Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/big_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4.1423

Skotské knihkupectví 1.

Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after, 2016

Kniha Pojízdný krámek snů

Aaloha

Takové milé čtení mezi detektivkama a thrillerama, které vtáhne do Skotska. Hned bych se zašla podívat na nějakou vesnickou slavnost.

JankaV80

Dlouhou dobu jsem se nemohla do ničeho začíst, knížky jsem odkládala po 40 stránkách, protože mě nedovedly vtáhnout do děje. Čím to, že této knize s úplně obyčejným příběhem se to podařilo? Nevím! Možná tím, že sama kniha je o knihách, čtení a o lidech co mají rádi knihy. Děj je vlastně velmi jednoduchý, nekomplikovaný a od určité stránky knížky předvídatelný a přesto všechno mi to nedalo a knihu jsem přečetla za pár dní a měla jsem problém ji odkládat (vyspat do práce se prostě musím). Je to odpočinkové čtení (nebo čtení na dovolenou), které doporučuji :-)

Haňulilinka

Knížka se mi moc líbila. Myslím, že se bude líbit většině žen, které milují čtení a knížky. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává.

akinomV

Knížka o knihomolce a knihách, to je něco pro mě. Po přečtení knížky bych se hned vydala do Skotska a chtěla najít přesně takové místo, které je v knize popsáno. I s těmi lidmi :-) Naprosto krásná letní oddechovka.

Adris

2,5 hvězdy (průměr)

Pohodový románek v prostředí malé skotské vesnice. Nenadchne - neurazí. Některé dialogy mi přišly divné, určité události by měly potenciál na hlubší rozebrání. Lidé na mě nepůsobili srdečně (spíš morousové:)), hlavně jsem moc nechápala přátelství mezi Ninou, Griffinem a Surinder - ti byli sebestřední a celkem kousaví.

Líbil se mi hlavně konec (romantická linka, pomoc sociálně slabé rodině, splnění svých snů, příroda, skotské festivaly). Čtivá kniha to je, mě si ale emočně a svým zpracováním úplně nezískala. Možná se pár věcí ztratilo v překladu. Stačilo vyškrtnout Griffina, Surinder nechat se starým životem a víc máknout na popisu života v komunitě, romantické lince, charitě/pomoci. To by bylo za mě hezčí počtení ;).

AndreaP.

Miluju knihy, sama jsem knihomolka, takže naprosto jsem soucítila s hlavní postavou a vlastně, chtěla bych být jako ona a žít její život. Krásná oddechovka, která pohladí po duši, ideální pro letní dny.

marketa6511

Ta pravá kniha na letní dovolenou. Nic víc, ani nic míň. Krásně se čte a naláká na sever do Skotska.

Jenny46

Dobrá volba na dovolenou - knihy, knihovna příběh přesně pro vás knihomolky ️
Takové pohhlazení po duši skotský venkov, romantika a splněný sen - čeká vás krásné dobrodružství...