Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.3183

Monstra z Verity (1.)

This savage song (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Alee

Nevím úplně, co bych vytýkala, protože jak už jsem řekla na začátku, příběh mě bavil a naprosto splnil svůj účel. Od této autorky mi ale přece jen více sedla právě její druhá série (Temnější tvář magie). Zřejmě je to tím, že Divoká píseň je prostě zaměřená na trochu mladší čtenáře a příběh je dost přímočarý. Nevadilo by mi pár stránek navíc. Na druhou stranu je zase pravda, že v této podobě je naprosto dostačující a zbytečné natahování by možná nemuselo dopadnout dobře. Autorka tu hodně hraje na emoce, ale není to žádná romantická slaďárna, v podstatě to není romantika vůbec ( i když to se možná v dalších dílech změní) a velké plus má tato kniha za absenci jakýchkoliv milostných úhelníků. Jsem spokojená.

BetyN.

Divoká píseň je čtivá, krutá, chytlavá a opravdu divoká. Autorčin styl psaní umožňuje se do knihy naplno ponořit od prvních stránek. V příběhu nechybí mnoho zvratů a mnohokrát mě překvapil. Přináší do YA žánru něco nového, což oceňuji. Autorka má výborné nápady. Fantasy stránku knihy do detailů propracovala.

Charaktery postav nepůsobí ploše a nejsou černé či bílé. Kate je drsňačka a průšvihářka, která bojuje s potřebou stále něco dokazovat svému otci. August sám je jedna velká záhada. On naopak zápasí s tím, že je příšera. Jedna z mnoha příšer ve městě Verity, co se zrodila z násilí. Není však malchaj ani korsaj, ale sunaj a ti jsou známi pouze tři. Oba hlavní hrdiny si nelze nezamilovat. Některé vedlejší postavy by však stály za to lépe vykreslit.

Pokud Vás nudí milostné trojúhelníky a hloupoučké hlavní hrdinky, zkuste Divokou píseň. Ta přináší směs krutosti, lásky a poznávání vlastního já. Romantiky se nemusí bát ti, co ji nemají rádi, protože se objevuje pouze v náznacích a v pozadí. Naopak strašpytlové (jako třeba já) mít strach také nemusím. Jistě to zvládnou bez problémů. Je to dokonalý mix. Doporučila bych čtenářům i čtenářkám starším dvanácti let. 4,5☆

Knihomlok2015

Hurá, konečně žádný milostný trojúhelník. To opravdu oceňuju. :-)

Ailee

Divoká píseň se četla prakticky sama, třebaže začátek byl pozvolný a ani na čtenáře nečekala žádná velká akce a napětí. Ale jak ubíhala stránka po stránce, děj postupně gradoval stále výš a výš a nepolevil až do samotného konce, který mě skutečně překvapil, ač by neměl, když si zpětně uvědomím, jaký dojem jsem z některých postav už od začátku měla.
Svět v němž se příšery rodí z hříchů... originální a skvělý nápad, který se autorce podařilo skvěle propracovat. To, jak si umí hrát s jazykem, je něco neuvěřitelného. Vtáhne vás do děje, i kdybyste nechtěli.

Miyunka

Strašně příjemné překvapení. Našla jsem ji u nás v knihkupectví zahrabanou mezi fantasy a obálka s anotací mě ihned zaujaly. Po přečtení jsem ani nelitovala. Neokoukané téma, i když se jedná o příšery. S čím jsem měla problém, bylo občas rozhodování postav, ale je třeba přihlédnou také s ohledem na jejich věk. Celou jsem ji přečetla během čekání na letišti, nenáročná četba, která zaujme.

Jsem ráda, že autorka nachystala i pokračování =)

Dani3

Verity je město, které se přes den moc neliší od jiných, ale v noci se stává životu nebezpečným. Je to město plné věčně hladových příšer a „setkání“ s nimi člověk ve zdraví většinou nepřežije.

Autorka velmi zajímavě zpracovala myšlenku, jak by mohlo doopravdy vypadat, kdyby se ze zla a násilí páchaném lidmi na druhých rodilo další zlo a násilí. V našem případě se ve Verity rodí monstra, která jsou tím víc nebezpečná, čím více násilí bylo spácháno.

Obě hlavní postavy, August i Kate, mi byly sympatické. Musím říct, že Augusta jsem si oblíbila téměř okamžitě, naopak s Kate mi to trvalo poměrně dlouho, než mě přesvědčila. Další postavy nedostaly moc prostoru, byly tam jen tak jemně načrtnuté, ale třeba dostanou větší prostor v dalším díle ... zvlášť by mě zajímal další osud Ilsy.

