Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.3162
Série:

Monstra z Verity (1.)

Originální název:

This savage song (2016)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Přidat komentář
seabook04
08. března

Nečetla jsem jediný negativní názor. Čtenáři se předháněli s radostnými ohlasy a já se očekáváním třepala jak ratlík.
No, a ono to jaksi nevyšlo.

Neříkám, že je příběh špatně napsán.
Z objektivního pohledu vidím úžasný příběh o dvou dospívajících "dětech", kteří si jsou díky své krvi nepřáteli. Vidím skvělý nápad monster a alegorii.
Ze subjektivního vidím úplně to stejné, akorát v nudném a plochém provedení.
Neexistuje vlastně nic konkrétního, co bych knize vytkla. Jednoduše jsem si nesedla s autorkou.
Více v recenzi zde https://seabooklook.blogspot.cz/2018/03/knihodojmy-divoka-pisen.html

Kačkaknihomol
04. března

Hned na začátek bych chtěla říct, že je kniha hrozně zvláštní. Šla jsem do toho s tím, že to bude průměrná fantasy, možná dokonce nadprůměrná, ale ne. Na začátku je tu určitá podobnost, ale po té přepadovce je to fakt čirá originalita. Otázkou ale zůstává, není-li tahle kniha až moc přetočená a jestli je ta originalita v určité mezi.
Musím říct, že akce Schwabové moc nejdou. Spíše mě bavily ty vypiplané popisy, a slova, s kterými si umí bravurně hrát. Takže styl je rozhodně tak tajemný a lehce podivný, jak zadní obal slibuje.
No, to by bylo asi tak všechno v čem má anotace pravdu. Protože to žádná romanťárna není. Možná že si tu August a Kate vytvoří jakýs takýs pouto, ale že by se po pár větách začali olizovat, to fakt ne. Takže čtenáři červené knihovny si tu na své nepřijdou.
Postavy jsou... fajn, docela plastický a uvěřitelný. Jen je jich hrozně málo. Když to tak shrnu jsou to vlastně jen a jen ty "důležitý charaktery. Jo, a pak nějakej kamarád, kterej řekne tři repliky. Ale zdaleka největším zákuskem v oblasti postav je jejich vývoj, protože dává nějakou logiku. Z Kate se sice nestává ufňukaná holčička, ale pořádně to s ní otřese, a co je ještě víc na palici, je fakt, že jí nevidíte do hlavy, což je sakra škoda, protože ten vývoj chci vidět přímo v tý palici! August za mě byl trochu nedoceněný, nevím, přišlo mi, že je trochu odstrčený, ale image tajemnýho tedy zahrál na výbornou.
Verity a příšery? Jsem celkem zklamaná, všude jsem slyšela že má Victoria fantazie plný hrnec, a ona se víc věnovala popisu počasí než světa. Jako jo, ty příšery jsou hezký, ale já si třeba pořád nepamatuju rozdíl mezi korsajem a malchajem. Prostě trochu nedomyšlený, ale za to zajímavý.
Celkově bych knihu zhodnotila jako trochu netradiční, poměrně temnou fantasy s osobitým stylem. A bohužel taky na mě překombinovaným koncem, já to prostě autorce nevěřila, přišlo mi to hrozně krkolomný. Jinak to ujde.

Viviana-Mori
02. března

Když jsem začala číst, bylo jasné, že se to bude číst bez problémů. Takový průměr, říkala jsem si. Z příběhu vyvstávaly mnohé otázky a ja se pídila po odpovědích. Hlavní hrdinové jsou překvapivě docela sympatičtí, díky Bohu, že se autorka vyhnula přeslazeným milostným pletkám. Druhá část knihy byla i překvapivě napínavá. Určitě nelituji čtení, jen se bojím, abych nezapomněla dějovou linku, než vyjde druhý díl, protože i když je to hezké čtení, zase tak úplně originální mi nepřijde.

dqenisa
18. února

No pani tak to se četli jedním dechem. Napínavé, milé a smutné. A fakt moc dobré.

