Archiv

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190981/big_archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4.1466
Série:

Archiv 1.


Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Archived, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (101)

Kniha Archiv

Katelienes
29.11.2022

Příběh je takový průměrný. Nenadchne natolik aby ho člověk přečetl jedním dechem, ale zároveň nenaštve. Možná bych uvítala větší popsání Úžin a chytání Historií. Ale jinak bych řekla že se jedná o oddechové čtení.

ber-tram
09.11.2022

Ze snahy o paralelní světy živých a mrtvých vyšel archiv naprázdno. Promarněná příležitost. Slovy sice přecpán, ale nezakopáváte o ně. Autorka je vytrvalá grafomanka, jenže mizerná vypravěčka. 39/22


anavi2009
03.09.2022odpad!

Uf, tak tohle fakt nedám.. Jsem v půlce, ale uz nemůžu.. Jak píše Lenka7679, nechápu smysl Archivu, Historií, nebaví mě čekat, co se stane a proč hrdince všichni pomáhají.. Autorku mám ráda, ale tohle se teda nepovedlo..

Hanncha
18.01.2022odpad!

Netroufám si hodnotit děj knihy. Podle anotace mě kniha nadchla a chtěla jsem začít číst. Bohužel jsem musela po dvou stránkách přestat, protože byl český překlad psán, na mé poměry, velmi rušivě. Přes formu jsem se nemohla soustředit na obsah.

lenka7679
26.10.2021odpad!

Vůbec nechápu, o čem kniha má být. Nechápu smysl archivu. Jednání dědečka, které je vkládáno mezi samotný příběh mě rušilo a vůbec nic mi nedávalo, naopak. Další věc je, proč byla do archivu vzata dvanácti letá dívka, když hranice je šestnáct let. Nepřišlo mi, že by byla v něčem tak strašně výjimečná.
Proč existují Historie a co znamenají, proč jsou v podobě lidí, tolik otázek a žádné odpovědi, minimálně do půlky knihy.
Možná se něco odhalí na konci, ale tam jsem nedorazila.
Stává se to hodně málo, ale i na to občas dojde a knihu nedočtu. Tato je toho příkladem.
Toto není mým šálkem kávy.

Karolina90
13.10.2021

Zajímavé prostředí Archivu, slibná zápletka i když jednání hlavní hrdinky mi občas přišlo nelogické. Ze začátku mi přišlo, že budou některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale nakonec se kniha četla svižně. Nakonec jsem se těšila, co přijde v pokračování, takže jsem se do něj hned pustila. Je to takové oddechové fantasy, nic pro náročného čtenáře.

lampernaqui
25.11.2020

Sice nejsem cílová skupina, ale i tak se to četlo dobře. Přišlo mi, že i když je to cíleno na mladší čtenáře (young adult), tak milostná linka byla taková až hodně násilně vtlačená do příběhu. Ale jinak prostředí Archivu bylo zajímavé, stejně tak jeho údržba. Člověka by to docela bavilo, pokud by měl vchod samozřejmě hned někde poblíž. Pokud hledáte něco nenáročného, tak s Archivem nic nezkazíte.

Kulíšek19
19.11.2020

Kniha byla čtivá, zápletka velmi dobrá, originální nápad, autorka mě zaujala už na třetí straně. Autorka úžasně popisovala.
Charaktery dobře vytvořené. Ale hlavní hrdinka moc příjemná nebyla. Nevadila mi, ale nebyl to typ hrdinky, který by vám přirostl k srdci.

1