Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.3140
Série:

Monstra z Verity (1.)

Originální název:

This savage song (2016)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Přidat komentář
simona8126
21. listopadu

Tak nějak nevím, co si o této zajímavé knize myslet. Líbila se mi, dokonce hodně. Byla čtivá, napínavá, měla určité originální nápady. Na druhou stranu pro mě ale byla temná až příliš. Na začátku jsem se docela dost ztrácela v popisech prostředí a města. Neuměla jsem si představit, kde co je. Příběh mi také připomínal mou oblíbenou Trilogii Chaos a v některých momentech i jiné knížky. Na další díl jsem každopádně zvědavá a těším se…

Tánička11
21. listopadu

Reteling na Romeo a Julii by, by mohl být zajímavý kdyby mi to vlastně tu Romeo a Julii připomínalo, ale vše autorka zvládla skorigovat když si do knihy připsala svoje oblíbené příšery. Od knížky jsem valstně nic nečekala i když jsem věděla že hodně lidí má na ni pozitivní a možná že víc jak pozitivní názor. Ale proč ne? Knížka byla dost akční, místy i romantická a co nejdůležitější je na knize a tato kniha to měla je přízeň a zaujetí čtenáře. Sice bych ji nemohla umístit mezi svoje TOP (ovky) jelikož tam nebylo něco takovýho za co by se tam tahle kniha umístila, ale 4 hvězdy ji neuškodí.

karca5233
04. října

Zajímavá hlavní myšlenka která se mě osobně moc líbila... Celá kniha se mi četla dobře.

zuzana4291
01. října

U této knihy jsem čekala přeci jen trochu více napětí a nějaké akce. Ale začátek zbytečně moc zdlouhavý a popisný, co se týká zjištění prostředí a vztahů. A když už se konečně něco dělo, tak to bylo protkáno až moc přemýšlením a pocity jednotlivých osob. Samozřejmě byla místa, kdy má děj spád. Tuto knihu zachraňují tyto místa a to, že se velmi dobře čte.

Dakarianna
16. září

Ani nevím proč, ale do knihy se mi moc nechtělo. Ale jsem překvapená. Knížka je čtivá, prostředí je strašně zajímavé, postavy mě bavily... Nemám co vytknout.

DariDerek
10. září

Dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit nebo ne, protože stále mě odrazovalo přirovnání Romeo a Julie - já tohle tááák nerada - zakázaná láska a boj proti tomu... ach... ne! :-) Ovšem, Divoká píseň mě překvapila! Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divoka-pisen-victoria-schwab.html

Samira
05. srpna

Velmi originální a dobře napsaný kousek, který umně pracuje s více žánry a nemá jen jednu jedinou vrstvu.
Tato neznámá pravděpodobně budoucnost je pořádně temná a nic a nikdo není takové, jak se zdá na první pohled. Ač dle anotace má jít o převyprávění Romea a Julie, jedinou inspirací je ústřední dvojice pocházející z nepřátelských stran.
Velmi mne oslovil způsob vyprávění, autorka se jako mnozí jiní nezdržuje popisem světa hned v úvodu, ale postupně nám ho nenápadně odhaluje spolu s dějem a vlastně i charaktery hlavní dvojice, neboť se ve vyprávění příběhu střídají.
Lásky se možná také dočkáme, ale skoro bych řekla až někdy příště, neboť tato velmi sympatická dvojice je dosti svérázná a na romantiku při boji o život nezbývá čas.
V tomhle městě bych nechtěla žít ani za nic, ale už se nemohu dočkat, až ho díky hrdinům zase navštívím, protože Monstra z Verity zdaleka neřekla poslední slovo.
Doporučuji!

Sarfias
31. července

Takže...WOW. A možná budu trochu spoilovat.
Upřímně řečeno.. asi prvních 50 stránek jsem přemýšlela, jestli knihu vůbec dočtu. I když Victoriinu tvorbu mám ráda, nějak se mi nedařilo začíst a přišlo mi to takové nijaké a nezajímavé a těžko stravitelné.
Pak se to ale zlomilo a já jsem si z toho sedla na pr...zadek!
Hlavní hrdinové byli velmi dobře popsaní, zápletka nebyla ani trochu tuctová a tajemná atmosféra, provázející, ale nebrzdící celý děj, byla skutečně příjemná. Kniha je sama o sobě tedy docela napínavá. Tak moc, že jsem ji musela dočíst a nejít kvůli tomu spát :-D
Velmi, velmi oceňuji zajímavost a propracovanost Ilsy, která si žije ve svém vnitřním světě a čtenář hltá její myšlenkové pochody.
A závěr? Kdopak bude ta temná potvora, která vyskočila na konci knihy?
Já už chci další díl!