Sixtinka144
27. ledna

Divoká píseň, kniha která ležela v mé knihovně oddaně přes půl roku, a čekala na přečtení. Na začátek musím vychválit vzhled obálky, protože je nádherná! Knihu jsem přečetla za jediný den a to znamená jen jedno- nedala mi ani chvilku spát. Stránky jsem hltala a hned jsem si Augusta zamilovala.
Celá kniha mě ohromě bavila a musím smeknout před autorkou! Protože vymyslet a popsat všechno takhle do detailu musí vážně zabrat. Jsem opravdu ráda, že byla kniha dotažená do konce ( Trochu jsem se obávala, spoustu autorů mají na začátku díla veliké ambice, ale pak to jde pomalu z kopce). Kniha se mi celkově moc líbila a tak se nebojím říct ,že ji začnu řadit mezi mé nejoblíbenější skvosty. Samozřejmě si vysloužila pět hvězd.

sgjoli
14. ledna

Tahle kniha byl naprostá pecka! Autorka vytvořila nový, zajímavý svět, který je skvěle propracovaný, a veškeré informace, které potřebujete vědět, se dozvídáte postupně. Hned od počátku je čtenář vhozen do komplikovaného světa, který je krutý, nebezpečný a plný nástrah. Kniha je napsaná velmi sugestivně, svižně a napínavě. Za co jsem u této knihy vděčná, je fakt, že si autorka odpustila milostnou linku mezi hlavními hrdiny, přestože anotace přirovnává knihu k Romeovi a Julii. Knihu jsem si rozhodně užila, bavila mne a já doufám, že u nás brzy vyjde druhý díl.

karolina3272
11. ledna

Jako námět byla Divoká píseň hodně povedenou knížkou. Co na originalitě, tak i na charakteristice postav. Ale trochu mi přišlo, že to bylo takový zahřívací kolo, kde nás uváděla do celýho toho novýho světa příšer a lidí a chyběla tam ta pořádná wow zápletka. I když na konci už se něco rýsovalo..Takže doufám, že nám Victoria v dalším díle ukáže co doopravdy umí a že to bude Něco.

Suou
10. ledna

Perfektné... ja ne chápem ako môže niekto ešte v Young Adult nájsť niečo čo ľudí prekvapí... wauuu
Skvelá zápletka, dej, postavy, svet a nakoniec to zabila tá básnička :3
+ autorka píše duológiu ... konečne nie 3 knihy :D
Neviem sa dočkať na pokračovanie...

Felicity01
31.12.2017

Od Divoké písně jsem moc neočekávala a dlouho jsem váhala, zda si mám knihu zakoupit. Nakonec mě přesvědčily skvělé odezvy od ostatních čtenářů, a tak jsem se nakonec odhodlala. Kniha pro mě byla milým překvapením. Velmi dobře se četla.

HankaHail
28.12.2017

Od Victorie Schwab jsem četla zatím jen dvě knížky, ale už nyní si začínám všímat určitého vzorce v jejím psaní. Jedny z nich jsou pomalé tempo vyprávění, pomalý začátek a postavy které nemusí sednou každému. Zatím co TTM mě zklamala, tato kniha byla velice milé překvapení. Tady mi pomalé tempo vyprávění nevadilo, snad i díky sympatickým postavám, které mi sedly hned od začátku. Těšila jsem se na jejich příběhy, již od začátku bylo jasné, že budou stát za to. A nemýlila jsem se. Děj mě velice bavil, stejně jako vývoj postav a celý svět monster.

Klavír
23.12.2017

Kniha se mi líbila , ale byla dost temná. Po dočtení epilogu jsem ležela a 10 minut koukala na strop. Hlavní postavy my byly dost sympatické. Pokud bude mít knížka pokračování tak si ho určitě přečtu!!

simona8126
21.11.2017

Tak nějak nevím, co si o této zajímavé knize myslet. Líbila se mi, dokonce hodně. Byla čtivá, napínavá, měla určité originální nápady. Na druhou stranu pro mě ale byla temná až příliš. Na začátku jsem se docela dost ztrácela v popisech prostředí a města. Neuměla jsem si představit, kde co je. Příběh mi také připomínal mou oblíbenou Trilogii Chaos a v některých momentech i jiné knížky. Na další díl jsem každopádně zvědavá a těším se…

Tánička11
21.11.2017

Reteling na Romeo a Julii by, by mohl být zajímavý kdyby mi to vlastně tu Romeo a Julii připomínalo, ale vše autorka zvládla skorigovat když si do knihy připsala svoje oblíbené příšery. Od knížky jsem valstně nic nečekala i když jsem věděla že hodně lidí má na ni pozitivní a možná že víc jak pozitivní názor. Ale proč ne? Knížka byla dost akční, místy i romantická a co nejdůležitější je na knize a tato kniha to měla je přízeň a zaujetí čtenáře. Sice bych ji nemohla umístit mezi svoje TOP (ovky) jelikož tam nebylo něco takovýho za co by se tam tahle kniha umístila, ale 3 hvězdy ji neuškodí.

karca5233
04.10.2017

Zajímavá hlavní myšlenka která se mě osobně moc líbila... Celá kniha se mi četla dobře.

zuzana4291
01.10.2017

U této knihy jsem čekala přeci jen trochu více napětí a nějaké akce. Ale začátek zbytečně moc zdlouhavý a popisný, co se týká zjištění prostředí a vztahů. A když už se konečně něco dělo, tak to bylo protkáno až moc přemýšlením a pocity jednotlivých osob. Samozřejmě byla místa, kdy má děj spád. Tuto knihu zachraňují tyto místa a to, že se velmi dobře čte.

