Rudá královna ekniha

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273205/ruda-kralovna-Bec-273205.jpg 4.11027

Rudá královna/Červená kráľovná (1.)

Red Queen (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno: (ekniha), CooBoo

Kniha Rudá královna

maja11231

Četla jsem už lepší knihy ale přesto si přečtu další díly, jsem totiž zvědavá jak to dopadne

Catwoman292

Knížka se mi poměrně líbila byla čtivá a především mě zaujal nápad světa rozděleného podle krve. Já osobně bych ale ocenila, kdyby autorka popsala a uvedla více schopností stříbrných. Kniha byla sešitá Selekce a Divergence dohromady. Hlavní hrdinka mi byla sympatická i přes její najivitu. Upřímě milostný trojúhelník v této knížce mi přišel snad nejvíce klišé, ale nakonec mě knížka (dík svému konci) přesvědčila, že jejím přečtením nic nezkazíte ba naopak.

mrousek

Výborná young adult fantasy kniha, kterou rozhodně nepohrdne žádný nadšenec tohoto žánru. Celou triologii mám v plánu přečíst v krátkém úseku, neboť je opravdu zajímavá a většina postav je mi velice sympatická. Děj je parádní, nicméně se mohlo lépe popsat Mare a její vstoupení do celé královské rodiny a celého existování stříbrných.
Avšak knihu samozřejmě doporučuji.

Epes

Kdo ještě nechce opustit tematiku Divergence a Hladových her, tak najde v knížce uspokojení.

lucie0134

Docela dlouho mi trvalo, než jsem knížce přišla na chuť. Vadilo mi jak Mare byla tak naivní občas jsem si říkala jak může věřit stříbrnému, jak se může klanět zrůdě. Nejvíc se mi líbila Farley, možná to bylo i tím, že je mi svým způsobem podobná. Kniha je hezky psaná, ale pokud chcete přečíst daleko lepší knihu doporučím Ledová krev je na podobném principu ale daleko lepší.

ydnac

Zrovna se chystám číst 4.díl z této série. Všechny díly se mi moc líbily, připadalo mi to díl od dílu lepší a napínavější. Vždycky se těším, že najdu nějakého autora, který píše skvělé fantasy a tady jsem se určitě nezklamala:-)

hellena1523

Nebylo snadné se začíst a když se tak stalo, tak jsem měla dojem, že čtu plagiát.
Nápad se stříbrnokrevnými byl super, ale nedotažený, spousta věcí, které by tento prvek k knize vysvětlily, prostě chyběla, tudíž i tento motiv působil tak nějak neukotveně.
A co to teda totálně zabilo, to byly ty protivné postavy a vrcholem byl naprosto stupidní milostný trojúhelník.

Čtenářka602

Já miluji fantasy a tahle kniha byla naprosto skvělá!!! Bylo tam vše co mám na fantasy ráda= např. i když se situace jeví jako beznadějná vždy je řešení. Byl to skvělý nápad vytvořit svět dle krve. Trochu to připomíná Nacisty a Židy.... Lehce mi vadilo, že Mare (jak se jevilo) se nedokáže rozhodnout mezi Calem a Mavenem. Ten konec byl dechberoucí!! Ani ve snu by mne nenapadlo, že Maven zradí Šarlatovou hlídku s Mare... Za to Mavena nemám zrovna v lásce;)) Přičítám obrovské plus za postavy jako např. Julián, Will i Gisa ač mi na začátku přišla jako pyšná princezna. Do kniky jsem se zamilovala a už se od ní nedokázala odtrhnout. Všem lovcům dobrých knížek doporučuji.
Budu velmi netrpělivě čakat na další díly♡♡