Rosiin sladký krámek snů

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů? Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pomohla své staré pratetě uspořádat a prodat rodinný krám s cukrovinkami. Teta Lilian strávila v Liptonu celý svůj život, zažila zde válku, prožila první velkou lásku, a dokud byla při síle, vedla krámek. Nepříliš nadšená Rosie opouští Londýn a svého dlouholetého přítele v domnění, že pobyt na vesnici bude jen bohapustá nuda. Hluboce se však mýlí. I na vesnici se můžou dít věci, což Rosie zjistí hned druhý den po svém příjezdu. A pak už se události hrnou jedna za druhou a Rosie začíná přehodnocovat svůj vztah i své odhodlání vrátit ze zpět do Londýna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272080/rosiin-sladky-kramek-snu-GR2-272080.jpg 4.2222

Vydáno: , Argo

Welcome to Rosie Hopkins' Sweet Shop of Dreams, 2012

Kniha Rosiin sladký krámek snů

Honey19

Super oddechovka. Romantický příběh, který mi svou zápletkou trošku připoměl film "Before I met you". Jediné co, tak mne nebavila dějová linka Lilian.
Bylo to bohužel i nebezpečné čtení :) - popisy sladkostí v krámku mě dělaly chutě :)

kotatkoz

Přiznávám, že jedna hvězdička je za Lilian, ta tomu dávala alespoň trochu šťávu, jinak mi to přislo jako vcelku nijaký naprosto předvídatelný román pro ženy, kterému něco navíc dávalo snad jen prostředí - ať už "staromódní" vesnice kdesi takřka mimo civilizaci nebo i samotný krámek. Rosie mi byla až nesympatická, níže uvedené srovnání s Bridget Jones je docela trefné. Prostě taková zastydlá puberťačka, která se dostává ať už omylem nebo i vlastním přičiněním do až absurdních nezáviděníhodných situací. Knížka snad nikoho neurazí, ale dle mého rozhodně nenadchne, velmi nenáročné čtení...

JointlieKat94

Chtěla jsem dát hvězdičky 4, nakonec dávám plný počet, jelikož mě autorka vlastně vůbec nezklamala. Je to krásná, romantická oddechovka. I když, romantická..

Rosie žije ve zrychleném Londýně, má partnera, mají byt, mají práci, mamka se jí odstěhovala.. ale Rosie 8 let čeká, až jí partner požádá o ruku. Neděje se tak. Když jí zavolá mamka o pomoc pro tetičku Lilian, Rosie moc neváhá a na 4 týdny jede za Lilian do Liptonu, na venkov. Dát dohromady krámek s cukrovinkami a tetičku šoupnout do domova důchodců. Vždyť o nic nejde.. no ale v Liptonu najde klid. Tetičku má ráda a krámek si zamilovala. Tak jak to vyřeší?

Knížka se mi moc líbila. Gordon třeba vůbec. Nesnášela jsem ho a ženskejm se divim, že s něčim takovym můžou žít. Líbil se mi Lipton (když jsem u toho, uvařim si čaj). Líbil se mi klid. Venkov. Počasí. I lidi. Hlavně Edison. :)

Byla to moc hezká kniha. Stejně jako asi všechny autorčiny. :)

Martina1725

Pohodová oddychovka, mezi textem se nachází pár receptů, některé možná vyzkouším.

Páájinka
06.10.2020

Milý příběh o ženě, která našla svůj život. Nebylo to přeslazené, místy i vtipné. Jsem ráda, že jsem si ji v knihovně podle obálky vzala.

Mychaela
07.09.2020

V rámci svého žánru se jedná o úžasnou záležitost!
Od začátku jsem od knihy raději nic moc neočekávala a snad právě díky tomu se mi odvděčila tím, že mě pobavila, odreagovala, některými hláškami rozesmála, rozněžnila a překvapivě i svým způsobem pošťouchla... Život má člověk jenom jeden a neměl by si žádnou příležitost nechat protéct mezi prsty... A když jde o lásku, platí to dvojnásob!
Nemluvě o úžasně vykresleném (dobře, asi dost zidealizovaném) životě na anglickém venkově... Hned bych se sbalila a utekla do Liptonu do krámku s cukrovinkami, achjo!

Shrnu to - krásná pohádka pro dospělé :-D

Noisette73
25.05.2020

Já od téhle knížky čekala víc, ale je pravda, že ten krámek se sladkostmi byl božský a když tak o tom přemítám, pokud by podobný krámek byl někde v mém dosahu tak upřímně nevím jak by na tom byla má životospráva a peněženka, určitě velmi bledě, navíc nevím čí by bylo větší nadšení, jestli místních dětí nebo to moje.
P.s. Lilian byla úžasná, bez ní by to nebylo ono.

interceptia
14.05.2020

Román jako stvořený ke čtení o dovolené, o prázdninách. Zpočátku se mi docela táhl a někde za polovinou najednou nabral docela rychlý spád. Občas mi připomínal Deník Brigitte Jones, hlavně postava Rosie. Moc se mi líbil příběh Lilliane. Obě dějové roviny do sebe hezky zapadaly.