Archiv

Archiv https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190981/mid_archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4 487 105

Archiv série

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Archived , 2013

Kao
25.12.2016 4 z 5

Moc hezká knížka s velmi originálním dějem. Nutila vás číst a číst pořád dál, až jste si najednou uvědomili, že jste na konci. Bohužel mne však, žádné hysterické loučení s touto knihou nečekalo. Přečetla jsem ji za dva dny a ani mi nevadilo, že skončila. Musím se ale přiznat, že Wesley Ayers přibyl na můj seznam Imaginárních,vtipných a dokonalých kluků. Ten tu knížku pěkně rozsvítil.
Jinak mě docela mrzelo, že byla tato kniha kapku předvídatelná a taková jednoduchá. Myslím, že by to klidně mohl být trhák nebýt té jednoduchosti..

Kikim
06.11.2016 4 z 5

Dobrá kniha ale s useknutým konce. Trochu mi tam chybělo i napětí a postavy byly takové ploché. Všechny chyby ale zastínil originální nápad. Úplně jsem knihu hltala. Zvláštní, neotřelá témata to je moje hobby :)

Moltri
05.11.2016 odpad!

Nudnější knihu jsem zatím nečetl. Můžu přeskakovat celé kapitoly a o nic zásadního nepřijdu. Akce žádná. Záchvěv strachu, který v sobě příběh má je spíš k zasmání. Dal bych hvězdičku za nepředvídatelnost vážně.
Nápad Archivu s historií mrtvých je pěkný ale to je asi tak všechno.

sandra292
28.10.2016

zatím jsem na zacatku a kniha me příliš nebavi, davam ji ale sanci. Pisete ze pribeh se teprve rozjede davam na recenzi a ctu dal..

Jamka
25.10.2016 5 z 5

Jedním slovem výborné

Mark.
05.10.2016 4 z 5

No, nevím, mám pocit, že autorka někam míří a neumí to tak dobře přenést na papír, jak by si přála. Přijde mi hodně podobná prvnímu dílu. Sice se zápletky gradují, ale také přibývají další postavy , které tak zaplňují stránky, ale ne prázdnost děje. Třeba to zatím nevidím, a vše mělo svůj důvod k dalšímu dílu.

Shinju
29.09.2016 odpad!

Myslím si, že knížka o archivu mrtvých je skvělý nápad, ale autorkou napsán dost nezáživně. Bohužel palec dolů.

Vysky
13.09.2016 2 z 5

Za mě dvě hvězdy. Kniha mi přišla taková neslaná, nemastná. Její první třetina byla dost nudná a člověk se v ní dost ztrácel, zbylé dvě třetiny byly takový slabší průměr. Kniha nemá co nabídnout, nenabízí ani humor, ani napětí, ani lásku, ani nějaké extra tajemno, akci nebo erotiku...vůbec nic! Mně se kniha tedy nelíbila, dokonce jsem se několikrát jsem přemáhal, než jsem ji dočet celou. Určitě nedoporučuji (existuje mnohem, mnohem víc lepších knih, než je tato)

Katty167
22.08.2016 5 z 5

Zhltla jsem ji na jeden nadech!! Naprosto skvele dilo.. Velmi poutavy pribeh a perfektni napad! Bylo by fajn, kdyby se to nekdo odhodlal zfilmovat!! Vsem doporucuji! :)))

Augi
20.08.2016 4 z 5

výborná kniha

Apollka
12.08.2016 4 z 5

Archiv- knihovna postavená že dřeva, kamene a barevného skla, velmi zajímavá, originální představa smrti. Meckenzie to má určitě složité, ztratila osoby, na kterých jí záleželo, vykonává práci, kvůli které musí žít odděleně.
Minulost, která se prolíná do přítomnosti dává příběhu jisté přednosti. Když se na scéně objeví Weaslyho a Owen, příběh se stane napínavým. Archiv má dokonalé
rozuzlení.

