Oběť bez tváře

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360244/obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4.3368

Fabian Risk (1.)

Offer utan ansikte (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

monika0356
dnes

Kniha me naprosto dostala, byla jsem napnuta od zacatku az do konce. Doporucuji vsem co maji radi tento typ knizek :)

veronika5179
30. listopadu

Takový mladší bratříček Nesba, ale k severské dokonalosti tomu chyběla propracovanost a přebývala zbytečná klišé.

Tynule
29. listopadu

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi, ale ztrácela jsem se ve jménech postav. Jinak mělo to spád a čím dál víc mě kniha upoutávala. Ráda dám možnost další jeho knize se dostat do mé knihovny. Takže, Ježíšku...

Miruš
24. listopadu

Kniha se mi moc líbila, strhla mě a těším se na další autorovo dílo.

Zdenas5
22. listopadu

Kniha se mi líbila. Děj byl napínavý, hlavní hrdina sympatický, zápletka zajímavá, takže se čte téměř sama. Pouze závěr byl trošku přitažený za vlasy.

brabofka
20. listopadu

Za mě 1 s *. Perfektní příběh, který chytne od první stránky. Chytlavě napínavý, děj vykonstruovaný, žádné zdlouhavé popisy všeho. Prostě to odsýpá a zastavíte se s dechem až nakonci. Doslova :-)

Anahk1
20. listopadu

Hmm.. dobrá práce!!! Moc mě knížka bavila.. ikdyž, chvilkama mi běhal mráz po zádech z té vrahovi zvrácenosti ...

Danago
18. listopadu

Přečetla jsem spoustu krimi ať už severských nebo ne. Nevím přesně proč , ale tato knížka mě moc nechytla. Motiv pachatele se mi zdál hodně slabý . Některé pasáže z knihy dost nevěrohodné. Celé mi to přišlo docela překombinované. Fabian Risk je vykreslen jako superhrdina, ale mě nijak nezaujal. Celkově jsem se do čtení musela nutit protože jsem si chtěla udělat celkový obrázek, pořád jsem doufala, že se to zlepší. Pro mě bohužel průměr.

Dixinka
15. listopadu

Přečteno téměř jedním dechem. Nedalo se od knihy odpoutat. Určitě si přečtu další knihy od autora.

Reat
07. listopadu

Přiznám se, že na označení "Severská krimi" jsem doslova alergický. Nevím, proč si někdo usurpuje právo na to, že díky svému původu prostě jen a pouze on dokáže napsat kvalitní kriminálku, ačkoli nesahá kupř. Carterovi nebo Bryndzovi ani po kotníky. Prostě dobrá krimi je dobrá krimi, ať už z USA nebo Norska či odjinud. Ovšem jakékoli námitky a výtky se roztříští napadrť jak o zeď po otevření a následně přečtení tohohle majstrštyku. Už dlouho mě nic tak nepřipoutalo a nerozsekalo jako tohle. Ve zkratce...policista po své nevěře a rozbití vlastní rodiny učiní fatální rozhodnutí zachránit její trosky tím, že se přestěhují do města, kde se narodil a vyrůstal, v domnění, že to bude pro ně všechny nový začátek. No to bych sakra řekl, že je....ovšem zdaleka asi ne tak, jak si Fabian Risk maloval. Zapadne totiž do plánu přehlíženého a odstrkovaného spolužáka pomstít se po letech všem, kterým nestál ani za šikanu. Opravdu skvost. Kdybych měl použít trochu sexismu, tak si připadám tak, jako kdybych náhodou sbalil naprosto luxusní holku, se kterou jsem si dva dny užíval a nemohl se jí nabažit. Zapomeňte na Keplery, Olseny a já nevím koho ještě....ač nejsem v žánru "Severská krimi" (brrr) příliš znalý, tohle dle mého nic nemůže překonat. Veledílo!!!

witko
01. listopadu

Autor mě uměl ale dobře napínat. To já rád. Dobře se mi četla.

kululinka

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Některé věci (a vlastně i motiv pachatele) trošku přitažené za vlasy a postava Fabiana Riska hodně nesympatická, ale nešlo se odtrhnout a přestat číst. Super!

jana0539

Úžasný, těším se na další jeho knihu.

Verrrunka

Masakr! Myslela jsem, že mi u téhle knížky exploduje hlava. Konec je možná trochu překombinovaný, ale jinak je to naprosto perfektní severská detektivka. Promyšlené, napínavé, skvěle napsané. Už se těším na další díly, tohle je fakt něco pro mě!

EricNor

Fabian Risk se stehuje, protože ho vyhodili z prace, respektive z oddeleni policie ve Stockholmu. Nove nastupuje k policii do Helsingborgu. Nahlasi se nove sefce, ze prijde za dva tydny, az mu skonci dovolena. Jenomze mu prave zavrazdili spoluzaka ze zakladky....... Knizka se cte skvele. Po skonceni kapitoly chcete cist dalsi a dalsi, protoze vas autor navnadi ke cteni aniz by pouzival jednoduche cliffhangery, coz povazuji za velke umeni. Autor strida zablesky z minulosti, preskakuje z postavy na postavu, vcetne te vrahovi. Nahlizi jim do hlavy a popisuje jejich uvazovani. Poslednich cca sto stran uz jsem knizku nedokazal odlozit, autor pretocil na turborezim a proste me nenechal skoncit do posledni stranky. Sice je konec hodne pritazeny za vlasy, vcetne neuveritelnych situaci v "posledni chvili", ale celkove jsem hodne spokojeny.

