Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321896/big_divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.2404

Monstra z Verity 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

This savage song, 2016

Kniha Divoká píseň

bupilla

Toto bolo výborné. Originálne, zaujímavé a skvelo napísané :)
Samotná nosná myšlienka, že zlo plodí zlo, bola pre mňa veľmi atraktívna.
Svet vybudovaný autorkou dáva zmysel a je plný prekvapení a napätia.
Postavy uveriteľné a plastické, naozaj som bola s nimi v ich svete a veľa som nad nimi premýšľala.
Toto dielo od tejto autorky sa mi zatiaľ páčilo úplne najviac.
Utkvelo vo mne a hlboko sa ma dotklo.

Shaxx

3,5*
Líbí se mi, jak si Schwab hraje s předpokládaným konceptem zla a totálně to přehází tak, že klišé toho, že příšery jsou vždy zlé a krvelačné, tady padá. Celkově postava zmítaná svým osudem, kterému se snaží vzepřít, mě vždy baví (tedy pokud je dobře napsaná).
K tomu originálnímu světu mě napadá docela dost otázek, tak uvidím, jestli druhý díl na ně odpoví.
Každopádně četlo se to dobře a svižně, za jeden den přečteno :)

Libris_Na_Ex

Na pět hvězdiček bych potřebovala, aby se autorka v příběhu (a hlavně postavách) ještě více rýpala. Přišlo mi, že nešla tak moc do hloubky, jak by mohla.
Jinak ale pecka!
- Nápad a atmosféra: Vzít myšlenku z násilí se rodí násilí a přetavit jí do příběhu - boží!
-August: I ostatní postavy byly skvělé, ale August si mě prostě získal nejvíc.
- Dál styl psaní, zvraty... Všechno tady fungovalo na jedničku a já jenom doufám, že další díl mi více prohloubí postavy, abych to mohla milovat ještě víc.

Anastazie0810

Moje první knížka, co od autorky čtu. Většina lidí tvrdí, že Victoria Schwab umí psát. A můj verdikt? Rozhodně umí. Možná jsem od toho neměla velká očekávání, ale o to víc jsem překvapená. Je to strašně čtivé, originální, jiné. Postavy jsem si zamilovala po prvních dvou kapitolách. A opravdu mě to baví! :) Krásnou obálku ani nezmiňuju už.
Super a těším se na další díl (jo a je to jen dualogie!)

vlkove
13.11.2021

Sakra! Já tam moc chtěla aby tahle kniha byla skvělá. Bohužel, mně to nesedlo.
Neberte mě špatně, autorka píše dobře ale nesedl mi komplet příběh. Prostě se mi nelíbilo vystavení světa, příšery, škola, láska... Postavy nebyly moc sympatické a přišlo mi to takové celé hodně zjednodušené. Nejspíše je kniha určena mladším čtenářům.
Od autorky jsem četla sérii Archiv a ta se mi moc líbila. Určitě se pustím do zbylých knih autorky, především do těch určených pro starší čtenáře.
Vždy nemůže být posvícení.

M.C.SMITH
06.11.2021

Ze začátku knihy jsem si byla téměř jistá, že knihu nedočtu. Nebyla mým šálkem čaje.
V polovině příběhu už to bylo mnohem lepší, krásně se rozjel a já chtěla vědět, jak vše dopadne.
Líbil se mi August, jeho snaha o to nebýt příšera se mi zamlouvala.
Kniha se mi v podstatě líbila, i když mám stále jisté výtky k samotnému ději.
Byla to taková oddechovka, která se četla rychle.

Sansli
14.08.2021

Upřímně jsem na téhle knížce nenašla vůbec nic negativního. A i když nejsem zrovna cílová skupina, rozhodně jsem si tak připadala:) Od začátku až do konce mě to bavilo a po každé kapitole jsem se bez přemýšlení pouštěla do další. To už se mi dlouho nestalo.
Přitom příběh není zrovna nijak složitý a ještě o monstrech a nestvůrách, takže bych to nečekala. Na začátku jsem sice trochu tápala o čem to tak asi bude, ale od té chvíle co začal August chodit do školy, jsem v tom měla jasno. A nezklamalo mě to až do konce. Skvěle vyprávěné, napínavé, trošilinku možná předvídatelné, ale to není nic co by mi vadilo, takže jde se na druhý díl:)

speciale88
03.08.2021

Zajímavý námět. Zase úplně jiné stvůry než upíři a vlkodlaci. Za mě oddychove čtení.