Dveře do prázdnoty

Dveře do prázdnoty

Mackenzie Bishopová vede dvojí život. Není pouze normální studentkou střední školy, ale také Správkyní v Archivu, v tajuplném místě, kam odcházejí spát Historie zemřelých lidí. Mac nastoupí na Hydeskou střední a snaží se dostat svůj život do tak normálních kolejí, jak je to jen možné po tom, co se v Archivu stalo přes léto. Ale nějak se jí to nedaří. Pronásledují ji zlé sny. Mac ví, že minulost je minulost a že jí už nemůže ublížit, ale vše se zdá tak skutečné. A když se noční můry začnou vkrádat do její mysli i ve dne, začne se obávat, jestli je doopravdy v bezpečí… Mezitím se v jejím okolí ztrácejí beze stopy lidé a jediné, co je spojuje, je to, že naposledy viděli Mackenzie. Kdo za tím vším stojí? A jakou roli v tom hraje Archiv? Mac se to pokusí zjistit, ale riskuje u toho své Správcovství, vymazání vzpomínek, a dokonce i svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218315/archiv-dvere-do-prazdnoty-7S2-218315.jpg 4.4172

Archiv (2.)

The Unbound (2014)

Romány, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Sofós

Velká spokojenost. Druhý díl byl ješte lepší než první. Byl akčnější, dynamičtější a tajemnější. Samozřejmě, kdyby čtenář chtěl, vždy najde nějakou nesrovnalost, nebo se například pozastaví nad tím, co dokáže někdo, komu je 16, 17. Ale proč by to dělal? Chce se přece pobavit a to mu tato knížka umožní. Takže neanalyzujte a bavte se!

heliiinka

Rozhodně akčnější než první díl. Miluju na téhle sérii to, že vlastně celou dobu nevíte, kdo a kde tahá za nitky. A i když nebyl moc důležitý, tak jsem si totálně zamilovala Cashe. :D **

1Barulinka

Mnohem lepší než první díl- veselejší, akčnější s mnoha zvraty a dobrou zápletkou.

Tessie15

No, nevyrovnalo se to prvnímu dílu. Ale upřímně? I tak se mi tahle kniha neskutečně líbila. Vtáhlo mě to do děje, ta myšlenka Archivu je originální. A hlavní postavy? V určitých okamžicích jsem Mac chápala (jasně, mohla se se vším svěřit, ale buďme k sobě upřímní - každý si občas nechává některé věci pro sebe a nechce se svěřit) a Wesley? Ten kluk je neskutečný :)

Wolf012

Při prvních stránkách jsem se bál, že to nebude to pravé pokračování které bych si přál, ale nakonec se ukázalo že je lepší než jsem doufal. Po knížce určitě sáhnu znovu

Percabethka

První díl byl super, ale tohle... Celá ta knížka byla v podstatě o ničem. Připadala mi jako další vycpávka mezi 1. a 3. dílem, ale tak nějak mě odradila, že i pokud třetí díl vyjde, pouštět se do něj nebudu.

Amelli
25.10.2017

Tento díl byl stejně dobrý jako ten před ním a nejlepší na takových knížkách je, že se vzápětí vše rozuzlí. V některých okamžicích jsem přesně věděla co se stane a v duchu jsem si říkala: "Proč na to Mac nepřijde?" Ale tohle se mi stává prakticky pořád... Třeba jak Mac nevěděla kdo dělá ty díry do prázdnoty, tak jsem tušila, že to má něco společné s Owenem. Ale i tak mě něco příjemně či nepříjemně překvapilo. .. Já MILUJU takovéhle knížky, které jsou skloubeniny dívčích románu fantasy❤

Kao
02.10.2017

Líbí se mi autorčin styl psaní. Je takový nenáročný a čtivý. Wesley je úžasný kluk, škoda že (ZASE) neexistuje. Přijde mi však, že kniha trošku postrádá hloubku, působí dojmem jednoduchosti. Téma je ale vážně super a Owen je podle mně vykreslen jako špičkový záporák.

Sarfias
01.09.2017

Netuším, proč někteří čtenáři frfňali, že je tento díl divný. Osobně mám pocit, že je snad ještě lepší, než díl první. Pozor - dále budou SPOILERY.
Moje romantické já se tetelí blahem, že se Mac dala dohromady s Wesem. Popravdě mě iritoval Cash, takový typický pan dokonalý..
Mrzelo mne, že Owen nebyl v knize více..respektive, ano..byl tam dost, ale když se konečně "vyloupl" do světa, moc jsme si ho neužili. Je dobré, že ho Mac poslala tam, kam patří..ale mám takové tušení, jestli ho náhodou nějaký inteligentní knihovník v dalším díle zase nepustí ven (i když politika a pletichaření v Archivu by asi byl také zajímavý námět na zápletku). No, necháme se překvapit.
Za mne rozhodně palce nahoru, plný počet hvězd. Snad jen počáteční milostný trojúhelník bych si odmyslela, Wes je Wes a není co řešit, ne? :-)