Colletka

Super! Konečně promyšlená detektivka.

stefinam

Přečteno jedním dechem. Asi mám nového oblíbeného detektiva.

gad

Tak, a mám nového oblíbeného detektiva a také novou oblíbenou sérii švédských thrillerů. Příběh mi připomínal knihu Neviditelný od Mari Jungstedtové, kterou jsem četl asi před rokem. I zde vrah vraždil po letech své spolužáky. Ovšem rafinovanost a "fantazie" Ahnhemova vraha nemá obdoby. Podobně jako je vrah posedlý vražděním, je detektiv Fabian Risk posedlý touhou jej odhalit. Vždyť je to možná jeho spolužák. Jenže který?
Perfektní. Četl jsem každou volnou chvilku. Prostě jsem chtěl vědět, co bude dál a kdo bude další na řadě. Ta kniha mne dostala. Doporučuji.

reeper

První 3/4 perfektní, nešlo mi knihu odložit. Vzdáleně připomíná Milenium ( provázání současnosti a minulosti). Ale závěr je zklámání. Odhalení vraha těžko uvěřitelné. Stejně tak poslední "akce" vraha je hodně naivní.

Monika1180

Ještě nemám přečteno, chybí mi asi 150 stran... ALE kniha mi nedá spát....napínavá od začátku, pořád se něco děje a pořád se to někam posunuje. Navíc krátké kapitoly, čte se to samo. Za mně super a milovníkům detektivek určitě DOPORUČUJU :-)

alexis818

Na začátku se to trochu táhlo,ale překvapivý konec vše vyrovnal.Určitě si přečtu i další díl.

Peťulka3

Moc povedené. Našla jsem dalšího oblíbeného detektiva.

LittleK

Kniha mě opravdu bavila. Neustále čtenáře drží v napětí, i když ke konci jsem si říkala, že tolik smůly snad nikoho potkat nemůže. Určitě se těším na další díly a všem fanouškům promyšlených vražd a nepolapitelného pachatele vřele doporučuji. Kniha mi trochu připomíná Hadrového panáka. Jediné, co bych vytkla je velká hmotnost knihy v poměru k jejímu formátu. Při delším čtení byla nepohodlná.

fidáš

Super čtení.

vybusna

Prvá tretina knihy sa mi nesmierne nudne vliekla, neskôr som to už hltala. Spočiatku som mala chaos s priliš veľa postavami s nezapamätovateľnými menami, ale potom som prišla na autorov systém a s menami som si prestala robiť starosti, tie dôležité sa vyselektovali a utkveli v pamäti samé. Vadili mi nepreložené anglické úryvky textov.
Jedno z rozuzleníi ma doslova šokovalo, ale vzhľadom na čítané, bolo uveriteľné. To sa autorovi fakt podarilo. A ano Fabian, je to Tvoja vina.
Bolo tam viac vecí, ktoré som tak nejako nešla pochopiť, ale tento typ pribehov nie sú takpovediac zo života, takže dobre. Ale toto.. Nedokážem si vôbec predstaviť, žeby si generácia štyridsiatnikov , nedokázala spomenúť na svojho triedneho spolužiaka zo základnej školy, príde mi to absurdné. Dobre ak zabudne jeden, ale celá trieda....to je fakt dosť cez čiaru.
No..detektivka je to hutná, napinavá a chutila mi. Nie je to žiadna kniha do kabelky a rozhodne budem sledovať detektiva Fabiana Riska ďalej. Za mňa super.

tulip131

Poutavé čtení, sice nevím jestli by takové sólo jednání někomu nové příchozímu někde tolerovali, ale budiž. Celá skupina policistů je dobře sladěná. A jednání vraha, promyšlenost byly napsány až uvěřitelně. Jen jsem na konci ještě čekala rozuzlení jak to dopadne s Riskem, manželkou a dětmi, snad se dozvím v další knize.

PADA123

Kniha se mi moc líbila a dvě třetiny jsem nevěděl, kdo je vlastně vrah. A ten konec fakt překvápko.Moc dobře napsaná kniha a těším se na pokračování. Velmi doporučuji

Jido

Přečteno jedním dechem, napínavé od první do poslední stránky

čef

Příběh napsaný výborným stylem s napínavým příběhem, tak jak se od detektivky očekává. Sem tam je sice všeho trochu moc - známých schémat, nepochopitelného jednání mnoha postav, motivací a chyb superinteligentního pachatele, náhod, sexismu apod., ale kniha je vcelku čtivá a tématem šikany v základce zajímavá. Další díly této série si ovšem rád přečtu.

Strnady095

no dobře, no...celé Švédsko vyvražděno...proč?, trošku chabý důvod...dobrá hlavní postava, dobré postavy kolem...pekelně rozjetý konec...překvapení? - ne, to ne...šťastný konec...tak jen za tři...no nevim :-)