Pojízdný krámek snů

kniha od:

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4.1 618

Skotské knihkupectví série

1. díl >

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Little shop of happy ever after , 2016


více info...

Komentáře (186)

Komentáře 186 Recenze 4

Buchtičkajani
Buchtičkajani
26.11.2023 4 z 5

Krásná, milá, vtipná odechovka. Pro ty kdo miluji knihy je to pohlazení po duši.

Ennie
Ennie
24.11.2023 3 z 5

Námět moc krásný, zpracování horší. Výsledek hodnotím jako průměr. Neurazí, nenadchne. Konec bych udělala trochu jinak, buď více rozepsala a nebo nechala na další knihu...ta "zmínka" mi tam přišla trochu jakoby odhozená z rychlíku a zbytečná...nechci zabředat do spoilerů.

Po další knize sáhnu až budu potřebovat nenáročnou oddechovou knihu. Vcelku mě láká 4. díl (Vánoce, Edinburgh a knihy, co víc si přát).


malýčtenář
malýčtenář
20.11.2023 5 z 5

Co dodat, já, jako Nina, velká knihomolka, jsem z knihy nadšená. Sice příběh trochu naivní, trochu neskutečný, ale proč ne. Krásné líčení skotské přírody a hlavně dobré konce. Je ve mně asi hodně romantiky, protože kniha se mi líbila. Četla se velice dobře, lehce a těším se na další díly. Trochu si odpočinout od detektivky a dalších thrillerů.

mataaskorice
mataaskorice
12.11.2023 4 z 5

Poměrně stupidní příběh, ale příjemný, oddechový. Něco takového na tvrdou realitu všedních dní sedne jak ulité. Reálno nereálno vůbec neřeším. Bylo to milé, pohodové. Závěr mi přišel divný. Takový zbrklý. Šup šup a je ruka v rukávu. Knížka, ke které bych měla hromadu obsahových výhrad, ale protože se mi nic řešit nechce a protože to byl jednoduchý, příjemný relax, dávám čtyři hvězdy.

Sarapet
Sarapet
30.10.2023 5 z 5

A jo. Mně se to líbilo. Lehké,nenáročné, odpočinkové.

bezzink
bezzink
05.10.2023 2 z 5

(SPOILER) Pokud srovnam tento mily pribeh s jinymi podobnymi, pak nemuzu dat ani 3 hvezdy. Tohle za me nemelo ani poradny pribeh, ani spad nebo jiskru. Linka s Markem byla vazne nerealna a nudna. Tam to bylo jasne, ze to nikam nepovede, ani vlastne nevim, proc se v te lince tak na silu pokracovalo. Spis se mohla autorka vice zamerit na vyvoj vztahu mezi Ninou a Lennoxem. Nemam rada, kdyz se hlavni postavy v knizce malo potkavaji, malo spolu komunikuji a pak najednou BUM. Behem 20ti stran strasna laska, nemuzou bez sebe byt a the end. Presne jak pise Etule.
Taky ta jeji kamaradka byla prinejmensim divna. Porad Ninu jen kritizovala a v nicem ji nepodporila. Tak si tedy pratelstvi nepredstavuji.
A pokud si mam vybrat mezi snilkem Markem nebo skotskym brucounem Lennoxem, mam jasno v sekunde. Pro me je vzdycky zajimavejsi vasen, hastereni, provokovani - zkratka model hate to love. Bohuzel ale tady se to zrovna moc nepovedlo.

yellow
yellow
11.09.2023 4 z 5

Byla to spíš taková nepříliš realistická pohádka, ale neměla jsem přehnaná očekávání, takže se mi to líbilo. Příběh si poklidně plynul bez nějakých zvratů k očekávatelnému konci. Hlavní hrdinka byla tak trochu mimo realitu, ale relativně sympatická. A k tomu Skotsko, to je prostě láska.

KatyM.
KatyM.
29.08.2023 3 z 5

Příběh se pomalu rozjížděl, pomalu pokračoval, nic extra se nedělo. Příběh Niny, která vystoupila ze své komfortní zóny, aby si splnila sen a otevřela knihkupectví v dodávce. V knize mě chyběl dějový spád. Kniha neurazí, nenadchne.

Noisette73
Noisette73
15.08.2023 2 z 5

To se ti Jenny moc nepovedlo... takové nijaké, takové přeslazené a nereálné. Kdyby mohly jít věci v životě tak snadno nebylo by vůbec třeba psychologů a každý by si splnil sen, což je hezká představa něco tu však nesedí.

