Třpytivá hodina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Selina Lennoxová patří ke zlaté mládeži. Její život je nekonečný večírek plný alkoholu a skandálů, který má jediný cíl: vyhnout se nudnému životu, který jí naplánovali rodiče. Lawrence Weston je chudý malíř, který jedné noci nečekaně vstoupí do Selinina života, a ačkoliv si uvědomuje, že dívka jejího postavení nikdy nemůže být jeho, nedokáže ji opustit. Láska, kterou prožívají, je opravdová. Selina sní o šťastném životě po jeho boku, pak ale dojde k tragédii, která ji donutí učinit rozhodnutí, které je bezpečné, místo toho, které je správné… Román o vášni, zármutku, ztrátě a tajemstvích, zasazený do období bouřlivých změn mezi dvěma světovými válkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/427442/trpytiva-hodina-2NF-427442.jpeg 4.227
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Glittering Hour, 2019

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Třpytivá hodina

Přidat komentář
Mentolka78
včera

Na tuto knihu jsem se tesila, zejm.po precteni Dopisy, ktere nikdo necetl. Prvni polovina nic moc, zvejkala jsem ji doslova. Od pulky ctive, dechberouci,napinave.

Květ
14. února

Dvacátá a třicátá léta minulého století, Anglie. Na straně jedné "zlatá mládež" a bohatá dívka Selina, na straně druhé chudý umělec Lawrance. Od autorky jsem četla její debut "Dopisy, které nikdo nečetl," který se mi moc líbil a těšila jsem se i na její druhý román. Tento mě bohužel z počátku neoslovil a chytil mě cca až za polovinou. Pak už jsem si čtení vychutnávala. Na závěr je potřeba si připravit kapesníky!

Ouninka
13. února

Bohužel pro mě byla knížka zklamáním....asi jsem po autorčině prvotině čekala větší pecku....do 170 strany jsem se docela nudila, nehledě na to, že by vadila přemíra nepodstatných informací a jmen, které by ději podle mě nechyběly. Děj pro mě byl od začátku předvídatelný, prakticky jsem tušila, jak knížka dopadne s jistotou od poloviny knihy....jisté kouzlo určitě měla, konec se mi líbil a soucítila jsem s hlavní postavou....možná kdybych četla toto první a Dopisy až jako druhou knihu, bylo by třeba moje hodnocení lepší.....neurazí, ale ani příliš nenadchne, je to taková průměrná červená knihovna :-)

ivousekk
13. února

Povedený příběh z dob dávno minulých. Skvěle zachycuje život smetánky v Londýně dvacátých let. O tom, že škody napáchané válkou nezmizí ani po mnoha letech, o tom, že najít si svoje místo na slunci, je mnohdy těžší, než se zvenku může zdát. O tom, jak krásná a zároveň spalující dokáže být láska.
Po knížce Dopisy, které nikdo nečetl, jsem byla hodně navnazená, protože za mne kniha patří k absolutní špičce, takže do odhalení pravdy o Barmě, to byl lehce nadrůměrný příběh. Ale ten závěr! Knihu jsem dočela chvíli po půlnoci, protože jsem prostě musela vědět, jak dopadne. A bylo to velmi emotivní, připravte si kapesníky.

kalinkacz
07. února

Nejsem jedna z těch, pro které byla tato kniha hodně očekávaná, jelikož jsem nečetla předchozí knihu autorky... Byla jsem ale zvědavá, co na ní všichni vidí... Z Třpytivé hodiny se stala příjemná, zamilovaná a dojemná oddechovka... Pro milovníka podobných knih bude tato kniha úžasná, já si u ní odpočinula... Přišlo mi, že námět, styl vyprávění i zápletky jsem už potkala v jiných knihách a proto nemohu příběh hodnotit nejvyšším hodnocením... Nicméně kniha špatná rozhodně nebyla, ale je to pro mě spíše takových 3,5/5...

agatha2
03. února

Autorka opět napsala krásný a silný příběh, i když se přiznám rovnou, že její knihu DOPISY, KTERÉ NIKDO NEČETL v mých očích nepředčil, ty si stále své první místo na pomyslném žebříčku zachovaly. Při popisech nevázaných večírků jsem si několikrát vzpomněla na mého milovaného VELKÉHO GATSBYHO. Jejich atmosféra je i zde perfektně zachycena. A stejně jako v Gatsbym i zde se ukáže, že mít peníze a moc, neznamená být šťastný.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

JanaDor
03. února

Autorka se nenechala strhnout k jednoduché a nudné romanci. Hezky vše propletla a nechala v závěru vyplout určitá tajemství, které čtenáře překvapí. Takže nechte se unášet čtivým příběhem plný síly lásky, ať k rodině, dětem či partnerům .

deniska2
02. února

Velmi silny pribeh ,opet paní spisovatelka nezklamala.Za mne 5 hvezdicek a tesim se na dalsi knihu od teto autorky.

1

Autor a jeho další knihy

Iona Grey
britská

Podobné knihy

Kniha Třpytivá hodina je v

Právě čtených8x
Přečtených29x
Čtenářské výzvě16x
Doporučených3x
Knihotéce69x
Chystám se číst181x
Chci si koupit59x
dalších seznamech1x