Archiv

Archiv https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190981/mid_archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4 487 105

Archiv série

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Archived , 2013

milamarus
07.12.2015 5 z 5

Ano, ze začátku jsem absolutně nechápala, co se to děje, ale musela jsem si přiznat, že tenhle svět by má fantazie vytvořit nedokázala. Je to na celé hony vzdálené tradičním představám o držení smrti mimo dosah, nemluvení o tom, smíření se s velkou bolestí a přitom to má atmosféru, která by se dala krájet.
Líbily se mi ty tučně (a v du-formě psané) vzpomínky na dědu, jež měly skvělé načasování a svou hloubku. A taky Wes. :-) Ten, tomu správcovskému povolání dodal lidský rozměr. Konečně někdo, kdo potřebuje nějaký čas na obnovu energie, má hlad a nesnaží se mít jen čistý seznam.. Doufám, že bude i v druhém díle.

Doporučuju!

tynkaiscrazy
11.10.2015 3 z 5

Příjemné čtení, které neurazí.

Hodně se mi líbila myšlenka, bohužel zpracování trochu pokulhává. Tučné texty věnované dědovi mi přišly občas zbytečné a akorát ubíraly pozornost ději.
K žádné z postav jsem si nezvládla vybudovat žádné pouto, snad možná jen k Owenovi, kterému se stalo to, co se stalo...

Kniha se četla rychle, rozlouskala jsem ji za dva dny. Určitě se poohlédnu po druhém díle.

ElisR1
31.07.2015 4 z 5

Příjemná kniha s originálním nápadem, která nezklame.

Attia
10.05.2015 5 z 5

Rozuzlení nemá chybu! Byla jsem napnutá jako strunka v očekávání, jak se všechno rozmotá a kdo bude pachatelem. Jak už to bývá, napadali mě různí lidé, ale na toho pravého jsem nepřišla.
Archiv je jedna z těch knih, které se čtou skoro samy, navíc jsou dostatečně děsivé a nepostrádají ani sympatickou hlavní hrdinku.
Nápad mě nejdřív trochu děsil, hlavně jsem nechápala podstatu Archivu, ale musíte uznat, že originální je až běda.
Doporučuji :)

vikimi
09.05.2015 3 z 5

Tak konečně jsem knížku dočetla..nevím, nápad se mi líbil, ale zpracování se mi moc nelíbilo.
Nevím...bylo to zvláštní! Nevím, co víc k tomu říct. Rozporuplnost u mě asi převažuje.

SalomeH
20.01.2015 4 z 5

Rychle se to četlo a líbil se mi koncept světa. Taky jsem si užila, jak členové supertajné společnosti interagují s okolním světem, často totiž tuhle část života postav postrádám. Vlastně se mi hodně líbily vztahy mezi postavami vůbec, jak se vyvíjely.

kacka29
02.01.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha!! Velice mě zaujala myšlenka, že každá věc v sobě skrývá vzpomínky. Moc bych si přála umět je přečíst. Líbil se mi styl psaní, zápletka, postavy, prostě všechno! Už abych měla druhý díl :)

Arbara
17.12.2014 1 z 5

Člověk pozná dobrou knihu po přečtení 50 listů. Opravdu jsem se snažila ji přečíst, ale po 150 listech jsem musela odložit a již se k ní nevrátím. Při čtení mi vadila retrospektiva (která byla pomalu na každé třetí stránce), díky které jsem se ztrácela v ději. Hrdince bych přidala pár let :D ale jinak má příběh velký potenciál, možná také díky originálnímu námětu.

Biohazard
09.12.2014 2 z 5

Pro mě jednoznačné zklamání. Děj hrozně roztahaný, dětinská a neukázněná hlavní hrdinka a hlavní zápletka poměrně slabá. Zklamalo mě, že jsem se nedočkala širšího popisu samotného Archivu, který se mi jako místo neskutečně zalíbil. Škoda. Čekala jsem víc.

tweed
14.11.2014 5 z 5

Knížku jsem vůbec nechtěla odkládat! Jedno z originálnějších YA, Schwab mě vtáhla do příběhu, myslím, že pokud si občas rádi nějaké ty puberťácké knížky přečtete, Archiv je skvělá volba. Už se těším až se dostanu do knihkupectví a přečtu druhý díl :)

lapetitedeny
10.11.2014 5 z 5

Jedním slovem: WOW!