AjinQa
11.08.2016 5 z 5

Tohle byla má první kniha od této autorky, která je po světe hodně známá. Mrzí mě že od ní nejsou (zatím) vydané její ostatní knihy.
Archiv se dobře četl. Autorčin styl psaní se mi velmi líbil. V knize jsem nenašla jediné místo, kde bych se nudila. Mac je fajn hlavní hrdinka, taková co si na nic nehraje.
Doporučuji. 5*.

pecinka21
08.08.2016 5 z 5

Tak po dlouhé době kniha, ze které jsem nadšená. Kniha je čtivá, má originální nápad, je napínavá, není skoro nic co by se dalo vytknout, po dlouhé době super kniha. Určitě doporučuji.

kendllajf
27.06.2016 5 z 5

Nevím, jestli jsem teto knize, už psala komentář, ale když tak ho napíši znovu. Velmi originální nápad, který mě neomrzel. Čtu tuto knihu asi po třetí, a zatím jsem našla nové temné zakoutí tohoto příběhu, když jsem nad tím trošku víc popřemýšlela. S hlavní hrdinkou jsem soucítila. Líbila se mi. A navíc, jsem si zamilovala obálku a Wese. Někomu, takhle napsaný příběh nemusí sedět do not, ale já to rozhodně nejsem. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

Shira27
10.06.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Nechytl mě vůbec ten námět a do čtení jsem se musela nutit. Asi v půlce knížky to začalo být zajímavý a objevila se tam zápletka a konec gradoval asi na posledních třiceti stránkách. Archiv hodnotím jako průměrnou YA knihu se sice originálním námětem, ale pro mě tolik nezajímavý.

SeverusSnape
16.05.2016 4 z 5

Zajímavý a originální nápad,který se musí ocenit,velmi čtivé.
Ale nebylo to úplně v mém stylu.

Selena2000
28.03.2016 5 z 5

Tahle kniha si rozhodně zaslouží víc pozornosti než se jí dostává.
Koupila jsem si ji vlastně proto, že na Albatrosu byly nějaké slevy a tahle kniha byla zlevněná o půlku, tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit.
Když jsem začala číst, strašně jsem se ztrácela. Jsou tam vložené i různé momenty z minulosti, ze začátku spolu s novým prostředím, kde je potřeba pochopit systém Archivu, působí kniha dost zmateně. Ale po 80 stránkách už jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Nakonec dávám 5* - za skvělý nápad, originalitu, sympatické postavy, promyšlenou zápletku a zajímavé zakončení. Doporučuji..

LilianaFalcon
26.01.2016 4 z 5

Velmi zajímavé a originální už od úplného začátku. Vůbec jsem nevěděla co čekat, a i tak jsem byla překvapená :-)
Mackenzie je výborně napsaná hlavní hrdinka, která mi nelezla krkem. Pasáže vzpomínek na dědu byly perfektní a asi to nejlepší z celého příběhu. Za hodně povedené považuji i to, jak různě se hrdinka stavěla ke smrti svého dědy a malého brášky.
Když jsem se pak začetla a zorientovala, tak se z toho bohužel to kouzlo pro mě vytratilo. Pak už se z toho stala spíš jen taková young adult detektivka. Chvílemi to se mnou lomcovalo a uvažovala jsem o 5 hvězdičkách, ale na ty to bohužel nakonec zkrátka nemělo.
Archiv a jeho struktura, Historie, ztráta bratra... to všechno se mi moc líbilo, jen mi to přišlo nedomyšlené.

Milášek
16.01.2016 4 z 5

Po dlouhé době zase kniha o něčem jiném. Přiznám se, že když jsem šla do knihovny, tak to nebylo zrovna pro tuhle knížku. Nejprve jsem byla k ní skeptická. Tohle je ten typ knžek, kvůli kterým se vždy vykašluna učení a zalezu do peřin. Byla napínavá, dobře napsaná, vůbec mi nevadilo, jak tam byly ty pasáže z minulosti( ba naopak si myslím, že ta kniha získala ještě lepší šmrnc.Konec jsem nečekala, takže když jsem dočetla tento díl, šáhla jsem hnedpo druhém. Takže jediné co můžu ještě dodat je, žejí vřele doporučuji :D :)

magda.sabela
13.12.2015 5 z 5

Naprosto originální myšlenka smrti, která by mně vůbec nenapadla. Hezky napsaná. Nemám co vytknout.