Stringless

Kniha pro mě byla spíše oddechovkou, nic, co by mě drželo do dvou do rána vzhůru. Má ale zajímavý příběh, svět i postavy, jen mi v ní chybělo trochu akce a něčeho, čím bych si ji pevně vtiskla do paměti.
Do druhého dílu se každopádně pustím!

anid

Nápad knihy byl opravdu zajímavý a celkem dost originální. I když v jiných fantasy knihách bylo taky naznačeno, že démoni (zde sunajové atd) že pocházejí z nasilí/ je jich víc když je více násilí, zde to bylo podáno na jiný levl. Moc se mi líbí sytém vznikání příšerek....
Co se týče hlavních postav, obě prošli vývojem přiměřeným příběhu. Můj favorit rozhodně teda August. Co se týče postav vedlejších, ty na rozvoj neměli prostor vůbec žádný. Možná je to malým rozsahem knihy.
Kromě teda problému nedostatku prostoru pro vedlejší postavy, bych knize vytkla pouze předvídatelný záporák. A na popisu akcí by se teda mohlo zapracovat

Danyskaify

Z velice dobře propracovaného příběhu jsem naprosto unešená. Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

seabook04

Nečetla jsem jediný negativní názor. Čtenáři se předháněli s radostnými ohlasy a já se očekáváním třepala jak ratlík.
No, a ono to jaksi nevyšlo.

Neříkám, že je příběh špatně napsán.
Z objektivního pohledu vidím úžasný příběh o dvou dospívajících "dětech", kteří si jsou díky své krvi nepřáteli. Vidím skvělý nápad monster a alegorii.
Ze subjektivního vidím úplně to stejné, akorát v nudném a plochém provedení.
Neexistuje vlastně nic konkrétního, co bych knize vytkla. Jednoduše jsem si nesedla s autorkou.

Kačkaknihomol

Hned na začátek bych chtěla říct, že je kniha hrozně zvláštní. Šla jsem do toho s tím, že to bude průměrná fantasy, možná dokonce nadprůměrná, ale ne. Na začátku je tu určitá podobnost, ale po té přepadovce je to fakt čirá originalita. Otázkou ale zůstává, není-li tahle kniha až moc přetočená a jestli je ta originalita v určité mezi.
Musím říct, že akce Schwabové moc nejdou. Spíše mě bavily ty vypiplané popisy, a slova, s kterými si umí bravurně hrát. Takže styl je rozhodně tak tajemný a lehce podivný, jak zadní obal slibuje.
No, to by bylo asi tak všechno v čem má anotace pravdu. Protože to žádná romanťárna není. Možná že si tu August a Kate vytvoří jakýs takýs pouto, ale že by se po pár větách začali olizovat, to fakt ne. Takže čtenáři červené knihovny si tu na své nepřijdou.
Postavy jsou... fajn, docela plastický a uvěřitelný. Jen je jich hrozně málo. Když to tak shrnu jsou to vlastně jen a jen ty "důležitý charaktery. Jo, a pak nějakej kamarád, kterej řekne tři repliky. Ale zdaleka největším zákuskem v oblasti postav je jejich vývoj, protože dává nějakou logiku. Z Kate se sice nestává ufňukaná holčička, ale pořádně to s ní otřese, a co je ještě víc na palici, je fakt, že jí nevidíte do hlavy, což je sakra škoda, protože ten vývoj chci vidět přímo v tý palici! August za mě byl trochu nedoceněný, nevím, přišlo mi, že je trochu odstrčený, ale image tajemnýho tedy zahrál na výbornou.
Verity a příšery? Jsem celkem zklamaná, všude jsem slyšela že má Victoria fantazie plný hrnec, a ona se víc věnovala popisu počasí než světa. Jako jo, ty příšery jsou hezký, ale já si třeba pořád nepamatuju rozdíl mezi korsajem a malchajem. Prostě trochu nedomyšlený, ale za to zajímavý.
Celkově bych knihu zhodnotila jako trochu netradiční, poměrně temnou fantasy s osobitým stylem. A bohužel taky na mě překombinovaným koncem, já to prostě autorce nevěřila, přišlo mi to hrozně krkolomný. Jinak to ujde.

Viviana-Mori

Když jsem začala číst, bylo jasné, že se to bude číst bez problémů. Takový průměr, říkala jsem si. Z příběhu vyvstávaly mnohé otázky a ja se pídila po odpovědích. Hlavní hrdinové jsou překvapivě docela sympatičtí, díky Bohu, že se autorka vyhnula přeslazeným milostným pletkám. Druhá část knihy byla i překvapivě napínavá. Určitě nelituji čtení, jen se bojím, abych nezapomněla dějovou linku, než vyjde druhý díl, protože i když je to hezké čtení, zase tak úplně originální mi nepřijde.

dqenisa

No pani tak to se četli jedním dechem. Napínavé, milé a smutné. A fakt moc dobré.

