příběh. Nijak složité, ale čtivé.

Belanna
11.10.2021

Jednoduchá dějová linka, lehké a čtivé, vcelku napínavé, styl pro mladé čtenáře. Pro mě pěkná oddechovka.

frantisek8863
16.09.2021

Trochu zvláštní postapo pro mladé čtenáře, ale číst se to dá slušně. Je to srozumitelně podané a děj má spád. Bavilo mě odkrývání informací, jen se Skandinávskou mytologii našroubovanou do USA jsem si nemohl zvyknout. Rozhodně jsem zvědavý na další vývoj.

tessalovesbooks
11.08.2021

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, protože je od autora mé milované série Labyrint. Zpočátku jsem z ní měla trochu strach, protože mi přišlo, že je určena spíše pro mladší čtenáře tak kolem těch dvanácti let, ale nakonec jsem byla moc mile překvapena a z Evoluce jsem po dočtení nadšená. Kniha sice není úplně nejoriginálnější, při čtení bylo vidět, že se autor nejspíš inspiroval už nějakými napsanými díly, ale to mi zas až tak nevadilo. Myslím si, že například fanoušci právě Labyrintu, Divergence nebo Hunger games by z Evoluce mohli být opravdu nadšení. Autorův styl psaní mi neskutečně moc sedl, protože prostředí a situace umí popsat tak, že máte pocit, jako byste sami byli součástí knihy. Kniha je velice čtivá, každá kapitola končí tak, že potřebujete číst dál, takže jsem nakonec knihu měla přečtenou za jeden den. Co mě překvapilo, bylo to, že se zde vyskytují i poměrně drsné a "temnější" scény, takže mi i párkrát běhal mráz po zádech. Co bych vytkla, je to, že hlavním postavám zde bylo patnáct let a přišlo mi trochu zvláštní, že na svůj věk už například uměli řídit autobus nebo hacknout umělou inteligenci. Také zde byly občas trochu zvláštní dialogy a postavy se občas zachovaly úplně nelogicky, navzdory tomu, co právě pronesly. I tak se mi to však líbilo a po tom konci, který skončil, jak nejvíce otevřeně mohl, jsem zvědavá na další díly.

4,5⭐/5⭐ I přes některé chybičky jsem byla opravdu mile překvapena. Pokud máte rádi postapo knížky, tak Evoluci určitě zkuste, myslím si, že rozhodně stojí za přečtení.