Skříň plná Diora

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skříň plná šatů od Diora, pětašedesát let staré tajemství a tři ženy, jejichž osudy spojila válka... Módní restaurátorka Kat Jourdanová v domě milované babičky nachází schovaný šatník plný neocenitelných Diorových šatů. Pátrání po jejich původu odhaluje události staré více než šedesát pět let. Dotýká se nejen osudů pilotky, která v roce 1939 narukovala ke Královskému letectvu, ale i samotného návrháře Christiana Diora, který po válce v Paříži představil svou první extravagantní kolekci stylu New Look....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452258/big_skrin-plna-diora-EH5-452258.jpg 4.8205
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Metafora
Originální název:

The Paris Secret, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (89)

Kniha Skříň plná Diora

JaninaV.
předevčírem

Nemůžu jinak než souhlasit s komentáři čtenářek: niknikita a Martooni.

niknikita
05. ledna

Tentokrát se mi hodnotí velice nesnadno a nepamatuji se kdy naposled jsem četla tak nekonečně dlouho jeden román. A to jsem si dala na Skříň plnou Diora rezervaci v knihovně.
Komplikované, únavné a přitom zajímavé - tak bych se vyjádřila ve zkratce. Celý příběh se táhl místy až rozvláčně a přitom závěr byl na můj vkus dost uspěchaný. Jedno však autorce nelze upřít, a to je její pečlivá příprava a studium dostupných zdrojů o tématu.Proto dávám nakonec lepší průměr.

Podle mne to bylo celé překombinované a plné vyčerpávajících informací, ve kterých jsem se ztrácela...přesně to vyjádřila čtenářka Martooni.

Další zbytečně tlustá kniha.Myslím, že méně by bylo více.


Martooni
04. ledna

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Velice se mi líbil příběh pilotek RAF Sky, Margaux, Liberty a dalších včetně Nicholase a O'Farrella. Velmi jsem Sky a Nicholasovi fandila. To co spolu na konci knihy zažili a jaké bylo rozuzlení historie bylo skvělé.

Ale absolutně jsem nedávala příběh Kat, jejího milostného příběhu a oblékání do šatů.. Proto tři hvězdy, ale kvůli britským pilotkám a zajímavému čtení o jejich vlivu ve válce knihu doporučuji.

katerina28349
03. ledna

Knížka je velmi čtivá, příběh silný a poutavý o kamarádství, lásce ale i zradě, která ani zradou nebyla a o lži, která zachranovala životy. Knížka se odehrává ve dvou časový linii současnost a válka což mě zaujalo.
Kate módní restaurátorka, která v domě své babičky objeví skříň plnou drahých a překrásných šatů od Diora. Pátráním Kate odhalí příběh lásky a přátelství a zároveň se seznámí s Elliotten což je spisovstel, který se zajímá o historii a stejně jako Kate hledá chybějící střípky své rodiny hlavně z období války.
Minulost Skye, Catherine, Margaux, Nicholase, Ó Farrella a Lyberty. Kamarádi, váleční piloti a především pilotky a členové odboje. Tato linka knižky pro mě znamenala novou informaci ohledně válečných pilotek a faktu jak moc to měli těžké v ryze mužském prostředí. Pak mě zaujalo spojení Diora a války. Zároveň mě knížka donutila se zamyslet nad tím co máme a jak žijem teď a o co všechno přišli lidi během války.

Pettinka
30.12.2021

Z Parizske svadleny jsem byla nadsena, takze jsem vzala do ruky i tuto knihu a jsem unesena. Libila se mi i mnohem vic. Jasne, porad jde o trochu odpocinkovy cteni a milostny romanek, ale moc ctivy a hezky. Nicmene byly momenty, kdy musel clovek premyslet, jestli mu neuteklo neco, podle ceho by mohl identifikovat starenky a opravdu jsem netusila, kdo je kdo. Ze je pribeh vypraven i zpetne a prolina se s pritomnosti, mi vyhovuje. Take jako zenska, co miluje hadry ocenuju propojeni s modnim svetem a Diorem :D Muze, prosim, napsat dalsi knihy?!

Lenísek
15.12.2021

Nadšené ohlasy a pozitivní recenze jsem na Skříň plnou Diora viděla všude. A bylo toho už tolik, že jsem to nevydržela a musela si ji přečíst, abych zjistila, co na ní všichni vidí.
Tu obálku určitě ne, protože ta nepatří zrovna k nejpovedenějším.

Více se mi líbila linka odehrávající se v minulosti, kdy jsme sledovali pilotky v Královském letectvu během 2. světové války. Přiznám se, že ta současnost mě tolik nebavila, a proto pro mě byly šaty od Diora na vedlejší koleji. Občas jsem si říkala, že i název mohl být jiný, když ten originální je The Paris Secret.

Nicméně se mi kniha četla velmi dobře na to, že se jedná o celkem rozsáhlý historický román. Určitě byste ho měli také zkusit.

alekis
12.12.2021

Ještě že můžeme snít, v tichu, když den se sklání...
Ještě že můžeme tančit, milovat do svítání...
Ještě že můžeme doufat, dnes, zítra... do skonání...
že když se včerejšek do nenávratna ztratí,
každý, kdo vzlétnul k nebi se zase zpátky vrátí...

Tentokrát musím konstatovat, že český název je údernější a přitažlivější nežli originál - Pařížské tajemství.
Autorka stvořila tak trochu mysteriózní román, jsou tu záměny postav, určité tajnosti, zvláštní vztahy, falešní snoubenci, přecházení z jednoho časového období do druhého... a navíc ta skříň plná nejkrásnějších Diorových modelů! Ale k tomu všemu hodně lásky, neskutečně silných citů a velmi, velmi mnoho bolesti.
Postavy jsou živoucí, žádné suché papírové figurky. Oni - i ony milují. Milují své vyvolené protějšky a milují svou vlast a proto za ni nasazují své životy. Jak strašně smutné je pomyšlení, že tato kniha se zakládá na skutečných událostech, a nemohla jsem si při čtení nevzpomenout také na naše piloty...
Vnímám tuto knihu tak trochu jako melodram... ale zakládající se na skutečnosti, a že je příběh oživený vztahy a pocity... to je jedinečné pozitivum.
Musím konstatovat, že tentokrát měla být anotace trochu výstižnější, těžiště románu není v těch nádherných šatech! Je v letadlech, ve válečných pilotkách a pilotech a týká se také okupované Francie (a vůbec ne jen Diora)!
Doporučuji, a rozhodně při čtení nevynechejte doslov autorky!

Anie94
10.12.2021

Nenechte se odradit obalkou, protoze byt je tohle jedno vetsi minus knizky, uvnitr se skryva krasny pribeh. Je to opravdu rozsahly roman o velke lasce, pratelstvi a neskutecne zenske odvaze. Ve dvou dejovych linkach, jedne historicke a jedne soucasne, odkryvame jedno velke rodinne tajemstvi.

I kdyz je to historicka fikce, autorce se uzasne podarilo zakomponovat do pribehu skutecne udalosti, ktere se stali a skutecne osoby, ktere zily. Pribeh me pohltil od prvni stranky a obe dejove linky jsem si uzila. I presto, ze konec knihy trosku sklouzaval, ale i tak to bylo vyborny.

Jako pridanou hodnotu vidim to, ze se v knize dozvite mnoho informaci o roli zen za valky. Takze za me velke doporuceni. Jo, a abych nezapomnela...asi jsem se zamilovala do Nicolase. ️

1