Sitting-Bull
Sitting-Bull
02.08.2023 4 z 5

Slaďák... Potřebovala jsem oddechovku do špitálu a co jsem čekala, jsem i dostala. Tak nějak to plyne, nic moc hlubokého se neobjeví, čte se to dobře a člověk se díky tomu cítí líp, což bylo to, co jsem v tuto chvíli chtěla a potřebovala. Pro mě jako pro knihomola byla moc příjemná a velmi pochopitelná Ninina láska ke knihám. No a druhá srdcovka - Skotsko...

VerronikaH
VerronikaH
02.08.2023 5 z 5

Tohle je jeden z těch příběhů, který ve vás vyvolá touhu zbalit svých pět švestek a vycestovat za novým životem. A navíc to Skotsko. Jako někdo, kdo žil rok a půl v Irsku, jsem na tuhle oblast zeměkoule značně citově vysazená a jen čekám na první příležitost, kdy se do této oblasti vrátit. Proto vítám každý takový román, který mě aspoň na chvíli přenese do tolik milovaného prostředí. Jen musím pak odolat pokušení sbalit kufry a manžela a vydat se tam i v reálném životě. Příběh samotný byl takovou tou odpočinkovou romantickou pohodičkou s poměrně netradičním milostným trojúhelníkem a hromadou knih. Vše zasazené do malebné skotské vesničky. A ty popisy skotských radovánek a festivalů... Nemám tomu absolutně co vytknout a hned se jdu podívat, co dalšího má autorka na kontě.

haWranka
haWranka
01.08.2023 3 z 5

Zdejší hodnocení mě dost překvapuje. Příběh byl určitě milý, ale vlastně dost naivní, nic nového nepřinesl, děj se místy (hlavně ke konci) dost vlekl Čekala jsem oddechovku, které se mi dostalo, ale jsem celkem zklamaná. (Nemohu doporučit audioverzi, je velmi špatná)

Marfuška89
Marfuška89
30.07.2023 3 z 5

Bylo to milé hezké čtení, které se krásně četlo, ale já jsem od toho čekala asi víc.

zimka.r
zimka.r
25.06.2023 4 z 5

1. Báječný krámek s čokoládou, 2. Kavárnička na pobřeží, 3. Nekonečná pláž, 4. Pojizdný krámek snů....přesně to jsem si představovala jako oddychovku! Rozhodně někdy sáhnu po druhém dílu!

Etule
Etule
15.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Hmmmm.. S hrdinkou jsem se v sekci knihy dokázala dost ztotožnit. Ostatně asi jako každý knihomol. :-) Jen tedy bych na jejím místě nedokázala udělat tak velký krok. Takže tahle část příběhu se mi líbila. Co ovšem dost pokulhávalo byla romantická linka, no vlastně linky. S Markem jsem si dokázala něco představit, byla tam chemie, pěkná romantika (ano nereálná, ale i tak). Kdežto s Lenyxem (nevím jestli se to tak píše, poslouchala jsem audio) tam nic nebylo. Doslova z ničeho byla najednou láska jako hrom.
Trošku mi vadil projev paní v audiu, bohužel zněly pasáže, kde mluvil Lenyx, jako kdyby byl lehce "zpomalený".

jjanule
jjanule
13.06.2023 4 z 5

No... Nebylo to špatné, až na ty nelogičnosti... Silně pochybuji, že by zápletka s vlakem byla možná... Ale na nenáročné čtení dobré :-)

VasnivaCtenarka
VasnivaCtenarka
10.04.2023 4 z 5

Kouzelné! Velmi milá knížka, která pohladí :)

LimedkaMikki
LimedkaMikki
24.01.2023 3 z 5

Jedná se o příjemné čtení. Příběh sice dost idealizovaný, ale to jsme asi všichni čekali. Líbila se mi předmluva autorky, která sama upozorňuje, že se jedná o klasický román, takže žádné zvláštní zvraty nemáme čekat a postavy se jmenují každá jinak, abychom si je nepopletly (zde bych tak úplně nesouhlasila, Lesley a Lennox navzdory tomu, že se jednalo dokonce o postavy odlišného pohlaví, se mi lehce pletly). Vzhledem k prostředí, je to ideální knížka na zimní večery.