Blanca_
24.08.2017

Druhý díl se povedl o dost lépe než předchozí. Napětí více gradovalo a CELKOVĚ byla zapletka více promyšlenější, než jednička.
SPOILER
Akorát mě občas zaráželo to, jak se vše rychle vyřešilo. Polibek od Cashe, Wes nic neví? Roland důvěřivák - po tom všem, co Mac 'udelala'? Střelený policista DO SPÁNKU?! a vymazání jeho paměti? A nebo když Mac řekla před Dallas, ze si uz není jistá klidem, mírem a prijemnym mistem, ktery na nas ceka po smrti, a Dallas si to nijak nevyložila, i kdyz byla vyslána archivem?
Mac me taky dost štvala tím, ze porad delala, ze ji nic není. Mela nocni mury a tvarila se jako hrdinka prede vsemi. I pred rodici. Závěr byl zase až moc rychlý. Owenuv čas vypršel a už tu byl soud, kdy měli Mac všichni rádi a všechno chápali? Já vám nevím... Tyhle věci jsou takové nijaké.
Za tyto více či méně nepromyslene veci davam hvezdivku dolu. Na ukojeni zvedavosti je to skvela knizka, dej 'odsejpa' a libila se mi. :)

h.mose
26.06.2017

Druhý díl po Archivu je velkým zklamáním. Prvních 70 stran (čtečka mi ukazovala celkem 172 - pdf formát) je slaboduchá středoškolská story, kterak Mac, nováček, proplouvá začleněním do kolektivu a potýká se s nočními můrami, ve kterých ji pronásleduje Owen. Sem tam někdo zmizí a to je vše! Jeden by skoro řekl - Beverly Hills 90210 hadr. Hrdinka se chová jako idiot a děj postrádá akci, humor i napětí. Teprve v druhé polovině knihy se začne vše ubírat směrem k archivu a vyšetřování případů zmizelých. Bohužel nějaké překvapení kdo za tím stojí a proč, se nekoná. Roland má v příběhu minimální prostor. První díl se vyznačoval neotřelým námětem. V tomto pokračování ale není nijak prohlubován. Archivu, Úžinám a vše kolem správcovství, je věnován pouze zlomek pozornosti.

fenecek164
03.03.2017

Jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla, opravdová srdcovka.
Sice vím, že to Victoria chtěla trošku natáhnout, ale Kenzieino chování bylo... No, jak to říct... Pitomostpříšernostšílenost... Ale Wesley, to je ten NEJLEPŠÍ A NEJÚŽASNOUCNĚJŠÍ kluk ever, protože to, jak miluje Mac...
Jedna z mých oblíbených postav byl i Roland, díky tomu, jak hlavní hrdince důvěřoval, ať už dělala sebevětší blbosti, a to už je co říct.
Naprosto upřímně doufám, že ta kniha na Goodreads není jen poplach a že to bude stejná pecka jako tyhle dva.
Tato "trilogie" se posouvá hned po Nástrojích smrti na druhé místo mých nejoblíbenějších knížek. Srdcovka, vážně.

Lanisa1966
04.02.2017

Hodně nadupaný příběh plný různých zvratů. Vřele doporučuji

Mark.
05.10.2016

No, nevím, mám pocit, že autorka někam míří a neumí to tak dobře přenést na papír, jak by si přála. Přijde mi hodně podobná prvnímu dílu. Sice se zápletky gradují, ale také přibývají další postavy , které tak zaplňují stránky, ale ne prázdnost děje. Třeba to zatím nevidím, a vše mělo svůj důvod k dalšímu dílu.

Shira27
10.06.2016

Když už jsem přečetla ten Archiv, vrhla jsem se i na Dveře do prázdnoty. Kniha mě bavila o hodně víc než první díl. Mackenzie se z událostí s Owenem stále vzpamatovává a to, že ji pořád straší je svým způsobem napínavý. K tomu je tam přimícháno trochu lovestory, ale mohlo toho tam být víc, Mac tam jinak furt řeší jen své problémy.
Většinou se s hlavními hrdiny v názorech, myšlenkách a rozhodnutích shodnu, ale u Archivu ani u Dveří tohle neplatí. Pokaždé jsem si jen říkala: "Proč?" "Co to děláš?" "Ne, řekni mu to!" Zkrátka jsem si s Mac nerozuměla, ale i tak mě kniha celkem bavila.