Dáduše
21. července

Vůbec jsem se nedokázala začíst. Kolem strany 100, jsem si prohrávala s myšlenkou, že to vzdám. Autorka má, ale i tak skvělé nápady a velkou fantazii. Příšerky se mi líbily:) Hlavní hrdina se mi líbil, Kate mi byla maličko nesympatická. Líbilo se mi, že se děti spojily navzdory nenávisti svých rodičů. Nepřipomíná Vám to jeden starý příběh o lásce.

DanielŠ.
11. července

Kniha Divoká píseň mě velice zaujala, protože slibuje mnohem více než knihy stejného žánru. Hlavní postavy - August a Kate - mi doslova přirostly k srdci svými odlišnými charaktery, smyslem pro humor a hlavně vzájemnou nápomocí. Jediné, co můžu vytknout je trochu pomalý rozjezd, ale to je brzy vynahrazeno úžasnou a tajemnou atmosférou, kterou je doprovázena celá kniha.

Alethea_k
05. července

Na první pohled tuctová YA. Jakmile se ale začtete, zjistíte, že je v knize něco víc. Nebo se v ní to něco dá vidět. Mnohdy se sami sebe ptáme, zda člověk, který páchá násilí na ostatních, je ještě člověkem. Victoria pracuje se stejným tématem, ovšem v podobě příšer a hřešících lidí. Svým surovým vyprávěním zde dává v potaz myšlenku, že mnohdy právě člověk je ta největší zrůda na světě. A v tomto případě příšery mohou být pouhé loutky a být citlivější i empatičtější. V. Schwab nepotřebuje zbytečně popisovat jak kdo vypadá, nebo jaký svetr má kdo na sobě. Děj popisuje jasně, stručně, přímočaře a přitom neuvěřitelně napínavě. Pohrává si s otázkami typu: Jsme skutečně ještě lidé, když provedeme něco špatného / násilnického? Nebo: Existuje na světě stále dostatek dobra ? Myslím, že každý v přběhu vidí něco jiného. Ale nepopírá to fakt, že V. Schwab psát prostě UMÍ!
Díky celému příběhu musí být člověk znechucen všemi špatnostmi i popisem hrubého násilí, které je pácháno - jak na nevinných, tak vinných. Nicméně čtenář si pak knihu vryje hluboko do paměti a nezůstane pouze jedním z tisíců příběhů pro teenagery s otevřeným koncem...

LilianaFalcon
27. června

Autorka opět předvedla, jak neotřelým způsobem umí čtenáře vtáhnout do děje a představit mu novou verzi světa.
Oba hrdinové byli zajímaví a stále se tam něco dělo. Speciální pochvala pak za to, jak rychle se vše řešilo a odhalovalo... A díky tomu nebyl čas na nějakou puberťáckou zášť.

Channach
18. června

Všichni milují Divokou píseň. Já jsem asi četla jinou knihu nebo co... Více v mé recenzi v záložkách.

veronika0382
09. června

Moc mě bavila a těším se na druhý díl :)

kklepkaa
05. června

Celou knihou se nesly nádherné tóny a bylo to tak protichůdné k tomu jaký svět Victoria vymyslela... bylo to děsivé, zajímavé a nespoutané. August byl dokonalý, Kate za ním pokulhává, ale třeba se to v dalším díle vyrovná. Přes to všechno mi tam něco trochu chybělo.
U knížek této autorky nemá člověk pocit, že už to někde četl. Její světy jsou neotřelé, plus má velký dar přikovat čtenáře ke stránkám. Co se musí autorce nechat, že ze svých příběhů nedělá tuctové love story. Ona vůbec s projevy tohoto druhu šetří a zaměřuje se na děj a to je jedině dobře.

