P-puma- P-puma- komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Jsem z toho úplně vykolejena, aristokratku mám ráda už od prvního dílu. Ráda si u ní odpočinku a zasmeju se. Marie nám v 5 díle dospívá a stává se velmi svehlavou a možná bláznivější než její okolí. Už jsem si zvykla na naprostou bizadnost příběhu, ale teď to autor zasekl tím koncem. To jako vážně? Jsem z toho hrozně naštvaná, několikrát jsem otacela stránky a dokonce se na stránkách vydavatelství uhistovala kolik stran kniha má abych se ujistila, že mi něco nechybí.

24.10.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Za mě velmi průměrné a rychle zapomenutelné. Skoro 500stran, přehršle postav a motivů a mrtvých. A hlavní hrdina je prostě zapomenutelný a nijaký, kromě workolosmu nebo spíš posedlosti vyšetřováním nemá jediný povahový rys. Navíc je naprosto příšený rodič, kterému je za těžko se dojít podívat do pokoje na dítě a posílat mu smsky i přes komplikovanou rodinnou situaci. Začátek byl slibný, kdyby si autor odpustil cca 200stran mohlo to být lepší.

13.09.2020 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Přiznám se, že vůbec nevím jak knihu ohodnotit. Příběh je krásný, líbí se mi změny vypravěčů a také příběh, který jedna z hrdinka píše a prolíná se celým příběhem. Ale měla jsem spoustu ALE...... nesnedl mi styl psaní, strašně se to vleklo a do čtení jsem se musela nutit. V části vyprávění Minky, bylo spoustu momentů u kterých mi zůstal rozum stát a do příběhu mi absolutně nesedělo. Ale nakonec kvůli zajimavým myšlenkám musím dát 4 hvězdičky. Vím, že kvůli nim mi v hlavě zůstane dlouho.

19.08.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Ufff, no celý ten příběh je tak chatrný až to celé nakonec autorově spadne. Svět je splaceny něco mezi fantasy a distopii. V jednu chvíli bojují s meči za chvíli po sobě střílí. V knize není popis hlavní hrdinky, postavy jsou ploché. A nesnáším milion nepochopitelných náhod aby se hrdinka dostala tam kde je a příběh dostal smysl. ???? takže za mě skutečně děs....

06.08.2020 odpad!

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělé čtení o lidském myšlení na českých vesnicích a kdo si myslí, že už to tak není tak se velmi plete. Jen mi u knihy vadil jazyk, který byl směsicí několika nářečí.

24.07.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První část jsou klasické Geraltovi příhody až druhá část dostává zajímavý náboj s poodhalovanim věci budoucích. Napětí a starost o naše přátelé. Bohužel jsem *** a zapomněla jsem na radu od jednoho uživatele a přečetla poslední kapitolu. Hrozná hloupost, je to spoiler, který naruší celé čtení série a nechápu co tam dělá ????

07.07.2020 4 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Klasické fantazy, bylo to tak osvěžující a nečekané, po všech těch utrapenych hrdinech, kteří jsou vyvolení a jen oni dokážou zachránit svět. Příběh je rafinovaný, chytrý a sprostý. Ale vůbec mi ten jazyk nevadil, jen dokresloval celý děj.
Hodně se mi líbí, že tušíte zápletku a kam příběh povede a najednou bum a vše je jinak a až pak vám dojde, že se tam celou dobu odehrává ještě něco dalšího co je hybatelem děje. Hodně akční, živočišné a divoké. Byla to skvělá jízda na mazlovi.

22.06.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Úzkosti a jejich lidé je pro mě kniha plná pravd o rodičovství a dospělosti, které jsou podány s humorem a nadsázkou. Člověk se občas musí zastavit a zasmát se sám sobě, všichni jsme blbci a pro své děti děláme co můžeme :-)

18.06.2020 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Knížku jsem potkala náhodou v knihovně a no páani musím říct, že mě mě vedla štěstěna. Strávila jsem nad ní Teda spoustu času, protože jsem se snažila dohledat skutečné informace. Autorka tu vzala všechny pochybnosti, povídáčky a příběhy, které svět okolo Tutanchamona má a proměnila v neuvěřitelně poutavý příběh.