Natyss
25.10.2014 5 z 5

Úchvatné, tajemné, pozoruhodné, okouzlující, dechberoucí, strhující, ohromující, více slov netřeba.

warca
12.10.2014 5 z 5

Výborný originální nápad a skvěle napsané! Doporučuji! Myslím, že kniha rozhodně umí zaujmout.

Rose18
21.09.2014 3 z 5

Začátek byl utahaný, ale ten konec stál opravdu za to! Jsem zvědavá na druhý díl!

muchomurka
20.09.2014 4 z 5

Zajímavý nápad na knížku, ale dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Možná to bylo tím, že jsem musela řešit jiné věci a na knížku neměla odpovídající čas a náladu, než tím, že by kniha byla špatná. Když jsem si k ní konečně sedla, stálo to za to. I když zpočátku bylo na můj vkus příliš mnoho popisů, přesto se děj rozjel a já nedokázala odtrhnout oči od stránek.
Co mi přišlo zvláštní, ale být to muselo, jinak by nebylo moc o čem psát, bylo to, že Mac celou dobu ctila pravidla, ale najednou je začala porušovat. Ne si je lehce ohýbat, ale dělat si v podstatě co uzná za vhodné.
Během čtení se mi nelíbilo její sblížení s Owenem, prostě to nebyl Wes, kterému jsem fandila a byl skvělý, jeho smysl pro humor celou knížku odlehčoval :-) Druhou oblíbenou vedlejší postavou byl Roland s jeho červenými converskami.
Co se mi fakt líbilo, bylo téma starého, opuštěného hotelu, takže mě mrzelo, že nebylo v knížce využité více. Uvidíme, co přinese další díl.

Monicay
15.09.2014 5 z 5

Zase jsem jednou sáhla pro young adult žánru, ale tentokrát nelituji. Příběh byl nový, neotřelý, četla jsem, aniž bych se odtrhla. Mackenzie nebyla otravná puberťačka, líbil se mi její vztah s dědečkem i přístup k životu. I přes nepřehlédnutelné znaky tohoto žánru - mladá holka, odtržená od vrstevníků, velký úkol, tajnosti, lhaní, málo přátel - byla tahle knížka super. Z dalšího dílu mám sice trochu obavy, ale myslím, že pokud to autorka dobře pojme, mohl by Archiv nabídnout ještě mnoho.

kleria
01.08.2014 5 z 5

Bože!! Tohle byla vážně bomba. Nečekala jsem, že bych tuhle knihu zvládla přelouskat ani ne za den!!! Je to vážně skvělá kniha, která se čte úplně sama. Teď už i docela chápu, že asi ne úplně všem sedne, protože přeci jen tato kniha se určitě spíše řadí k oddechovým knížkám, v knize se toho totiž na druhou stranu moc neděje, takže akčnost tu trošku chybí.. nakonci ji je teda dostatek, až jsem se pomalu bála, že to skončí špatně. Takže kdo má rád akční knihy, tak tuhle knihu bych mu asi moc nedoporučivala. Ale jinak je to vážně skvělý, originální příběh, který stojí za přečtení a všem knížku doporučuji!! :) Moc se těším na druhý díl, a jsem zvědavá co nového nám přinese :)).

dragonslayer
14.07.2014 5 z 5

Wow!!!! Úžasná knížka, skvělej koncept, až do konce jsem jí nechtěla pustit.. Tak úžasně mě vtáhla do děje a to musím říct, že se mi dlouho nestalo... Už se těším na druhý díl, který vyjde na podzim tohoto roku. :))))

--nora--
09.07.2014 5 z 5

U teto knizky se mi vsechno libilo.od nazvu az k poslednimu pismenu.
PS:kdo necetl at precte, kdo cetl at lituje ze necetl driv=)
PPS:nepamatuje si nekdo v jakem meste se ta knizka odehrava, potrebuju to do projektu a kdybych to hledala v knizce uz by jste me s tama neodtrhli:D

Misa25
23.06.2014 4 z 5

Kniha patří k těm výrazně lepším, je to super oddechová "duchařina"...jsem zvědavá na další díly :)