Arya26
02. června

On je příšera, zrůda, která díky hudbě krade lidem duše. Ona je jen dívka, která se chce stát příšerou, aby se zavděčila svému otci. Tyto dvě hlavní postavy jsou jako světlo a stín, zdají se být protikladné, avšak když se setkávají, mají až příliš mnoho společného. August je sice příšera, je ale spíš jako člověk a ctí určité morální zásady. Chce být ze všeho nejvíc člověk a nenávidí se za to, kým je. Jeho bratr Leo je úplně jiný, postrach, který je hrdý na to kým je, nebojí se své moci. Augustova sestra Ilsa působí jemně a nevinně, žije ve svém vlastním světě, ale pod touto slupkou se skrývá nebezpečný, ale spravedlivý anděl smrti. Kate na první pohled působí naopak drsně a neohroženě, nechce být nikým viděna jako slabá a křehká dívka. Byla už na několika internátních školách a ze všech byla vyhozena. Chce se vrátit do města V. a dokázat svému otci, že není slabá jako její matka, ale je krutá a nelítostná jako on. Myslí si, že najde rodinu. Už při jejich prvním setkání je jasné, že August umí nahlídnout pod Katinu drsnou slupku a Kate chce zase odhalit Augustovo tajemství. Obě hlavní postavy jsem si hrozně zamilovala a příběh taky. Do knížky jsem se dokázala začíst už při první větě, tím mi to tolik připomíná mé milované Šepotání, které zbožňuji. Knížka vás srazí na kolena a už nepustí.. Moc ji všem doporučuji. Budete to milovat.

Alice_E
27. května

Bohuzel musim rict, ze me tahle kniha proste nebavila. Cetla jsem ji roztahane asi mesic. K zaveru jsem se sice jakz takz dokopala, ale to bylo vsechno. Trosku slatanina vsechno pres vsechno. Ale nepochybuji, ze ctenare si najde. Neni nijak extra hrozna, jen me proste nesedla.

Aires
19. května

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše.

Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. :D

eva4036
08. května

Úžasná knížka, která mě zaujala hned první větou. Líbí se mi, že v příběhu není žádný milostný trojúhelník, jak to často bývá. Stejně tak je knížka zajímavá svou originalitou, napětím a nepředvídatelností.
Moc jsem si oblíbila Augusta, který i přes to čím je se snaží být člověkem.

Nejene
04. května

Pokud by se mě někdo zeptal, co si vybavím když si vzpomenu na tuhle knihu, asi by první bylo slovo město a potom v rychlém sledu příšery, hudba a temno.
Úžasná kniha, na kterou jen tak nezapomenu a budu napjatě očekávat pokračování.

warca
28. dubna

Celkem originální, napínavé, tajemné...
Řekla bych, že to vystihuje jen jedno slovo: unikátní!

natalie2171
17. dubna

Jsem tak moc ráda, že tahle knížka byla konečně něčím jiná, než všechny ostatní fantasy YA, které jsou jen o dívkách bez ničeho - a najednou jsou z nich ty nejsilnější osoby v širém světě.. Ale samozřejmě všechny nehážu do jednoho pytle - to vůbec ;)

Jen chci ocenit originalitu, kterou tahle knížka nesla. Hned jsem si zamilovala postavu Kate (přeci jen mám slabost pro neposedné holky) a Augusta - jakožto příšery. Se světem, ve kterém se děj odehrával, jsem se sžila a nepohrdla jsem ani padouchy, kteří nebyli na první pohled hned znát.

Nakonec bych chtěla také ocenit to, že se příběh obešel bez nějakého zamilovaného trojúhelníku přidávajícího klišé- autorka dokonce zašla ještě dál! Nedala ani nám moc nadějí na nějaké emoce mezi hlavními charaktery, kterými bylo souzeno být spolu! Ale. O to víc se těším na druhý díl. Třeba se něčeho dočkáme i tam. Ale jak říkám, o to byl příběh napínavější a překvapivější.

kaca3606
09. dubna

v půlce knihy jsem ještě pořát nevěděla" co to je" a "možný SPOILER"pak se to najednou rozjelo a pak utíkali a pak je chytli a otevřenej konec :D kniha se četla dobře i když jsem "nevěděla" co je to vlastně za příšery, četla jsem behem dvou dnů pár hodin ale nebaví mě tenhle druh fantazie. něco jako vampýrská akademie

Misa101
06. dubna

Úžasná young adult kniha - kdyby se mi dostala do rukou, když mi bylo ještě nějakých náct, byla bych z ní nadšená a stála fronty na další díl. Hlavní hrdinka Kate je správňácky vpurná, svá, možná i trochu švihlá a hlavní hrdina August je v duši úplně někým jiným než by jeden v jeho pozici čekal. Přidejte k tomu svět, kde se můžou vzbouřit a bojovat za pravdu, nové fantasy prvky a napětí a myslím, že kniha nezklame.

