Lovkyně

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424952/big_lovkyne-LcQ-424952.jpg 4.7206

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Huntress, 2019

Kniha Lovkyně

SumýšIrena

Kniha se mi líbila od začátku až do konce mnohem víc než Alicina síť. Bonusem pro mě byla postava Niny. Takový netypický knižní hrdina, přesto mně právě ona nejvíc bavila.

evask

Váhám mezi 3* a 4*. Příběh Niny mě nezaujal a nebyla mně sympatická, vadila mně na ní jak mluva, tak chování. Zajímavý námět, ale všechno takové málo uvěřitelné. A taky zbytečně zdlouhavé, nutí mě přeskakovat odstavce.
Momentální celková známka, 93% ,podle mně hodně nadhodnocené.

ještěrka38

Druhá kniha autorky a musím říct, že tato se mi líbila víc.. Sice od začátku bylo jasné, kam vše směřuje a jak to dopadne, kdo je hledaná osoba, ale i tak dobrý příběh.. Doporučuji .

gordon13

Kniha se mi vcelku líbila, i když se přiznám, není to dějově zrovna můj šálek kávy. Dost mě nalákaly skvělé recenze...příběh je příliš obsáhlý a děj se hodně často točil v kruhu, aniž by se nějak výrazněji posouval. Kniha i paní autorka má ovšem spousty obdivovatelů a určitě právem!..a já se zase přesunu k jiným knihám a jiným autorům...

Elapheg

Tak nakonec i na Lovkyni přišla řada. Dlouho jsem si ji schovával a letos přišel čas na ni. Jelikož jsem četl Alicinu síť, očekával jsem od autorky opět skvělý výkon. Ano, paní autorka nezklamala, bylo to výborné, ale Alicina síť nezůstává pozadu. Lovkyně je přezdívka nacistické vražedkyně Lorelei Vogtové, kterou si nevědomky přivede otec Jordan domů do Bostonu a představí jí své dceři Jordan. Lorelei vystupuje pod jiným jménem, přesto Jordaninému oku, zvyklému fotit ty nejlepší okamžiky, neujde jeden zvláště chladný pohled otcovy snoubenky a zapátrá v minulosti neznámé ženy a taky že na něco důležitého narazí. Kniha je vyprávěna z pohledů tří hlavních osob: Niny Markovové, pilotky za války, která se s Lovkyní setkala, Iana Grahama, který také po Lovkyni pátrá jako hledač válečných zločinců a Jordan, která se snaží odhalit, kdo vlastně snoubenka jejího otce ve skutečnosti je. Jak Jordan, tak Ian a Nina pátrájí současně po Lovkyni, protože zvláště Nina a Ian s ní mají nevyřízené účty. Byla to skvělá kniha a už se těším na to, až vyjde třetí kniha: Kód růže. Dávám plný počet a doporučuji.

Bubo19

Je to moje druhá kniha od této autorky a opět jsem spokojená. Čte se výborně, je napínavá a k tomu jsem se dozvěděla zase něco nového z historie, tentokrát o sovětských pilotkách za 2. světové války. Pár věcem jsem sice nedokázala uvěřit a závěrečná "akční scéna" mi nesedla, ale protože jsem se nemohla od knihy odtrhnout a odkládala jsem všechno ostatní, jen abych se dozvěděla, co bude dál, nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

ivousekk

Vynikajici! Mam moc rada historicke pribehy. A kdyz se jejich prostrednictvim dozvim i neco noveho z minulosti, je to velke plus. Informace o Nachthexen byly neskutecne zajimave, hned jsem si zjistovala vic. Skvele bylo i vypraveni ve trech dejovych linkach, ktere se postupne protnou. Knizka rozhodne stoji za precteni, doporucuji!

Zdenas5

Velmi pěkná kniha, pohlíží na 2.sv. válku zase z trochu jiného úhlu. Postavy jsou věrohodné a velmi sympatické, ať už je to malá Ruth s láskou k hudbě, zanícená fotografka Jordan, ženy obletující Tony, jehož opakem je vážný Ian či rusalka Nina (ta se mi asi líbila nejvíc), příběh činí zajímavým i vyprávění z pohledu tří postav. Celek se mi velmi líbil, ale něco mi brání dát plný počet hvězd. Asi závěr. I když jsem nikomu nic zlého nepřála, chtěla jsem dobrý konec, tak mi ten závěr přišel jako z červené knihovny. Prostě mi k příběhu úplně nesedl, ale to je asi jen můj problém. Knihu mohu doporučit.