Dakarianna
16.09.2017

Ani nevím proč, ale do knihy se mi moc nechtělo. Ale jsem překvapená. Knížka je čtivá, prostředí je strašně zajímavé, postavy mě bavily... Nemám co vytknout.

DariDerek
10.09.2017

Dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit nebo ne, protože stále mě odrazovalo přirovnání Romeo a Julie - já tohle tááák nerada - zakázaná láska a boj proti tomu... ach... ne! :-) Ovšem, Divoká píseň mě překvapila! Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divoka-pisen-victoria-schwab.html

Samira
05.08.2017

Velmi originální a dobře napsaný kousek, který umně pracuje s více žánry a nemá jen jednu jedinou vrstvu.
Tato neznámá pravděpodobně budoucnost je pořádně temná a nic a nikdo není takové, jak se zdá na první pohled. Ač dle anotace má jít o převyprávění Romea a Julie, jedinou inspirací je ústřední dvojice pocházející z nepřátelských stran.
Velmi mne oslovil způsob vyprávění, autorka se jako mnozí jiní nezdržuje popisem světa hned v úvodu, ale postupně nám ho nenápadně odhaluje spolu s dějem a vlastně i charaktery hlavní dvojice, neboť se ve vyprávění příběhu střídají.
Lásky se možná také dočkáme, ale skoro bych řekla až někdy příště, neboť tato velmi sympatická dvojice je dosti svérázná a na romantiku při boji o život nezbývá čas.
V tomhle městě bych nechtěla žít ani za nic, ale už se nemohu dočkat, až ho díky hrdinům zase navštívím, protože Monstra z Verity zdaleka neřekla poslední slovo.
Doporučuji!

Sarfias
31.07.2017

Takže...WOW. A možná budu trochu spoilovat.
Upřímně řečeno.. asi prvních 50 stránek jsem přemýšlela, jestli knihu vůbec dočtu. I když Victoriinu tvorbu mám ráda, nějak se mi nedařilo začíst a přišlo mi to takové nijaké a nezajímavé a těžko stravitelné.
Pak se to ale zlomilo a já jsem si z toho sedla na pr...zadek!
Hlavní hrdinové byli velmi dobře popsaní, zápletka nebyla ani trochu tuctová a tajemná atmosféra, provázející, ale nebrzdící celý děj, byla skutečně příjemná. Kniha je sama o sobě tedy docela napínavá. Tak moc, že jsem ji musela dočíst a nejít kvůli tomu spát :-D
Velmi, velmi oceňuji zajímavost a propracovanost Ilsy, která si žije ve svém vnitřním světě a čtenář hltá její myšlenkové pochody.
A závěr? Kdopak bude ta temná potvora, která vyskočila na konci knihy?
Já už chci další díl!

Dáduše
21.07.2017

Vůbec jsem se nedokázala začíst. Kolem strany 100, jsem si prohrávala s myšlenkou, že to vzdám. Autorka má, ale i tak skvělé nápady a velkou fantazii. Příšerky se mi líbily:) Hlavní hrdina se mi líbil, Kate mi byla maličko nesympatická. Líbilo se mi, že se děti spojily navzdory nenávisti svých rodičů. Nepřipomíná Vám to jeden starý příběh o lásce.

DanielŠ.
11.07.2017

Kniha Divoká píseň mě velice zaujala, protože slibuje mnohem více než knihy stejného žánru. Hlavní postavy - August a Kate - mi doslova přirostly k srdci svými odlišnými charaktery, smyslem pro humor a hlavně vzájemnou nápomocí. Jediné, co můžu vytknout je trochu pomalý rozjezd, ale to je brzy vynahrazeno úžasnou a tajemnou atmosférou, kterou je doprovázena celá kniha.

