Archiv

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190981/big_archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4.1445

Archiv 1.

Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Archived, 2013

Kniha Archiv

Karolina90

Zajímavé prostředí Archivu, slibná zápletka i když jednání hlavní hrdinky mi občas přišlo nelogické. Ze začátku mi přišlo, že budou některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale nakonec se kniha četla svižně. Nakonec jsem se těšila, co přijde v pokračování, takže jsem se do něj hned pustila. Je to takové oddechové fantasy, nic pro náročného čtenáře.

lampernaqui
25.11.2020

Sice nejsem cílová skupina, ale i tak se to četlo dobře. Přišlo mi, že i když je to cíleno na mladší čtenáře (young adult), tak milostná linka byla taková až hodně násilně vtlačená do příběhu. Ale jinak prostředí Archivu bylo zajímavé, stejně tak jeho údržba. Člověka by to docela bavilo, pokud by měl vchod samozřejmě hned někde poblíž. Pokud hledáte něco nenáročného, tak s Archivem nic nezkazíte.

Kulíšek19
19.11.2020

Kniha byla čtivá, zápletka velmi dobrá, originální nápad, autorka mě zaujala už na třetí straně. Autorka úžasně popisovala.
Charaktery dobře vytvořené. Ale hlavní hrdinka moc příjemná nebyla. Nevadila mi, ale nebyl to typ hrdinky, který by vám přirostl k srdci.

Ivet1990
14.10.2020

Kniha se dobře četla a co se týče námětu nebyl špatný, ale i tak mi tam něco chybělo. Čekala jsem od autorky víc, protože knihy divoká píseň a temný duel se mi moc líbil, ale u této knihy jsem byla zklamaná začátek byl takový zdlouhavý a moc se toho, tam nedělo. Co se týče konce tak tam už byla akce, ale i tak pořád knize něco chybělo. Těžko říct jestli se do druhého dílu pustím.

TerJac
16.07.2020

Nebylo to špatné. Dobrý myšlenka, příběh v závěru až moc nadnesený, ale to jsem čekala. Rozhodně nelituji stráveného času :)

Nika431
26.11.2019

Očekávala jsem trochu víc od této spisovatelky, ale kniha neurazila ani neoslnila. Příběh čtivý

Kacennnka
04.11.2019

Knihu hodnotím jako lepší průměr, protože jsem měla problém se do toho vžít a Mac mi lezla na nervy. Rozhodně bych knihu doporučila lidem, kteří hledají něco nového, ale nečekají nic převratného. Je to spíš oddechové čtení, které sice neurazí, ale třeba vás ani nenadchne.

jmn7053
23.10.2019

Jako samozvaný člen neoficiálního fanklubu Victorie Schwabové jsem tuto knihu nemohla vynechat; její podpis začíná být zárukou dobré fantasy knihy.
Autorka opět nezklamala a vytvořila magický svět s příjemnými postavami, akčními souboji, úsměvnými okamžiky i filozofickými otázkami. Čte se to až děsivě lehce, připadám si jako robůtek Číslo 5, mrknu a jsem na konci. :)