Prý bude dokonce třetí díl...?! :)

CrazyDuck15
21.05.2016

Musím uznat svou chybu a prozradit, že jsem si omylem v knihkupectví koupila a následně i přečetla nejdříve tento díl, přestože na první jsem si brousila zuby už pěkně dlouho.
I přes mou nevšímavost mě kniha bavila a bylo pouze pár situací, kdy jsem se kvůli nedostatku první knihy, trochu zamotávala do děje.
Ale stejně jsem si knihu oblíbila, jelikož byla milá a čtivá stejně jako zamýšlející a záhadná. Jednou bych se ráda podívala do Mackenziina světa, abych zjistila, jaké to je chytat Historie nebo mít po boku Wese, abychom spolu mohli vyřešit záhadu mizejících lidí. Dávám plný počet hvězdiček :)

ARosen
22.04.2016

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel trochu zajímavější a napínavější. Jinak Archiv je něco úplně nového a originálního, což téhle knize hodně přidalo

LilianaFalcon
15.03.2016

Nevím proč, ale podruhé mě to tolik nebavilo jako poprvé. Asi už mi chybělo to okouzlení neotřelé myšlenky z prvního dílu. Archiv už nebyl žádná novinka. A i když to zase mělo zajímavou zápletku, dobré postavy, už to na mě působilo okoukaně.
A připojuji se ke zbytku, Mac by občas potřebovala pořádně zatřepat.

Milášek
16.01.2016

Druhý díl úplně perfektní. Začetla jsem se do něj právě tak jako do toho prvního..Jedna z nejlepších pasáží je hned na začátku, jak se snaží přesvědčit toho učitele, aby mohla zápasit= líbilo se mi, jak tam autorka napsala a teď cituji ,,Jak víte, že mi dva nejsme rovnocenní?´´ a ,,Pokud tedy nevycházíte jen z toho, že jsem holka´´ Né vždy musí být ženské pohlaví bezbranné :).

škwor
07.01.2016

Druhý díl se mi líbil víc než první. Začetla jsem se do toho rychlejc a bavilo mě to, akorát konec mi přišel trošku přitaženej za vlasy.. Ale jinak to bylo fajn čtení, takový oddechový :)

rarášek
16.11.2015

Pokračování Archivu se mi líbilo. Mackanzie musí skloubit školu s Archivem, řeší vztah s Wesem a zároveň mizí lidi, které potkala. A zároveň návrat starého nepřítele. Rozhodně zbožňuju Rolanda, Wese a Cashe. Bylo mi hrozně líto Erica, protože jsem si ho během čtení oblíbila. Jinak se mi tenhle díl líbil. :)

Anne42
05.11.2015

Dokonalé. Nikdy bych nevěřila, že mě tahle série bude tak bavit :-) potřebuju další díl!!!

Misa25
30.07.2015

Velmi dobrý druhý díl :))) moc povedený....opět mě kniha vtáhla do děje a nepustila mě :))) Jsem zvědavá na konec série :))

PokiCz
21.06.2015

Zajímavá kniha, stejně jako první díl velmi čtivý. Akorát... tady NĚCO chybělo.

mayinka
25.05.2015

Prvni dil jsem necetla, druhy jsem mela precteny za 4 hodiny cisteho casu. Prvni dil mi nijak zvlast nechybel, ikdyz v druhem dile bylo dost odkazu na nej. Jsem zvedava, na pokracovani. Urcite prijde. sestnactileta hrdinka ma spousty casu :) na soustu dilu.

Temná.Maky
23.05.2015

Druhý díl Archivu se mi tak nelíbil jako ten první.Zdál se mi nudnější, teda hlavně začátek ,ale pak to pomalu začínalo být zajímavé. Hlavně ty noční můry byly dobré.

Attia
11.05.2015

Velká pochvala za zlepšení. První díl byl skvělý, druhý však ještě o kousek lepší. Tak to má být :)
Když jsem knihu četla, vážně jsem se bála. Prolínání snů a reality, nočních můr za bílého dne... Neuvěřitelně čtivé, napínavé, rozuzlení překvapivé.
Těším se na poslední díl.

vikimi
11.05.2015

Do druhého dílu jsem se hned začetla. S prvním jsem na začátku a i uprostřed měla hodně problémů, ale Dveře do prázdnoty se četly vyloženě samy.
Příběh lehce plynul a už nebyl tak jednotvárný a nudný - jak mi přišel Archiv. Jo, bylo to pěkné počtení. Akorát mi bylo Bethany a Jasona líto....takhle to dopadá, když se ocitne v blbou chvíli na blbém místě.
Moc pěkné, určitě doporučuji! :)

Elmont
06.05.2015

Po Archivu mi Dveře do prázdnoty přišly o něco nudnější, začátek pomalejší, pak děj však začínal nabírat na obrátkách a já se nemohla odtrhnou.

SalomeH
22.04.2015

Když pomine první okouzlení světem, tak se člověk dostane k tomu, že to zase nedává až tak moc smysl. Pokud máme organizaci, která funguje a obsahuje lovce nebezpečných individuí, tak je asi nesmysl snažit se problém vyřešit vlasními mizernými silami a ještě navíc předpokládat, že je každý takový pitomec, aby do toho šel sólo. Ale tohle je chronická nemoc mnoha YA knížek...