Sixtinka144

Divoká píseň, kniha která ležela v mé knihovně oddaně přes půl roku, a čekala na přečtení. Na začátek musím vychválit vzhled obálky, protože je nádherná! Knihu jsem přečetla za jediný den a to znamená jen jedno- nedala mi ani chvilku spát. Stránky jsem hltala a hned jsem si Augusta zamilovala.
Celá kniha mě ohromě bavila a musím smeknout před autorkou! Protože vymyslet a popsat všechno takhle do detailu musí vážně zabrat. Jsem opravdu ráda, že byla kniha dotažená do konce ( Trochu jsem se obávala, spoustu autorů mají na začátku díla veliké ambice, ale pak to jde pomalu z kopce). Kniha se mi celkově moc líbila a tak se nebojím říct ,že ji začnu řadit mezi mé nejoblíbenější skvosty. Samozřejmě si vysloužila pět hvězd.

sgjoli

Tahle kniha byl naprostá pecka! Autorka vytvořila nový, zajímavý svět, který je skvěle propracovaný, a veškeré informace, které potřebujete vědět, se dozvídáte postupně. Hned od počátku je čtenář vhozen do komplikovaného světa, který je krutý, nebezpečný a plný nástrah. Kniha je napsaná velmi sugestivně, svižně a napínavě. Za co jsem u této knihy vděčná, je fakt, že si autorka odpustila milostnou linku mezi hlavními hrdiny, přestože anotace přirovnává knihu k Romeovi a Julii. Knihu jsem si rozhodně užila, bavila mne a já doufám, že u nás brzy vyjde druhý díl.

karolina3272

Jako námět byla Divoká píseň hodně povedenou knížkou. Co na originalitě, tak i na charakteristice postav. Ale trochu mi přišlo, že to bylo takový zahřívací kolo, kde nás uváděla do celýho toho novýho světa příšer a lidí a chyběla tam ta pořádná wow zápletka. I když na konci už se něco rýsovalo..Takže doufám, že nám Victoria v dalším díle ukáže co doopravdy umí a že to bude Něco.

Suou

Perfektné... ja ne chápem ako môže niekto ešte v Young Adult nájsť niečo čo ľudí prekvapí... wauuu
Skvelá zápletka, dej, postavy, svet a nakoniec to zabila tá básnička :3
+ autorka píše duológiu ... konečne nie 3 knihy :D
Neviem sa dočkať na pokračovanie...

Felicity01
31.12.2017

Od Divoké písně jsem moc neočekávala a dlouho jsem váhala, zda si mám knihu zakoupit. Nakonec mě přesvědčily skvělé odezvy od ostatních čtenářů, a tak jsem se nakonec odhodlala. Kniha pro mě byla milým překvapením. Velmi dobře se četla.

HankaHail
28.12.2017

Od Victorie Schwab jsem četla zatím jen dvě knížky, ale už nyní si začínám všímat určitého vzorce v jejím psaní. Jedny z nich jsou pomalé tempo vyprávění, pomalý začátek a postavy které nemusí sednou každému. Zatím co TTM mě zklamala, tato kniha byla velice milé překvapení. Tady mi pomalé tempo vyprávění nevadilo, snad i díky sympatickým postavám, které mi sedly hned od začátku. Těšila jsem se na jejich příběhy, již od začátku bylo jasné, že budou stát za to. A nemýlila jsem se. Děj mě velice bavil, stejně jako vývoj postav a celý svět monster.

Klavír
23.12.2017

Kniha se mi líbila , ale byla dost temná. Po dočtení epilogu jsem ležela a 10 minut koukala na strop. Hlavní postavy my byly dost sympatické. Pokud bude mít knížka pokračování tak si ho určitě přečtu!!

simona8126
21.11.2017

Tak nějak nevím, co si o této zajímavé knize myslet. Líbila se mi, dokonce hodně. Byla čtivá, napínavá, měla určité originální nápady. Na druhou stranu pro mě ale byla temná až příliš. Na začátku jsem se docela dost ztrácela v popisech prostředí a města. Neuměla jsem si představit, kde co je. Příběh mi také připomínal mou oblíbenou Trilogii Chaos a v některých momentech i jiné knížky. Na další díl jsem každopádně zvědavá a těším se…