3 hvězdy jsem dala proto, že jsem bohužel čekala více. První část anotace je trošku zavádějící, ale jelikož mi fakt, že se vůbec nejednalo o Romea a Julii, spíše vyhovoval, tak mi to ani nevadilo. Jen jsem čekala jsem víc mrazivý příběh a trochu více propracovaný svět (který by mohl být dle mého názoru ještě temnější) a také vedlejší postavy. Určitě se ale pustím do dalších dílů, kam si zbylé hvězdičky šetřím.

kalinkacz
01. dubna

Ano, skvělý námět, nápad a všechno, jen prostě "Temnější tvář magie" pro mě byla lepší.... V první polovině jsem pořád nechápala, co se vlastně děje... Druhá polovina byla plná akce a četla se prakticky sama, jen jsem se tou první musela hodně prokousávat... Druhý díl rozhodně zkusím a budu dál číst autorčiny knihy!

martina1199
27. března

Mám velmi ráda příběhy, jejichž námětem je dobro a zlo balancující na hraně. Kdy si čtenář spolu s autorem klade otázku, kdo je vlastně ten zlý, kdo je tím monstrem, kterého je třeba se bát. Proto mě Divoká píseň tolik bavila - hlavně všechny pasáže s Augustem. Myslím, že právě ony z ní udělaly opravdu "jiný" YA fantasy příběh. A Kate mu rozhodně báječně sekundovala.

Bylo tam několik věcí, u kterých bych uvítala lepší a věrohodnější vysvětlení, hlavně pozadí celého příběhu - proč se vlastně všechna ta monstra rozhodla sloužit oběma lidským vůdcům, když prostě sama mohla vládnout všem a všemu (k čemuž se nakonec i odhodlali).
Se zaháněním démonů hudbou - tedy kromě dalších schopností sunajů - jsem se už v literatuře setkala. Uměl to Rojer z Démonského cyklu Petera V. Bretta. Docela by mě zajímalo, zda se V. Schwab u něj inspirovala :-)

I přes drobné nedostatky se mi ale Divoká píseň opravdu moc líbila a pokud máte rádi podobné typy příběhů, určitě po ní sáhněte:-)

"...Bál se toho, co je, i toho, co není, bál se, že se stane něčím jiným nebo ničím. ..."

" ... "Bolí to," šeptal. "Co?" zeptala se Kate. "Bytí. Nebytí. Nevzdávat se. Vzdát se. Ať udělám, co chci, bolí to." Kate si opřela hlavu o vanu. "To je život, Auguste," odpověděla. "A ty přece chceš cítit, že jsi naživu, že? Je úplně jedno, jestli jsi příšera nebo člověk. Život bolí." ..."

Silvuš
16. března

Pro mě byla kniha velice příjemným překvapením. Victoria Schwab napsala opravdu zajímavou a originální fantasy. Jsem zvědavá na další díl.

Hoshi
12. března

Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych si jí v knihkupectví vůbec nevšimla a nebo bych jí obešla obloukem a přitom přišla o zajímavý, čtivý, místy napínavý příběh o Kate, která chce dokázat svém otci, že je jeho dcerou a Augustovi, který chce být člověk... Bylo to prostě jen WAU a jaké asi bude pokračování ..?
Jen mi to vůbec nepřipadá jako převyprávění Romea a Julie ....

berydana
12. března

Za mě plný počet. Opět mě autorka nezklamala. Dokonale jsem si knihu užila a už se těším na pokračování.
Souhlasím s Markouš. Kate na mě ze začátku působila jako pěkně rozmazlený spratek, ale postupem času jsem si ji oblíbila.
http://berydanabook.blogspot.com/2017/03/divoka-pisen.html

S.monika
10. března

Schwabová nezklame. U ní se člověk nemusí bát nudnych, klišé příběhů. Líbí se mi, jak postupně odkrývá svět, který mate před sebou. Postavy jsou dobře vykresleny a jejich charaktery se prohloubí společně s dějem. Sice nejde o nějaké hlubší cesty do duší postav, ale i tak si představy uděláte.
Příběh plyne a já si každou další kapitolu říkala, jak příběh bude pokračovat dál.
Četlo se to samo a rychle, možná až moc rychle. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček, protože mě kniha nenudila, překvapila a nedočkavě se těším na další díly!