09.04.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uffff, no autorka otevřela těžké téma. Myslím že si ani neuvědomujeme v jakém množství rodin je taková situace. Musím smeknout před autorkou jak v krátké novele dokázala obsáhnout složitost tohohle tématu a složitost povah obou hlavních postav.

05.03.2020 4 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Pro měmě jedna z nejkrásnějších knih, ke které se určitě ještě vrátím. Je tam spousty krásných myšlenek, které jsou skryté mezi kultivovaností a vtipem o lidském životě. A také spousta pravd o lisdkém životě.

25.02.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Celé sérii jsem se roky vyhýbala v domnění, že tohle není pro mě. Seriál na Netflixu se mi ale nevyhnul a po jeho shlédnutí jsem prostě musela začít číst (poslouchat). Jsem neuvěřitelně překvapená. Propracovaný svět a jazyky jsou v tomhle žánru samozřejmostí, ale překvapil mě přesah a odkazy v knize. Od genocidy, rasové nenávisti atd. Pokračují dal a jsem moc zvědavá co mě čeká.

13.02.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc no překvapilo mě, že kniha je zařazena pod YA. I když ze začátku mi to přišlo jasné. Autorovo laciné užívání sprostých slov, když to nebylo nutné a prvoplanova nutnost šokovat za každou cenu. Naštěstí od toho rychle upustil. A pak už jsem si jen užívala děj, přiznám se že zaporaka jsem nečekala a bylo to překvapivé. Takže veliké plus. Jedno obrovské minus a to pro nakladatele. Hrozně moc překlepů. Čtu čtu a najednou se musím vracet protože je tam nesmyslné slovo nebo změnili skloňování, tak se musím vracet abych si upřesnila co vlastně čtu.

02.12.2019 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Neměla jsem od knihy žádné očekávání a nakonec mě příjemně překvapila. Hlavní hrdinka mi byla dost blízká, se svým vztekem. Rozehrane vztahove drama taky super. Ale konec byl moc rychlý jednoduchý a růžový...

23.10.2019 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Musím říct, že příjemné překvapení. I když je to 700 stran uteklo to hrozně rychle. Nebudeme si nic nalhávat, není to klasická detektivka a v příběhu nejde jen o vyřešení vraždy, ale také příběh hlavní dvojice. Velmi povedené a přečteno jedním dechem. Jediné co mě dost rozčilovalo, byli chyby v textu, chybějící interpunkce atd. To je lajdacke a kazí to úroveň knížky.

25.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jsem veliká obdivovatelka paní Morštajnové. Velmi se mi líbí její styl psaní. Kniha je podle mě nejslabší zatím z vydaných. Části psané z otcova pohledu jsou čtivé a rychle utíkají ale Bohdaniny části mě moc nezaujali, byli víc popisné a málo dějové.

03.08.2019 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Velice zajímavá kniha o životě napsaná s humorem. Moc jsem od knihy nečekala a dostala velice krásný příběh.

30.08.2018 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Přiznám se že mě druhý díl překvapil. Narozdil od prvního dílu, se tady objevili napínavé části a konečně jsem se nemohla dočkat dalších stránek. Hirka se stává čím dál víc zajímavější postavou. Bohužel mě Rime trochu zklamal. Takže hurá na velké finále ☺️

17.07.2018 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Chtěla bych mít život jako tyhle hrdinky, vše jim čirou náhodou spadne do klína :-) ale jinak pěkné letní počteníčko, autorka umí krásně popisovat přírodu :-)

08.07.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mám pro knihu jeden výraz: neuvěřitelný. Chvíli mi trvalo než jsem se ve světě zorientovala ale pak jsem se začetla a bylo to úžasný. Autorka mě neustále překvapovala a podle mě se vyhýbala všem klišé. Hned jdu na druhý díl. Fakt jsem nadšená

04.07.2018 5 z 5