Tánička11
21.11.2017

Reteling na Romeo a Julii by, by mohl být zajímavý kdyby mi to vlastně tu Romeo a Julii připomínalo, ale vše autorka zvládla skorigovat když si do knihy připsala svoje oblíbené příšery. Od knížky jsem valstně nic nečekala i když jsem věděla že hodně lidí má na ni pozitivní a možná že víc jak pozitivní názor. Ale proč ne? Knížka byla dost akční, místy i romantická a co nejdůležitější je na knize a tato kniha to měla je přízeň a zaujetí čtenáře. Sice bych ji nemohla umístit mezi svoje TOP (ovky) jelikož tam nebylo něco takovýho za co by se tam tahle kniha umístila, ale 3 hvězdy ji neuškodí.

karca5233
04.10.2017

Zajímavá hlavní myšlenka která se mě osobně moc líbila... Celá kniha se mi četla dobře.

zuzana4291
01.10.2017

U této knihy jsem čekala přeci jen trochu více napětí a nějaké akce. Ale začátek zbytečně moc zdlouhavý a popisný, co se týká zjištění prostředí a vztahů. A když už se konečně něco dělo, tak to bylo protkáno až moc přemýšlením a pocity jednotlivých osob. Samozřejmě byla místa, kdy má děj spád. Tuto knihu zachraňují tyto místa a to, že se velmi dobře čte.

Dakarianna
16.09.2017

Ani nevím proč, ale do knihy se mi moc nechtělo. Ale jsem překvapená. Knížka je čtivá, prostředí je strašně zajímavé, postavy mě bavily... Nemám co vytknout.

DariDerek
10.09.2017

Dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit nebo ne, protože stále mě odrazovalo přirovnání Romeo a Julie - já tohle tááák nerada - zakázaná láska a boj proti tomu... ach... ne! :-) Ovšem, Divoká píseň mě překvapila! Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divoka-pisen-victoria-schwab.html

Samira
05.08.2017

Velmi originální a dobře napsaný kousek, který umně pracuje s více žánry a nemá jen jednu jedinou vrstvu.
Tato neznámá pravděpodobně budoucnost je pořádně temná a nic a nikdo není takové, jak se zdá na první pohled. Ač dle anotace má jít o převyprávění Romea a Julie, jedinou inspirací je ústřední dvojice pocházející z nepřátelských stran.
Velmi mne oslovil způsob vyprávění, autorka se jako mnozí jiní nezdržuje popisem světa hned v úvodu, ale postupně nám ho nenápadně odhaluje spolu s dějem a vlastně i charaktery hlavní dvojice, neboť se ve vyprávění příběhu střídají.
Lásky se možná také dočkáme, ale skoro bych řekla až někdy příště, neboť tato velmi sympatická dvojice je dosti svérázná a na romantiku při boji o život nezbývá čas.
V tomhle městě bych nechtěla žít ani za nic, ale už se nemohu dočkat, až ho díky hrdinům zase navštívím, protože Monstra z Verity zdaleka neřekla poslední slovo.
Doporučuji!

Sarfias
31.07.2017

Takže...WOW. A možná budu trochu spoilovat.
Upřímně řečeno.. asi prvních 50 stránek jsem přemýšlela, jestli knihu vůbec dočtu. I když Victoriinu tvorbu mám ráda, nějak se mi nedařilo začíst a přišlo mi to takové nijaké a nezajímavé a těžko stravitelné.
Pak se to ale zlomilo a já jsem si z toho sedla na pr...zadek!
Hlavní hrdinové byli velmi dobře popsaní, zápletka nebyla ani trochu tuctová a tajemná atmosféra, provázející, ale nebrzdící celý děj, byla skutečně příjemná. Kniha je sama o sobě tedy docela napínavá. Tak moc, že jsem ji musela dočíst a nejít kvůli tomu spát :-D
Velmi, velmi oceňuji zajímavost a propracovanost Ilsy, která si žije ve svém vnitřním světě a čtenář hltá její myšlenkové pochody.
A závěr? Kdopak bude ta temná potvora, která vyskočila na konci knihy?
Já už chci další díl!

Dáduše
21.07.2017

Vůbec jsem se nedokázala začíst. Kolem strany 100, jsem si prohrávala s myšlenkou, že to vzdám. Autorka má, ale i tak skvělé nápady a velkou fantazii. Příšerky se mi líbily:) Hlavní hrdina se mi líbil, Kate mi byla maličko nesympatická. Líbilo se mi, že se děti spojily navzdory nenávisti svých rodičů. Nepřipomíná Vám to jeden starý příběh o lásce.

DanielŠ.
11.07.2017

Kniha Divoká píseň mě velice zaujala, protože slibuje mnohem více než knihy stejného žánru. Hlavní postavy - August a Kate - mi doslova přirostly k srdci svými odlišnými charaktery, smyslem pro humor a hlavně vzájemnou nápomocí. Jediné, co můžu vytknout je trochu pomalý rozjezd, ale to je brzy vynahrazeno úžasnou a tajemnou atmosférou, kterou je doprovázena celá kniha.