Báječný krámek s čokoládou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/bajecny-kramek-s-cokoladou-xF1-207729.jpg 4242
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Argo
Orig. název

The Loveliest Chocolate Shop In Paris, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Báječný krámek s čokoládou

Přidat komentář
Mabie
14. října

(+ SPOILER) Hořkosladké vyprávění o čokoládě, promarněných příležitostech, osudové lásce, zkrátka o obyčejném životě. Tentokrát je příběh z Paříže a velmi okrajově i z Velké Británie.
Vcelku červená knihovna, ale jako správný čokoholik jsem ocenila postup výroby čokolády nejvyšší kvality, líbil se mi popis Paříže i jejích obyvatel - nenápadné uličky plné utajených restaurací s vynikajícím francouzským jídlem, většinou volnomyšlenkářský vztah Francouzů k lásce, ale pozitivní přístup k životu. Četlo se to hezky, nebolely z toho ruce ani hlava i přesto, že se nekonal klasický happy end. Vlastně to bylo moc smutné.
Jako oddechovku knihu doporučuji, pokud vám nevadí prokládání textu francouzskými výrazy (já jsem trochu litovala, že francouština není můj silný jazyk, abych si vychutnala i jemnější odstíny textu).
P.S.
A moc se mi líbila myšlenka “proč by měl člověk zůstávat u toho, co jenom ujde, když může okusit něco lepšího”.

Stoklaska
14. října

Nenáročná odpočinková literatura, velmi romatická a dojemná.


KLÁRA831012
13. října

Krásné počtení z Paříže provoněné čokoládou.

manasx
02. září

Romantický příběh z Paříže protkaný čokoládou :) Trochu mi trvalo se začíst, ale jakmile se příběh zcela rozjel, tak byl velmi příjemný ke čtení a plynul rychle... (... k předvídatelnému konci).

Mrňous1
26. srpna

Nedočetla jsem. Za mě rozhodně nejslabší dílo autorky. Jeji knihy se mí líbí,ale toto jako by ani nenapsala ona. Nevím. Prostě jsem se nemohla začíst.

Noisette73
25. května

Kdo by nemiloval čokoládu? Kdo by se nechtěl, třeba jen na chvíli ponořit do pařížských uliček? Anna byla skvělá, knížka měla vše, vtip i temnou stránku i ta slza ukápla a ta vůně
čokolády..... Za Paříž dávám hvězdu navíc.

Hanjimka
24. března

Láska, čokoláda a Paříž, co víc si přát v divné době Coronavirové ? Odpočinková knížka s dojemným koncem.

Knihomolka506
14. února

Doporučuji! krásný a romantický
příběh o Francii, jednom krámku, který vlastní nejslavnější prodavač a šéf firmy a hlavně o čokoládě. Tak nádherný popis těch francouzských uliček, že jsem se na chvilku stala hlavni postavou a jako bych byla v románu tak skvělé spisovatelky. Příběh je ještě lepší tím, že se střídá s minulostí jedné učitelky, kterou potká hlavni postava v nemocnici a která je v té knize důležitá.

1

Doporučujeme

Vykoupení ohněm
Vykoupení ohněm
Zůstaň
Zůstaň
Pekárna v Brooklynu
Pekárna v Brooklynu
Šance
Šance