P-puma- P-puma- komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Krásná kniha, která mě svou atmosférou a postavami chytla za ruce a po dlouhé době jsem až do konce nevěděla jak to všechno skutečně bylo.

05.09.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Vůbec si nejsem jistá jak Nastereu hodnotit. Ale asi špatně i několik dní po poslechu jsem nenašla nic pozitivního. To co se mi na autorce líbilo, tedy postava Ilan, se změnila v nesnesitelnou postavu okolo které se točí svět. Propadla se do klišé, že ona jediná dokáže zachránit svět. Úplně jsem nesnášel věty "To musí vědět " kvůli Tomu se musí objetovat" " To ji bude stát život " nevím co je to To. Z knihy nebylo To zřetelné, spousta hádanek, náznaků, ale děj se neposouval. A to co jsem milovala jiskreni mezi Ilan a Kapitánem bylo naprosto zazděno. Z Kapitána se stal osel co stojí opodál. Nic nic dobrého co by mě vedlo dal a nutilo mě nedočkavě čekat na další díl. Celou knihu jsem si držela dlaň na čele a říkala si "proč to děláš?"

23.06.2021 2 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Nečetla se (neposlouchala) se lehce. Hlavně části Agnes, z jejího života v Gileádu mi naskakovala husí kůže a byli chvíle, kdy jsem knihu musela vypnout a vstřebat. Nejzajímavějsí část mi přišlo vyprávění tety Lidie. Ale všechny tři příběhy davají dohromady skutečné a úplné svědectví. Skvělá kniha.

06.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bohužel na mě Listopád působí jako ušitý horkou nití. Podle mě by potřeboval ještě chvilku k dozrani u autorky, aby alternativní realita dostala pořádný tvar a smysl. Příběh Magdy a Mají je krásný a velmi silný, ale mohl by se odehrávat i v normální realitě a alternativní v této podobě není nutná a příběhu nic nedodává. N druhou stranu zápletka a čtivost a postavy jsou skvělé, tak jako vždy u paní Mornštajnove.

26.05.2021 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

No páni. Reese Witherspoon a její knižní klub se pro mě stal vyhledávačem zajímavých knih. A tak jsem přišla i k této knize a šla jsem do ní bez jakýkoliv očekávání. Prostě se nechávala unést příběhem a musím říct, že mě dostal hluboko do mého nitra. Mých názorů a mých pocitů o mateřství a všechny je rozbil, roztříštil na milion kousků, aby se na konci spojili v úplně nové složité a nedefinovatelne. Pro mě se Ohničky všude kolem stali knihou, kterou jsem právě teď potřebovala číst a našla v ní mnoho a po jejím přečtení odcházím mnohem bohatší. Stejně tak vím, že jiným čtenářům projde okolo a přijde jim nezajímavá....

08.05.2021 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Tohle bylo, ale fakt děsný. Uplne nesmyslná zápletka, setkání i situace.

03.05.2021 1 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Daisy Jones and the Six je skvelý příběh plný drog a rockenrollu. Strašně mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná, jako rozhovory se zúčastněným. Je tedy osekana o popisy ale je plny myšlenek jednotlivců. Strašně jsem se smála tem situacím, kdy všichni popisuji jednu událost ale každý si ji pamatuje úplně jinak. Ten příběh je až neuvěřitelné uvěřitelné. Ale mě tam chyběl nějaký zlom v tom dějí. Na závěr jsem prostě chtěla sedět s otevřenou pusou, ale to se bohužel nestalo.

25.04.2021 3 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Krásný příběh s Maskou mytologií, hrozně mě bavila cesta po Mexiku a Kasiopea byla úchvatná hrdinka a strašně jsem si přála aby vše dopadlo dobře i když to nebylo možné. Krásné čtení a moc mě bavilo.

03.04.2021 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tahle kniha má ohromné štěstí, že je tak skvělé napsána. Ukončovani jednotlivých kapitol je napínavé a nutí vás si kousat nehty napětím. Bohužel pro ně byli některé části nezajímavé, množství postav tak ohromující, že jsem to už časem přestala úplně vnímat a konec mě bohužel zklamal.