koppy
koppy
27.12.2022 4 z 5

Na romantické čtení moc nejsem, ale knihu jsem dostala od manžela, tak jsem jí dala šanci. Musím uznat, že to nebyla žádná přeslazená záležitost se slohem studenta prvního ročníku SŠ. Líbil se mi popis skotské krajiny, života, zvyků. Hlavni hrdinka mi leckdy lezla dost na nervy a některé situace, které zažívala jsou méně uvěřitelné, ale s tím člověk musí počítat, když se pustí do četby něčeho podobného. Celkově za mě příjemná oddychovka.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

Moc krásné čtení, i když chvílemi trošku nereálné. Bohužel jsem moc nevěřila, že by se mohla hlavní zápletka stát tak, jak byla podána. Ale i tak jsem si knížku moc užila, když jsem zapojila trošku fantazie a dovolila jsem si chvíli věřit, že je možné všechno, a že si veškeré naše sny, i když zcela bláznivé, můžeme plnit. Krásné odpočinkové čtení na léto.

Cher
Cher
25.10.2022

Moc pěkné čtení - milé, romantické.

Jessica007
Jessica007
17.10.2022 5 z 5

Krásný příběh z prostředí plného knih. Sympatičtí hrdinové, příroda ve Skotsku, láska, romantika, plnění snů. Bylo to takové pohlazení, příjemné čtení.

AlcaLou
AlcaLou
11.10.2022 5 z 5

Tohle bylo naprosto úžasné čtení! Já knihy ze současnosti příliš nečtu, ale tato kniha mi naprosto sedla a měla vše, co jsem od ní očekávala - sympatické postavy, krásné prostředí, byla plná knih a romantická linka byla naprosto skvělá, úplně jsem cítila tu chemii. Moc doporučuji a moc se těším na Knihkupectví u jezera.

sidonka
sidonka
30.09.2022 5 z 5

Krásný příběh pro dobrou pohodu, ještě s bonusem a to prostředím plném knih a hlavní hrdinkou, která je miluje a sama touží po romantické lásce jako z románu a nakonec....

manasx
manasx
29.09.2022 4 z 5

Moc příjemné čtení, nenáročné, odpočinkové. Pěkně mi sedlo do nálady.

Malinali
Malinali
23.09.2022 4 z 5

Krásná a povedená kniha, laskavá, pohodová, plná svobody a snů a splněných přání....

tereza1198
tereza1198
21.09.2022 4 z 5

Člověk si občas musí osladit život romantikou. Máme tu divoké Skotsko, knihy, vlaky, muže s pevnými lýtky, kteří tančí v kiltech, další knihy, ovce, lásku a hledaní životní náplně. Báječný krámek s čokoládou mě vůbec nebavil, ale tohle byla paráda. Z tepla a pohodlí domova ty skotské deště vypadají vždycky líbivě a romanticky. Moc pěkný

Petra38
Petra38
11.09.2022 4 z 5

Úžasný příběh. Ta pomalá cesta k otevření jejich srdci byla jako závan čerstvého vzduchu. Nebylo nic uspechaneho ,žádné velké nervy proste příběh který mě nabil pozitivní energií. Za me doporučuji

Nuttelka
Nuttelka
08.09.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Pro nás knihomoly je tato kniha jako stvořená :-) Moc milý a hezký děj, opravdové pohlazení po duši a moje srdéčko ne jednou zaplesalo blahem. Nině jsem držela palce... a že začala úplně od začátku na úplně neznámém místě, velká poklona. Užila jsem si každou kapitolu, i díky úžasnému hlasu Jany Štvrtecké. Za sebe opravdu moc doporučuji!

petulkapeta
petulkapeta
02.09.2022 5 z 5

„Ty,“ řekla překvapeně a dívala se na něj. „Tak tohle jsi opravdu ty." Hleděl jí upřeně do očí a jeho ruce laskaly její tělo.
,,Je to tak," řekl s úžasem, možná stejně překvapený jako ona sama. ,,Nevěděl jsem... nevěděl jsem, že se to stane. Prostě... nemůžu na tebe přestat myslet. Na tebe celou."
Pustil ji a rukama uchopil její tvář.
,,Na tvůj výraz, když sedíš v dodávce se skrčenýma nohama a čteš si, tak tiše, a máš úplně prozářenou tvář a já vůbec nevím, kde jsi. Můžeš být kdekoliv, tak daleko, kam se nikdy nedostanu... úplně z toho šílím. Jak jsi sem přišla, jen tak jsi přišla a změnila celý svůj život...

Jejda to byl tak úžasný příběh a od začátku jsem doufala,že k sobě najdou cestu...