Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/big_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4.1441

Skotské knihkupectví 1.

Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after, 2016

Kniha Pojízdný krámek snů

ElikaS
26. listopadu

Na úvod musím říct, že jsem knížku poslouchala jako audioknihu a je to asi první audiokniha, která mi zkazila zážitek z knížky a u které jsem si jistá, že kdybych knížku četla a neposlouchala, užila bych si ji víc. Přišlo mi, že interpretka Skoty vyloženě paroduje a její projev u skotských postav mě vyloženě štval a suverénně nejhůř byla namluvena postava Ainslee, ke které se to ani trošku nehodilo. Přitom mě to u interpretky hrozně překvapilo, protože jí namluvené "Jako hvězdy v temné noci" byly skvělé.

„Často se až příliš dlouho vláčíme s něčím, z čeho jsme nešťastní, nebo příliš rychle vzdáváme něco, co by se vyřešilo samo. A často je těžké říct, o co tady vlastně kráčí."

No ale když si odmyslím ten příšerný projev, tak se mi knížka vlastně moc líbila. Příjemně mě překvapilo, že se nejedná pouze o bezduchou romantiku, ale knížka je spíš o hledání sebe sama, o cestě za vlastními sny a romantika spíš jen dokresluje celý příběh. Užívala jsem si Nininy odkazy na knížky, některé mě zaujaly tak, že na ně budu muset mrknout.

„Kdybychom si uvědomili, kolik malinkých věcí mění naši stezku, natáčí ji tím nebo oním směrem, jednou dobrým, jindy špatným, nikdy bychom nedělali věci dvakrát.“

Knížka měla velmi příjemnou atmosféru klidného městečka, kde panuje vesnická idylka. Hned bych se do Skotska vydala podívat :-)

„Nemůžeš soudit člověka jen podle toho, jak vypadá.“

kotatkoz
25. listopadu

Knížka je přesně taková jakou ji čekáte, neurazí - nenadchne, cukrová vata - něco, co během chvilky zmizí, vy víte, že byste se bez toho obešli, a zůstane po tom jen přeslazeno a lehce výčitky, a přitom vlastně poměrně příjemný pocit :D

ikul
07. listopadu

Tento příběh měl pro mne atmosféru filmu Přestupný rok s Amy Adams. Ten příjezd Niny do vesničky, dva staříci u hospody. Děvče, kterému se nedaří a protivný majitel. Měla jsem naprosto stejný hezký pocit. A vůbec nevadilo, že Nina je ve Skotsku a Amy v Irsku.

Evar88
04. listopadu

Tohle bylo hrozně příjemné a milé čtení. Podle anotace a obálky jsem se domnívala, že se bude jednat o další bezduchý román z červené knihovny, opak je ale pravdou. Hlavní hrdinka je sympatická mladá žena, která má své strachy, starosti, sny i touhy a když se ocitne ve slepé uličce, pokusí se znovu postavit na vlastní nohy. Moc se mi líbilo zasazení děje do prostředí Skotska a vylíčení tamějších mužů, kteří se stále chovají jako muži. Po přečtení knížky mám chuť zabalit kufry a koupit letenku směr Edinburgh.

katynka78

Nikdy jsem nebyla na červenou knihovnu, jen snad krátké období puberty a nebo když v té romantice je lékařské prostředí, tak to jo. Ale jinak to nevyhledávám.
Časy se ale mění a v záplavě psychotrilerů, krimi a občasných drsnějších knih je potřeba čas od času odlehčit.
Nejdu do erotických, top lechtivých témat, ale romantika spojená s jídlem či knihami mi naprosto vyhovuje a je to milé a přináší potřebný relax.

Jenny Colganová má umění toho, že mne dokáže do svých příběhů vtáhnout a při čtení jejích knih je mi velice dobře jak na duši, tak po těle.

Příběh slečny Niny, která miluje knihy a chce jejich prostřednictvím dělat radost dalším lidem, to bylo blaho.
Držela jsem jí pěsti, prožívala její úspěchy i nezdary. Líbilo se mi, že se nevzdávala a do Skotska jsem se v duchu přestěhovala s ní. Nádhera.
Knížku doporučuju všem, kdo milují knihy, kdo mají rádi romantiku a příběhy s pěkným koncem.

evismaior

75% - Po Báječném krámku s čokoládou je tohle moje druhá romanťárna od Jenny Colgan a ani tentokrát jsem nebyla v rámci žánru zklamaná. Hlavní hrdinka Nina přijde o práci v knihovně, která musí ustoupit modernizaci a multimédiím, a v náhlém popudu si odsud domů k veliké "radosti" svojí spolubydlící natahá hromady knih, které by jinak zřejmě skončily někde na skládce. Načež ve Skotsku zakoupí obrovskou dodávku, a když už tam je, tak tam začne provozovat pojízdnou prodejnu knih. A jelikož tak objeví díru na trhu, neboť na skotském venkově zjevně všechna knihkupectví vymřela a lidi si tam zřejmě neumí objednávat knížky po internetu (!), tak se jí byznys docela rozjede, teda jen co se naučí ten svůj truck trochu řídit. A jako jasně, že přivede ke čtení lidi, kteří už nic nepřečetli nejmíň 40 let, ne že ne. A do toho se příhodně ubytuje u poněkud zatvrzelého farmáře, který nečte, ale za to mu proklatě sluší kilt. Příběhy o knížkách a knihovnicích či prodavačkách v knihkupectví jsou celkem moje srdcovka, takže jsem si i ochotně nasadila ty růžové brýle, s nimiž autorka vnímá nezkažený a staromilský skotský venkov. Protože člověk by si asi přál, aby to takhle někde na světě opravdu vypadalo.

Aaloha

Takové milé čtení mezi detektivkama a thrillerama, které vtáhne do Skotska. Hned bych se zašla podívat na nějakou vesnickou slavnost.

JankaV80

Dlouhou dobu jsem se nemohla do ničeho začíst, knížky jsem odkládala po 40 stránkách, protože mě nedovedly vtáhnout do děje. Čím to, že této knize s úplně obyčejným příběhem se to podařilo? Nevím! Možná tím, že sama kniha je o knihách, čtení a o lidech co mají rádi knihy. Děj je vlastně velmi jednoduchý, nekomplikovaný a od určité stránky knížky předvídatelný a přesto všechno mi to nedalo a knihu jsem přečetla za pár dní a měla jsem problém ji odkládat (vyspat do práce se prostě musím). Je to odpočinkové čtení (nebo čtení na dovolenou), které doporučuji :-)