Alethea_k
05.07.2017

Na první pohled tuctová YA. Jakmile se ale začtete, zjistíte, že je v knize něco víc. Nebo se v ní to něco dá vidět. Mnohdy se sami sebe ptáme, zda člověk, který páchá násilí na ostatních, je ještě člověkem. Victoria pracuje se stejným tématem, ovšem v podobě příšer a hřešících lidí. Svým surovým vyprávěním zde dává v potaz myšlenku, že mnohdy právě člověk je ta největší zrůda na světě. A v tomto případě příšery mohou být pouhé loutky a být citlivější i empatičtější. V. Schwab nepotřebuje zbytečně popisovat jak kdo vypadá, nebo jaký svetr má kdo na sobě. Děj popisuje jasně, stručně, přímočaře a přitom neuvěřitelně napínavě. Pohrává si s otázkami typu: Jsme skutečně ještě lidé, když provedeme něco špatného / násilnického? Nebo: Existuje na světě stále dostatek dobra ? Myslím, že každý v přběhu vidí něco jiného. Ale nepopírá to fakt, že V. Schwab psát prostě UMÍ!
Díky celému příběhu musí být člověk znechucen všemi špatnostmi i popisem hrubého násilí, které je pácháno - jak na nevinných, tak vinných. Nicméně čtenář si pak knihu vryje hluboko do paměti a nezůstane pouze jedním z tisíců příběhů pro teenagery s otevřeným koncem...

LilianaFalcon
27.06.2017

Autorka opět předvedla, jak neotřelým způsobem umí čtenáře vtáhnout do děje a představit mu novou verzi světa.
Oba hrdinové byli zajímaví a stále se tam něco dělo. Speciální pochvala pak za to, jak rychle se vše řešilo a odhalovalo... A díky tomu nebyl čas na nějakou puberťáckou zášť.

Channach
18.06.2017

Všichni milují Divokou píseň. Já jsem asi četla jinou knihu nebo co... Více v mé recenzi v záložkách.

veronika0382
09.06.2017

Moc mě bavila a těším se na druhý díl :)

kklepkaa
05.06.2017

Celou knihou se nesly nádherné tóny a bylo to tak protichůdné k tomu jaký svět Victoria vymyslela... bylo to děsivé, zajímavé a nespoutané. August byl dokonalý, Kate za ním pokulhává, ale třeba se to v dalším díle vyrovná. Přes to všechno mi tam něco trochu chybělo.
U knížek této autorky nemá člověk pocit, že už to někde četl. Její světy jsou neotřelé, plus má velký dar přikovat čtenáře ke stránkám. Co se musí autorce nechat, že ze svých příběhů nedělá tuctové love story. Ona vůbec s projevy tohoto druhu šetří a zaměřuje se na děj a to je jedině dobře.

Arya26
02.06.2017

On je příšera, zrůda, která díky hudbě krade lidem duše. Ona je jen dívka, která se chce stát příšerou, aby se zavděčila svému otci. Tyto dvě hlavní postavy jsou jako světlo a stín, zdají se být protikladné, avšak když se setkávají, mají až příliš mnoho společného. August je sice příšera, je ale spíš jako člověk a ctí určité morální zásady. Chce být ze všeho nejvíc člověk a nenávidí se za to, kým je. Jeho bratr Leo je úplně jiný, postrach, který je hrdý na to kým je, nebojí se své moci. Augustova sestra Ilsa působí jemně a nevinně, žije ve svém vlastním světě, ale pod touto slupkou se skrývá nebezpečný, ale spravedlivý anděl smrti. Kate na první pohled působí naopak drsně a neohroženě, nechce být nikým viděna jako slabá a křehká dívka. Byla už na několika internátních školách a ze všech byla vyhozena. Chce se vrátit do města V. a dokázat svému otci, že není slabá jako její matka, ale je krutá a nelítostná jako on. Myslí si, že najde rodinu. Už při jejich prvním setkání je jasné, že August umí nahlídnout pod Katinu drsnou slupku a Kate chce zase odhalit Augustovo tajemství. Obě hlavní postavy jsem si hrozně zamilovala a příběh taky. Do knížky jsem se dokázala začíst už při první větě, tím mi to tolik připomíná mé milované Šepotání, které zbožňuji. Knížka vás srazí na kolena a už nepustí.. Moc ji všem doporučuji. Budete to milovat.

Alice_E
27.05.2017

Bohuzel musim rict, ze me tahle kniha proste nebavila. Cetla jsem ji roztahane asi mesic. K zaveru jsem se sice jakz takz dokopala, ale to bylo vsechno. Trosku slatanina vsechno pres vsechno. Ale nepochybuji, ze ctenare si najde. Neni nijak extra hrozna, jen me proste nesedla.

Aires
19.05.2017

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše.

Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. :D

eva4036
08.05.2017

Úžasná knížka, která mě zaujala hned první větou. Líbí se mi, že v příběhu není žádný milostný trojúhelník, jak to často bývá. Stejně tak je knížka zajímavá svou originalitou, napětím a nepředvídatelností.
Moc jsem si oblíbila Augusta, který i přes to čím je se snaží být člověkem.