Šedí bastardi

Žij v sedle. Zemři na divočákovi. Taková je víra poloorků obývajících zemi Lot. Patří k bratrstvům známým jako kopyta; tito bývalí otroci střeží svůj neutěšený kraj na hřbetech obřích divokých prasat, speciálně šlechtěných k boji. Jsou tím jediným, co stojí mezi dekadentním srdcem ušlechtilého Hispartského království a divokými tlupami čistokrevných orků. Šakal střeží svůj kraj spolu s Šedými bastardy, jedním z osmi kopyt, která přežila kruté obléhání Lotu. Protože je mladý, prohnaný a velice ctižádostivý, navrhuje sesadit tyranského zakladatele Bastardů, válečníka zvaného Claymaster. Šakalův nebezpečný pokus o puč podpoří Kaňour, zuřivý kříženec s větším množstvím orkské než lidské krve, a Nádherná, jediná jezdkyně ze všech kopyt. Když kvůli příchodu cizího čaroděje vyjde podlá zrada najevo, Šakalovy plány končí ve zmatku a nejistotě. On sám se ocitá v sedle se zajatou elfskou dívkou, jejíž přítomnost začne narušovat jeho spojenectví. S blížícím se anarchickým krvavým rituálem Měsíce zrádců se Šakal musí rozhodnout, komu zůstane věrný, a najít si své místo ve světě, který odměňuje jen zlomyslné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410819/sedi-bastardi-8P3-410819.jpeg 3.45

Země Lot 1.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Host

The Grey Bastards, 2015

Kniha Šedí bastardi

wiedzmin88
předevčírem

Po dlouhé době něco co mě více než mile překvapilo.

Super příběh plný zvratů, který vás pohltí. Je skvěle doplněný o peprné hlášky a humor. K tomu lehce netradiční hrdinové, kterým právě ty hlášky sedí. Takříkajíc jak pr**l na hrnec.
Vše se odehrává v dobře vymyšleném rozlehlém světě. Sice z něj poznáme jen malou část, ale víc vlastně jako čtenář ani nepotřebujete. Naopak je prostor pro další pokračování.

Teď si jen na to pokračování počkat ;)

tomas7320
08. listopadu

Na Goodreads hodnocení 4,14 z 5 !
Hodnotilo 3947 lidí, což je velice velice slušné a proto jsem do této knihy šel s velkým zájmem a nelituji. Příběh je super. Neotřelý a po všech stranách a na všech stránkách Vás děj a zvlášťně ujetý a syrový humor knihy vtáhne do děje. Doporučuji a doufám že se u nás vydá i druhý díl, který má ještě lepší hodnocení!!

Autor knihy

Kniha Šedí bastardi je v