Báječný krámek s čokoládou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/big_bajecny-kramek-s-cokoladou-u6r-207729.png 4303
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Loveliest Chocolate Shop In Paris, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (90)

Kniha Báječný krámek s čokoládou

Jessica007
předevčírem

Romantická knížka s vůní čokolády.. :) Láska, Paříž, chutě, vůně, přátelství.. Líbilo se mi to. Knížka ale není "přeslazená", je i smutná..

evelýny
11. října

Příběh o lásce, kde minulost a přítomnost se lehce mísí.
Příběh nostalgický, plný absurdity.
Příběh k přemýšlení, poučení, plný naivity.
Paříž vás vtáhne do svých sítí.
Xocolātl je hořké pití.

A Hernán Cortés to možná jinak cítil ....

Pro mě čokoládově ulepený, pomalu se táhnoucí slepenec dvou příběhů, absurdních rozhodnutí. Příběh nelogický, však konec velmi dramatický, citově emoční, pro mě nepředstavitelný. Možná malé citové vydírání...?
Příběh o lásce, v kterém někdo prostě obětuje víc.

P.S.: Claire, proč ses do Paříže nevrátila dřív...?

Pro příznivce audioknih: čte dramaticky kolísavě, s puncem afektu Jana Štvrtecká


Lovana
06. října

Ze začátku jsem se v knize lehce ztrácela a nevěděla jsem úplně, co si mám myslet, ale zhruba od poloviny mě kniha dostala.
V knize se mi líbilo střídání dvou časových linek (i když se přiznám, že jsem musela knihu na chvíli odložit, protože jsem četla jinou knihu, která se rovněž odehrávala částečně v Paříži a střídaly se tam dvě časové linie příběhu a už toho bylo moc a tyto dvě knihy se mi lehce pletly...), jen ze začátku jsem měla malinko problém se zorientovat, ale když jsem si zvykla na způsob vyprávění, tak už mi to nedělalo žádný problém.
Celkově mě kniha bavila, i když asi nebyla nějak extra originální.

Hodnocení 4*/5*

Nuny
04. října

Příběh je nekonečně zdlouhavý a často se opakující. Takový typ románů bych omezila na dvě stran a bylo by to akorát. Samozřejmě stejně všichni od začátku víme, jak to celé dopadne, ale právě proto to čteme.
Romány od Jenny jsou všechny na stejné "brdo", takže mi stačí ochutnávka dvou knih a dál nemusím. Líbí se mi její styl psaní, škoda jen, že nezkusí někdy něco jinak. Třeba čtenáře překvapit.

Mandlevest
27. září

Další kniha s Eiffelovou věží na obálce, kterou jsem přečetla. Už to skoro začíná, v mém případě, vypadat na nějakou drobnou úchylku :-), ale přiznám se, že tentokrát k přečtení rozhodla čtenářská výzva, když jsem hledala knihu se srdcem na přebalu a na Zuzanin dech jsem zatím neměla to správné rozpoložení. A musím říct, že jsem spokojená. Knížka se pěkně čte, není napsaná prvoplánovitě a jednoduše, postava Anny se mi líbila, stojí nohama pevně na zemi, i když ji to stojí více sil než nás ostatní. A vše pěkně doplňuje příběh Claire, osudový a dojemný. Příjemná knížka s vůní Paříže a chutí prvotřídní čokolády, samozřejmě :-).

Petass
22. září

Paříž, čokoláda, krásný hrdina a schopná hrdinka, tohle se mi nemohlo nelíbit :) Je to příjemně napsáno a k viróze a čaji byl příběh ideální. Trošku mi vadilo skákání v čase do minulosti Claire, ale nakonec jsem se s tím smířila. Moc mi nesedělo, že by pracovníci čokoládovny po x letech neokoukali "jak to šéf dělá", ale co už. Hvězdu navíc má autorka za nápad s recepty na konci. Naopak bych ocenila slovníček francouzských pojmů. Ideální kniha pro podzimní večer s hrnkem teplé čokolády. Příjemný romantický příběh, nic víc nečekejte. Doporučím :)

hapac
27. srpna

Paříž, čokoláda, trocha romantiky - zkrátka je tam všechno, co potřebujete pro chvilku oddechového čtení.

zimka.r
16. srpna

Pěkný romantický příběh na dovolenou. Občas smutné, ale to k životu patří! :)

1