PéEm PéEm komentáře u knih

Víťazi Víťazi Fredrik Backman

Hodně stran, hodně příběhů, hodně emocí..smála jsem se i plakala. Prostě Backman, jak má být. Více, než doporučuju...

01.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jednička se mi dost líbila, ale dvojka snad ještě víc. Velice čtivé a zárověň se člověk hodně dozví.Alespoň já tedy ano, spousta událostí mi byla do této doby utajena.

29.01.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Mám ráda tento styl příběhu,kdy to není čistě detektivka,ale jsou tam rozehrané i příběhy postav. Líbí se mi popisy myšlení jednotlivých osob, postupné odhalování vzájemných vazeb. Jsem ráda, že jsem p. Klevisovou objevila.

13.11.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Za mě opravdu pěkná knížka.Přišlo mi to jako "starý dobrý Backman". Moc se mi líbí sledovat myšlenkové pochody postav a také to, jak se postupně jednotlivé osudy propojují. Četla jsem chvíli s úsměvem na rtech, chvíli si otírala oči, které zvlhly dojetím. Milá, lidská kniha o (ne)dokonalosti lidí a života.

24.05.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Moc mě mrzí, že se ve škole věnuje tak málo času moderním dějinám. Protože na tohle se nesmí zapomenout a musí se to pořád připomínat, aby se zlo nevracelo. Při čtení jsem zatínala pěsti vzteky, brečela a musela chvílema přestat číst. Hodně drsné, storjí za přečtení.

29.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poutavé čtení. Opravdu vtáhne do děje, máte pocit, že s postavami žijete jejich životy, dělíte se o radosti i starosti. Rozhodně doporučuju.

07.07.2020 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Ano! Na první pohled milostný příběh, ale zasazený do historických událostí. Velice dobře se to četlo, i když se mi někdy zatínaly pěsti, když jsem četla o posměšcích, urážkách a vůbec chápání společenského postavení ženy ve 40.cátých letech. A přitom byly ty ženy skutečné hrdinky. Doporučuju k přečtení

16.01.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

uf...to byla síla. nečetlo se to vůbec dobře, tím hůř, čím víc se blížil konec a vše do sebe zapadalo. Přesto ale rozhodně doporučuju..

16.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nemnoho děje, hodně popisů...ale přesto čtivá a velice zajímavá kniha. Doporučuju.

18.12.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Zase mě Angela dostala. Tentokrát mi trvalo déle se začíst, ale pak to byla opět jízda. Co na sérii obdivuju nejvíc, je to. že každý příběh má opravdu originální a zajímavý děj. Nevím, kam na ty nápady autorka chodí, ale jen tak dál.

04.07.2020 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Pěkný příběh, pobaví i dojme.

03.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Není co dodat, Kim mě prostě baví.

05.12.2020 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Moje oblíbená autorka. Má zvláštní styl psaní, nesedne asi každému. Příběh, jak je zvykem, není zrovna veselý. Chvílema jsem si říkala, proč spolu vlastně ještě jsou. Nečte se to lehko,ale přesto se mi opět další knížka líbila.

30.11.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Druhá knížka od této spisovatelky a zase skvělá..asi mám novou oblíbenou českou autorku. A vůbec mi nevadilo, že toho vyšetřování v knížce tolik nebylo. Líbily se mi vykreslené povahy postav i popis prostředí.

11.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Čtivé, originální, přesvědčivé. Určitě sáhnu po dalších knihách autorky.

19.09.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Výborný nápad a ani provedení nezklamalo.Opět napínavé, díl od dílu lepší, zdá se mi.

28.05.2020 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Toto bylo milé překvapení. Knihu, ani autorku jsem neznala, přečetla jsem na doporučení. Opravdu pěkně napsané, přestože jde o nelehké osudy. Doporučuju..

17.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu ponořila. Ale pak mě pohlitil, úplně jsem cítila tu tísnivou, ponurou atmosféru světa, ve kterém jsme mohli i žít, kdyby...Zajímavý námět a dobře napsáno.

29.04.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě asi nejlepší díl. Příjemná oddechovka.

20.10.2020 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Opět povedené, Petra Soukupová prostě umí. Její příběhy jsou často spíš smutné, ale stojí za to.Skvěle vykreslené postavy dětí a jejich pocity. Bylo mi jich líto, ale taky jsem jim fandila. A ani mi nepřišly extra divné, v něčem jsem se i jako dítě poznávala :-). Dobré čtivo i pro rodiče, třeba těm našim malým "podivínům" lépe porozumíme.

24.05.2020 4 z 5