Lovkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424952/lovkyne-LcQ-424952.jpg 4.738
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

The Huntress, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Lovkyně

Přidat komentář
Laviedete
dnes

Knihu jsem si tentokrát vybrala podle vysokého hodnocení. Bohužel to nebyla správná volba. Neseděl mi styl psaní, příběhy příliš natahované, prakticky od začátku se dalo rozklíčovat jak všechno dopadne. Za sebe dávám kolem 60% a knihu ráda přenechám někomu dalšímu.

Hedviga
12. ledna

Skvelé to bolo. Tento príbeh stál za všetky prachy. Žiadna pasáž ma na rozdiel od Alicinej siete nenudila. Všetko tam bolo tak, ako málo byť. Správne zapasované, správne načasované. Postavy v príbehu brilantne vymyslené. Ninu si nejde nezamilovať. Konečne môžem s čistým srdcom dať plný počet.


kacunka157
09. ledna

Moje prvni prectena kniha v novem roce. Prvni setkani s autorkou - rozhodne si prectu i jeji prvotinu.
Kniha se vyborne cetla a poslednich 100 stranek jsem cetla jednim dechem... I kdyz by nekoho mohla odradit svym poctem stran - skoro 600... Nebojte se toho a vazne si to prectete.. Vypravi napinavy pribeh o nacisticke vrazedkyni.

gigi77
01. ledna

VELKÁ KNIHA “doslova i do písmene”. Nastartuje vaší představivost víc než jste doufali už od prvních stránek. Rozlučte se s plány na víkend, rozečtená se nesnadno odkládá :-) Udělejte si čas, nesnažte se čtení urychlit, mohla by vám připadat zdlouhavá, ale to opravdu není, užijte si četbu v poklidu a vstřebávejte zážitek, kde válečnému napětí ulevuje romantická linka ...
Kate Quin patří mezi mé oblíbené autory a všechny historické romány z jejího pera stojí za přečtení.

alexis818
20.12.2020

Pěkná kniha zase jiný pohled na 2.sv.v.Ja bych tedy uvítala, aby kniha byla kratší, některé pasáže mě, bohužel,, nudily. Ale jinak doporučuji.

eva3992
08.12.2020

Druhá světová válka zase trochu jinak. Tentokrát se s válečným korespondentem Ianem Grahamem ocitáme v roce 1950. Právě on se snaží vypátrat zločince, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Koho však touží opravdu najít je žena „lovkyně“, která chladnokrevně zabíjela a to i včetně dětí.
V knize se setká s Ninou, bývalou poručicí sovětského letectva a brzy zjistí, že mají společný cíl – najít „lovkyni“.

Sledujeme zde tři lidské osudy a různé časové roviny. Mladou dívku Jordan v Americe, Ninu v Sovětském svazu a Iana v Rakousku. Všechny příběhy se postupně začnou proplétat a doplňovat a Vy odhalujete další a další tajemství, které Vám budou dohromady dávat smysl.

První polovina knihy mi přišla trochu pomalejší, avšak ne nezajímavá. Posledních sto stran ale vše dohnalo a byla to jedna velká jízda, při které jsem ani nedýchala a knihu nemohla odložit z rukou.

Všechny hlavní hrdiny si zamilujete, budete s nimi pátrat, budete jim fandit, budete se s nimi smát i brečet, budete jim chtít poradit, navést je na správnou stopu.
Autorka zde kromě jiného „oslavuje“ sílu žen. Hlavní hrdinky jsou zde každá jiná a přesto každá silná a dokáží se vyrovnat s ranami osudu. Nina, která je válečnou pilotkou a která opravdu neměla lehké dětství, nám dokazuje, že každý máme šanci na to, abychom žili tak, jak chceme a můžeme se vymanit z předem daného života. Navíc tu byl opravdu zajímavý pohled mezi pilotky ve druhé světové válce – ženská síla, odhodlanost a pospolitost. To, co zvládly, bylo neuvěřitelné.

V knize najdeme akční i dojemné scény. A i když se jedná o závažné téma, autorka do knížky několikrát propašovala vtipná místa, takže vše příjemně odlehčila, avšak nezlehčila.

Pokud máte rádi knihy z období druhé světové války, tak jako já, pokud rádi čtete o silných ženských hrdinkách a pokud se nechcete u knížky nudit, je právě Lovkyně kniha pro Vás.

Už rok mám doma i autorčinu předchozí knihu Alicinu síť a rozhodně se na ni v nejbližší době chystám a těším.

Andrea7272
03.12.2020

Pěkná kniha, četla se dobře a napínavý konec, když jsem si to představila , tak bych se klepala strachy taky :-)

Katka2382
21.11.2020

Jo jo hodně čtivá bichle.I jsem si ji brala do práce na odpolední a místo svačiny četla,ale odtrhnout se pak a jít zase makat to mi stálo nadlidské úsilí:).

1

Autor a jeho další knihy

Kate Quinn
americká

Podobné knihy

Kniha Lovkyně je v

Právě čtených6x
Přečtených45x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených4x
Knihotéce92x
Chystám se číst134x
Chci si koupit40x
dalších seznamech2x