22.03.2021 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pam věže byl opět naprosto skvělý. Nemám co vytknout, hodně se mi líbil začátek Frentisovi linky. Princezna Lyrnu jsme poznali blíž a její linka je také úchvatná. Celé knize mohu vytknout jen jedinou věc. Málo Velina. Velin se stal moji asi nejoblíbenější postavou, jeho linka je skvělá a každou stránku s ním jsem si neskutečně užívala. Jen díky rozdělení do čtyř linií ho v knize bylo hrozně málo.

14.03.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Druhá kniha od Ruty Sepetys, autorka se mi líbí, že si vybírá zajímavé místa a čas kam knihy zásadí. Potrhana křídla byla skvělá. Jo a její osud a způsob jak se snaží držet a nesklouznout do propasti byl skvělý. Ruta má jednoduchý a čtivě styl psaní a sladké konce ji ráda odpustim a určitě se vrátím k dalším knihám.

24.02.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Pro mě veliké překvapení. Dobře sestavený případ, skvělý pachatel a výborné rozuzlení.

22.02.2021 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Doba jazzu, večírků a krásných a prokletych je má slabost. Příběh malé Alice a jejího narození je krásný a stál mě i několik slz a já se u něj krásně zasnila. Tři hvězdy jsou za to, že je úplně nepředvídatelny a rychle zapomenutelny.

09.02.2021 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Lovkyne jsem si vybrala kvůli předchozí knize Alivina síť byla skvělá. A ani tentokrát jsem se skutečně nenudila knihu četla jedním dechem a posledních tak 200 stran jsem v podstatě hltala. Autorka si opět vybrala zajímavé téma. Ženy letkyně v rudé armádě. Příběh nám vypraveji tři postavy, každá začíná své vyprávění v jiné době a i když víte kam přibližně příběh povede, je to úplně jedno, protože tady konec není důležitý. Důležitá je cesta těchto tří osob až k cíli. Krásné

18.01.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Od Hadroveho panáka jsem neměla žádná očekávání. Byl to dárek a tak jsem m němu i přistupovala. Musím říct že pro mě byl milým překvapením. Kniha je kratší a je napsána čtivě a svižně. O mezerach v případu no prostě tam jsou no. Ale můj jediný problém byl ten, že si nejsem jistá kdo je vlastně hlavní hrdina knihy. Měl by to být asi Wolf, ale o tom se tam je dost mluví ale vy nemáte šanci ho skutečně poznat a je vám cizí. To si myslím že je u knihy špatně.

07.01.2021 3 z 5

Nedovol mi zmizet Nedovol mi zmizet Lucie Závacká

Že začátku se mi zdálo, že už jsem některé pasáže někde četla, ale přiznám se že pak mě kniha vtahla a přečetla jsem ji na dva zátahy. Za mě jedna z lepších knih ve svém žánru. A těším se na pokračování.

30.12.2020 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

U mluvícíchfontan mě hrozně zaujala anotace. Španělsko za Francovi diktatury. Zatím jsem nečetl knihu s podobnou tématikou a velmi mě to zaujalo. Ten příběh má obrovský potenciál. Bohužel autorka má očekávání úplně nenaplnila. V příběhu je moc vypravěčů, to vede k tomu že až do strany 150 se tam nic moc neděje. Je těžkopádné , autorka pomocí klasických klišé predhazuje různá tajemství, která nás mají napnout, ale vy hned vite kam to povede. Chyběla mi tam hloubka a síla příběhu. Bohužel konec také velmi slabí. Je to hrozná škoda, celé to mohlo byt úplně skvělé, kdyby to bylo líp napsané.

28.12.2020 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Pro mě velké překvapení, prvni stránky mi dali pocit, že karty jsou rozdány a já přesně vím kam příběh jde. Ale autor mě dostal. Hloubkou postav i drsosti s závěr byl famózní. Fakt jsem nenašla jiné slovo, které by to vystihovalo, omlouvám se. Jediné co mi chybělo byl Carluv cynicky humor. Rozhodně se těším na pokračování.

29.11.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Krásný příběh od první stránky. Už dlouho se mi nestalo, že by mě příběh vtáhl hned od začátku. Autor má výborný a poutavý styl psaní. Velin je úchvatná postava, která mi do duše přinesla vždycky klid a ihned jsem si ho oblíbila. A ráda, se vrátím k pokračování.

13.11.2020 5 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Ten, koho přece znáš je krásná kniha o vnitřní síle, kterou každý z nás musí najít sám v sobě.

29.10.2020 4 z 5