Oběť bez tváře

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/big_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4.31252

Fabian Risk 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte, 2014

Kniha Oběť bez tváře

marketa1860
dnes

Dobrá detektivka, na mě moc dlouhá. Řada nepravděpodobných událostí, těžko uvěřitelných zvratů, dost odbytý konec... Zajímavý námět.

Anna27
včera

Nejchytřejší detektivka to není, místy přehnané, nelogické, ale za přečtení stojí. Postavy mi začaly být sice sympatické až po půlce knihy, ale stejně vás příběh vtáhne do děje a zajímá vás, jak to dopadne. Hned začínám s dalšími díly, protože jsem zvědavá, jak se Fabianova postava rozvine.

termitovo
předevčírem

Remeslne dobre zpracovane, ale hloupa/severska sablona pribehu dotazena do absurdna. Bohuzel stejne jako dalsi "severske" detektivky. Seriovy nepolapitelny vrah je neustale o dva kroky napred, sikovny technicky personal policie, hlavni vysetrovatel ma velke problemy v soukromem zivote. Vrah ho skoro zabije ale v posledni pikosekunde to nakonec dobre dopadne. Dalsi dily uz ne.

Wladimirski

Děj knihy se odvíjel přirozeně, uvěřitelně, měl spád a přiměřenou dávku napětí. Nové postavy byly citlivě začleňovány do příběhu a nečinily jej nepřehledným. Rafinovaný vývoj mne bavil a tak jsem se těšil na sofistikovaný, gradující závěr. Ten se však odehrál v jiném duchu, než první tři čtvrtiny knihy. Nejprve mne zarazilo, že rodiče nechali 14ti letého chlapce 3 dny doma samotného a dorazil mne způsob ochrany ohrožených osob. To mi přišlo zcela mimo. I tak ale dávám 4*.

Kekik

Tak konečně mám rozečtenou další sérii, na kterou jsem si dlouho brousila zuby. A stálo to za to !

Fabian Risk se okamžitě stává mým oblíbeným detektivem. A samozřejmě i tým kolem něj. Líbí se mi, že postavy zde mají rodiny a řeší rodinné, běžné problémy. Jsou pro mě mnohem uvěřitelnější. Je to příjemná změna. Většina detektivů jsou bez rodin, bez dětí, bez soukromého života. U této série to neplatí, což je určitě dobrý tah pro budoucí zápletky.

Případ je zajímavý, dosti zamotaný, a myslím, že jen tak někdo neuhádne, o co běží. Mě tedy autor několikrát překvapil.
I když bych měla být zvyklá od Cartera, stejně mě překvapila hrůznost některých činů. Zvláště to s tím zubařským křeslem. To se mi udělalo až nevolno, když jsem si to představila.
Přečtení doporučuji. Aurora si dávám do oblíbených.

Doma mám ještě další dva příběhy. Koupila jsem první tři díly v akci dohromady za 300 Kč. Určitě brzy dokoupím i další. A ráda bych i nakoupila další série, které mám již delší dobu v hledáčku. Kupříkladu od Nesba, Larssona, Keplera a jiné.

zbožňuju_knihy

Výborná detektivka s detektivem Terminátorem v hlavní postavě, se synem místy podivné, ale pokud narazím na další knihy od autora, bez obav pořídím.

careras.c

výborné….

reza

Chladné a kruté. Místy velice chytlavé a konec super.